svbpribinova
26.03.09,07:32
zdravím Vás poraďáci, chceme Vás požiadať o radu ako vymáhať pohľadávky v SVB. klasické oznámenia, upozornenia a výzvy niektorí majitelia bytov neakceptujú, takže po výzve nasleduje ďalšia výzva a stále sa nič nedeje (a máme pocit, že sa nám už smejú). Vieme, že by to šlo cez zadanie na súd aby pohľadávky vymohol, ale vraj je to finančne a hlavne časovo náročné. zistili sme že existuje dražobná spoločnosť, ktorá nevyžaduje súdny príkaz na exekúciu len zmluvu medzi SVB a spoločnosťou o zastupovaní pri vymáhaní pohľadávka a taktiež podklady o dlžníkoch, je to legálny postup???alebo musíme isť len cestou súdu???
dexp
26.03.09,09:15
Nechcem tu rozpisovať dlhý príspevok, ale pohľadaj si "dobrovoľná dražba".
Účinnejší, lacnejší a rýchlejší spôsob vymáhania.
Prípadne zákon 527/2002 Z.z o dobrovoľných dražbách.

Je to legálny postup :)

Viem, že v prípade návrhu na dobrovoľnú dražbu vlastníci veľmi rýchlo zložia dlžnú sumu.

Andrej
svbpribinova
26.03.09,10:13
ďakujem idem to omrknut
svojar
26.03.09,10:18
Nechcem tu rozpisovať dlhý príspevok, ale pohľadaj si "dobrovoľná dražba".
Účinnejší, lacnejší a rýchlejší spôsob vymáhania.
Prípadne zákon 527/2002 Z.z o dobrovoľných dražbách.

Je to legálny postup :)

Viem, že v prípade návrhu na dobrovoľnú dražbu vlastníci veľmi rýchlo zložia dlžnú sumu.

Andrej
Aj u nás sa to osvedčílo. Jedna rodina mala už 2x "nejaké problémy", ale keď sme im po predchádzajúcich 2 výzvach na zaplatenie ukázali návrh podania na 1. košickú dražobnú spoločnosť, hneď sa peniažky našli a naša pohľadávka bola uhradená.
svbpribinova
26.03.09,10:20
my sa chceme spojit s licitator.sk nemate niekto skusenosti?potrebujeme to dat do uznesenia? alebo ak uz mame vsetky potrebne kroky(oznamenia, vyzvy, pokus o zmier) tak to len dolozime spolocnosti, spiseme zmluvu a oni budu za nas bojovat?
Broucajz
10.04.09,19:53
Nic ve zlém. Ale:
Exekuce je spisovně řečeno "výkon rozhodnutí" a proto než dojde k exekuci, musí být napřed rozhodnutí oprávněného orgánu - tedy soudu - že někdo je povinen něco zaplatit a to je to rozhodnutí, které lze vykonat - vést exekuci.
Halli
12.04.09,19:51
Nic ve zlém. Ale:
Exekuce je spisovně řečeno "výkon rozhodnutí" a proto než dojde k exekuci, musí být napřed rozhodnutí oprávněného orgánu - tedy soudu - že někdo je povinen něco zaplatit a to je to rozhodnutí, které lze vykonat - vést exekuci.

Broucajz, jasne že "nic ve zlém" ale tu sa hovorí o dražbe a...;)


Byt neplatiča je možné dražiť bez rozhodnutia súdu - exekučného titulu. Dražba značne znižuje náklady správcu bytov a tiež sa skracuje dĺžka času, za ktorý správca môže dosiahnuť uspokojenie svojej pohľadávky zabezpečenej záložným právom k bytu


http://www.licitator.sk/licitator-produkt.php?id=spravcovia_info&mid=1
svbpribinova
24.04.09,09:51
dakujem, ze si ma podrzala, uz som sa zlakol, ze robime nieco ilegalne :o))
Halli
24.04.09,18:58
dakujem, ze si ma podrzala, uz som sa zlakol, ze robime nieco ilegalne :o))

Nič nie je ilegálne, pokiaľ si dáva niekto platiť za byt ostatnými vlastníkmi....To je ilegálne a priam drzé
Už aj mňa jeden "dožral", neplatí, má spotrebu na garsonke 91 m3 vody za rok ,v garsonke prebývajú kadejaké indivídua...a ešte vykopne sklo na vchodových dverách. Takéto "živly" nemajú miesto v žiadnom slušnom SVB a tak na schôdzi ideme odsúhlasiť dražbu. Predošlý správca-OSBD na to kašlal, tak SVB musí robiť poriadok s takýmito príživníkmi....
gabikao
25.04.09,04:46
Slavica, mame podobny problem ako ty, tiez opakovani neplatici, najnovsie neplatia asi 4 mesiace, neuhradili nedoplatok za vodu (15 000,-Sk), teraz sme im robili odpocet za 3 mesiace - minuli 50m3 vody :eek: . O tom aki "jednoduchi" ludia su to, svedci hlaska: nam byt nemoze nik zobrat - my ho mame zastaveny v banke :D

a moja otazka:
mozme im odstavit vodu, ktoru neplatia? vodari nam odkazali, ze oni sa staraju len po patu domu, ostatne je v nasej kompetencii - v zmluve mame, ze su povinni nas do bytu pustit na cas potrebny, ale je to pravne v poriadku?
mozme my vyhlasit dobr.drazbu, ak maju uz byt zastaveny v tej banke? nie je v tom pripade ona 1. co si moze narokovat peniaze z bytu?

ospravedlnujem sa za laicke otazky, kazda fundovana odpoved potesi
Elena Navrátilová
25.04.09,04:59
SVB je prvý v poradí na uspokojenie svojich pohľadávok voči dlžníkovi. Treba konať. Kontaktuj dražobnú spoločnosť. Banka sa pripojí ako veriteľ voči dlžníkovi. Ak chceš kontakt na dražobnú spoločnosť pošlem v ss-ke.
gabikao
25.04.09,05:25
Ano, Elenka, prosim, posli mi to v ss.
Halli
25.04.09,07:15
Slavica, mame podobny problem ako ty, tiez opakovani neplatici, najnovsie neplatia asi 4 mesiace, neuhradili nedoplatok za vodu (15 000,-Sk), teraz sme im robili odpocet za 3 mesiace - minuli 50m3 vody :eek: . O tom aki "jednoduchi" ludia su to, svedci hlaska: nam byt nemoze nik zobrat - my ho mame zastaveny v banke :D

a moja otazka:
mozme im odstavit vodu, ktoru neplatia? vodari nam odkazali, ze oni sa staraju len po patu domu, ostatne je v nasej kompetencii - v zmluve mame, ze su povinni nas do bytu pustit na cas potrebny, ale je to pravne v poriadku?
mozme my vyhlasit dobr.drazbu, ak maju uz byt zastaveny v tej banke? nie je v tom pripade ona 1. co si moze narokovat peniaze z bytu?

ospravedlnujem sa za laicke otazky, kazda fundovana odpoved potesi
Elenka ti už z časti odpovedala, takže k tej vode ... Aj ja by som ho najradšej odpojila od vody, ale bohužiaľ je v strede paneláku a tak si to technicky neviem predstaviť, lebo za hodinu by to mal možno napojené znova. Do bytu si ťažko takto vynútiš prístup, ten čas potrebný je na odpísanie meračov,alebo havárie, nebudeš sa predsa s ním hádať a biť, ak zistí, že sa robí niečo iné... Elektrikári to maju lepšie poriešené, zobrali mu elektromer a hotovo. Ten je mimo bytu ... Takže treba asi len fakt konať a začať s dražbou. Aj ja mám ďalší kontakt , sú z Partizánskeho, pošlem Ti. Využi čo sa ti hodí.;)
Elena Navrátilová
25.04.09,07:29
Ano, Elenka, prosim, posli mi to v ss.

Je to overená spoločnosť. Dodržiavajú legislatívu a viem že sa môžem vždy spoľahnúť na ich služby. ;) Kontakt už máš.