Dada86
25.03.09,22:48
Kto podava danove priznanie, ak uz nepracujem a pracovala som 10 mesiacov v roku 2008? Ja alebo ešte byvali zamestnávateľ?
Kazu
26.03.09,00:12
Kto podava danove priznanie, ak uz nepracujem a pracovala som 10 mesiacov v roku 2008? Ja alebo ešte byvali zamestnávateľ?

Daňové priznanie je tvoja starosť, zamestnávateľ s tým nič nemá. Môže akurát tak zamestnancovi urobiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti. To sa týka zamestnancov, ty už jeho zamestnanec nie si. Ty budeš podávať daňové priznanie FO typ A a ak ti vyjde preplatok na dani, môžeš požiadať DÚ o vrátenie tohoto preplatku. Tlačivo ti dajú aj na DÚ alebo ho môžeš vytlačiť z PC. K vyplneniu potrebuješ od bývalého zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ale treba sa ponáhľať, lebo termín na podanie je do do 31.3.
VERONIKA6
26.03.09,05:17
Daňové priznanie je tvoja starosť, zamestnávateľ s tým nič nemá. Môže akurát tak zamestnancovi urobiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti. To sa týka zamestnancov, ty už jeho zamestnanec nie si. Ty budeš podávať daňové priznanie FO typ A a ak ti vyjde preplatok na dani, môžeš požiadať DÚ o vrátenie tohoto preplatku. Tlačivo ti dajú aj na DÚ alebo ho môžeš vytlačiť z PC. K vyplneniu potrebuješ od bývalého zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ale treba sa ponáhľať, lebo termín na podanie je do do 31.3.
Ja len doplním, že zamestnávateľ Ti mohol urobiť ročné zúčtovanie dane
v prípade, že by si bola v pracovnom pomere u zamestnávateľa do 31.12.2008, mala si príjmy iba zdaniteľné a požiadala toho zamestnávateľa do 15.2.2009 o vykonanie ročného zúčtovania.
abel
26.03.09,05:18
Ak si nemala žiadny iný príjem, len od tohto zamestnávateľa, mala si možnosť požiadať do 15. februára svojho posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. To sa považuje ako keby si podala daňové priznanie. Ak si tak neurobila, si povinná vysporiadať si svoje príjmy sama podaním daňového priznania.
abel
26.03.09,05:20
Daňové priznanie je tvoja starosť, zamestnávateľ s tým nič nemá. Môže akurát tak zamestnancovi urobiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti. To sa týka zamestnancov, ty už jeho zamestnanec nie si. Ty budeš podávať daňové priznanie FO typ A a ak ti vyjde preplatok na dani, môžeš požiadať DÚ o vrátenie tohoto preplatku. Tlačivo ti dajú aj na DÚ alebo ho môžeš vytlačiť z PC. K vyplneniu potrebuješ od bývalého zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ale treba sa ponáhľať, lebo termín na podanie je do do 31.3.
Zuzka, celkom s tebou nesúhlasím. A ročné zúčtovanie preddavkov na daň je na rovnakej úrovni ako podanie daňového priznania.
Kazu
26.03.09,07:02
Zuzka, celkom s tebou nesúhlasím. A ročné zúčtovanie preddavkov na daň je na rovnakej úrovni ako podanie daňového priznania.

Áno máš pravdu. Ona sa však pýtala na to kto má povinnosť podať daňové priznanie. A keď sa to teraz pýta, je jasné, že februárový termín prešvihla a preto som nespomínala túto "prvú možnosť" A bývalých zamestnancov, ja osobne, na túto možnosť upozorňujem. Viem, že ľudia bežne nemajú prehľad o tom čo sa môže, čo sa musí a ani kedy sa to musí. :) A stalo sa mi, že som priniesla krásne vyplnenú žiadosť, už len podpísať a skoro ma človek vyhodil, že on veru nič nepodpíše. :D
Dada86
26.03.09,21:42
dakujem
Dada86
28.03.09,11:27
mozem si odpocitat polozku 8208 Sk za 1mesiac ked som nastupila do prace a odrobila som iba 12dni z pracovneho fondu?
Tweety
28.03.09,11:28
mozem si odpocitat polozku 8208 Sk za 1mesiac ked som nastupila do prace a odrobila som iba 12dni z pracovneho fondu?
Hoci si v roku 2008 pracovala len 10 mesiacov, aj tak máš nárok na celú NČ.
Dada86
28.03.09,12:21
2mesiace som bola nezamestnana robila som len 10 mesiacov z toho prvy mesiac mam odrobene len 12dni ostatne som bola nezamestnana, aj tak si mozem odpocitat 12mesiacovx8208 = 98496 SK?
mzdarka renca
28.03.09,12:24
2mesiace som bola nezamestnana robila som len 10 mesiacov z toho prvy mesiac mam odrobene len 12dni ostatne som bola nezamestnana, aj tak si mozem odpocitat 12mesiacovx8208 = 98496 SK?

áno, odrátaš si 98496
Tweety
28.03.09,13:09
2mesiace som bola nezamestnana robila som len 10 mesiacov z toho prvy mesiac mam odrobene len 12dni ostatne som bola nezamestnana, aj tak si mozem odpocitat 12mesiacovx8208 = 98496 SK?
Príspevok č. 9 nie je zrozumiteľný?
mzdarka renca
28.03.09,13:12
Príspevok č. 9 nie je zrozumiteľný?

mimotemy asi pre niekoho áno:D