milos.kasman
28.03.09,06:18
Ahojte, mal by som otázočku. 13.3.2008 som osobne na DÚ odovzdal daňové priznanie, s tým že ni vyšlo celkom pekné vrátenie daní. Chcel by som sa vás opýtať, kedy mám asi čakať peniaze na účte.... Snažil som sa to nájsť aj v zákonoch, či to má byť do mesiaca, alebo ako, no bezvýsledne. Vy máte určite skúsenosti aj z praxe. Ďakujem za odpovede
azla
28.03.09,06:44
§ 63
Daňové preplatky a úrok
(4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok použije na úhradu inej dane alebo ho vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, 6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku. Ak sa žiadosti o vrátenie preplatku vyhovie v plnom rozsahu, správca dane rozhodnutie nevydáva. Preplatok nemožno vrátiť, ak žiadosť o jeho vrátenie bola podaná po zániku práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane (§ 45). Žiadosť o vrátenie preplatku alebo o jeho preúčtovanie nepodlieha správnym poplatkom.
milos.kasman
28.03.09,07:23
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. :)
durisovad
28.03.09,07:29
Ja som dostala vratenu dan v auguste a aj to po troch urgenciach. Sice sa mi ospravedlnili, ale urok neposlali.
malysh
12.05.10,16:52
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, niečo ohľadom vracania daní. Pretože doteraz mi neprišli žiadne peniaze a daňové priznanie som odovzdala v riadnom termíne, teda niekedy koncom marca. Čo mám robiť v tomto prípade?
evina
12.05.10,16:54
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, niečo ohľadom vracania daní. Pretože doteraz mi neprišli žiadne peniaze a daňové priznanie som odovzdala v riadnom termíne, teda niekedy koncom marca. Čo mám robiť v tomto prípade?

Informovať sa u správcu dane - mali byť vrátené do 10.5.2010
veronikasad
12.05.10,18:08
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, niečo ohľadom vracania daní. Pretože doteraz mi neprišli žiadne peniaze a daňové priznanie som odovzdala v riadnom termíne, teda niekedy koncom marca. Čo mám robiť v tomto prípade?
Skôr než budeš volať správcu dane, skontroluj si v DP či si uviedla správne a čitatelné č. účtu a či máš zaškrtnutý odd. XI. na str. 5 DP, vrátane podpisu
Ingrid Ondruskova
12.05.10,19:43
Ja som si našla červenú zloženku /návratka dane/ v schránke až dnes, tiež som už bola trochu nervózna...