mili501
28.03.09,08:46
prosim o radu,uz dlhsiu dobu mame vypadky netu od t-comu, no vraj u nich je vsetko v poriadku,kde moze byt chyba vie niekto poradit, mame microcom adsl router 2651, vdaka za rady ;)
Zita5
28.03.09,08:02
Ja som mala tie isté problémy a veru včera som sa s nimi dostala aj do sporu ,ale internet už ide.

Vo štvrtok o 15,00 hod. som telefonovala na Podporu zákazníckych služieb , že sa niečo deje s internetom , že celý deň nám vypadáva . Odpoveď..... u nich je všetko v poriadku .Doporučenie , aby sme skontrolovali rýchlosť a v prípade ešte zavolali .

Piatok ráno 7,50 hod. som opäť telefonovala , odpoveď , že aby sme si skontrolovali u seba , u nich je všetko v poriadku , aby sme si zavolali technika a nech nám to všetko skontroluje .Na moju otázku , že teda ak si platíme v T-come služby, že či by nemohli niekoho poslať - odpoveď môžu , ale jeden výjazd stoji 50,11 eura.

Zavolala som si technika , prišiel skontroloval , vymenil nám na skúšobnú dobu Router a odišiel s tým , že necháme to bežať na jeho router a potom uvidíme . Snáď bude nefunkčný už ten náš . No a prešlo 10 minút po odchode technika a internet zasa skapal . Nič nešlo , ani email som nemohla prijímať ani odosielať .

Tak som znovu telefonovala technikovi , že teda internet nefunguje . On mi vraví , zoberte telefón a povedze im , čo sme vlastne robili a vyslovene im povedzte , že chyba musí byť u nich :
- buď v linke
- alebo v konte .

Veľmi nasrdená som tam volala , veru aj som zvýšila hlas , lebo ma štve , že si človek platí vo firme nie malé čiastky za telefóny a služby s tým spojené a takto sa k zákazníkovi správajú .

Nakoniec sa zistilo , že /možno to uvediem nepresne /ale tak som bola nahnevaná , že som tomu ani neporozumela ......výsledok bol , že pin neprichádza do linky .Je to ich porucha a budú ma kontaktovať do troch dní prídu a závada bude odstránená .

Na moje prekvapenie , dnes som prišla do práce a všetko ide , všetko funguje .

Lenže ja idem pokračovať ďalej , nakoľko som si musela technika zaplatiť , aby mi zistil čo sa deje a to budem žiadať od Telekomu a budem žiadať aj určité storno platieb za dni , počas ktorých sa internet nedal používať . Takže v pondelok idem písať sťažnosť na pracovníkov a zároveň si uvediem do poriadku aj moje vzniklé náklady , nakoľko u nich bolo všetko v poriadku a vypadá to tak že nebolo .

P.S. Router mám taký istý ako Vy.
Fero11
28.03.09,08:29
prosim o radu,uz dlhsiu dobu mame vypadky netu od t-comu, no vraj u nich je vsetko v poriadku,kde moze byt chyba vie niekto poradit, mame microcom adsl router 2651, vdaka za rady ;)Takto je ti tazko poradit. Ak by ti net nesiel vobec, tak by som na skusku vymenil modem, za nejaky iny, aby sa dala vylucit respektive potvrdit chyba modemu.
Ak ti raz net raz ide a raz nejde, tak chyba je pravdepodobne v t-come.
Ja mam od t-comu net nejaky ten piatok a tiez som si s nimi uzil, najprv, som riesil pomalu rychlost, namiesto 3000Kbps som mal sotva 1000, ale u nich bolo samozrejme vsetko v poriadku (no nebolo. pretoze po asi 5 telefonate a pohrozeni, ze ak nebudem mat to co slubuju, tak koncim, tak to tych 3000 bolo).
Dalsi raz nesiel net cely den, uz som bol zufali, kedze mam par klientov, ale ze vraj mali preseknuty kabel.
A posledny raz mali problem s radius serverom t.j. kontamy
Od vtedy to ide stabilne
durisovad
28.03.09,09:26
Problem s modemom som mala aj ja a to vtedy, ked sa mal preistalovat firmver. Neviem sice, co to je, ale urobila som to podla navodu a modem skapal. Pardon za vyraz, ale bolo to tak. Tiez som telefonovala do firmy, co sa stalo, povedali mi, ze poslu novy modem. Aj poslali, ale po kurierovi, ktory len zobral stary modem a novy podal do ruky. Ked som ziadala, aby ho prisiel niekto zapojit a potvrdit zarucny list, tiez mi ponukli sluzbu za 50 EUR. Odmietla som to s tym, za ak to nepridu zapojit zadarmo, tak sa budem stazovat a ze viem, kde bude moja staznost uspesna. Na druhy den chlapik prisiel, zapojil, odskusal a net funguje. Pochopitelne, neplatila som nic a aj ten chlapik povedal, ze nema prikaz brat ziadne peniaze ani vykazovat, ze u nas vobec bol. Cela procedura od skapania stareho modemu do vymeny za novy trvala cca 3 tyzdne, mam znameho, ktory mi pozical modem, takze som mohla fungovat.
Z tohoto vsetkeho som nadobudla presvedcenie, ze na T-com treba len drzo a tvrdo, inak sa s nimi asi neda.
misomiso
28.03.09,09:36
Internet od T-comu ide coraz horsie. Reklamoval som to telefonicky, tvarili sa, ze je to v poriadku.

Jedina moznost je bombardovat ich cez pisomne reklamacie (co som aj vcera spravil), ziadat aj opakovane napravu a zlavy za neposkytnute sluzby.
Charon
28.03.09,10:35
T-com v marci 2009 začal s novým protokolom DSL. Je potrebné, v prípade, že vlastníte jeden z modemov http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1952
spraviť upgrade firmware ...
xxxpower2
28.03.09,10:39
No rad by som vedel co modernizovali...zeby IPv6?Alebo este zvysia rychlost?
Charon
28.03.09,18:16
Jedná sa o zásah protokolu, ktorý T-com avizuje už asi dva mesiace. Podľa ostatných správ od T-comu, veľká časť klientov nespravila aktualizáciu epromu - firmware a očakávajú masívne "návaly" na hotline.
Mne sa prístup spoločnosti nepáči najmä z dvoch dôvodov (oba etické)

Modem som si kúpil u T-comu a ak neprestal, tak prestane pracovať ako má. Je ešte v záruke. Neviem, nakoľko je legálne, v rámci záruky, spraviť upgrade firmware svojpomocne (skúste porušiť plombu na PC vrámci záruky, aby ste ho vyčistili, nieto opravili). Je určitá pravdepodobnosť, že nastane výpadok eletrického prúdu, nastane nejaká softwareová výnimka v PC a modem bude poškodený. Prevezme T-com na seba zodpovednosť, alebo pri reklamácii sa dozviem, že som porušil záručné podmienky? Naviac, ako je uvedené vyššie ... čo ak si neviem nainštalovať nový modem a raz som inštaláciu už zaplatil? Prečo si JA mám platiť znova inštaláciu, keď problém nevznikol na mojej strane? //Všetky náklady spojené s reklamáciou hradí dodávateľ výrobku, služby//
Ako sa dozviem, a ako sa dozvie veľká časť ľudí o tom, že treba konať, a že T-com sa rozhodol o zmene protokolu? Informoval na webe (nemám povinnosť ho navštevovať), a na priloženom buletine - ten nedostávam, lebo dostávam faktúru elektronicky a nemám potrebu si čokoľvek sťahovať... Nemá T-com minimálne morálnu povinnosť osloviť zákazníkov listom?
A predsa tretia. Ak sa nepripojím. Ako sa dostanem k programu? To mám chodiť po ich frontoffice a čakať v rade na napr. CD? ČO ak potrebujem robiť a teraz prídem o čas strávený neschopnosťou spoločnosti? Kto mi uhradí ušlí zisk? Napr. z dôvodu nedostupnosti mojej emailovej schránky?Problém je ten, že Slováci sme ukážkové telce. Všetko si necháme a max. frfleme a tam to skončí.
xxxpower2
28.03.09,18:44
Len aky protokol...myslis ze prejdu zo zastaraneho IPv4 na IPv6?..mohli by zvysit upload...aspon na 512kb/s ked uz nic...alebo download aspon o 1Mbit aj ked neviem aka je moznost liniek.....
Charon
28.03.09,19:25
S rastom počtu zákazníkov internetových služieb je pre zachovanie vysokej kvality a komfortu internetových služieb potrebné aj rozširovanie infraštruktúry a počtu sieťových prvkov, tvrdí ST. „V tomto prípade ide o rozširovanie kapacity sieťových prvkov, ktoré odpovedajú na požiadavky zariadení na vybudovanie PPPoE konektivity" - teda pravdepodobne IPv6.
O zrýchlení som nikde nečítal. Myslím si, že sa prejavil nedostatok "adries"

A vlastne ešte po štvrté:

4. Pri upgrade T-com zverejnil univerzálne administrátorské heslo k jednému modemu. Viem, že heslá na modemy a routre sú nájditeľné na nete, ale nemuseli by to až takto amatérsky zverejňovať.
xxxpower2
28.03.09,19:28
Tak to by bol potom jeden z mala ISP co by presli na IPv6...teda pokial viem..ci nie?
Charon
29.03.09,06:13
No na IPv6 budú musieť skôr, či neskôr prejsť všetky spoločnosti. A k rýchlosti? Neviem. Netuším čo zamýšľajú ...
xxxpower2
29.03.09,09:45
No si pozri tento clanok a pochopis aki su:) http://www.dsl.sk/article.php?article=7253&title=
Charon
29.03.09,09:56
No si pozri tento clanok a pochopis aki su:) http://www.dsl.sk/article.php?article=7253&title=

No mám z toho obavu. Ak môj router túto technológiu nezvládne (budem sa musieť pozrieť) znamená to ďalšia investícia. Asi budem toto riešiť oficiálne ako reklamáciu...
Zita5
31.03.09,05:58
Ja som mala tie isté problémy a veru včera som sa s nimi dostala aj do sporu ,ale internet už ide.

Vo štvrtok o 15,00 hod. som telefonovala na Podporu zákazníckych služieb , že sa niečo deje s internetom , že celý deň nám vypadáva . Odpoveď..... u nich je všetko v poriadku .Doporučenie , aby sme skontrolovali rýchlosť a v prípade ešte zavolali .

Piatok ráno 7,50 hod. som opäť telefonovala , odpoveď , že aby sme si skontrolovali u seba , u nich je všetko v poriadku , aby sme si zavolali technika a nech nám to všetko skontroluje .Na moju otázku , že teda ak si platíme v T-come služby, že či by nemohli niekoho poslať - odpoveď môžu , ale jeden výjazd stoji 50,11 eura.

Zavolala som si technika , prišiel skontroloval , vymenil nám na skúšobnú dobu Router a odišiel s tým , že necháme to bežať na jeho router a potom uvidíme . Snáď bude nefunkčný už ten náš . No a prešlo 10 minút po odchode technika a internet zasa skapal . Nič nešlo , ani email som nemohla prijímať ani odosielať .

Tak som znovu telefonovala technikovi , že teda internet nefunguje . On mi vraví , zoberte telefón a povedze im , čo sme vlastne robili a vyslovene im povedzte , že chyba musí byť u nich :
- buď v linke
- alebo v konte .

Veľmi nasrdená som tam volala , veru aj som zvýšila hlas , lebo ma štve , že si človek platí vo firme nie malé čiastky za telefóny a služby s tým spojené a takto sa k zákazníkovi správajú .

Nakoniec sa zistilo , že /možno to uvediem nepresne /ale tak som bola nahnevaná , že som tomu ani neporozumela ......výsledok bol , že pin neprichádza do linky .Je to ich porucha a budú ma kontaktovať do troch dní prídu a závada bude odstránená .

Na moje prekvapenie , dnes som prišla do práce a všetko ide , všetko funguje .

Lenže ja idem pokračovať ďalej , nakoľko som si musela technika zaplatiť , aby mi zistil čo sa deje a to budem žiadať od Telekomu a budem žiadať aj určité storno platieb za dni , počas ktorých sa internet nedal používať . Takže v pondelok idem písať sťažnosť na pracovníkov a zároveň si uvediem do poriadku aj moje vzniklé náklady , nakoľko u nich bolo všetko v poriadku a vypadá to tak že nebolo .

P.S. Router mám taký istý ako Vy.


Včera som dostala T-comu SS do mobilu v znení :

Vážený zákazník ,
Vami nahlásená nefunkčnosť služby je v riešení technickými zložkami.

Za pochopenie ďakujeme .
T-com



Ale dnes mám ďalší problém , pre očami mi zmizli všetky doručené emailové správy .
Som z toho nešťastná , nakoľko som tam mala dosť dôležité veci .
Čo robiť v tomto prípade .

Ďakujem vopred za každú radu .
Charon
31.03.09,09:00
Je dôležité, kde si Tie emaily mala. Na serveroch, alebo u seba v PC.
Ak na serveroch, požiadaj admina, nech Ti ich vráti nazad. Lepšie spoločnosti robia zálohy (tam, kde ja mám schránku, zálohuje emaily mesiac). Nevznikla chyba na Tvojej strane, môžeš teda žiadať náhradu škody - v prípade, že nebude admin schopný ich vrátiť nazad.

Ak si ich mala na PC a zmazali sa - sú buď v koši, alebo je potrebné špeciálnou aplikáciou - podľa emailového klienta - ich vrátiť nazad.
abcd.kates
01.04.09,15:34
chytate na signá alebo na kábel???
mpca
01.04.09,15:39
mimotemy abcd.kates píšeš odveci,, si prečítaj všetky príspevky a potom reaguj..
xxxpower2
01.04.09,15:41
mimotemy:---:--- no vsak vsimam ze tu ma viac prispevkov uplne od veci:)
Fero11
01.04.09,16:30
ale ved dnes ma na to pravo :D:D
Zita5
01.04.09,17:08
Je dôležité, kde si Tie emaily mala. Na serveroch, alebo u seba v PC.
Ak na serveroch, požiadaj admina, nech Ti ich vráti nazad. Lepšie spoločnosti robia zálohy (tam, kde ja mám schránku, zálohuje emaily mesiac). Nevznikla chyba na Tvojej strane, môžeš teda žiadať náhradu škody - v prípade, že nebude admin schopný ich vrátiť nazad.

Ak si ich mala na PC a zmazali sa - sú buď v koši, alebo je potrebné špeciálnou aplikáciou - podľa emailového klienta - ich vrátiť nazad.

Email správy som mala u seba v PC.
Jedná sa o email zriadený v rámci T-comu .Včera som mala vo firme technika , no niečo pozeral , pozeral dlho , krútil hlavou , ako sa to mohlo stať .Dohodol sa so mnou , že to hneď nespraví , niečo k tomu ešte potrebuje, neviem ,nevyznám sa v tom , ale že príde opäť a pozrie sa potom na to .
Najhoršie je , keď človek ako ja tomu nerozumie ;), ťažko sa mi o tom aj komunikuje .

Viem len toľko , že včera ráno mi naskočila tabuľka , že je potrebné zhutniť správy , ja som klikla "áno" a správy boli preč.

Tabuľka mi ale naskakuje aj teraz , keď vypnem PC , ale radšej stlačím nie , nakoľko už od včera tam mám zasa veľa doručenej pošty.