jorjib1
25.03.09,16:50
dobry den. chcel by som vediet ci mam narok na vetcsi prispevok z uradu prace ked si idem otvorit remeselnu zivnost. viem ze to bolo bo si jeden znamy otvaral zivnost a dostal necelych 200 000sk. ak viete nieco napiste. dakujem
veronikasad
25.03.09,15:52
dobry den. chcel by som vediet ci mam narok na vetcsi prispevok z uradu prace ked si idem otvorit remeselnu zivnost. viem ze to bolo bo si jeden znamy otvaral zivnost a dostal necelych 200 000sk. ak viete nieco napiste. dakujem
Výška príspevku na samostatnú zárobkovú činnosť závisí od miery nezamestanosti vo vašom okrese.
Príspevok, ktorý spomínaš, je pre občanov so zdravotným postihnutím.
jorjib1
25.03.09,15:55
ale nie ved ten znamy nieje postihnuty a dostal taky prispevok on zacinal zo zamocnickou zivnostou
veronikasad
25.03.09,15:57
ale nie ved ten znamy nieje postihnuty a dostal taky prispevok on zacinal zo zamocnickou zivnostou
Zisti prosím podľa akého §-u Zákona o službách zamestnanosti príspevok dostal. Má to uvedené v zmluve s UPSVaR
jorjib1
25.03.09,15:59
ja som neni teraz snim v kontakte ale ak sa bude dat tak zistim.
ma teda remeselna zivnost nieco stym aku vysku prispevku dostanem?
veronikasad
25.03.09,16:02
ja som neni teraz snim v kontakte ale ak sa bude dat tak zistim.
ma teda remeselna zivnost nieco stym aku vysku prispevku dostanem?
Na výšku príspevku na samostatne zarobkovú činnosť nemá. Známy mohol dostať príspevok na chránenú dielňu, ak zamestnal nejakého zvárača so zdravotným postihnutím.
Yvett
26.03.09,16:00
Chcem sa spýtať ak obchodník nakupuje a predáva zlaté šperky - je to:
1. Volná živnosť - Obchodná činnosť? alebo
2. Remeselná činnosť (Zlatníctvo a klenotníctvo), kde potrebuje odbornú spôsobilosť.

ďakujem
Zita5
26.03.09,16:20
Chcem sa spýtať ak obchodník nakupuje a predáva zlaté šperky - je to:
1. Volná živnosť - Obchodná činnosť? alebo
2. Remeselná činnosť (Zlatníctvo a klenotníctvo), kde potrebuje odbornú spôsobilosť.

ďakujem

Podľa môjho názoru sa jedná o voľnú živnosť ak sa jedná o nákup a predaj .

Pozrite čo má živnostník uvedené v živnostenskom liste .