atka4
27.03.09,08:40
Zamestnanec bol PN. Na pracovisku nebol v čase od 9.3.2009 do 20.3.2009. (prac. doba po-pia, so-ne-voľné)
Lekárka vystavila Potvrdenie o DPN dňa 9.3.2009 so začiatkom 9.3.2009 a súčasne v tento deň DPN aj ukončila s tým, že zamestnanec je práceschopný od 14.3.2009.
Toto je všetko na tzv. kladenke, čo je podľa mňa v poriadku.
Ale....
zamestnanec do práce nastúpil až 23.03.2009, pričom súčasne s kladenkou doniesol aj lekárkou vystavený a potvrdený "Výmenný list-poukaz", v ktorom lekárka predlžuje DPN s uvedením pôvodného čísla kladenky, a to od 14.3.2009 do 20.3.2009, práceschopnosť od 21.3.2009.

Môj problém:
Mám pochybnosť, či uvedený Výmenný list - poukaz je správnym potvrdením DPN zamestnanca, najmä v prípade, ak ide o DPN, ktorá trvá viac ako 10 kalendárnych dní a má sa postúpiť na Soc.poisťovňu.

poradíte, usmerníte ma?:confused:
Blíži sa koniec mesiaca a chcela by som to doriešiť včas na SP. Ďakujem znalým problematiky
nesca
27.03.09,09:10
S takýmto divným riešením zo strany lekára som sa ešte nestretla.Ja osobne by som to nepovažala za pokračovanie PN.Na originálnom lístku má predsa dátum ukončenia 13.3. Ale najsamlepšie by bolo zavolať na SP a niekoho kompetentného sa na to opýtať,ak sa taký nájde.Podľa mňa to neuznajú ani oni a dajú vystaviť novú PN na celú dobu.
atka4
27.03.09,09:29
S takýmto divným riešením zo strany lekára som sa ešte nestretla.Ja osobne by som to nepovažala za pokračovanie PN.Na originálnom lístku má predsa dátum ukončenia 13.3. Ale najsamlepšie by bolo zavolať na SP a niekoho kompetentného sa na to opýtať,ak sa taký nájde.Podľa mňa to neuznajú ani oni a dajú vystaviť novú PN na celú dobu.
Dovolala som na SP po 3 dňoch ku kompetentnej osôbke, pred chvíľou sme skončili.
Takže dozvedela som sa nasledovné:
Takto nie je možné predĺžiť DPN. (do určitého obdobia to bolo možné). Lekárka musí stornovať pôvodnú kladenku a opraviť ju na správne údaje.
(alebo je to len špekulácia so strany zamestnanca po dohode s lekárom, a PN v skutočnosti nepokračovala?...)
Ď. za názor, možno pomôže aj iným, ak by sa s tým stretli....
veronikasad
27.03.09,09:31
Dovolala som na SP po 3 dňoch ku kompetentnej osôbke, pred chvíľou sme skončili.
Takže dozvedela som sa nasledovné:
Takto nie je možné predĺžiť DPN. (do určitého obdobia to bolo možné). Lekárka musí stornovať pôvodnú kladenku a opraviť ju na správne údaje.
(alebo je to len špekulácia so strany zamestnanca po dohode s lekárom, a PN v skutočnosti nepokračovala?...)
Ď. za názor, možno pomôže aj iným, ak by sa s tým stretli....
Ale ak mu PN-ku legálnym spôsobom predlžia, zamestnávatel ušetrí náklady na 7 dní náhrady príjmu pri DPN...
atka4
27.03.09,10:42
Ale ak mu PN-ku legálnym spôsobom predlžia, zamestnávatel ušetrí náklady na 7 dní náhrady príjmu pri DPN...
súhlas, zastávam tiež názor, aby to lekárka oficiálne opravila ....práve z uvedených dôvodov;)