Dália
25.03.09,16:00
Ahojte všetci.
Mám taký problém: som zamestnaná a popri zamestnaní som začala vykonávať sprostredkovateľskú činnosť v oblasti služieb /PROVIDENT/ - ohlasovaná živnosť. Keďže daňové priznanie z týchto príjmov budem robiť prvý krát, potrebovala by som poradiť, či si môžem pri takejto živnosti uplatniť výdavky paušálom a do ktorého riadku DP tieto príjmy zaradiť. Veľmi ďakujem za každú radu. Sú to príjmy podľa § 6 ods. 1?
mzdarka renca
25.03.09,15:15
Ahojte všetci.
Mám taký problém: som zamestnaná a popri zamestnaní som začala vykonávať sprostredkovateľskú činnosť v oblasti služieb /PROVIDENT/ - ohlasovaná živnosť. Keďže daňové priznanie z týchto príjmov budem robiť prvý krát, potrebovala by som poradiť, či si môžem pri takejto živnosti uplatniť výdavky paušálom a do ktorého riadku DP tieto príjmy zaradiť. Veľmi ďakujem za každú radu. Sú to príjmy podľa § 6 ods. 1?

áno, môžeš si uplatniť 40% paušálne výdavky.

ak máš na to živnosť, dáš to do riadku 2, ak máš len sprostredkovateľskú zmluvu, tak do riadku 8 v odd.VI., tabuľka 1.
Dália
26.03.09,10:19
Ďakujem krásne. Pomohla si mi.
Lotarka
26.03.09,10:25
Čo sa týka toho sprostredkovania zmluv postiek, úverov, atď

Zvyknú to robiť tak, že z provízie majú stiahnuté nejaký mesačný poplatok (niekedy konkrétne nešpecikovaný, niekedy zrozumiteľne napísané, že napríklad za SIM-kartu), čo dávať v takomto prípade ako príjem - sumu ešte pred odrátaním takéhoto poplatku???
mzdarka renca
26.03.09,10:29
Čo sa týka toho sprostredkovania zmluv postiek, úverov, atď

Zvyknú to robiť tak, že z provízie majú stiahnuté nejaký mesačný poplatok (niekedy konkrétne nešpecikovaný, niekedy zrozumiteľne napísané, že napríklad za SIM-kartu), čo dávať v takomto prípade ako príjem - sumu ešte pred odrátaním takéhoto poplatku???

Je to dosť neštandartné, a priznám sa, ešte som sa s niečim takým nestretla.
Môj názor je, že by sa mala uvádzať provízia - hrubá, nakoľko zrazená suma
za používanie SIM karty je výdavok.
petkor
25.02.10,10:25
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Zamestnankyňa má uzatvorenú Zmluvu o sprostredkovaní podľa § 642 Obch.zák. na zháňanie sponzorského pre divadlo. Za toto dosiahla príjem v r. 2009 vo výške 1.017,10 €. Do ktorého riadku v DP sa to má uviesť? Môže si odpočítať paušálne výdavky vo výške 40%? Je povinná z tohto titulu podávať RZZP?
Ďakujem pekne za rady.
petkor
01.03.10,13:17
Prosím Vás, nikto mi neviete poradiť?
SMartina
23.03.10,11:01
áno, môžeš si uplatniť 40% paušálne výdavky.

ak máš na to živnosť, dáš to do riadku 2, ak máš len sprostredkovateľskú zmluvu, tak do riadku 8 v odd.VI., tabuľka 1.


Ahojte. Mám otázku. K tomu konkrétne: Môže si uplatniť v takom istom prípade aj zaplatené zdravotné poistenie?
Ďakujem.