ALEXOLIVER
27.03.09,10:51
Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť, robím daňové priznanie a od jedného zamestnanca mám potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti v češtine a v českých korunách. Čo s tým?
DanielaSL
27.03.09,10:03
Tak s tým asi nič, lebo to je pre naše DP neprijateľné...v čechách sa na tomto potvrdení uvádzajú odvody zamestnávateľa, nie zamestnanca. Treba urobiť DP buď z výplatných pások, alebo zo mzdového listu alebo si vyžiadať doklad o zaplatenom poistnom ....ale zamestnanca.
Zita5
27.03.09,10:07
Tak s tým asi nič, lebo to je pre naše DP neprijateľné...v čechách sa na tomto potvrdení uvádzajú odvody zamestnávateľa, nie zamestnanca. Treba urobiť DP buď z výplatných pások, alebo zo mzdového listu alebo si vyžiadať doklad o zaplatenom poistnom ....ale zamestnanca.


Ja som to riešila včera , telefonicky som požiadala firmu o zaslanie potvrdenia , že koľko firma zrazila zamestnancovi a odviedla do ZP a SP . No na moje prekvapenie do hodinky som to mala v emailoch a originál poslali zamestnancovi domov .

Sú ochotní spolupracovať .;)
ALEXOLIVER
27.03.09,10:37
Tak to ste mali ústretovú firmu. Ja som tam volala pred chvíľou a tiež som ich o to prosila ale nič mi neposlali. Vraj mám s tým zbehnúť na daňový úrad čo s tým.
DanielaSL
27.03.09,10:39
No a na daňovom ti povedia to, čo som ti napísala. Tiež to mám z vyjadrenia DR... písal a zisťoval to kamarát ešte pred mesiacom.
ALEXOLIVER
27.03.09,10:55
Ďakujem Daniela za odpovede. Lenže tá pani nebola ochotná mi žiadny ďalší doklad poslať, len povedala že odvody sú 12,5%. A vraj to mám prepočítať nejakým ročným kurzom ani neviem akým. Nebola dvakrát ochotná ani nápomocná.
DanielaSL
27.03.09,11:42
Asi by som si zavolala na Finanční úřad, pod ktorý tá firma patrí a povedala im, že nie sú ochotní poskytnúť doklady potrebné k DP na Slovensku. Ale pre istotu by som im to aj napísala a s kópiou išla na náš DÚ, kde by som aj napriek pokročilému dátumu dala žiadosť o odklad podania DP. Lebo čo už s babou... a jednu kópiu by som poslala aj jej. Hold stále sú na administratívnych stoličkách "ouřadové".;)
veronikasad
27.03.09,12:23
Ahojte, prosím vie mi niekto poradiť, robím daňové priznanie a od jedného zamestnanca mám potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti v češtine a v českých korunách. Čo s tým?
českému jazyku dúfam rozumieme všetci a české koruny prepočítaš na SK priemerným kurzom CZK za rok 2008
veronikasad
27.03.09,12:24
Tak to ste mali ústretovú firmu. Ja som tam volala pred chvíľou a tiež som ich o to prosila ale nič mi neposlali. Vraj mám s tým zbehnúť na daňový úrad čo s tým.
Vypýtaj si výplatné pásky od zamestnanca
Lotarka
27.03.09,17:00
Tiež sme mali podobný problém s potvrdením o príjme z Čiech

Prerátali sme odvody 12,5% za zamestnanca, prerátali sumy kurzom a toto napísali do poznámky DP a odovzdali s tým potvrdením o príjme, kde sú len odvody zamestnávateľa na DÚ. Oni nemali protesty a prebrali to bez problémov. Sami vedeli, že aké sú s tým teraz komplikácie. Bohužial ani žiadne výplatné pásky sme nemali.
Či už DÚ vyzve klienta na predloženie potrebného potvrdenia, to sa už pri preberaní nikto nevyjadril.