anabella
29.03.09,09:31
Krásnu nedeľu, chcem sa opýtať, rodič (živnostník) si môže si uplatniť daňový bonus na dieťa, keď je študentom strednej školy, no neviem či je potrebné k daňovému priznaniu doložiť potvrdenie o návšteve školy. Ďakujem za radu.
Tweety
29.03.09,07:34
Krásnu nedeľu, chcem sa opýtať, rodič (živnostník) si môže si uplatniť daňový bonus na dieťa, keď je študentom strednej školy, no neviem či je potrebné k daňovému priznaniu doložiť potvrdenie o návšteve školy. Ďakujem za radu.
Ak má ten živnostník príjmy aspoň vo výške 6- nás. MM a nevykazuje stratu DB si uplatniť môže.
Vevey
29.03.09,07:35
ma narok, potrebje potvrdenie. toto je napisane priamo na tlacive DP:
6) Uvádzajú sa údaje o vyživovanom dieťati (deťoch), na ktoré za rovnaké obdobie kalendárneho roka neuplatnil nárok na daňový bonus iný daňovník.
Pri uplatňovaní daňového bonusu na viac ako štyri vyživované deti, sa uvádzajú údaje o ďalších vyživovaných deťoch v členení podľa r. 32 v XIII. oddiele daňového priznania.
Prílohou daňového priznania sú aj doklady preukazujúce nárok na daňový bonus (§ 32 ods. 10 zákona), a to kópia rodného listu alebo výpis z rodného listu, potvrdenie školy,
že dieta (deti) žijúce s daňovníkom v domácnosti sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo potvrdenie príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované
dieťa (deti), alebo potvrdenie príslušného územného úradu o tom, že dieťa (deti) žijúce s daňovníkom v domácnosti sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať
na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz, alebo potvrdenie príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa (deti).
U daňovníka, ktorého súčasťou zdaniteľných príjmov v príslušnom zdaňovacom období sú aj príjmy zo závislej činnosti a takéto doklady predložil ako zamestnanec svojmu
zamestnávateľovi v príslušnom zdaňovacom období [§ 37 ods. 2 písm. a) alebo b) zákona], ktorého sa daňový bonus týka, nie sú už tieto doklady súčasťou daňového
priznania s výnimkou daňovníka, ktorý si u zamestnávateľa uplatňoval daňový bonus len pomernou časťou.
Vevey
29.03.09,07:37
neviete prosim nahodou, ci sa priklada zas kopia rodneho listu, ked sa tam prikladala i minuly rok? odomna chceli kopiu aj ked som ju predlozila uz zamestnavatelovi, lebo som chcela doplatit DB.
jipro
29.03.09,08:03
neviete prosim nahodou, ci sa priklada zas kopia rodneho listu, ked sa tam prikladala i minuly rok? odomna chceli kopiu aj ked som ju predlozila uz zamestnavatelovi, lebo som chcela doplatit DB.
opätovne prilož kópiu rodného listu, mne pred dvoma rokmi nevyplatili daňový bonus. Bol mi doplatený až po mojej osobnej návšteve DÚ, prečo mi korunky neprišli??? Nemala som v DP tú fotokópiu aj keď som ju v dokladoch rok predtým mala.
tuta
29.03.09,09:12
neviete prosim nahodou, ci sa priklada zas kopia rodneho listu, ked sa tam prikladala i minuly rok? odomna chceli kopiu aj ked som ju predlozila uz zamestnavatelovi, lebo som chcela doplatit DB.


Aj rodný list aj potvrdenie o návšteve školy, všetko toto sú prílohy DP pri žiadosti o DB.