evina313
27.03.09,19:06
Chcela by som vas poprosiť o radu, ako položiť foliu pod jahody. Existuju nejake nepisane pravidla ako to urobit, pripevnit, vyrezat, a vobec, aku foliu kupiť...dakujem pekne
arizona
27.03.09,19:51
Neviem, či existujú nejaké pravidlá...
Ja to robím takto:
Čiernu netkanú textíliu si vopred rozložím na trávnik (myslím , že je to 6x1,5m) a kriedou si naznačím otvory.Otvor režem do kríža (nevyrezávam).
Do vyrezaných otvorov sadím už na mieste. Kraje je možné pripevniť hákmi, kameňami,al.latami.
Vyjde mi 3 rady,sadeničky dávam asi 40cm od seba. Keď potrebujem rozmnožiť, nechávam zakoreniť výhonky na krajoch (mimo) textílie.
Veľa šťastia!




Chcela by som vas poprosiť o radu, ako položiť foliu pod jahody. Existuju nejake nepisane pravidla ako to urobit, pripevnit, vyrezat, a vobec, aku foliu kupiť...dakujem pekne
wabi
28.03.09,02:14
Ak som to správne pochopil, vy už máte jahody vysadené...
Použite netkanú textíliu, cez ktorú sa dá aj polievať a keď prší, voda sa aj vsakuje.
Na mieste by som uchytil fóliu nastrihanými hrubšími drôtmi ohnutými do tvaru "V".
Potom by som postupne odrolovával a nad každou jahodou urobil "X" zárez aby sa cezeň dala vytiahnuť.
Pozor na "bubliny" a slimáky či horšie sliziaky.
wabi
28.03.09,07:27
Pardon zabudol som na nepísané pravidlo. Fakt nikde som ho ešte napísané nevidel, ale tým že ho teraz napíšem obávam sa že prestane byť nepísaným a navrhujem preto nazvať ho "Písané pravidlo" znie:
Pod jahody nepodkladajte fóliu z rebríka. :D
Kvôli bezpečnosti pri práci na jahody nelezte bez zaisťovacích popruhov a iba v prítomnosti horolezeckého inštruktora.:D
evina313
28.03.09,10:54
Dakujem vam, no, jahody su už posadene, tak asi počkam a budem to realizovat až pri novych
prekladateľ
31.03.09,09:44
Nečakajte. Postup, ako ho uviedol wabi pre už posadené jahody, môžete použiť aj teraz. Budete mať menej buriny a čistejšie jahody.