janai
28.03.09,15:40
Zistil som, ze merac TUV nie je funkcny, nemeria.
Je mojou povinnostou nahlasit tuto skutocnost spravcovi spolocenstva, ked on sam vykonava odpocty meracov?
Ake naklady mi mozu byt spatne vyuctovane, ak mam preplatok?
Tuto skutocnost som zistil na zaklade vyuctovania a naslednej kontroly meraca TUV, nakolko sa mi to nepozdavalo...
Dakujem za odpoved, kazda rada dobra!
samuelovic
28.03.09,15:32
Merač nie jej Tvoj majetok, ale niekoho ineho. A s toho by som vychádzal.
Ako ťa poznám, tak vela tej teplej vody nemíňate. Sprchujete sa, spotrebiče mate na studenú vodu a na varenie si hrejete na plyne je to lacnejšie. Nie?
Takže by som sa tvaril, že som muzikant a nič o tom neviem. Platby mi sťahujú z účtu a vyučtovanie neobzeram, aj tak sa tomu nerozumiem.
Známy mali podobný "problem" s plynomerom. Aby sa vobec tie svinské koliečka pohli, boo treba pustiť všetky 4 platne+ rúru na plno. A takto sa trápili skoro 4 roky aby napálili aspoň m3.
Potom to plynari zistili, vymenili a všetko je ako má byť.
Ďalší známy mali problém s vodomerom, po 2 rokoch sa zistilo že nefunguje pri odpočte , o polroka na to ho prišli vymeniť a odvtedy platí podla vodomeru.
janai
28.03.09,15:57
Hmmm...
To je pekne...
Len ja mam merač TUV v bytovke, kde je 52 bytov...
Čo a kto mi da zaplatit spätne ak sa na to pride...
Merače odpisuju 2x ročne, takze sa na to urcite pride...
samuelovic
28.03.09,16:08
NEmal by ti dať nikto nič platiť spatne, len to čo je na vodomery.
Marta 10
31.03.09,09:11
My sme mali podobný problém. Tiež sa nám zastavil merač a zistili sme to až pri odpočte, keď sme nemali nameraný ani kubík vody. Správca zariadil výmenu merača a pri vyúčtovaní sme zaplatili len za nameranú vodu. Zbytok, nakoľko sa nedalo zistiť koľko toho bolo, bol rozpočítaný medzi ostatných nájomníkov. Je to takzvaný koeficient, keď sa pri vyúčtovaní neplatí len za vodu na meračoch v bytoch, ale za vodu, ktorá prešla hlavným meračom pri vstupe do domu.

Vašu spotrebu pravdepodobne zaplatia ostatní nájomníci. S výmenou merača by som ale neotáľala, nakoľko sa tým preukáže, že to nebolo úmyselné. Neviem totiž, či by vám nemohli odhadom spriemerovať nejakú spotrebu, ak by sa do toho niekto z nájomníkov obul