L-M
25.03.09,22:00
Pekný neskorý večer prajem.
Potrebovala by som poradiť- kúpila som si rýchlené narcisy aj hyacintu v kvetináči. Už dávno odkvitli- asi mesiac- a teraz neviem čo s nimi- občas ich polejem.Lista im už žltnú- hyacinte som ich už odstrihla- asi 10 cm nad cibuľkou.
O narcisoch som čítala, že aj na jar sa môžu zasadiť do záhradky- tak čakám kým bude teplejšie, ale čo mám robiť s tou hyacintou fakt neviem.
Poteším sa každej rade. Aj keď máte iný názor na výsadbu narcisov na jar, nechám si poradiť, keď už sme na tej porade :D .
durisovad
25.03.09,21:04
Ja som mala tiez taketo kvetinky, ked odkvitli, nechala som vnat a cibule v kvetinaci vyschnut, potom som ich dala na leto do chladnej pivnice a v septembri zasadila do zeme. Na dalsi rok pekne vykvitli na zahrade. A kvitnut budu snad aj tento rok, bude to uz asi piaty, odkedy som ich vysadila von. Akurat ich treba po odkvitnuti a uschnuti vnate aspon kazdy druhy rok vybrat zo zeme, preletovat v chlade a potom k jeseni zasa do zeme.
L-M
26.03.09,06:56
Ja som mala tiez taketo kvetinky, ked odkvitli, nechala som vnat a cibule v kvetinaci vyschnut, potom som ich dala na leto do chladnej pivnice a v septembri zasadila do zeme. Na dalsi rok pekne vykvitli na zahrade. A kvitnut budu snad aj tento rok, bude to uz asi piaty, odkedy som ich vysadila von. Akurat ich treba po odkvitnuti a uschnuti vnate aspon kazdy druhy rok vybrat zo zeme, preletovat v chlade a potom k jeseni zasa do zeme.
ďakujem pekne. A prosím ťa netreba ich v tej pivnici v lete vôbec polievať? Môžem ich nechať v tom kvetináči,alebo ich treba vybrať z tej hliny? A aká by mala byť asi chladná ta pivnica- naša v lete nie je až taká chladná- asi 20 stupňov.
durisovad
26.03.09,07:26
Cibule vyberam zo zeme a dam do papierovej krabice. Teplota v pivnici je zavisla od teploty vonku - ak je vonku 35 stupnov, v pivnici byva tak asi 18-20. Dolezite je to, ze v pivnici je ovela chladnejsie ako vonku. Cibule netreba polievat, lebo by mohli splesniviet. Zatial som vsetky cibule prechovala bez uhony.
L-M
26.03.09,08:30
Cibule vyberam zo zeme a dam do papierovej krabice. Teplota v pivnici je zavisla od teploty vonku - ak je vonku 35 stupnov, v pivnici byva tak asi 18-20. Dolezite je to, ze v pivnici je ovela chladnejsie ako vonku. Cibule netreba polievat, lebo by mohli splesniviet. Zatial som vsetky cibule prechovala bez uhony.
Ešte raz ďakujem, urobím to tak ako píšeš.:)
durisovad
26.03.09,08:34
Nemas za co dakovat, prajem ti, aby kvetinky pekne vykvitli a aby si z nich mala radost.
pingui
02.01.12,18:43
Pekný večer prajem,
kúpila som si hyacintu v črepníku, mala som ju v izbe pekne mi kvitla v decembri. Po odkvitnutí som jej odstrihla stonku a listy som nechala,lebo boli stále pekne zelené a riadne vysoké. Po čase som odstrihla aj listy nejako 1cm od cibulky, cibulky som vybrala z črepníka, trochu poodstaňovala nekonečne dlhé korienky na cibuly, očistila od zeme a nechala ju na chladnom mieste. Viem, že hyacinty sú jarné kvetiny a neviem čo mám teraz robiť s tou cibulkou, ked mi kvitla už v zime, či ju možem už na jar dať znova do zeme. Som len začiatočný záhradkár a budem si vážiť každú radu.
Dakujem
lujza.j
02.01.12,18:46
Pekný večer prajem,
kúpila som si hyacintu v črepníku, mala som ju v izbe pekne mi kvitla v decembri. Po odkvitnutí som jej odstrihla stonku a listy som nechala,lebo boli stále pekne zelené a riadne vysoké. Po čase som odstrihla aj listy nejako 1cm od cibulky, cibulky som vybrala z črepníka, trochu poodstaňovala nekonečne dlhé korienky na cibuly, očistila od zeme a nechala ju na chladnom mieste. Viem, že hyacinty sú jarné kvetiny a neviem čo mám teraz robiť s tou cibulkou, ked mi kvitla už v zime, či ju možem už na jar dať znova do zeme. Som len začiatočný záhradkár a budem si vážiť každú radu.
Dakujem

http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna-zahrada/krasny-hyacint-pestovani-a-mnozeni-cibulek/

http://www.poradte.cz/rostliny-a-pestovani/782-jak-pestovat-hyacint.html (http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna-zahrada/krasny-hyacint-pestovani-a-mnozeni-cibulek/)
osky
30.04.13,12:37
ja mam otazku:

vlani som zasadila,vlastne este predvlani na jesen-narcisky.
vlani mi kvitli krasne.
tento rok vyhnali veeeeela listov,vysokych ale an jediny kvet.uz som ich aj skosila,lebo listy uz im aj tak odchadzali-narcisy predsa uz viac-menej odkvitli.
mna zaujima PRECO TENTO ROK NEKVITLI?