Fiona
26.03.09,21:38
Ahojte,
hľadam niekoho, ktor má skúsenosti s prijímanim platby za služby na PayPale.
Zaujíma ma oblasť zdanenia. Podla toho čo som zatial zistila, platba, ktorá ostáva na PayPal účte sa neda zdokladovať a teda ani zdanit. Až prevodom na účet v klasickej banke na základe výpisu preukazujem prijem, ktorý v daňovom priznaní zdanim. Ide o fyzickú osobu-slobodné podnikanie. Co ak peniaze z PayPalu miniem na nákup a neprevediem na účet, ako zdokladujem príjem?
Prosim, ak viete ako na to, pripadne mate skusenosti ozvite sa. Ďakujem
xaver
14.04.09,11:15
Od tohto roku sme si zalozili firemne konto (business account) na PayPal-e.
Konto sme riadne nahlasili na danovy urad ako bankovy ucet a uctujeme to ako bankovy ucet v podvojnom uctovnictve.
EUR
13.05.09,06:03
Ako ste prosim Vas nahlasili ucet PayPal na DU, ked PayPal nema cislo uctu? Iba to, ze mate zriadeny ucet PayPal?
Ak o Paypale uctujete ako o ucte v banke, co potom uctujete na slovenskom uctu, kde sa tie peniaze prevedu? To uctujete potom ako prevod penazi z uctu na ucet?
dakujem za odpoved
xaver
14.05.09,12:40
Ako ste prosim Vas nahlasili ucet PayPal na DU, ked PayPal nema cislo uctu? Iba to, ze mate zriadeny ucet PayPal?
Ak o Paypale uctujete ako o ucte v banke, co potom uctujete na slovenskom uctu, kde sa tie peniaze prevedu? To uctujete potom ako prevod penazi z uctu na ucet?
dakujem za odpoved
Na DU sme listom oznamili zalozenie PayPal account a prilozili sme kopie ich vseobecnych podmienok.
PayPal (Europe) S.á r.l. & Cie, S.C.A., ktorá je obchodnym partnerom europskych uzivatelov PayPal-u je registrovaná ako finančná inštitúcia v Luxembursku, spada aj pod ich bankovu kontrolu, takze ma to nieco s bankovym uctom spolocne.
Prevody z PayPal account na bankovy ucet v slovenskej banke uctujeme ako prevod penazi z bankoveho uctu na bankovy ucet v dvoch roznych bankach.