andrejkaxxx
28.03.09,17:52
Dobry den mam taky problem vodarenska spoločnosť nam zle vytyčila hlavni ťah vodovodneho potrubia a mi sme na tom mieste vystavili hrubu stavbu a po neskoršom časa ked nam robili kamalizaciu tak sme prišli na to že to vodovodne potrubie nam ide popod dom.Ve mi niekto poradiť ako mam pokračovať?V utorok mame stavebne sedenie ohladom prekladny vodovodneho potrubia ale mame taku super susedu že stym asi nebude suhlasiť kedže ten preklad pojde asi aj na jej pozemok.Ako mam potom pokračovať?Ďakujem
monika1503
29.03.09,10:25
Ahoj, neviem Ti odpovedať, ale veď vy ste žiadnu chybu predsa nespravili. To bude záležitosť vod.spoločnosti, ale bude to stratený čas a nervy. Píšem ale hlavne preto lebo sa nám stalo niečo podobné. Vodárenská spoločnosť nám vytýčila vod. potrubie presne na opačnej strane ako v skutočnosti vedie a len šťastie ktoré sme následne mali pri výkope kanalizačnej prípojky nás zachránilo od potopy. Oni sa držia len plánov ktoré majú, ale nie skutočnosti.Držím ti palce a susedy sa neboj,všetko sa vyrieši.AHOJ.
andrejkaxxx
29.03.09,13:49
To je mi jasne žeto nieje naša chyba mi sme kvolitomu potrubiu menili 4x projekt domu a mame všetko na papieri aj ich prve zamietnutie povolenia stavby koli tomu potrubiu.tak už vtedy to bolo o nervy a aj tak nam to zle vymerali nič ma neštve len ta hruba stavba na ktorej sa manžel nadrel ako kon a teraz už nema nato chuť ked vie čo ma pod domom a ešte taku supernu susedku čo od začiatku nam robi napriek.No uvidime v utorok mame jednanie ohladom prekladky toho potrubia tak ti napišem ako to dopadlo.
Miloš Mičega - CIMOM TN
29.03.09,14:02
Dobry den mam taky problem vodarenska spoločnosť nam zle vytyčila hlavni ťah vodovodneho potrubia a mi sme na tom mieste vystavili hrubu stavbu a po neskoršom časa ked nam robili kamalizaciu tak sme prišli na to že to vodovodne potrubie nam ide popod dom.Ve mi niekto poradiť ako mam pokračovať?V utorok mame stavebne sedenie ohladom prekladny vodovodneho potrubia ale mame taku super susedu že stym asi nebude suhlasiť kedže ten preklad pojde asi aj na jej pozemok.Ako mam potom pokračovať?Ďakujem



Výňatok zo zákona č. 442/2002 Z.z. o verejných vodovodoch a ver. ......


§ 35 ods. (4)
Náklady na preložku verejného vodovodu alebo verejnej kanalizácie znáša osoba, z podnetu ktorej sa uskutočnila, ak osobitný predpis23) neustanoví inak.

napr. : § 17 ods. 2 písm. j)
"na žiadosť projektanta alebo stavebníka za odplatu zakresliť smer a výšku podzemného potrubia verejného vodovodu do jeho dokumentácie do 15 dní odo dňa vyžiadania alebo smer a výšku vytýčiť v teréne do siedmich dní odo dňa vyžiadania,"


Zo zákona jednoznačne vyplýva, že náklady znáša osoba, z podnetu ktorej sa prekládka uskutočnila. Otázne je, ako sa pred zahájením stavby rokovalo so správcom kanalizácie, teda či ste napr (§ 17 ods. 2 - vyššie) za odplatu dali vytýčiť siete v teréne a pod. Každý úkon, ktorý máte od nich za úhradu je pre Vás plus, ak by sa rokovalo o tom, aby to zaplatili. Rokujte a potom sa poradte s právnikom (ak to stojí za to).

S tou prekládkou sa moc netrápte, podľa mňa je to teraz jednoznačne vec správcu kanalizácie, aby sa stým yvasporiadal (ak máte splnené všetky povinnosti voči ním pred začatím stavby). Inak z otázky sa nedá posúdiť, o akú kanalizáciu sa jedná (jej dôležitosť).

Neviem síce aké "stavebné sedenie" máte, ale predpokladám že na stavbu máte stále právoplatné a vykonateľné stavebné povolenie, takže môžete stavať ďalej.


Pozn. : Pozrite si ten zákon 442/2002, je tam toho viac


CIMOM