ssid
26.03.09,11:56
Ahoj...prosim,je tu niekto,kto by mi poradil,co mam robit?bola som v sudnom konani s dopravnym podnikom z mesta na druhom konci SR kvoli tomu,ze ma vraj chytili revizori r.08.2007.pocas celeho sudneho konania sa z DP nikto nedostavil a stale som sedela na pojednavani len ja a sudkyna.....a samozrejme moji svedkovia,ktorych predvolanie som si musela vyprosikat u sudkyni.....nepridelila mi pravnika,vraj nan nemam narok a je mi zbytocny,lebo,ze ona uz vie rozsudok.ako dokazy som predlozila 6svedkov - znamych a majitela firmy,kde som nacierno pracovala a pisomne vyhlasenie o zneuziti mojich osobnych udajov firmy,ktora pracovala pre mob.operatora,z toho isteho obdobia,ako je ta pokuta.teraz bolo vyhlasenie rozsudku,samozrejme v prospech DP a ked som sa pytala preco,povedala mi,ze ona vsetko toto co som predlozila ako dokaz,ona nemoze uznat ani svedkov,pretoze su to ludia,ktorych poznam....na vyhlaseni som sa jej pytala,aku ciastku mam zaplatit,tak ,ze ona este nevie.....o vypovedi svedkov neexistuje ziaden pisomny ci hlasovy zaznamovy dokaz.....vsetko co vypovedali,ona to zopakovala vlastnymi slovami a nahrala si seba na diktafon....co mam robit?poradte mi prosim niekto.......
wagner
26.03.09,11:17
Keď dostaneš rozsudok, tak sa odvolaj na KS. Do odvolania popíš všetky skutočnosti, ktoré si tu uviedla.
elaurie
26.03.09,11:20
A teda chytili Vás tí revízori v auguste 07 alebo nie? V čom konkrétne spočíval súdny spor? Žalobcom bol DP a žaloval Vás, pretože ste nezaplatili pokutu? V čom spočívalo to zneužitie Vašich osobných údajov a kto ich zneužil? To, že výpovede svedkov sudkyňa zopakovala do diktafónu je normálny postup pri súdnom pojdnávaní. Ak sa to, čo si diktovala do diktafónu nezhodovalo s výpoveďou svedkov, mali ste to namietať priamo na pojednávaní. Máte už v rukách písomné vyhotovenie rozsudku? To, že boli svedecké výpovede a aké by v rozsudku malo byť uvedené, ako aj to, ako ich sudkyňa posúdila. Máte možnosť sa proti rozsudku odvolať, pozor však na lehotu, je uvedená v poučení.
ssid
29.03.09,11:05
ahoj,ale je prosim ta,podla teba,aspon nieaka mala sanca,ze dalsi sudca to bude brat v uvahu?vies,ja som momentalne nezamestnana a z uradu nedostavam ani korunu....a nevies nahodou,ci nieaka premlcacia doba tuna funguje,abo ee?
ssid
29.03.09,11:16
ajoj,no oni tvrdia,ze ma chytili,ale ja som tam vobec nebola,takze ma ani nemohli chytit....o pokute som sa az dozvedela-teda uz o rozsudku samosudcu-az ked mi to doniesli mestski policajti v maji 08´.a spor bol o to,ze som mala dokazat,ze som tam nebola,co som aj dokazala 6 ludmi...a co sa tyka tych udajov,podpisala som s europskou zdr.poistovnou zmluvu cez firmu SAVE MAX-ich dilera, ta poistka bola v poho,ale vzapati mi zacali chodit vyzvy od T-MOBILE,ze som si vzala pausal a taelefon cez nich,ze to som podpisala s firmou SAVE MAX,ked som volala do T-MOBILE a pisala,tak mi napisali,ze po presetreni dosli k tomu,ze doslo k zneuzitiu udajov a ze nie som prva,ktora sa stazuje prave na tuto firmu,ze boli zneuzite udaje....toto vyhlasenie od T-MOBILE som predlozila na sude,ale sudkyna mi povedala,ze s tym nema nic spolocne,ze to si mam nechat pre dakoho ineho.......a s tym diktafonom som to myslela tak,ze ako ved ja neviem co ona napisala do spisu ako vypoved svedkov,lebo ked som bola na info ziadat o nahladnutie do spisu,tak mi povedali,ze to nie je mozne,bo ten spis ma sudkyna.....
elaurie
29.03.09,15:21
ajoj,no oni tvrdia,ze ma chytili,ale ja som tam vobec nebola,takze ma ani nemohli chytit....o pokute som sa az dozvedela-teda uz o rozsudku samosudcu-az ked mi to doniesli mestski policajti v maji 08´.a spor bol o to,ze som mala dokazat,ze som tam nebola,co som aj dokazala 6 ludmi...a co sa tyka tych udajov,podpisala som s europskou zdr.poistovnou zmluvu cez firmu SAVE MAX-ich dilera, ta poistka bola v poho,ale vzapati mi zacali chodit vyzvy od T-MOBILE,ze som si vzala pausal a taelefon cez nich,ze to som podpisala s firmou SAVE MAX,ked som volala do T-MOBILE a pisala,tak mi napisali,ze po presetreni dosli k tomu,ze doslo k zneuzitiu udajov a ze nie som prva,ktora sa stazuje prave na tuto firmu,ze boli zneuzite udaje....toto vyhlasenie od T-MOBILE som predlozila na sude,ale sudkyna mi povedala,ze s tym nema nic spolocne,ze to si mam nechat pre dakoho ineho.......a s tym diktafonom som to myslela tak,ze ako ved ja neviem co ona napisala do spisu ako vypoved svedkov,lebo ked som bola na info ziadat o nahladnutie do spisu,tak mi povedali,ze to nie je mozne,bo ten spis ma sudkyna.....
Myslím, že ste v dosť problematickej situácii. Sudkyňa má pravdu, že SAMOTNÉ potvrdenie od spoločnosti T-mobile o zneužití osobných údajov spoločnosťou Save Max nesúvisí so sporom s DP... To by ste vy museli PREUKÁZAŤ, že spoločnosť Save Max zneužila vaše osobné údaje aj voči DP... (Je to totiž ako keby napr. Jožko ukradol v obchode A mrkvu a v inom obchode B by tvrdili, že tento samotný fakt preukazuje, že u nich kradol tiež, hoci ho pri tom ani neprichytili, ani na to nemali žiadny iný dôkaz...). Na preukazovanie je však pravdepodobne už neskoro, pretože podľa § 120 ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku (zákon č. 99/1963 Zb.) účastník konania musí všetky dôkazy a skutočnosti predložiť alebo označiť najneskôr do vyhlásenia uznesenia, ktorým sa končí dokazovanie (t.j. ešte pred vyhlásením rozsudku). Skutočnosti a dôkazy uplatnené neskôr sú odvolacím dôvodom len za zákonom stanovených podmienok uvedených v § 205a.

§ 205a Občianskeho súdneho poriadku
(1) Skutočnosti alebo dôkazy, ktoré neboli uplatnené pred súdom prvého stupňa, sú pri odvolaní proti rozsudku alebo uzneseniu vo veci samej odvolacím dôvodom len vtedy, ak
a) sa týkajú podmienok konania, vecnej príslušnosti súdu, vylúčenia sudcu (prísediaceho) alebo obsadenia súdu,
b) má byť nimi preukázané, že v konaní došlo k vadám, ktoré mohli mať za následok nesprávne rozhodnutie vo veci samej,
c) odvolateľ nebol riadne poučený podľa § 120 ods. 4,
d) ich účastník konania bez svojej viny nemohol označiť alebo predložiť do rozhodnutia súdu prvého stupňa.

Čo sa týka výpovede svedkov, to je zrejme problematické... Ako som už uviedla, v odôvodnení rozsudku by malo byť uvedené, ako sudkyňa tieto výpovede posúdila. Bez prečítania tohto odôvodnenia Vám nikto nepovie, či sa oplatí odvolať alebo nie. Čo sa týka nahliadnutia do súdneho spisu, je to Vaše právo podľa § 44 ods. 1 Občianskeho súdneho poriadku. To však neznamená, že Vám ho je súd povinný poskytnúť 24 hodín denne. Najlepšie je dohodnúť sa dopredu telefonicky, že chcete nazrieť do spisu.

Keďže ste nezamestnaná, odporúčam obrátiť sa na Centrum právnej pomoci http://www.legalaid.sk/, má kancelárie v Bratislave, Hlohovci, Banskej Bystrici, Žiline, Tvrdošíne, Liptovskom Mikuláši, Košiciach, Prešove a Humennom, konzultačné hodiny v pondelok a v stredu 8.00-15.00. Pracoviská CPP sú aj v Sobranciach, Čadci, Snine, Levoči a Svidníku. Pozrite si na ich stránke, či spĺňate podmienky na poskytnutie právnej pomoci.