Jara
08.07.05,09:23
:mad: Dostala sa mi do ruky nová brožúrka 1000 riešení, č. 4/2005, v ktorej na str. 106-107, v bode č. 684 v Nároku na 5 týždňov dovolenky som sa dočítala že do odpracovaného času sa počíta, citujem:

- čas po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný, alebo poberal invalidný dôchodok, spadá do času trvania pracovného pomeru.
príspevok je od Ing. Dušana Dobšoviča.:confused:


Neviem či to naozaj, ale doteraz som si myslela, že musím počítať odpracované roky a odpracované že je odpracované a keď je niekto nezamestnaný alebo invalid tak P R A C U J E ? :eek:

Asi som magor,:eek: lebo nerozumiem. Doteraz som stále počítala do odpracovaného času čas po 18 roku veku ktorý bol vyplnený štúdiom ako odpracovaný po získanie prvého vysokoš. štúdia, prípadne doktorandov, pretože oni pracujú, ale potom už len skutočné trvanie pr. pomeru. :confused:

Poraďáci ako tomu rozumiete? Skúste ma z toho nejako rozumne vymotať, lebo to nedokážem:D :eek:
hana.m.
08.07.05,10:45
Do "odpracovaného času" na výpočet nároku na dovolenku sa počítajú aj tzv. náhradné doby. Je pravda že doba, počas ktorej bol občan vedený v evidencii nezamestnaných a doba poberania invalidného dôchodku sa započítava do "odpracovanej doby".
Pozri si par.103 ods. 5 Zákonníka práce.