zukana
07.07.05,19:32
So mzdami som začala, len nedávno a nie je mi v tejto oblasti ešte všetko na 100 % jasné.
Mám otázku! Celková cena práce uvádzaná na výplatnej páske je hrubá mzda + zdravotné poistenie (10 %) + úrazové poistenie (0,8 %) + sociálne poistene platené zamestnávateľom. Čo patrí do sociálneho poistenia? Nemocenské, starobné, invalidné, v nezamestnansti ??? Garančný fond a rezervný fond???
Ďakujem :confused:
lenkak
07.07.05,17:35
Celková cena práce = hrubá mzda (čistá mzda + odvody zamestnanca) + odvody čo platí firma. Čiže všetko čo si spomenula.
lenkak
07.07.05,17:37
Sociálne poistenie obsahuje:
základný fond nemocenského poistenia,
základný fond starobného poistenia,
základný fond invalidného poistenia,
základný fond úrazového poistenia,
základný fond garančného poistenia,
základný fond poistenia v nezamestnanosti a
rezervný fond.
Maňaska
08.07.05,04:56
Pozri :http://www.porada.sk/showthread.php?t=10292
od 1.7.2005 - zobrazovanie ceny prace zvlast za jednotlive fondy.
adam
27.07.05,13:17
od 1.7.2005 - zobrazovanie ceny prace zvlast za jednotlive fondy.
Je to platné, kde to bolo zverejnené ? Ešte by som potrebovala pre kontrolu od ktorého mesiaca a roku sa uvádza na výplatnej páske cena práce.
Ďakujem....Pekný deň.....:)
endrju
27.07.05,13:23
Je to platné, kde to bolo zverejnené ? Ešte by som potrebovala pre kontrolu od ktorého mesiaca a roku sa uvádza na výplatnej páske cena práce.
Ďakujem....Pekný deň.....:)
Je to platné. Zákon 244/2005, ktorý novelizoval, okrem iného, zákonník práce.
Celková cena práce je pojem definovaný novým zákonníkom práce a preto sa používa od 1.4.2002. Do 30.6.2005 sa celková cena práce nemusela rozpisovať na položky, stačilo jedno číslo. Od 1.7.2005 je povinný rozpis na položky.
Maňaska
27.07.05,13:33
Len doplním, že ak je zamestnanec zapojený do II. piliera dôchodkového poistenia, t.j. má zmluvu s DSS-skou, je potrebné sumu odvádzanú do starobného poistenia SP rozpísať na dve časti. Úvahy o možnom rozpočítavaní tejto sumy nájdeš v iných témach :-)
adam
27.07.05,14:59
Maňaska, Endrju, ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.....
Pekný zvyšok dňa.....:)
adam
27.07.05,15:16
Nemá niekto tlačivko výplatnej pásky? Nemám program na mzdy a nie som zdatná mzdárka.....pomôže mi niekto a tak ušetrí môj čas :mee:....? Vopred ďakujem......:)
endrju
27.07.05,15:22
Nemá niekto tlačivko výplatnej pásky? Nemám program na mzdy a nie som zdatná mzdárka.....pomôže mi niekto a tak ušetrí môj čas :mee:....? Vopred ďakujem......:)
Dosť náročná otázka. Každý mzdový softvér má nejakú sadu svojich vlastných vzorov.
Ak povieš základné zložky mzdy, ktoré si dala zamestnancovi, tak Ti u seba viem vyrobiť zo dva vzory a poslať. Priliepať nebudem. Je to dosť citlivá oblasť.
adam
27.07.05,15:32
Ďakujem za ochotu, ale až tak Ťa zaťažovať nebudem. Myslela som dáky všeobecný vzor pásky, niekedy sa to i Ševte predávalo.....Ešte raz vďaka....