jurrko
25.03.09,23:06
Ahojte,

nie som platcom DPH na Slovensku a chcel by som predávať tovar v zahraničí (Polsko, CR) najmä cez internet koncovým spotrebiteľom. Ako doklad predpokladám že potrebujem poslať spolu s tovarom poslať faktúru. Chcem si overiť, či na faktúre má byť DPH. Myslím že nie, ale nie som si istý.

Má na toto celé vplyv, že úhrada bude na účet, ktorý mám otvorený v banke v zahraničí?

ďakujem
Vladimír Ozimý
26.03.09,06:38
Ahojte,

nie som platcom DPH na Slovensku a chcel by som predávať tovar v zahraničí (Polsko, CR) najmä cez internet koncovým spotrebiteľom. Ako doklad predpokladám že potrebujem poslať spolu s tovarom poslať faktúru. Chcem si overiť, či na faktúre má byť DPH. Myslím že nie, ale nie som si istý.

Má na toto celé vplyv, že úhrada bude na účet, ktorý mám otvorený v banke v zahraničí?

ďakujem

podľa toho čo píšete chcete robiť zasielkový predaj. ten má miesto dodania tam kde sa začína preprava t.j. v tuzemsku, takže so slovenskou daňou. Pri zásielkovom predaji si však treba dávať pozor na obrat pretože po prekročení tohto obratu v danej krajine EU sa musíte tam registrovať a potom budete vystavovať faktúry s DPH platnou v danej krajine kde vykonávate zásielkový predaj.
jurrko
26.03.09,10:09
ďakujem za radu. Ak niekto viete aká je táto hranica v polsku napíšte mi prosím.

A ako s tou DPH? Ak napríklad bude dohodnutá cena za tovar vo výške 100 zlotých, tak dám na faktúru 100 zlotých a DPH nespomeniem vôbec?

ked chcem takouto formou predávať tovar v zahraničí a chcem tam mať ako SZČO (neplatca DPH) otvorený účet v ich mene, môže tento účet byť súkromný, alebo MUSÍ byť podnikateľský?

dakujem