bv_alexandra
27.03.09,18:07
Prosím Vás neviem či sa to už niekomu stalo, je to nezvyčajná situácia a 4dni pre koncom termínu podania DP sa neviem dovolať klientovi.
Začnem od začiatku.
SZČO na začiatku marca doniesol všetky doklady, podpísali sme zmluvu na vykonanie DP2008, dohodli termín vyhotovenia 16.03.2009.
Zhruba po týždni som predbežne mala naúčtované všetko čo som mala mať.
Volala som mu kedy mi donesie výkazy za r. 2007 a vtedy mi do telefonu povedal že má ešte nejaké doklady. Že to donesie koncom týždňa.
Potom som mu cca 12teho že kde je stými dokladmi, že sa buď zastaví v piatok, resp. začiatkom týždna. Odvtedy sa s ním neviem spojiť. Poslala som niekoľko SMS, volala na jediné známe číslo - no žiaľ nedostupné.
Tento týždeň som 1.triedou odoslala výzvu nech ma neodkladne kontaktuje telefonicky resp. najlepšie osobne. Bez odozvy.
Moje zmýšľanie je nasledovné. Zajtra mu prvou triedou odošlem urobené DP 2008 z podkladov ktoré som mala.
Resp. čo mám urobiť. Je to úplne divné. Však skoro každý sa bojí Danového úradu ako čert kríža, tak mi príde divné že sa vôbec neozve. Vie kde mám kanceláriu, má vizitku. Vôbec si to neviem vysvetliť.
Aj som sa snažila zistiť nejaké iné t.č. ale bezúspešne. Poraďte, čo stým:mee:;)
azla
27.03.09,17:20
Myslím, že si urobila čo bolo v Tvojich možnostiach. :)
Zodpovednosť za podanie DP je na ňom.:D
On sa možno ešte spamätá.:cool: Veď ešte je so, ne, po, ut.....


S ohňom a daňovou správou sa neradno zahrávať
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/financie/clanek.phtml?id=1178481
bv_alexandra
27.03.09,17:26
no len pravdu povediac sa obávam aby nedošiel v utorok ráno a donesie ešte jednu igelitku dokladov:D že tak som vám doniesol tie doklady............
No dúfam že sa ozve, nejde mi do hlavy že by niekto bol takto ľahostajný...
Zita5
27.03.09,17:27
no len pravdu povediac sa obávam aby nedošiel v utorok ráno a donesie ešte jednu igelitku dokladov:D že tak som vám doniesol tie doklady............
No dúfam že sa ozve, nejde mi do hlavy že by niekto bol takto ľahostajný...

Pošli mu telegram :);)

Takže fakt je to zrušené .Ja som ešte stará štruktúra :)
http://www.sme.sk/c/3098119/telekom-uz-neposiela-telegramy.html
Zita5
27.03.09,17:33
A také ešte má pošta v repertoári ???
Mám dojem, že to zrušili.

No to ja veru neviem :) ale hádam ešte áno ....:rolleyes: nie ?
bulnova
27.03.09,17:37
Neposielaj telegram, už nevolaj. Však on príde! Ak donesie ďalšiu igelitku dokladov - jeho problém. Možno to aj do 31.3.ani nestihneš. Bohužiaľ tiež mám "pseudokamarátov", ktorí si na mňa presne v týchto dňoch spomenú každý rok. A ja namiesto odpočinku po nociach makám (zato dostanem fľašu alebo kvietok v kvetináči). Poučila som sa aspoň, že ich už nenaháňam.
IvetaH
27.03.09,17:42
Čo bojíš, urob mu daňové z čoho máš a potom dodatočné. Ja som sa takto stresovala s klientom každý rok, na doraz. Minulý rok som urobila čo som mala, v apríli prišiel ešte s dokladmi, no tak som mu v pohode urobila dodatočné. A tento rok to bude také isté. Už mi volal, že príde alebo v utorok alebo až v paitok. V utorok som mimo a v piatok už bude apríl, jemu dodatočné nevadí. Zlatý chlap. Ešte mi povedal, že zákon mu umožňuje dodatočné, tak aký problém. A má pravdu.
azla
27.03.09,17:49
Veľmi správny postoj, v záujme zachovania si duševného zdravia.:)

Keby sa lekár stresoval za každého pacienta, už by dávno odišiel ....:rolleyes:
Účtovník nech je zodpovedný za svoju prácu, nie za "nezodpovedné správanie sa klienta."
Paula
27.03.09,18:00
Čo bojíš, urob mu daňové z čoho máš a potom dodatočné. Ja som sa takto stresovala s klientom každý rok, na doraz. Minulý rok som urobila čo som mala, v apríli prišiel ešte s dokladmi, no tak som mu v pohode urobila dodatočné. A tento rok to bude také isté. Už mi volal, že príde alebo v utorok alebo až v paitok. V utorok som mimo a v piatok už bude apríl, jemu dodatočné nevadí. Zlatý chlap. Ešte mi povedal, že zákon mu umožňuje dodatočné, tak aký problém. A má pravdu.


A že si ten múdry mužský chlap neurobí priznanie sám ....normálne mám vážny problém, ako to strávim :D
Xanti
27.03.09,18:06
Moje zmýšľanie je nasledovné. Zajtra mu prvou triedou odošlem urobené DP 2008 z podkladov ktoré som mala.
Resp. čo mám urobiť. Je to úplne divné. Však skoro každý sa bojí Danového úradu ako čert kríža, tak mi príde divné že sa vôbec neozve. Vie kde mám kanceláriu, má vizitku. Vôbec si to neviem vysvetliť.
Aj som sa snažila zistiť nejaké iné t.č. ale bezúspešne. Poraďte, čo stým:mee:;) No neposielala by som mu to DP poštou, možno na to čaká. Vy pošlete poštou, on ho odovzdá a Vám nezaplatí, lebo si niečo vymyslí čím napadne zmluvu. Nechala by som doma a keby ma chcel dať na súd tak by som sa preukázala výzvou, že ste sa s ním chceli spojiť a tiež by som nemazala sms správy.
:eek:
azla
27.03.09,18:08
A že si ten múdry mužský chlap neurobí priznanie sám ....normálne mám vážny problém, ako to strávim :D

Naopak:) mne sa to páči, ak nestíha nestresuje seba ani účtovníčku a je ochotný znášať aj dôsledky.
Liptáčik
27.03.09,18:08
Tiež som mala podobný prípad. Spracovala som, čo som mala, oznámila, ktoré doklady mi chýbajú a oznámila aj predbežnú hodnodtu práce. Klient sa mi neozval rok. Pochybujem, že náhradu za daňové priznanie, ktoré som mala v tuške pripravené, podal. Ozval sa tento rok, že chce spracovať tohoročné doklady. Povedala som OK, ale je potrebné najprv uhradiť moju prácu za minulý rok a potom prevezmem doklady za tento rok. Je ticho.

Podať daňové priznanie je povinnosť SZČO, nie účtovníka.

Len na okraj. Mám klientov, ktorí sa snažia dodržiavať zákon a ak sa náhodou niekedy v niečom seknú o 1-2 dni, tak im príde kontrola a platia pokuty. Mám však aj takého, ktorý si z termínov ťažkú hlavu nerobí a verte-neverte - ešte kontrolu nemal.
bv_alexandra
27.03.09,18:14
Pošli mu telegram :);)

Takže fakt je to zrušené .Ja som ešte stará štruktúra :)
http://www.sme.sk/c/3098119/telekom-uz-neposiela-telegramy.html
Telegram bola prvá vec čo ma napadla. A on fakt nefunguje. Pani na pošte na mna pozerala až som sa cítila divne, ked som na tu vyvalila, že pri ktorom okienku sa dá poslať telegra.:D

No neposielala by som mu to DP poštou, možno na to čaká. Vy pošlete poštou, on ho odovzdá a Vám nezaplatí, lebo si niečo vymyslí čím napadne zmluvu. Nechala by som doma a keby ma chcel dať na súd tak by som sa preukázala výzvou, že ste sa s ním chceli spojiť a tiež by som nemazala sms správy.
No ja som myslela že DP pošlem a všetky doklady mu odovzdám až ked zaplati. Poslať mu ho ma napadlo preto aby ja som si splnila svoju povinnosť zo zmluvy. Ako inak mu potom dokážem že DP som mala načas hotové
Zita5
27.03.09,18:17
Telegram bola prvá vec čo ma napadla. A on fakt nefunguje. Pani na pošte na mna pozerala až som sa cítila divne, ked som na tu vyvalila, že pri ktorom okienku sa dá poslať telegra.:D

No ja som myslela že DP pošlem a všetky doklady mu odovzdám až ked zaplati. Poslať mu ho ma napadlo preto aby ja som si splnila svoju povinnosť zo zmluvy. Ako inak mu potom dokážem že DP som mala načas hotové

Nika , ako si sa s ním zmluvne dohodla , že DP mu odnesieš na DU Ty, alebo pošleš poštou ?
Justina
27.03.09,18:18
Ja by som sa nad podanim danoveho priznania vobec netrapila. Je to starost danovnika, ktory si za to zodpoveda. Zhodou okolnosti som dnes dostala e-mail od jednej danovnicky s tym, ze ako to stoji s jej DP a ci jej ho ja zanesiem na DU, alebo sa ma zastavit... Pobavilo ma to, kedze pani este nedorucila chybajuce doklady. Mala tak urobit v januari :) Samozrejme, ze DP jej nevyhotovim. Pani si zrejme mysli, ze je to len tuk do pocitaca a pocitac to sam vypluje...
Xanti
27.03.09,18:21
No ja som myslela že DP pošlem a všetky doklady mu odovzdám až ked zaplati. Poslať mu ho ma napadlo preto aby ja som si splnila svoju povinnosť zo zmluvy. Ako inak mu potom dokážem že DP som mala načas hotové No práve preto hovorím, že treba poslať a nechať si sms v mobile uloženú. Mohla by byť v tvare : Pán XY z podkladov čo ste mi dodali dňa dd.mm.09 je spracované DP pripravené na Váš podpis a odovzdanie DU. Prosim ozvite sa. Ako a naozaj by som si nechala takúto sms v mobile, oznámené by mal že DP je hotové a včas. A čaká sa len a len na neho resp. na dalšie doklady aby sa doplnilo DP. Ale z toho čo dodal je DP urobené. A tiež ste mu posielali aj písomnú výzvu predpokladám, že list kopia ostala aj Vám :cool:
bv_alexandra
27.03.09,18:21
Nika , ako si sa s ním zmluvne dohodla , že DP mu odnesieš na DU Ty, alebo pošleš poštou ?
Zitka, v zmluve je uvedené, že DP si odo mna prevezme 16.03.
Platba - pri odovzdaní DP.
Ty štruktúra:D
Zita5
27.03.09,18:23
Zitka, v zmluve je uvedené, že DP si odo mna prevezme 16.03.
Platba - pri odovzdaní DP.
Ty štruktúra:D
:)
Tak potom ho skutočne pusť z hlavy , pokiaľ sa skutočne nič vážne s ním nestalo , tak je to jeho nezodpovednosť .
Xanti
27.03.09,18:23
Pani si zrejme mysli, ze je to len tuk do pocitaca a pocitac to sam vypluje...
Naaaaaaa a nepravda? :D Nevypluje to sám PC, šak "účtovník nič nerobí" len sedí na riti za PC. :D
bv_alexandra
27.03.09,18:23
No práve preto hovorím, že treba poslať a nechať si sms v mobile uloženú. Mohla by byť v tvare : Pán XY z podkladov čo ste mi dodali dňa dd.mm.09 je spracované DP pripravené na Váš podpis a odovzdanie DU. Prosim ozvite sa. Ako a naozaj by som si nechala takúto sms v mobile, oznámené by mal že DP je hotové a včas. A čaká sa len a len na neho resp. na dalšie doklady aby sa doplnilo DP. Ale z toho čo dodal je DP urobené. A tiež ste mu posielali aj písomnú výzvu predpokladám, že list kopia ostala aj Vám :cool:áno 1x doporručene s doručenkou - kopiu mám a 1x obyčajnou poštou
Paula
27.03.09,18:26
Naopak:) mne sa to páči, ak nestíha nestresuje seba ani účtovníčku a je ochotný znášať aj dôsledky.



No, ja som tak myslela, že keď sa už tvári ako chodiaca encyklopédia, načo mu je účtovníčka.
Xanti
27.03.09,18:40
áno 1x doporručene s doručenkou - kopiu mám a 1x obyčajnou poštou Tak potom ako píšu babenky to neni problém si myslím. Preukázať sa viete, že ste mali snahu doručiť DP klientovi. A ešte ked sú aj nejaké sms v mobile.
Ivana Š
27.03.09,19:09
Naaaaaaa a nepravda? :D Nevypluje to sám PC, šak "účtovník nič nerobí" len sedí na riti za PC. :D

a sedí v teplúčku a počúva hudbu :D

mimotemy v práci niekedy neviem naladiť rádio, taže šuští, ide mi nervy viac ako šéf a vypnem ho (škoda, že viem vypnúť len rádio, nie šéfa :--- )
a v kancli mám takú zimu , že aj v lete mám oblečenie na dlhé " rukávy aj nohávy " (tento výraz som pochytila od syna)
Heni
27.03.09,19:45
áno 1x doporručene s doručenkou - kopiu mám a 1x obyčajnou poštou
ešte by snáď mohlo prísť do úvahy zaslanie DP+dokladov poštou - ale na dobierku...
DP tak bude doručené klientovi - a zároveň i zaplatená práca...
už len aby on či ktosi z rodiny poštu prebral a dobierku zaplatil ;)
bv_alexandra
28.03.09,05:52
ešte by snáď mohlo prísť do úvahy zaslanie DP+dokladov poštou - ale na dobierku...
DP tak bude doručené klientovi - a zároveň i zaplatená práca...
už len aby on či ktosi z rodiny poštu prebral a dobierku zaplatil ;)
Nooo to nie je zlý nápad.:rolleyes::)
bv_alexandra
30.03.09,05:14
Dnes som si zo schránky vytiahla všetku korenšpondenciu s mojim strateným so žltým štítkom : Adresat neznámy.:confused:
DanielaSL
30.03.09,05:26
Nika nestresuj sa, nič mu neposielaj...určite by si ostala bez zaplatenia. Alebo jedine urob ako Heni písala.
ALDA
01.04.09,06:43
Nika ja som vlani tiež mala problém aj som to na Porade písala, nedovolala som sa, chýbali doklady PO a ona si kľudne prišla 05.04.z Ukrajiny z dovolenky a kukala ako neviniatko, myslela som si, že ju ...a mala sa prihlásiť na DPH. Dala som jej výpoveď, nech si hľadá inú blbú a tento rok prekvapko, začiatkom marca igelitka :eek: prosila, prosila a ja a čo DPH kukala ako sova.
Je to reštaurácia, každý mesiac bločkov cca 200 , pátrací pes by to nezvládol,
bločky všetky, všetky ani nemôžem napísať za čo.:D
DanielaSL
01.04.09,06:53
Heli a urobila si jej to nakoniec? Mne sa zase stalo, že som dostala tiež jedno veľmi neporiadne účtovníctvo. Predtým jej to urobila kamarátka za 3.000. No ...totálny bordel..bločky hociaké nalepené na A4 ...pracne som do noci vystrihovala, pracne hľadala ....platby z účtu išli na súkromné účely a klientka bola v zahraničí, kým ja som sa mordovala, aby som to nejako dala dokopy. Keď prišla a videla koľko toho naúčtovaného je a vypočítala si sumu, ktorú mi má zaplatiť, tak mi povedala, že ona si to zoberie a odnesie inde. No prvý dojem som si myslela, že ma asi trafí.....ale nezobrala...asi si zistila, že inde by zaplatila možno ešte viac. Takže máme my účtovníčky fakt rôznych klientov. ;):rolleyes:
ALDA
01.04.09,08:28
Urobila a mali mi včera, alebo dnes ráno zaplatiť:D:D:D už je obed.
Tie bločky som im vrátila so súpisom, nech si ich lepia. Vypočítala som im, že by platili cca 70-80tis. cca 6000tis./mes. a ja znevažujem účtovnícku prácu.:mee:

PS. Ešte myslím v SK:D
Heni
08.04.09,13:22
Dnes som si zo schránky vytiahla všetku korenšpondenciu s mojim strateným so žltým štítkom : Adresat neznámy.:confused:
ako sa nakoniec vyriešilo DP toho nezvestného klienta? :confused::)
AlaNR
09.04.09,07:44
a sedí v teplúčku a počúva hudbu :D

mimotemy v práci niekedy neviem naladiť rádio, taže šuští, ide mi nervy viac ako šéf a vypnem ho (škoda, že viem vypnúť len rádio, nie šéfa :--- )
a v kancli mám takú zimu , že aj v lete mám oblečenie na dlhé " rukávy aj nohávy " (tento výraz som pochytila od syna)


Môj bývalý šéf to vystihol:

kto vie písať a čítať, účtovníctvo sa naučí za dva dni....

Uff ešteže tam už roky nerobím...
Martina80
22.04.09,12:38
ako sa nakoniec vyriešilo DP toho nezvestného klienta? :confused::)

to by ma zaujímalo tiež ....ozval sa nakoniec ????
bv_alexandra
22.04.09,13:07
Dodnes sa neozval a všetká korešpondencia sa mi vrátila ako adresát neznámy;)
Martina80
22.04.09,13:12
Dodnes sa neozval a všetká korešpondencia sa mi vrátila ako adresát neznámy;)


:eek::eek::eek: tak to som ešte nezažila :confused:
judy
23.05.09,11:12
chcela by som trosku "ozivit" temu, nakolko som podobnej situacii ako ty. uz som mu skusala poslat balik s jeho dokladmi - dobierkou (nech uz mi teda doplati za moju pracu ) ale neuspesne. balik sa mi vratil neprevzaty . este raz by som chcela vyskusat tuto moznost s tym, ze uz neprevezmem spat tuto dobierku a necham na postu, ci jeho veci ( po roku skartuje ? ) hneva ma najma to, ze baliky a postu neprebera vedome. alebo ake moznosti este mam ?
Kazu
23.05.09,11:17
Nerozhýbala by ho daňová kontrola? Za skúšku by to snáď stálo :D
judy
23.05.09,11:36
mozno ano, uz som na to aj myslela - zatial som to nechcela riesit touto formou. kontrola by dopadla velmi zle, nakolko mi za spracovany rok nedodal vsetky doklady na spracovanie (ani po vyzve ) vsetko zostalo "nejak visiet" - samozrejme dan priznanie "podal" . tak som si povedala, ze nikdy v zivote uz nerobim bez zaplatenej zalohy . a taktiez nechcem robit zo svojho bytu "skladiste neprevzatych dokladov"
danushka
23.05.09,12:01
Dodnes sa neozval a všetká korešpondencia sa mi vrátila ako adresát neznámy;)

...a žije ten podnikateľ vôbec? nebol on nejaký biely kôň?:eek::eek::eek:
tuta
23.05.09,12:33
Danushka, asi mám rovnaké myšlienky :). Presne to isté ma napadlo, že či je ešte medzi živými.