VieraPopluharova
26.03.09,11:56
Pekný deň,
prosím o radu ak SZČO dosiahol zo živnosti príjem 47520,-Sk a mal popritom i závislú činnosť, predpokladám, že použijem daňové tlačivo typu A , nekoľko nie je potrebné uvádzať príjmy zo živnosti, pretože nepresiahli čiastku 49 248,-Sk.Je to tak správne? Potrebujem sa uistiť, už je pred termínom a už mám v tom zmätky.
Ďakujem.
Tweety
26.03.09,10:57
Pekný deň,
prosím o radu ak SZČO dosiahol zo živnosti príjem 47520,-Sk a mal popritom i závislú činnosť, predpokladám, že použijem daňové tlačivo typu A , nekoľko nie je potrebné uvádzať príjmy zo živnosti, pretože nepresiahli čiastku 49 248,-Sk.Je to tak správne? Potrebujem sa uistiť, už je pred termínom a už mám v tom zmätky.
Ďakujem.
NIe, nie je, použiješ Typ B. V DP sa zrátajú obidva príjmy.
VieraPopluharova
26.03.09,10:59
Čiže použijem typ B, ale neuvediem príjmy zo živnosti, dám tam len 0? Aby nemusel zdaňovať tých 47 520,-Sk?
Tweety
26.03.09,11:00
Čiže použijem typ B, ale neuvediem príjmy zo živnosti, dám tam len 0? Aby nemusel zdaňovať tých 47 520,-Sk?
Nie, pozri moju predošlú odpoveď. Prečo by nezdaňoval príjem zo živnosti?
books
26.03.09,11:01
Čiže použijem typ B, ale neuvediem príjmy zo živnosti, dám tam len 0? Aby nemusel zdaňovať tých 47 520,-Sk?

Musí uviesť všetky príjmy. Ak nemá výdaje zo živnosti, tak nech použije paušálne výdavky z príjmu (zo živnosti) a potom dopočíta príjem zo závislej činnosti.
VieraPopluharova
26.03.09,11:03
Veľmi pekne ďakujem, už mi z toho trošku ....., takže typ B a uvádzam všetky príjmy.Ešte otázka :ak v minulosti používal paušálne výdavky , tak mu ich môžem dať do výdavkov i teraz,však?
Tweety
26.03.09,11:04
Veľmi pekne ďakujem, už mi z toho trošku ....., takže typ B a uvádzam všetky príjmy.Ešte otázka :ak v minulosti používal paušálne výdavky , tak mu ich môžem dať do výdavkov i teraz,však?
Áno, ale len na príjmy zo živnosti.
VieraPopluharova
26.03.09,11:05
Všetkým ďakujem, a prepáčte, že zdržujem teraz takými blbosťami, ale fakt som bola dopletená už sama zo seba. Ešte raz dik.Prajem všetkým veľa úspechov.