verenka@azet.sk
28.03.09,15:37
Pekný deň prajem do porady!
dosť dlhý čas ma trápia rôzne pliesne na nohách. Boli liečené aj kožnou lekárkou ale zatiať bez výrazného úspechu. Niekde som čítala, že je celkom dobré tieto pliesne občas umyť roztokom z hypermangánu. len neviem ako správne zarobiť a či nemôže uškodiť. Za rýchlu odpoveď ďakujem:
Olice
28.03.09,15:03
Pozor na množstvo toho hypermangánu, stačí tak 4-5 zrniečok(podľa množstva vody) inak budete mať farebné nohy.
belanka
28.03.09,16:56
dcére dali hypermangán na kiahne.vraj je dobrý proti svrbeniu.potom mala fliačky,ale postupne sa umyli
verenka@azet.sk
28.03.09,16:59
Ďakujem vám za odpovede idem to skúsiť.
peknú sobotu prajem
syrik
28.03.09,20:05
Netreba dávať pozor na šperky? Sa mi zdá, že hypermangán spôsobuje očernenie šperkov...takže prstene dolu...:rolleyes:
Pohar
28.03.09,20:24
skus pozriet www.mudrahuba.sk
syrik
28.03.09,20:35
Syrik , prepáč , ale pochybujem , že ten , kto má plieseň NA NOHÁCH , tak tam bude mať aj prstene ;)

Juraj

Ja netvrdím, že ich nosí na nohách...môže to napríklad zamiešať vo vode rukou a tam môže mať prsteň...;)
t.betinka
28.03.09,20:57
No su aj taky ludia zvlast my zeny poniektore maju na nohach prstene aj retiazky na nohach okrutene okolo clenkov skus mast FENISTIL s tym si natieraj a zaroven uzi tabletku FENISTIL.
t.betinka
28.03.09,20:59
Na kiahne je dobra biela zubna pasta.
syrik
29.03.09,08:22
Alebo skús CANESTEN masť...
pasuliatko
27.11.09,12:09
mne sa objavila plieseň medzi prstami na nohách.. medzi malíčkom a prstenníkom bola zelená...a teraz sa mi presídlila na prstenník a prostredník a tam je úplne čierna :eek::mee: myslela som,že to je špina ale nie. svbrí ma to aj šteklí...umyla som si nohy Dettol mydlom a dala som si Canesten krem ale zatiaaľ žiadne účinky...:mad: musím ísť ku dermakológovy :(
ivka70
27.11.09,12:26
Fenistil na plesne nezabera a s Canestenom mam pri plesnach na nohach tiez zle skusenosti.
Najlepsie, co zabera mne je Lamisil, pricom Nr.One medzi nimi je Lamisil One.
Aplikuje sa 1x, ucinkuje 3-4 tyzdne a prve vysledky su uz po 10-12 hodinach.
Tara1
27.11.09,12:36
Môžem vám odporučiť propolis rozpustený v liehu, účinkuje veľmi rýchlo a dôkladne..teda aspoň mne.
sckpp
30.11.09,18:13
na plesne na nohach nepomáhajú žiadne lieky (!!!), lekári sa tarajú len ledabolo; múdra huba je účinná (!!!!!) - poznám prípad vyliečenia po dlhých rokoch práve touto hubou ; treba len dodržať pokyny z príbalového letáčika valz
ludmilla
30.11.09,22:04
Pekný deň prajem do porady!
dosť dlhý čas ma trápia rôzne pliesne na nohách. Boli liečené aj kožnou lekárkou ale zatiať bez výrazného úspechu. Niekde som čítala, že je celkom dobré tieto pliesne občas umyť roztokom z hypermangánu. len neviem ako správne zarobiť a či nemôže uškodiť. Za rýchlu odpoveď ďakujem:

Treba vymeniť dermatológa, pretože plesne sú liečiteľné. Ak ide o pleseň ťažko zvládnuteľnú lokálne, treba prejsť na medikamentóznu liečbu 1 - 2 týždne. Plesňové ochorenie nôh sa nesmie zanedbať, inak môže postihnúť aj nechty a tie sú ťažko liečiteľné. Miesto medzi prstami je potom vstupnou bránou pre baktérie, ktoré vyvolávajú erysipel tzv. ružu hlavne v letných mesiacoch a to aj u mladých ľudí. Čo je ešte veľmi dôležité pri používaní antimykotických krémov - aj po vyhasnutí všetkých príznakov plesne, treba krém ešte ďalej nanášať 2 - 3 týždne, pretože zárodky plesní môžu na pokožke ešte prebývať aj keď sa navonok neprejavujú, plesne majú tendenciu sa vrátiť a prejsť do chronického štádia.
dagjanik
09.12.09,17:19
skúste pravidelne teplé kúpele nôh s morskou soľou, približne raz až dva krát do týždňa, ponožky za deň vymieňať aj trikrát aj keď nie sú prepotené, vymieňať vložky do tenisiek, dobré sú aj kúpele so soľou z Podhájskej, keď je to preliečené tak je fajn tam aj zájsť..
Ivka161172
09.12.09,20:13
Mne pomáha nechtíková masť. Každý večer pred spaním natrieť a o niekoľko dní je pokoj.
danilus
12.12.09,17:52
Plesne na nohach su vysledkom dlhodobeho zanedbania travenia, mate prekysleny organizmus. Zaradit do stravy chlorellu, mlady jacmen. Treba to uzivat dlhodobo, jedno balenie Vam vydrzi na 3 mesiace, to je zakladna davka. Ucinky neuvidite hned, chce to cas. Vsetky hore uvadzane prostriedky su fajn, treba to dezinfikovat, ale v PRVOM RADE UPRAVIT JEDALNICEK. Bez toho Vam to nikdy nezmizne a bude sa to stale vracat.
KEJKA
12.12.09,19:28
a čo pleseň pod nechtami ?


















l
ivka70
12.12.09,19:31
Plesne na nohach su vysledkom dlhodobeho zanedbania travenia, mate prekysleny organizmus. Zaradit do stravy chlorellu, mlady jacmen. Treba to uzivat dlhodobo, jedno balenie Vam vydrzi na 3 mesiace, to je zakladna davka. Ucinky neuvidite hned, chce to cas. Vsetky hore uvadzane prostriedky su fajn, treba to dezinfikovat, ale v PRVOM RADE UPRAVIT JEDALNICEK. Bez toho Vam to nikdy nezmizne a bude sa to stale vracat.

Zaujimava teoria, ale plesne su prenosne ochorenie, mozno su nachylnejsi ludia, ktori maju oslabenu imunitu, ale ze by bol zeleny jacmen liek na vsetko, neviem, neviem.
kucko
12.12.09,20:21
moja osobna skusenosť dodržiavať rady kožného lekára neukončiť liečbu pri niernom zlepšení plieseň sa vrati .Poctivo som si natierala nohy mastičkou na predpis asi rok a asi 5 rokov mám pokoj.Plieseň sa zvykne rozšíriť na nechty a to je už dlhodoba liečba.
danilus
13.12.09,13:24
Minimalne 50 percent imunity tvori crevna mikroflora. Preto odporucam najprv zacat s travenim, dat do poriadku creva. Cim viac antibiotik, tym viac probiotik. Mlady jacmen nezabije plesne, ale vytvori ine pH, ine prostredie, v ktorom sa plesniam darit nebude a tie z tela odidu. Aj pomocou liekov, ked uz inak nie, ja mam na to iny system vo svojom centre.
pasuliatko
13.12.09,17:32
Minimalne 50 percent imunity tvori crevna mikroflora. Preto odporucam najprv zacat s travenim, dat do poriadku creva. Cim viac antibiotik, tym viac probiotik. Mlady jacmen nezabije plesne, ale vytvori ine pH, ine prostredie, v ktorom sa plesniam darit nebude a tie z tela odidu. Aj pomocou liekov, ked uz inak nie, ja mam na to iny system vo svojom centre.

úprimne silne pochybujem,že by črevá mali niečo spoločné s pliesňou na nohe. :confused:
danilus
13.12.09,19:30
úprimne silne pochybujem,že by črevá mali niečo spoločné s pliesňou na nohe. :confused:

Tak to ste asi nestudovali biologiu...:rolleyes:
kukučka
13.12.09,22:00
pasuliatko
14.12.09,09:37
Tak to ste asi nestudovali biologiu...:rolleyes:

ja chodim na zdravotnu školu a nikdy nič take nehovorili...ale ok...
danilus
14.12.09,13:27
ja chodim na zdravotnu školu a nikdy nič take nehovorili...ale ok...

Co vsetko nam na skole nepovedia:rolleyes:

Ja mam za sebou vysoku skolu, dokonca dve, mna presviedcat nemusite. Kazdy sam na sebe zisti. Niekto skor, niekto neskor.

Len Vam odporucam nebrat to, co povedia autority v skole za posvatnu kravu, mozete na to doplatit...
bjuty smis
30.04.12,08:59
no čo, zabral volakomu ten jačmeň ?
Zewa
02.05.12,17:30
aj sa da s tou hubou rozpravat, ked je taka mudra? plesen sa da liecit, len treba dodrzat hygienu a pokyny lekara.
Zewa
02.05.12,17:32
mozno uz aj vyrastol a teraz ho kosia :D
Zewa
02.05.12,17:42
mam takuto skusenost:

pred 3 mesiacmi mi diagnostikovali mykozu nechtov na palcoh noh a plesen na prstoch a medzi prstami.
Mykoza nechtu:
liecba najprv tabletkami, ale koli zhorsenemu stavu a zarastaniu museli byt odstranene oba nechty - tzv. ablacia a plastika nechtoveho lozka.
- uzivam Terbinafin - na predpis, a lokalne Batrafen - roztok. K tomu treba vsetko dezinfikovat v ajatine, pretoze sa plesen siri sporami a mozete nakazit okolie.
ponozky a topanky si treba pravidelne prat a vytierat ajatinovym roztokom - 1 diel ajatinu a 1 diel vody. ajatin kupite v lekarni. je to oxidacny dezinfekcny prostriedok a pouziva sa v lekarenstve uz dlho. nefarbi, nesmrdi a neposkodzuje pradlo ani kozu - postupujte podla pokynov od lekarnika a na etikete. pozor na pozitie a zasah oci!

- dalej si robim aspon 3 x do tyzdna kupel v dubovej kore a tiez v ajatine - 15-20 minut vecer pre spanim. Dokladne si umyjem a vymasirujem chodidla a prsty
- pozor na hygienu - pouzivajte iba svoje hygienicke prostriedky, aj mydlo, uterak,atd.. vsetko treba dezinfikovat ajatinom, aby sa nenakazil dalsi clen domacnosti.
- treba striedat obuv a prezuvat sa do obuvy ktora ''vetra'' ak je to mozne - slapky, sandale, podla moznosti.
pe84
06.06.12,11:40
na pliesen na nohach je vyborny canespor krem, nanasa sa len 1 x denne, ked sa ide spat a posobi tak celu noc, dlzka liecby je 2-4 tyzdne, treba to poctivo dodrzat a clovek sa toho paradne zbavi
bodliak
06.06.12,11:42
Ja som Lamisil zavrhol, funguje Canesten. Individualne...
dllllb
07.03.20,19:06
!! po 3 rokoch vylieceny !!

Nezviknem prispievat na fora, ale teraz musim, snad niekomu pomozem.

Skusal som vsetko:
maste -canesten, canespor, lamisil, chvostikovi krem, adt... na kila!
kupel na nohy- ocot, soda bikarbona atd...
agresivne riesenia: savo, maste s aliexpressu
pil a jedol som- zeleny jacmen, aloe vera, lieky na imunitu

pravidelne navstevy lekara

Stale sa to len zhorsovalo!

Nakoniec mi vzali krv a testovali na intoleranciu lepku (gluten)
Samozrejme zistena alergia na lepok.
Po tyzdni bezlepkovej diety 70% skvrn zmizlo ( plesen, exzem), po 2 mesiacoch takmer vsetko, cca 15% ostalo a pomali sa straca.
Snad tato info pomôže, lebo mam precitane asi vsetky fora a nik to tam nespomenul ;)