Dadak
26.03.09,13:12
Ahojte poradaci, neporadili by ste mi niekto, co ma skusenosti z tujami z Polska, kde sa daju kupit, kolko stoja a nejaky kontakt na nich? a ci sa vam aj ujali...chcela by som vediet vase skusenosti...dakujem..tu je moja e-mail adresa: dadak22@centrum.sk
Darina
danushka
26.03.09,12:24
Kuk sem: www.carovniky.sk
Naozaj je z čoho vyberať a netreba ani do PL ísť :).
legolas
27.03.09,06:20
Ahojte poradaci, neporadili by ste mi niekto, co ma skusenosti z tujami z Polska, kde sa daju kupit, kolko stoja a nejaky kontakt na nich? a ci sa vam aj ujali...chcela by som vediet vase skusenosti...dakujem..tu je moja e-mail adresa: dadak22@centrum.sk
Darina

...čítal som tie príspevky, zaujal ma prvý od myslím že od /danuska/ a prekvapuje ma , že niekde predávajú tuje vysoké cca 50cm a sú 4 ročné. To nie je niečo v poriadku, lebo predať za v prepočte za našu bývalú cenu pokiaľ som to dobre čítal je to 15 korún. Hoci by to stálo aj 50 korún tak stále je to pod cenu. Tuje sa predávajú v Baumaxe 1ks za 3€ sú vysoké 100cm. Ani ja keby som pestoval tuje zo semena a mal ich 4 roky tak by som ich radšej vyhodil ako ich mal predať za 0,5 €. Porozmýšľaj nad tým čo som tu napísal.
bulnova
27.03.09,17:57
Dnes som videla v Tescu tuje v kvetináči - pekné, husté cca 50 cm vysoké tuším za 2,8 eur.
wabi
28.03.09,02:26
Tiež ma to zaujíma či je to tak naozaj a pravideľná cena, alebo počin čistého jednorázového zúfalstva a či nie sú náhodou už vypredaný ako napríklad pol hodiny po začatí nejakej "akcie" v nemenovanom reťazci.
danushka
30.03.09,18:57
...čítal som tie príspevky, zaujal ma prvý od myslím že od /danuska/ a prekvapuje ma , že niekde predávajú tuje vysoké cca 50cm a sú 4 ročné. To nie je niečo v poriadku, lebo predať za v prepočte za našu bývalú cenu pokiaľ som to dobre čítal je to 15 korún. Hoci by to stálo aj 50 korún tak stále je to pod cenu. Tuje sa predávajú v Baumaxe 1ks za 3€ sú vysoké 100cm. Ani ja keby som pestoval tuje zo semena a mal ich 4 roky tak by som ich radšej vyhodil ako ich mal predať za 0,5 €. Porozmýšľaj nad tým čo som tu napísal.



Jednoznačne to je bezkonkurenčná cena a práve preto som tu o tom písala a to nerobím sebe reklamu.
Pre dvoma rokmi som si kúpila v Hornbachu tuje, z 10tich mi prežili 4.
Tuje sú dovážané, dopestované v skleníkoch - preto neprežili.
Ten reťazec : pestovateľ - sprostredkovateľ - niekto X - niekto Y - predajca sa samozrejme odrazí na cene...
Mne sa podarilo nájsť priamo pestovateľa - aspoň vidíte, za koľko sa speňaží štvorročná snaha a ako rýchlo sa nabalí predajca....
Mňa tak akurát môže tešiť, že som podporila slováka, že nie som obchodník, ktorý ho bude tlačiť s cenou dole 1x za kvartál a ešte za to, že smie u mňa predávať svoje výpestky - si musí aj zaplatiť ročný poplatok.
legolas
31.03.09,07:32
...aj 1€ je lacné hoci je to od súkromníka, čiže z prvej ruky. Jednú vec ale kvitujem, že dávaš prednosť slovákovi. Ja predávam med po 3€ je to drahé?
iriska
31.03.09,08:06
med v 7dcl zaváraninovej fľaši za 100,-Sk, resp. lesný za 120 je bežná vec
danushka
31.03.09,09:07
...aj 1€ je lacné hoci je to od súkromníka, čiže z prvej ruky. Jednú vec ale kvitujem, že dávaš prednosť slovákovi. Ja predávam med po 3€ je to drahé?

Ak je to cena za 0,7 l, tak podľa mňa je cena v pohode. Ale to je vec pohľadu človeka a človeka.
V tej jednej 0,7 l fľaši je toľká práca včeličiek, že 3€ určite dostatočne nevyjadria skutočnú hodnotu tohto pokladu.
mino2
03.04.09,20:53
Ja som objednal u jedného pána tu na SVK tuje smaragdové. dnes prišli OK objednával som 50 ks, Cena za jeden cca 1,2 E. Tuje su nádherné, krásne prekorenené a jednanie je skutočne neskutočne seriozne, tuje prišli v črepníku 9x9 a výška cca 30-40 cm. Minulý rok som kupil v nemenovanom obchode cca 30 ks tují a už máme len asi 9 a to som dnes ešte vyhodil 2 ks...ak chcte pošlem kontakt
jankazb
06.04.09,07:47
Mino, prosím kontakt. Ďakujem, Jana
Publicum
07.04.09,11:49
ja poprosim tiez ten kontakt...dakujem
vasulka
27.07.09,13:24
aj ja by som poprosila kontakt. Ďakujem.:) V.
stardollb
04.08.09,18:02
Môžete mi dať kontakt, kde ste tie tuje kúpili?
Jozef16
05.08.09,18:22
chcem kontakt na tuje. Dakujem
sami72
04.09.09,12:14
prajem pekny den,poprosim vas o zaslanie kontaktu na toho pana z SK,co predava tie tuje,dakujem
vasulka
04.09.09,12:20
Ja som objednal u jedného pána tu na SVK tuje smaragdové. dnes prišli OK objednával som 50 ks, Cena za jeden cca 1,2 E. Tuje su nádherné, krásne prekorenené a jednanie je skutočne neskutočne seriozne, tuje prišli v črepníku 9x9 a výška cca 30-40 cm. Minulý rok som kupil v nemenovanom obchode cca 30 ks tují a už máme len asi 9 a to som dnes ešte vyhodil 2 ks...ak chcte pošlem kontakt
Môžem prosím aj ja požidať o kontakt?:)
vasulka
20.09.09,15:11
Ja som objednal u jedného pána tu na SVK tuje smaragdové. dnes prišli OK objednával som 50 ks, Cena za jeden cca 1,2 E. Tuje su nádherné, krásne prekorenené a jednanie je skutočne neskutočne seriozne, tuje prišli v črepníku 9x9 a výška cca 30-40 cm. Minulý rok som kupil v nemenovanom obchode cca 30 ks tují a už máme len asi 9 a to som dnes ešte vyhodil 2 ks...ak chcte pošlem kontakt:
:mee:škoda, kontaktu sme sa nedočkali:mad:
wessy
12.11.09,13:28
Jednoznačne to je bezkonkurenčná cena a práve preto som tu o tom písala a to nerobím sebe reklamu.
Pre dvoma rokmi som si kúpila v Hornbachu tuje, z 10tich mi prežili 4.
Tuje sú dovážané, dopestované v skleníkoch - preto neprežili.
Ten reťazec : pestovateľ - sprostredkovateľ - niekto X - niekto Y - predajca sa samozrejme odrazí na cene...
Mne sa podarilo nájsť priamo pestovateľa - aspoň vidíte, za koľko sa speňaží štvorročná snaha a ako rýchlo sa nabalí predajca....
Mňa tak akurát môže tešiť, že som podporila slováka, že nie som obchodník, ktorý ho bude tlačiť s cenou dole 1x za kvartál a ešte za to, že smie u mňa predávať svoje výpestky - si musí aj zaplatiť ročný poplatok.

Dobrý deň, mohli by ste mi poslať kontakt na nejakého dodávateľa. Dakujem
wessy
14.11.09,12:11
mohli by ste mi niekto poradit, kde kupim take lacne tuje ako pisete okolo 1 - 1,20 eur vo velkom...dakujem
ladislav kušnir
14.11.09,14:04
Ja som objednal u jedného pána tu na SVK tuje smaragdové. dnes prišli OK objednával som 50 ks, Cena za jeden cca 1,2 E. Tuje su nádherné, krásne prekorenené a jednanie je skutočne neskutočne seriozne, tuje prišli v črepníku 9x9 a výška cca 30-40 cm. Minulý rok som kupil v nemenovanom obchode cca 30 ks tují a už máme len asi 9 a to som dnes ešte vyhodil 2 ks...ak chcte pošlem kontakt
Prosim o kontakt na tuje.
dik.
mino2
14.11.09,15:54
No musím niekde pohladať...
danushka
14.11.09,16:27
mohli by ste mi niekto poradit, kde kupim take lacne tuje ako pisete okolo 1 - 1,20 eur vo velkom...dakujem
www.carovniky.sk
pivko
14.11.09,18:44
Krásne tuje Smaragd kúpite v Polsku -Nowy Targ obchod na kruhovom objazde pri príjazde od hraničného prechodu Jurgow:
http://www.cardemo.pl/
cena tuji v črepníkoch , výška cca 90cm/krásne/ cca 12Zlt čo je cca necelé 3EUR.
alebo mám ešte kontakt na jedneho Pána : Szkolka krzewów ozdobnych
Gražina i Alexander Jeziorek
Lazy 56
tel. mobil 887-056-182
/014/ 68 51 546
Treba zavolať a dogadacz sze,predáva počas trhov štvrtok sobota aj v Targu.
omco
10.09.10,08:47
Pri kupovaníi Thuji si treba uvedomit aký druh ideš kupovať.
Poznámky typu že niekde sa predávajú Thuje Smaragd za 3,€ je neopodstatnená pretože sa nejedná o daný druh. To je ako keby ste kupovali trabant a mercedes.
Ďalej si treba uvedomiť výšku a či je rastlina v bale alebo v konifery.
Pri kúpe treba zvážiť i kde boli pestované sadenice v akých klimatických podmienkach.
Je dobré ak kupujete sadenice Thují v približne rovnakej zemepisnej šírke.
Dovozové sadenice môžu mať problémy pri zakorenovaní.
Odporúčam kupovať Thuje od našich pestovateľov prípadne si overiť odkiaľ je resp. kde bola pestovaná sadenica!
Pri sadení ak dodržíte postup výsadby a do jamy pre výsadbu dáte 10l vody, ktorú necháte vsiaknuť a po zasypaní ornicu opäť zalejete sa musí Thuja ujať v každej výške.
Problémy s prijatím môžu mať len Cyprušteky. Tam sa treba poradiť s odborníkom.
Thuje predávané vo VO sú v expedícii dlhší čas a preto treba Thuju po výsadbe zalievať častejšie.
V Poľsku sú možno o niečo Thuje smaragd lacnejšie ale cesta a čas Vám cenu thuji vlastne zrovná s našimi pestovateľmi.
Zdravím a prajem peknú záhradu.
luskacluskac
24.03.11,09:47
poliaci maju sice dobre ceny, ale asi si nikto z vas neuvedomuje, ze dovazat rastlinny material na Slovensko bez opravnenia je nelegalne!!! urcite je sanca ze by vas niekto chytil minimalna, ale fakt je to tenky lad
sisima
24.03.11,12:49
luskac...to vážne?...

omco... neviem ako si zistil, že moje smaragdy z PL nie sú smaragdy atď...

nič z toho, čo opisuješ sa neudialo... a ohľadne ceny...
nacenenie môjho projektu od slov. dodávateľov bolo cez 300.000Sk... v PL ma to vyšlo na cca 50.000 Sk... takže nie je o čom... ;)
Peter 120
29.05.11,11:53
mohol by si prosím aj mne poslať kontakt ?
dk120 @azet. sk
paloo
29.05.11,13:33
poliaci maju sice dobre ceny, ale asi si nikto z vas neuvedomuje, ze dovazat rastlinny material na Slovensko bez opravnenia je nelegalne!!! urcite je sanca ze by vas niekto chytil minimalna, ale fakt je to tenky lad
Kde si na to prišiel,veď Poliaci sú v EU:D
eluša
30.05.11,09:05
Moja kolegyňa odreže halúzku z tuje, nechá niekoľko dní namočenú vo vode a zasadí. A tují má, koľko chce.
Ja som zatiaľ rozmnožila len plazivú tuju /možno, že sa to volá ináč/, ale tá si konáriky opiera o zem a tam si vytvorí i korienok.
wiliamko
04.07.11,19:16
mohol by si mi poslat kontakt na tie tuje alebo vebovu stranku? dakujem