vila
27.03.09,12:08
Končím pracovný pomer a som nahlásená na Úrade na ochranu os.údajov ako osoba poverená výkonom dohľadu nad ochranou os. údajov.
Treba toto poverenie odhlásiť, resp. nahlásiť úradu?
Chobot
27.03.09,13:35
Končím pracovný pomer a som nahlásená na Úrade na ochranu os.údajov ako osoba poverená výkonom dohľadu nad ochranou os. údajov.
Treba toto poverenie odhlásiť, resp. nahlásiť úradu?

Odhlásenie neexistuje. Treba vo firme nájsť novú osobu, ktorá si to zoberie na starosť po tvojom odchode. Následne sa táto nová osoba nahlási prostredníctvom štandardného formulára ako osoba zodpovedná za dohľad nad ochranou OÚ a úrad pôvodnú osobu z evidencie vymaže a zapíše novú.

Odhlasovací formulár neexistuje, lebo v zmysle zákona firma nemôže byť bez zodpovednej osoby. Dá sa len nahlásiť nová osoba.

Teraz sa určite spýtaš, že čo keď nikoho miesto teba neurčia, že?:rolleyes:

Tak v tom prípade im pohroz, že po odchode napíšeš podnet na úrad, že nie si v PP a nemôžeš vykonávať dohľad a že firma neurčila novú osobu. Povedz firme, že ak to takto nahlásiš a príde im kontrola, môžu dostať pokutu od tisíc do 100 tisíc EUR a ver mi, že tú osobu nájdu.
vila
30.03.09,03:58
Ďakujem, ďakujem.
mirrom
30.03.09,16:03
ja si myslim ze zakon nikde neuvadza ze zodpovedna osoba musi byt v pracovnom pomere. je len uvedene kto ZO nemoze byt. z toho vyplyva ze funkciu mozes vykonavat aj po skonceni PP, (na zmluvnom zaklade), samozrejme len ak chces a nie ako dobrocinnost :-) . v opacnom pripade doporucujem len pri skonceni PP pisomne oznam zamestnavatelovi ukoncenie vykonu funkcie ZO, daj si podpisat prevzatie, a dalej ta to uz nemusi zaujimat. uz to nebude o tvojej zodpovednosti.
uzivatel2
31.03.09,05:27
Končím pracovný pomer a som nahlásená na Úrade na ochranu os.údajov ako osoba poverená výkonom dohľadu nad ochranou os. údajov.
Treba toto poverenie odhlásiť, resp. nahlásiť úradu?
Podľa § 28 zákona 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov prevádzkovateľ do 15 dní písomne oznámi úradu akékoľvek zmeny údajov podľa § 26 ods. 3, t.j. aj zmenu zodpovednej osoby.