snu
26.03.09,08:49
chcela som sa vas spytat.. podavame si ziadost na uzemne,, mame vsetky potrebne papire uz vybavene,len panicka na stavebnom nam nevedela povedat ci nam staci list vlastnictva len s original peciatkou bez kolku.. na katastri nam povedali ze si mame zistit ci nam staci teda bez kolku,alebo s 3 eurovym kolkom a hranatou peciatkou,alebo s 8 eurovym a gulatou peciatkou.. velmi nerada by som podala vsetko a cakala 3 tyzdne a pride nam,ze treba ten list vlastnictva s takym alebo takym kolkom a peciatkou,, strata casu.. neviete nam poradit?
katarinat
26.03.09,09:17
my sme minuly tyzden davali ziadost ostavebne rozhodnutie a uzemne konanie prebieha sucasne ako nas informovali
a prikladali sme list vlastnictva a kopiu katastralnej mapy oba dokumenty s 8 eurovym kolkom
andreaS
26.03.09,09:27
my sme davali zaciatkom marca a podavali sme este so starymi kolkami a teta sa nas pytala, ci nemame so 100,-Sk, ze ten nam staci. Tak sme jej dali ten.
snu
26.03.09,10:30
no to mi tiez nejde do hlavy,,citala som,ze to prebieha sucastne,ale nam najprv dali na uzemne a potom ze na stavebne,takze aj sietarov musim obehnut potom znova..ma porazi,ale je to asi aj kvol tomu,ze obec nemala uzmny plan pre tuto ulicu,alebo co,,moze to byt? lenze teraz uz ho maju a tak mame problem so vzdialenostou od susedov... na stavebnom nam povedala,ze mozme ist na meter ak sused suhalsi a na 4 metre s obytnymi oknami,ak tiez druhy sused nem nic proti,, a cul nam starostka povedala,ze 2 metre najmenej,,a ze nas nemusia trapit obytne okna a 5m vzdialenost od hranice pozemku, ze ak tam niekto bude stavat,tak on bude muset byt od nasho domu 7m :)
Miloš Mičega - CIMOM TN
26.03.09,12:32
no to mi tiez nejde do hlavy,,citala som,ze to prebieha sucastne,ale nam najprv dali na uzemne a potom ze na stavebne,takze aj sietarov musim obehnut potom znova..ma porazi,ale je to asi aj kvol tomu,ze obec nemala uzmny plan pre tuto ulicu,alebo co,,moze to byt? lenze teraz uz ho maju a tak mame problem so vzdialenostou od susedov... na stavebnom nam povedala,ze mozme ist na meter ak sused suhalsi a na 4 metre s obytnymi oknami,ak tiez druhy sused nem nic proti,, a cul nam starostka povedala,ze 2 metre najmenej,,a ze nas nemusia trapit obytne okna a 5m vzdialenost od hranice pozemku, ze ak tam niekto bude stavat,tak on bude muset byt od nasho domu 7m :)

K doplneniu Vašej témy :
Pozri te si ak chcete tento link : http://www.porada.sk/t101034-p17-skusim-poradit-v-stavebnej-legislative.html
Je tam všetko o odstupových vzdialenostiach RD, prípadne aj iné veci.


K základnej otázke ohľadne LV .

1. Na preukázanie vlastníctva na stavebnom úrade Vám postačuje predložiť originál z výpisu katastra k nahliadnutiu, predložik xerokópiu a pracovník úradným záznamom môže v spise uviesť, že originál mal k nahliadnutiu. To je pri normálnych úradníkoch aspoň z hľadiska ľudskosti.

2. Pri tých druhých im úplne, ale úplne v pohode musí stačiť "lacnejší" LV.

3. A pri tých tretích, ................. sa môže stať, že budú požadovať aj LV s kolkom 8 €.
__________________________

Záver : 1 a 2 varinta je OK aj z hľadiska postupu úradníka. Varianta 3, v prípade, že by neakceptoval variantu 2 je protizákonný postup, resp. postup min. "šikanizujúci".

___________________________
Poznámka : K stavebnému konaniu, ak mu predchádzalo územné konanie sa podľa § 58 ods. 2 : cit.

Stavebník musí preukázať, že je vlastníkom pozemku alebo že má k pozemku iné právo podľa § 139 ods. 1 tohto zákona, ktoré ho oprávňuje zriadiť na ňom požadovanú stavbu. To neplatí, ak tieto skutočnosti preukázal v územnom konaní a po právoplatnosti územného rozhodnutia nedošlo k zmene.


CIMOM