Dáša_
28.03.09,07:35
Vyhlasujem súťaž: kto dostane ako posledný podklady k spracovaniu daňového priznania - osobitne pre PO a osobitne pre FO :D:D

Aktuálny stav - chýbajú mi dôležité dáta z dvoch sro. Dátum dodania odhadujem na nedeľu večer, prípadne pondelok ráno..

Cena pe víaza sa možno počas pár dní vyjasní - zatiaľ navrhujem balík nepotrebných účtovníckych časopisov z roku 2006 :cool::cool::cool:

Alebo balíček kávy :)
optimistka
28.03.09,07:24
môj klient, ani neviem či ho môžem ešte takto nazvať /volajme ho "počítačko"/, doniesol v exceli spísané fa, pokladničné bločky za svoju FO a tiež aj svoju PO, v podstate z toho robil dph za štvrťroky
bol taký lakomý, že aj tých pár korún mu bolo ťažko platiť, tak sa rozdohol robiť si to takto sám
a mám mu z toho teraz urobiť dp, doniesol to včera 27.03.2009
takýchto klientov už nikdy viac a ani za milión
Dáša_
28.03.09,07:34
môj klient, ani neviem či ho môžem ešte takto nazvať /volajme ho "počítačko"/, doniesol v exceli spísané fa, pokladničné bločky za svoju FO a tiež aj svoju PO, v podstate z toho robil dph za štvrťroky
bol taký lakomý, že aj tých pár korún mu bolo ťažko platiť, tak sa rozdohol robiť si to takto sám
a mám mu z toho teraz urobiť dp, doniesol to včera 27.03.2009
takýchto klientov už nikdy viac a ani za milión

no teda, z exelovskej tabulky :eek: urobit PO, naviac plátcu, klobúk dole. Teda danove priznanie ako tak, ale výkazy, poznamky, to je iné - ale možno by súvahu v exeli zvládol tiež - ve´d v podstate aj to je tabuľka :rolleyes:
Maruška54
28.03.09,07:38
30.3.2005 večer o deviatej mi volal zákazník či môže za mnou prísť takto večer, hovorím si no je dosť neskoro ale...čo by človek neurobil pre dobro veci. A on s úsmevom že či mu urobím daňové...veď sme sa dohodli koncom roka, lenže ja som dávno zabudla alebo som si myslela že si to dal urobiť niekomu inému. Tak som to zobrala a do druhého dňa doobeda som to urobila a odvtedy sa chválim aký perfektný zárobok som mala za jednu noc.
kukučka
28.03.09,09:07
ja mám inú pikošku :--- kamoškina dcéra sa sťahovala do Čiech
najprv to bola len otázka, koľko je bonus na dieťa a nakoniec som im urobila celé daňové - CEZ TELEFÓN!!!! :D:D:D
Ako ináč, vďaka krosákom v Alfe :)
Rozalka
28.03.09,12:16
Mám klienta SRO, ktorý má činnosť FO (toho neúčtujem) a čakám na FO, pretože tam má stratu a chce ešte, aby mu SRO uhradila nejaké fa do minulého roka (kvôli zníženiu hotovosti v SKK v SRO, kvôli lepšej bonite na úver, atĎ). Keďže toto sa deje každý každulinký rok, tak očakávam, že ho ukončím asi okolo 16-17 hod v utorok. Do jedu!
bv_alexandra
28.03.09,13:03
Posielam Vám pre zlepšenie nálady. Dnes mi to riadne pozdvihlo elán,a hlavne sa mi páči začiatok refrénu
Vtedy mi nešlo, dneska mi nejde,zajtra mi nepôjde a tak ďalej....
To si určite budeme čo chvíla pospevovať všetci ktorí budeme dorábať DP a budeme hľadať napr. 0,20hal v pokladni. atď:D
Alebo to zaspievame klientovi ktorý zaklope 30teho na dvere....:D
http://www.youtube.com/watch?v=vd7WnbbNsjI
VladoaKatka
28.03.09,16:16
Vlani 31.3. o 13,00 posledný "zábudlivec" stál pri mne, kým mu nespravím DP, aby ešte mohol poobede podať, RZZP som mu robila detto, posledný deň a tento rok ... už mu robím DP typ A, ... len potichučky dúfam, aby to nedal prerobiť 31.-ho na typ B :eek:
Muška
28.03.09,17:41
Brat mi volal, že príde v stredu, že či stačí ??? :eek:

Dám si ho škrtnúť na Matrike :D:D
Ajuška
28.03.09,18:27
Brat mi volal, že príde v stredu, že či stačí ??? :eek:

Dám si ho škrtnúť na Matrike :D:D
Asi sa dám sama seba škrtnúť v matrike...:D...som prudký adept na výhru... netuším, kedy sa vôbec po svoje účto dostanem... :confused: ...ešte so mnou cvičia mudrlanti čo sa zobudili včera ... ako neplatiť...:rolleyes:...
Paula
28.03.09,18:40
Cena pe víaza sa možno počas pár dní vyjasní - zatiaľ navrhujem balík nepotrebných účtovníckych časopisov z roku 2006 :cool::cool::cool:

Alebo balíček kávy :)


Luxusná psychiatrická klinika nesponzoruje pre výhercu nejaký pobyt s výhľadom na DÚ? :cool:
Muška
28.03.09,18:58
s výhľadom na ruiny DÚ? :cool:
Paulínka ,....Ti vypadlo slovíčko.
Paula
28.03.09,19:01
Paulínka ,....Ti vypadlo slovíčko.


Jáááj, pravdu máš Mušenka, vedved ruina k ruine sadá :D
Marína
28.03.09,20:10
Jáááj, pravdu máš Mušenka, vedved ruina k ruine sadá :D
Dnes mám najväčšiu spotrebu handričiek za ........ už ani neviem za ako dlho.:D:D:D
Celé je to tu presiaknuté finišom.:D
svetluška
28.03.09,21:20
No to je perfektná súťaž,a ja som si myslela,že len ja mám takých "friškých" klientov,resp.aj neklientov - tí ma poznajú len na konc marca.Práve odišiel klient,ktorý zistil,že ešte má asi 20 faktúr,ale nevie kde a úhrady -bude hladať do pondelka ak.sa mu to podarí.Na odchode ešte nezabudol povedať ,že daň zaplatí v max.výške.... a mám sa zariadiť.Je zlatý však ???
DPH mu robím ako nočné smeny bez príplatku.Presný čas príchodu dokladov hneď oznámim. Som účtovník,kto je viac?
Ajuška
28.03.09,22:55
Som účtovník,kto je viac?

Asi mám chybne nastavené zaokrúhľovanie... :rolleyes: ...mne totiž stále vychádza... že ja som NULA... :D:D ...
Marína
28.03.09,23:07
Asi mám chybne nastavené zaokrúhľovanie... :rolleyes: ...mne totiž stále vychádza... že ja som NULA... :D:D ...
No, no, no Ajuška, takto nehovor, to teda nie si.:)
svetluška
29.03.09,13:03
Ale ja som to myslela len v období podávania danových priznaní a nie všeobecne.Ináč je to takto: Ja som účtovník a kto je menej?
Ajuška
29.03.09,13:35
No, no, no Ajuška, takto nehovor, to teda nie si.:)

Ďakujem... ja to tiež na seba viem že nie... ;) ...som len vychádzala z prístupu všetkých špekulantov... ktorí sa zobudili pri vyčíslení daňovej povinnosti a majú pocit... že som povinná spasiť svet... za vatikánsku menu samozrejme... :rolleyes: ...
bv_alexandra
30.03.09,11:35
NO myslím že mám dosť veľkú šancu zaradiť do prvých priečok, pretože som sa práve dozvedela že sb-ho syn si spomenul že treba urobiť DP a doklady by mali dosjť zajtra poobede.
Život je krááááááááááásny:D
Zita5
30.03.09,11:42
NO myslím že mám dosť veľkú šancu zaradiť do prvých priečok, pretože som sa práve dozvedela že sb-ho syn si spomenul že treba urobiť DP a doklady by mali dosjť zajtra poobede.
Život je krááááááááááásny:D

DP zhotovené 5 hod.pred záverečnou predĺžených úradných hodín na DU a záverečnou na Pošte - 500% príplatok . :D:)
bv_alexandra
30.03.09,11:46
DP zhotovené 5 hod.pred záverečnou predĺžených úradných hodín na DU a záverečnou na Pošte - 500% príplatok . :D:)
Zituš to je skoro rodina - tak aspon 1000%:D
Len sa obávam že to bude za vatikánsku menu :DBUdem rada ak za to dostanem dakujem.;)
Čo človek neurobí z lásky k blížnemu svojmu:D
Paula
30.03.09,11:49
Sa flákate, kým iní už riešia varenie ryže :cool:
m.hladka
30.03.09,11:51
Mne to nehrozí, ja už mám pohov, všetko hotové, odovzdané (dúfam, že dobre). Teraz si už robím poriadky a kontrolujem, či nesnívam a či naozaj je všetko preč.
Dúfam, že som to nezariekla.
Zita5
30.03.09,11:53
Zituš to je skoro rodina - tak aspon 1000%:D
Len sa obávam že to bude za vatikánsku menu :DBUdem rada ak za to dostanem dakujem.;)
Čo človek neurobí z lásky k blížnemu svojmu:D

Však práve, rodine nerada robím DP a preto prirážku kľudne ľubovoľne treba navýšiť :D

S rodinou to máš horšie ako s niekym cudzím :);)

P.S. A teraz idem už variť ryžu :D:);)
Dáša_
30.03.09,12:04
Ja som z nudy už dokončila aj vlastné DP (1xsro, 1xfo, 1xzamestanec, 1xdieťa) a podklady od zakazníkov nechodia a nechodia...

A môžu prísť tie infarktové stavy, ked ma zrazu osvieti a ja presne viem, kde su chyby:D:D

Včera som odhalila zle urobeny leasing- hlavne, že to bolo už na danovej kontrole, na audite.
A objavila som to az teraz, ked sa leasing skoncil.
Paula
30.03.09,12:11
Ja som z nudy už dokončila aj vlastné DP (1xsro, 1xfo, 1xzamestanec, 1xdieťa)



Na zverinec (ak máš) si nezabudla? :rolleyes:
Zita5
30.03.09,12:16
Však práve, rodine nerada robím DP a preto prirážku kľudne ľubovoľne treba navýšiť :D

S rodinou to máš horšie ako s niekym cudzím :);)

P.S. A teraz idem už variť ryžu :D:);)


Nika :D:D:D v týchto témach sa bodíky nerozdávajú . :D
Dáša_
30.03.09,12:17
Na zverinec (ak máš) si nezabudla? :rolleyes:

našťastie zverinec doma nemame :D:D

ale z času na čas zvažujem ešte jednu PO, prípadne SHR :D:cool::D:cool::D
Maruška54
30.03.09,12:56
Myslela som že vyhrám...volal mi synovec že potrebuje skontrolovať DP, ale bolo to len také pošušňáníčko...už je preč a mne zostala prvá bonboniéra na stole
Kazu
30.03.09,13:34
Neviem či som to tu už spomínala. Ja odovzdávam DP tak na amen a jeden rok som vyplávala z DÚ šťastím celá bez seba, že sa mi zase podarilo ďalší rok stihnúť a vtedy som stretla známeho. Pristavili sme sa, slovo k slovu a vyjadril sa, že sa mu čosi marí, že sa má podávať DP. Leteli sme k počítaču a začali účtovať. Mali sme na to nejakú 1,5 hodinu. Poviem vám, to bolo najrýchlejšie účtovníctvo aké som robila. A 5 minút pred záverečnou sme na DÚ skoro dvere vytrhli, síce sme to dopisovali ešte aj tam, ale stihli sme to :D Odvtedy sa cestou s DÚ nepúšťam s nikým do reči :D:D:D
gogina
30.03.09,15:51
Toto je aj môj prípad kliEnt si spomenul, že treba urobiť. Ja som mu urobila danové bez dokladov, len som nahoidla sumy aké si povedal, jeho aj manželkiny, no šialené, o 17,30 zatvárali DU, bol tam 17,25 , Nikdy viac, vyprášila som ho a už nie je môj klient, ked som mu povedal cenu, povedal a že za čo? ved som nič neurobila, len som vpísala jeho sumy, ktoré mi nadiktoval do správnych riadkov .Bola som taká zurivá že až... Čo myslíte že urobil, no nedal / prachy/ Viac sa neukázal .
Kazu
30.03.09,16:13
Keď sme sa lúčili pred DÚ, bol veľmi nadšený a povedal, že je mojim veľkým dlžníkom. A má pravdu :D:D:D, tiež nezaplatil. Veď v tom fofre ani nebolo kedy :---
zuzu247
30.03.09,16:16
myslím, že mám adepta na víťaza, niektorých dokladov od istého klienta sa asi nikdy nedočkám, :( hlavne že je zvedavý,kedy to bude konečne hotové,:mad: už sa pri ňom cítim ako "Sizyfos" . Ja o koze a on o voze.
Ajuška
30.03.09,16:24
Vytlačila som... pozakladala... skompletizovala (klientov)... ;) ...a zrazu som sa pristihla že už nemám vôbec chuť otvárať účtovníctvo... nieto ešte len hľadať svoje doklady ktoré treba zaúčtovať... :rolleyes: ...že by som si na Vás na niektorú počkala zajtra o 17.30 pred DÚ? ...bonboniéra... či kávička? ...si povedzte čo Vám bude vzácnejšie... :D:D ...
Kazu
30.03.09,17:01
Vytlačila som... pozakladala... skompletizovala (klientov)... ;) ...a zrazu som sa pristihla že už nemám vôbec chuť otvárať účtovníctvo... nieto ešte len hľadať svoje doklady ktoré treba zaúčtovať... :rolleyes: ...že by som si na Vás na niektorú počkala zajtra o 17.30 pred DÚ? ...bonboniéra... či kávička? ...si povedzte čo Vám bude vzácnejšie... :D:D ...

Dobre vedieť :D Nepristavím sa:D:D:D
svetluška
30.03.09,18:11
Tak ako som sľubila oznamujem,že môj klient práve doniesol posledné doklady a opýtal sa či si môže prísť o 8,00 hod. ráno pre DP.Podotýkam,že je to s.r.o. s obratom cca 40 mil.Sk.
Takže do rána to nejako spravím,skompletizujem zostavy a doklady ,pobalím mu to igelitiek,ako on mne to nosí a srdečne sa s ním rozlúčim.
Ivana Š
30.03.09,18:50
Dnes som odovzdala posledné DP,
včera som robila do nevidím, dnes oči červené - vhodné na darovanie na transfúziu krvi
(práca dlho do noci a ešte k tomu tento hlúpy prechod na letný čas)

poslední traja dokladoví lajdáci darebáci prebrali DP, tešila som sa
že mám konečne pokoj

a v tom som si uvedomila, že nemám urobené manželove Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne...

Nenadarmo sa hovorí, že obuvníčkine deti a manželia chodia bosí
DanielaSL
30.03.09,19:08
No ja som sa tiež dnes večer "potešila".....najprv zaštrajkovala tlačiareň tesne pred vytlačením výkazov a DP, potom sa mi minul papier.... k spokojnosti som všetko vyriešila a keď posledným vytlačeným papierom som si chcela vyložiť nohy na stôl a vydýchnuť , zavolala mi známa, že či jej kamarátke ešte zajtra neurobím DP. :confused:
No ešte že je to DP A ...síce zahraničie...ale čo už mi iné ostáva.....nebudem si kaziť meno ;), takže nepadla...zajtra pokračujem.
Kazu
30.03.09,19:37
Aspoň máš nádej, že vyhráš :D
DanielaSL
30.03.09,19:39
No..radšej by som sedela s tými vyloženými nohami na stole....:)

apropo ..je aj nejaká cena?:rolleyes:;)
Dáša_
30.03.09,19:40
No..radšej by som sedela s tými vyloženými nohami na stole....:)

apropo ..je aj nejaká cena?:rolleyes:;)

jasne, že je aj cena :cool:, že váhaš:D
ondrejvla
30.03.09,19:58
Aj mne dnes volal šéf, že či nebudeme podávať DP PO za 2 jeho firmy, chcel tam ešte niečo "strčiť", a pritom mi priniesol potvrdenie o podaní DP z dátumu 20.februára, ale stihol už 2x stratiť príkaz k úhrade daní, tak som mu ho musela opäť mailovať. Myslím si, že ho niekde založil - žeby v krčme? No čo by som preň neurobila, ak by potreboval pridusiť...
Kazu
31.03.09,07:11
Kto chce vyhrať?:--- Viem o jednej igelitke plnej dokladov a bezpečne viem, že ich ešte žiadne oko účtovníka nevidelo. Minulý týždeň sa dohodli so švagrom, že ich v piatok prinesú. Priniesli ich až včera večer. Vraj v piatok nemohli, lebo im do toho niečo prišlo /žeby víkendová lyžovačka v Alpách?/
Gabi03
31.03.09,07:14
O to sa nebudeme hrať, kto dostane ako posledný zaplatené? :D
bv_alexandra
31.03.09,07:54
O to sa nebudeme hrať, kto dostane ako posledný zaplatené? :D
Tak v tomto mám určite prvenstvo - môj stratený SZČO tak skoro asi nedojde. :D
A čo sa týka prvenstva na podklady, tak len info - ešte ich zatial v ruke nemám:D
Joj aspon v niečom budem prvá:D:---
Dáša_
31.03.09,08:15
Tak v tomto mám určite prvenstvo - môj stratený SZČO tak skoro asi nedojde. :D
A čo sa týka prvenstva na podklady, tak len info - ešte ich zatial v ruke nemám:D
Joj aspon v niečom budem prvá:D:---

A tak pozeram, že máme všelijakých klientov :D:D

Ja zas mám v jednej firme dodaný tovar na sklad, ale žiaľ, už nestihol dodavateľ vystaviť faktury - jeho činnosť prerušila polícia dlhodobým pobytom za štátne :cool::cool:
Gabhus
31.03.09,08:24
No a nám sa dnes stalo, že volali z DÚ. Dôchodca, ktorému sme robili DP "A", podal ešte jedno DP. Bežali sme tam a zistili, že naozaj - no videli ste to už? Nie že niekto zabudol, ale sú aj takí, čo podajú pre istotu dve. Dedko povedal, že radšej dve ako žiadne, že keby sme na niečo zabudli, tak si tú kópiu ktorú sme mu dali /aj s potvrdením o odovzdaní/ ešte prepísal a zaniesol. No skrátka zlatý. Ale za unúvanie kúpil bonboniéru....
Jara
31.03.09,08:41
Ja som minulého roku dostala zaplatené v 10/2008 za DP 2006 a 2007. Milé však? :D Skončila som s takýmto podnikateľom.
No mimochodom teraz, 10.45, som mala ponuku robiť DP, ale keď som pozrela do tej krabice a videla tam pohádzané aj paragóny z roku 2007 :confused: a výplaty len poznačené na papieriku koľko bolo vyplatené komu :mee:, tak som povedala, že dovidenia. Mimochodom finančná ponuka bola 100 € :D. Pán podnikateľ sa ale vyváža na aute za 5 mil. a nemá na zaplatenie ekonómky? :cool: No veď sa mu to raz vypomstí... :D:D:D
svetluška
31.03.09,08:42
No ja som dávno tak nezasmiala,ako na tomto príspevku,aj keď som k smrti unavená/spala som 2 hod/ a ešte dokončujem DP.Hned ma napadlo,že to musím dať prečítať klientovi,čo teraz príde a doniesol doklady včera O 16,-HOD,aby si zobral príklad zo starších. Veľmi pekne ďakujem Gabhus za zlepšenie nálady.
gabriela2579
31.03.09,09:06
No práve mi volal šéf, ráno som mu spravila DP typu B, nakoľko mal príjem aj z prenájmu.
Momentálna sa nachádza na pošte a drží v ruke poštovú poukážku, ktorú mu dali na Daňovom úrade, aby nedoplatok na dani zaplatil.
Otázka č. 1: A to musím dnes aj zaplatiť?
Otázka č. 2: Prosím ťa, koľko je suma.... v Sk prepočítaná na eurá? A to volá z jedného z najmodernejších telefónov, ktoré určite majú v menu kalkulačku. No ale je jednoduchšie zavolať tomu, kto DP spravil. A to ešte nevravím o tom, že v časti "pomocné výpočty" mal nedoplatok uvedený v eurách. Ale pravdaže on sa tam ani nemrkol.
gabriela2579
31.03.09,09:13
No ale ešte k môjmu predchádzajúcemu príspevku predsa len doplním to možno že najdôležitejšie:
Už minulý mesiac som mu vravela, nech prinesie potvrdenie o poberaní dôchodku za svoju manželku, nakoľko si môže znížiť základ dane aj za ňu, lebo viem, že nemala výšku dôchodku 98496, ale menej.

Dnes ráno, keď mi dal podklady k DP, pýtam sa ho, či priniesol aj doklad o poberaní dôchodku.
A on mi na to odpovedal štýlom: á, tento rok to nechaj tak, nechce sa mi to ísť vybavovať do sociálky, však nabudúci rok si to vybavím skôr.

Akosi nepochopil ten celý proces vyplňovania a výpočtu DP, ktorý som mu tak krkolomne vysvetľovala, že si môže znížiť základ dane.
Hepi
31.03.09,09:57
No, za mnou tiež prišla v nedeľu jedna známa s vnučkou. Či by som jej mohla spraviť DP, našťastie len A. Keď vytiahli doklady, jeden bol na chlapčenské meno, to bol priateľ vnučky a že vraj aj on by to potreboval. Nechcela som byť zlá. Večer si preto prišli a že my za to niečo dajú až keď im príde preplatok. Dobré, nie?
gabriela2579
31.03.09,10:00
No, za mnou tiež prišla v nedeľu jedna známa s vnučkou. Či by som jej mohla spraviť DP, našťastie len A. Keď vytiahli doklady, jeden bol na chlapčenské meno, to bol priateľ vnučky a že vraj aj on by to potreboval. Nechcela som byť zlá. Večer si preto prišli a že my za to niečo dajú až keď im príde preplatok. Dobré, nie?


dúfam, že ti vyšiel "mastný" preplatok...:) aspoň na 1 bonboniéru
Hepi
31.03.09,10:04
Dúfam, že pridajú aj kávu.
mpca
31.03.09,10:25
Nie som účtovník a ani nemám klientov (našťastie) :)
Teraz nabehol do našej kancelárie kolega za ekonómkou z DP v ruke,, (pokecať?:))
Príde otázka či už zaplatil,, on celý červený že: "ako zaplatil? Veď som ho ešte nepodal"..
Mno nedalo sa zdržať smiechu :D
Tak mu teraz vypisuje šek, samozrejme že nemá ani toľko € aby mohol zaplatiť...
Hmm,, neviem či ho vôbec čítal že to je nedoplatok a nie preplatok :D
Napodiv to zvláda z kľudom mexičana..
bv_alexandra
31.03.09,10:33
čestne hlásim je práve 13:30 a ja som akurát obdržala papiere a je mi do:mee:
Zoltán Kovács
31.03.09,10:35
Ja som včera večer smskami vybavoval podklady od klienta. A to priamo z Moskvy. :D Aby dnes ráno bolo DP hotové, lebo v noci letí domov.....

Druhý klient: Celý rok v Irsku. Otázka 29.3. v noci cez mail či musí podať DP. Samozrejme, že áno. Jeho reakcia do ri.i, ja sa dostanem domov z Irska iba na jeseň.......
Zoltán Kovács
31.03.09,10:36
čestne hlásim je práve 13:30 a ja som akurát obdržala papiere a je mi do:mee:

To DP bude musieť mať cenu zlata. ;)
bv_alexandra
31.03.09,10:41
To DP bude musieť mať cenu zlata. ;)
Kiež by to tak bolo:rolleyes::cool:
Tweety
31.03.09,10:42
Kiež by to tak bolo:rolleyes::cool:
Nikuš, veď máš ešte času habadej. Veď pošty majú dnes predlžený čas, to stíhaš v pohode.
evina
31.03.09,10:44
čestne hlásim je práve 13:30 a ja som akurát obdržala papiere a je mi do:mee:

Ja ešte nemám jedny komplet, ale už mi je do smiechu:D. Stihnem nestihnem, pokuta nie je moja :)
gogina
31.03.09,10:45
Dúfam, že pridajú aj kávu.
aj flaštičku
gogina
31.03.09,10:54
Ked to tak čítam, toto naše povolanie by malo byť navrhnuté na Nobelovu cenu za ekonomiu. čo všetko sa musí pri tých darebných podnikateľoch /česť výnimkám/ odskákať, to asi nikto netuší, iba my čo s tým robíme, a niekedy aj pod cenu,za kávičku, za flľaštičku, za preplatok na dani ked príde...
bv_alexandra
31.03.09,10:56
Nikuš, veď máš ešte času habadej. Veď pošty majú dnes predlžený čas, to stíhaš v pohode.
Majka Ďakujem za podporu, ale ak vás môžem poprosiť presúvam sa do témy Prerušenie živnosti a DP, bo to sa mi ani nesnívalo že tu sa jedná o prerušenú živnosť. Takže všetkých vás pozývam na kávičku sem: :D
http://www.porada.sk/t108643-prerusenie-zivnosti-a-dp.html
Tweety
31.03.09,11:09
Majka Ďakujem za podporu, ale ak vás môžem poprosiť presúvam sa do témy Prerušenie živnosti a DP, bo to sa mi ani nesnívalo že tu sa jedná o prerušenú živnosť. Takže všetkých vás pozývam na kávičku sem: :D
http://www.porada.sk/t108643-prerusenie-zivnosti-a-dp.html
Si robíš z nás srandu, či čo? že vraj na kávu.:confused:
bv_alexandra
31.03.09,11:10
Si robíš z nás srandu, či čo? že vraj na kávu.:confused:
tAK NA POL DECI A DVOJITE:D
Zita5
31.03.09,11:14
čestne hlásim je práve 13:30 a ja som akurát obdržala papiere a je mi do:mee:


Ja som Ti to včera písala 500% prirážka , nebudem hľadať môj príspevok , však Ty už vieš duša moja:D:) o ktorý sa jedná .

http://www.youtube.com/watch?v=i8O3Yws2P1g
svetluška
31.03.09,11:18
A ja by som pridala aj nejaký veterník nech to už vietor všetko odfúkne a zasvieti slniečko.Takže ja už končím,odovzdala som dúfam posledné DP Huráááá a idem na kávičku.
Jara
31.03.09,11:20
To DP bude musieť mať cenu zlata. ;)

Len aby to nebol nakoniec ten balík literatúry z roku 2006...:D:D:D
Ajuška
31.03.09,11:24
Dobre vedieť :D Nepristavím sa:D:D:D

Toto bola pre mňa silnejšia motivácia... ako pokuta za oneskorené podanie... :D:D:D... Zuziii... už ma nemusíš obísť... ;) ...saaaam fakt nebľafujem... ;) ...dokonca sa vytešujem že som prestala visieť na nástenke lajdákov... :rolleyes: ... hotojoooo...
andreaS
31.03.09,12:34
dnes okolo obeda som dostala za ulohu vypisat nulove dp pre PO a ze potom mi donesie po termine podklady aby sa to podalo spravne... lebo pan majitel si myslel ze staci doniest vsetko prazdne, ale vratili mu suvahu... a ze nestacilo ani ked dal 200 do casti zakladne imanie... tak som rychlo na kolene mu dorobila suvahu a do aktiv som to rychlo suchla do pokladne :D toto je u mna aj rekord vo vypisani DP :D
korduľa
31.03.09,13:04
dnes tu bol klient, sedel sedel hlava v smutku, ked videl kolko ma platit, konatel mu hovori: tu mas cislo uctu, kam to zaplatis, no a tu je faktura pre mna, za posledne 3 mesiace, ktore si neuhradil, + peniaze za vypracovanie DP, chalan pozera ,usta otvorene. v tom vytiahne buksu a vsetko to vyplati na na ruku... konatel stoji, usta otvorene , tahajuce sa do usmevu....
bv_alexandra
31.03.09,13:15
DP hotové, vytlačené a synátor pomaly na zrútenie, kvôli výške daní. Príjemný zbytok dňa vám želám. :)
evina
31.03.09,13:23
DP hotové, vytlačené a synátor pomaly na zrútenie, kvôli výške daní. Príjemný zbytok dňa vám želám. :)
Ešteže si sa nezrútila z tých daní Ty :D gratulujem:)
JankaO
31.03.09,13:46
Ja som včera večer smskami vybavoval podklady od klienta. A to priamo z Moskvy. :D Aby dnes ráno bolo DP hotové, lebo v noci letí domov.....

Druhý klient: Celý rok v Irsku. Otázka 29.3. v noci cez mail či musí podať DP. Samozrejme, že áno. Jeho reakcia do ri.i, ja sa dostanem domov z Irska iba na jeseň.......
Asi máme víťaza:D:D:D. Zoli obdrží papiere na jeseň.
zuzu247
31.03.09,13:55
neviete niekto dokedy je otvorená pošta v TN, teraz som dostala jedno DP a to som si o 14-tej celá vyškerená vykračovala z DU.:eek:
JankaO
31.03.09,13:59
neviete niekto dokedy je otvorená pošta v TN, teraz som dostala jedno DP a to som si o 14-tej celá vyškerená vykračovala z DU.:eek:
Zoznam pôšt s otváracími hodinami:
zuzu247
31.03.09,14:08
Zoznam pôšt s otváracími hodinami:
Ďakujem, ďakujem, ďakujem
Paula
31.03.09,14:39
Všetci sú už v Mexiku? ;)
evina
31.03.09,14:44
Všetci sú už v Mexiku? ;)

:D..Iba ja a Ty tu...:D
Paula
31.03.09,14:52
Sa neondi Evinka, zasa si prvá ?:cool:
evina
31.03.09,14:55
Sa neondi Evinka, zasa si prvá ?:cool:

Hrozne sa dnes dobre bavím...neviem, čím to je :D?
Paula
31.03.09,14:57
:D
zuzu247
31.03.09,16:07
Frčím na poštu, ak som na niekoho toho roku zabudla, hlboko sa ospravedlňujem, budúci rok to vynahradím:D
jamis
31.03.09,16:57
mimotemyTento rok som chcela byť v predstihu a neniesť svoje DP na posledný daň. DP som pekne v piatok vložila do obálky, a poslala doporučene na DÚ. A aké bolo moje počudovanie, keď mi dnes zazvonil mobil a pani z DÚ mi oznámila, aby som sa dostavila na DÚ.
To čo kladiem všetkým svojim klientom na srdce aby si DP nezabudli popodpisovať, poprípade doložiť fotokópie potvrdení o zdaniteľnej mzde a rodné listy detí, tak presne toto som ja vo svojom DP neurobila. Nemám DP podpísané, nemám priložené potvrdenie o zdaniteľnej mzde a nepodpísala som žiadosť o vrátenie preplatku. Takže zajtra frčím na DÚ. Fronta tam už rozhodne nebude i keď jeden klient si bol pre DP presne pred 1/2 hodinou. Na moju otázku kde bol doteraz odpovedal: Zajtra ráno tam aspoň nebude fronta.
Zoltán Kovács
31.03.09,18:57
No ja mám 31.03. až zajtra. :D:D:D
Dáša_
31.03.09,18:59
No ja mám 31.03. až zajtra. :D:D:D

to máš potom ako v tom židovskom firme, čo všade naokolo bola sobota, iba na tom jednom mieste, kde ležala na zemi peňaženka, bol štvrtok :D:D:D

Alebo inak, žeby si bol víťaz?
ondrejvla
31.03.09,19:10
NO myslím že mám dosť veľkú šancu zaradiť do prvých priečok, pretože som sa práve dozvedela že sb-ho syn si spomenul že treba urobiť DP a doklady by mali dosjť zajtra poobede.
Život je krááááááááááásny:D

No a to som si myslela, že zábudlivca mám len ja doma! Včera večer mi dal podklady k podaniu DP FO A, potvrdenie od zamestnávateľa za rok 2008, no a doklady o účelovom sporení záhadne zmizli. A to býva len o 9 schodov od mojej pracovne...
Tak čo, vyhrávam:D:D:D?
lenkak
31.03.09,19:19
Vlasti
ja som skončila v noci či ráno o tretej s tromi B, a chorý synček ani v noci mi nedovoloval pracovať.
Na obed som ešte robila Hlásenie.
ondrejvla
31.03.09,19:21
Vlasti
ja som skončila v noci či ráno o tretej s tromi B, a chorý synček ani v noci mi nedovoloval pracovať.
Na obed som ešte robila Hlásenie.

No Lenka, vyfúkla si mi cenu... Ale Martinka je mi ľúto, nech sa čím skôr uzdraví.
lenkak
31.03.09,19:25
Určite vyfúkol niekto iný, tu sa aj poobede pracovalo. Ja už nie. Už na mne bol pricucnutý môj malý prísavníček.
kukučka
31.03.09,21:11
minulý rok som sa chválila, že som podávala na nemenovanom úrade prvé DP už 8.1. no a dnes to bolo naopak, v noci mi došla v tlačiarni farba, samozrejme iná, akú som mala v rezerve :D, ešte som pri tlačení poplietla staré a nové tlačivá výkazov, a hoci som tvrdila, že to mám dobre, našťastie som obe verzie vzala so sebou a za pomoci "tetušky", ktorá by mi mohla byť dcérou, sme to tesne pred záverečnou dotiahli skoro do konca. Na dvoch DP ostali prilepené červené lístočky, čo ešte zajtra doložím potvrdenie, ktoré som zabudla. Nepodarilo sa mi však byť poslednou, ešte prichádzali účtovníčky s plnými náručami a dievčatá na DÚ boli veľmi ochotné a ústretové, tak ako vždy. :D:D:D
Dana7
01.04.09,05:20
Pripájam sa. V pondelok 30.3.2009 cez telefon asi o 16,30 volala neter, ze potrebuje urobit DP typ A pre kamosku. Dohodli sme sa ze mi posle scan dokladov / potvrdení / a podrzte sa, co som dostala oskenovane, na sebe nalepene vyplatne pasky, kde som videla akurat mesiac, rok, meno, zostatok dovolenky, dovolenkovy primer a rukou dopisanu cistu sumu k vyplate. Tak az taky "kuzelník" zasa nie som, aby sa mi z toho podarilo vypotit DP. Tak asi ho an nepodala.
DanielaSL
01.04.09,06:04
Kto vlastne vyhral ?;):) Posielam všetkým, čo ešte na poslednú chvíľu finišovali aspoň toto :

http://image026.mylivepage.com/chunk26/463421/1810/krasny_den_29_animace.gif (http://image026.mylivepage.com/chunk26/463421/1810/krasny_den_29_animace.gif)
JankaO
01.04.09,06:28
Kto vlastne vyhral ?;):) Posielam všetkým, čo ešte na poslednú chvíľu finišovali aspoň toto :

No Zoli vyhral - klient mu donesie doklady na jeseň.:D:D
gogina
01.04.09,15:31
Kedže je už po... urobila som si štatistiku a tu sú moje výsledky. Do užšieho finále sa u mňa dostali tieto príspevky a horúcimi kandidátmi sú :
príspevok č, 58 - daňove z Maskvi
37- 40 milion. obrat
5- daňové cez telefon
48 -dedko dvojjediný
príspevky na pobavenie a tiež finalisti sú príspevky č. 31 -vykopnuté dvere na DU
č. 49- pobyt za štátne .U mňa vedie príspevok č. 58
Marianna01
03.04.09,08:36
No Zoli vyhral - klient mu donesie doklady na jeseň.:D:D

ja ešte tiež nemám podklady...právnická osoba - neviem, kedy budú
ZuzanaP
03.04.09,10:39
Ja viem o jednej s. r. o., že DP ani nepodali. Tá s. r.o. nerobí žiadnu činnosť, tak sa konateľ rozhodol, že tento rok nepodá.
Dáša_
03.04.09,12:17
Ja viem o jednej s. r. o., že DP ani nepodali. Tá s. r.o. nerobí žiadnu činnosť, tak sa konateľ rozhodol, že tento rok nepodá.

no ved to ma za 2 tisícky, možno by za DP zaplatil viac :D:D

Myslím, že takých firiem sa isto najde viac.
Milan Benka
03.04.09,12:51
Klient mi volal, že ešte týždeň a donesie mi zvyšné doklady za 2008. Zlatý, že ? On ani nevie, že DP už podpisoval a je podané.
Marianna01
07.04.09,08:50
ja som včera urobila RZZP za rok 2007!!! :D:D:D
calawen
28.07.09,12:19
ja som v júni urobila DP SZČO a sro za 2007, a to som nemala zostatky z 2006... Odosielala som to 8.6.
kikoza
10.08.09,17:12
Ešte doteraz nemám všetky doklady k DP 2007- (2 firmy,1 konateľ)
aj napriek tomu, že poslednýkrát( pred mesiacom) odchádzal "podnikateľ" s 3 popísanými papiermi, čo všetko má ešte doniesť s tým, že do konca týždňa všetko donesie...
Jana1303
06.09.09,18:13
Tento týždeň - 3. 9. 2009 som robila RZZP za roky 2007, 2006 a 2005, no a milý podnikateľ ešte pre ne neprišiel.
Dáša_
06.09.09,18:15
Tento týždeň - 3. 9. 2009 som robila RZZP za roky 2007, 2006 a 2005, no a milý podnikateľ ešte pre ne neprišiel.

myslim, že v tomto prípade nejaký deň či týždeň už nehrá úlohu :D:D
Jana1303
09.09.09,14:20
myslim, že v tomto prípade nejaký deň či týždeň už nehrá úlohu :D:D


Nuž teda prepáč, ja len pre upresnenie.....