mudmenHTM
27.03.09,17:58
Ahojte všetci,

Prosím poraďte mi, ... pripravoval som sa na začatie podnikania, preto som
rozviazal PP bol som 3 mesiace evidivaný na ÚP požiadal som o príspevok na začatie podnikania absolvoval som internú prípravu ohlásil som živnosť vybavoval všetky potrebné dokumenty a v tom mi doručili rozhodnutie o vyradení z ÚP čo bol pre mňa riadny šok, ale rozhodnutie je oprávnene lebo ja som medzi tým všetkým neregistroval a nedostavil sa na individuálnom akčnom pláne, ktorý bol ešte pred tou internou prípravou - jednoducho som si to zamenil s inými vecami, ktoré trebalo vybaviť a prešvihol som to! utekal som naurad s dúfajúc, že nemusím byť v čase žiadosi o príspevok evidovaný ÚoZ, ale mám smolu pretože nárok na príspevok má len ÚoZ...

niečo podobné sa mi ešte nestalo, a práve teraz mi ide o tak veľa 72 789SK!


prosím nestretol sa niekto s niečim podobným, neboli ste v podobnej situácii??

aké sú možnosti odvolania na vyradenie z evidencie ÚP nemáte skúsenosť?

neviete -pomohlo by, keby som dodatočne doložil lekárske potvrdenie o celodennom vyšetrení ku odvolaniu?



ďakujem všetkým za akúkoľvek radu v tejto sitúacii
wagner
28.03.09,15:27
Myslím si, že Ti dodatočne nepomôže doložiť doklad od lekára, lebo ten si bol povinný doniesť na ďalší deň po tom, čo si mal byť na ÚP. Usudzujem, že Ťa vyradili na tri mesiace. Tak vydrž a po troch mesiacoch sa zaregistruj znovu. A potom si daj pozor, aby si nezabudol na žiadny termín. Odvolanie môžeš skúsiť podať, ale ja si myslím, že je to zbytočné.
rozimova
28.03.09,16:33
Ahoj, stalo sa mi niečo podobné. Myslím, že ostáva Ti len sa znova zaevidovať a čakať 3 mesiace, absolvovať všetky prípravy na podnikanie a neviem čo ešte, pretože platia nové pravidlá od 1.4. 2009 a zatiaľ na Úrade nemajú vobec predstavu ako to má prebiehať - pretože špeciálna komisia musí preveriť zručnosť a praktickú prípravu každého uchádzača o zamestnanie. To si neviem dosť dobre predstaviť - maliar asi bude maľovať, ja napr. vitráže a murári musia niečo vymurovať pred tou komisiou? no - to som zvedavá. Takže čo sa mňa týka, absolvovala som prípravu na ÚP už v septembri 2008, ale keďťe neboli peniaze už - teda aspoň u nás vo VK, tak som musela čakať. ale bohužiaľ som pozabudla, že mám pozastevenú živnosť do 3.1. a išla som ju pre istotu celkom zrušiť až 7.1.2009, teda som 4 dni akože podnikala. Ale ked som to povedala v januári na ÚP tak povedali, že to hádam nebude problém, ale 27.2. - keď som už čakala na dotáciu - už dostali peniaze - tak už problém bol. Teda od 3.1. ma vyradili - spatne - to sa vraj musí - ale neprihlásili ma spatne, to sa vraj nemože, teda od 27.2. znova čakám 3 mesiace kým budem mocť požiadať o dotáciu a zaradili ma znova - do kurzu, ktorý som už vlani absolvovala, že to musím znova absolvovať. Takže asi tak. Neviem, možno u vás je to ináč, ale ja mám také skúsenosti.