ady23
25.03.09,17:35
dobrý deň, chcela by som sa opýtať, dve SZČO si chceme otvoriť spoločný obchod. Nie je nám však jasné, ako vyriešiť nájomnú zmluvu (energie...), chceli by sme mať jednu registračnú pokladňu, ako je to v tomto prípade s tovarom..... Má s tým niekto skusenosť ?
veronikasad
25.03.09,16:39
dobrý deň, chcela by som sa opýtať, dve SZČO si chceme otvoriť spoločný obchod. Nie je nám však jasné, ako vyriešiť nájomnú zmluvu (energie...), chceli by sme mať jednu registračnú pokladňu, ako je to v tomto prípade s tovarom..... Má s tým niekto skusenosť ?
pokial nebudete mať uzatvorenú zmluvu o združení, tržby cez jednu pokladňu - to nepôjde ...
ady23
25.03.09,17:06
kde sa ta zmluva o združení uzatvára, stačí keď len medzi sebou, u právnika, alebo účtovníčka nam poradí...? nemám s tym žiadnu skúsenosť, poradte mi prosím konkretnejšie kroky, ktoré s tým súvisia...ďakujem
veronikasad
25.03.09,17:20
kde sa ta zmluva o združení uzatvára, stačí keď len medzi sebou, u právnika, alebo účtovníčka nam poradí...? nemám s tym žiadnu skúsenosť, poradte mi prosím konkretnejšie kroky, ktoré s tým súvisia...ďakujem

Zmluvu o združení nájdeš v tomto príspevku :

http://www.porada.sk/45570-post5.html
mimotemyMoja skúsenosť : takéto "kšefty" málokedy dopadnú dobre ...
lubimca
25.03.09,22:09
I ja som dakedy mala založene: Zdruzenie živnostnikov. Bola som v tom združení len 3 mesiace. Naozaj plati: spolky ,čertove volky! Spísali sme zmluvu o združení a zaregistrovali sme sa na Danovom úrade. V zmluve musí byt uvedene ako sa budu delit príjmy a výdavky . V tom pripade Vam stači jedna pokladna. A tiez kto bude zodpovedny za hospodarenie firmy/musi byt uvedene v tej zmluve/.