tonito
29.03.09,09:39
Zdravim.Potrebujem poradit ako upravit fasadu.Mam stary kamenny dom.V lete sme ho obili na kamen ospricovali a nahadzali na hrubo cez omietniky.Teraz uvazujem ako vsetko zrovnat a upravit na farebny nater.Nechcem davat skrabanu omietku pretoze ta sa k tak starym domom nehodi.Skor chcem zrovnat niecim nerovnosti a vyhladit.Potom natierat farbou vhodnou do exterieru (nejakou akrylovou)
Dakujem za rady.
220870
29.03.09,08:08
Neviem v akom stave sa nachádza váš dom. Ale akrylovú farbu nie.Na staré nepodizolované domy len silkát ,alebo silikón.Kamenné domy je dobré omietnuť sanačnou maltou.
Ako vrchnú omietku by som doporučil Sanovu fein putz,od fa Baumit.
Milan.Žiška
30.03.09,05:19
Súhlasím s "220870" - akrylát určite nie, uzatvára fasádu a má "najväčší " difúzny odpor. Vhodné materiály sú z kategórie sanačných resp. materiálov na rekonštrukcie " historických" budov. Tieto materiály sú však veľmi finančne náročné, preto je dobré riešiť určitým kompromisom. Celkom dobrú skúsenosť mám s materiálmi od Terranovy, Baumitu ... Hlavne treba ošetriť detail s terénom a obmedziť na minimum vlhkosť z podložia.
220870
30.03.09,08:05
Ja mám dobré skúsenosti zo sanačnou maltou Baurex-N.Na slovensku stojí okolo 60€/L.Pár kilometrov za hranicami smerom Hainburg,Wiedeň sa dá kúpiť za 21€/L.Z jedného litra sa dá urobiť asi kubík sanačnej malty.Je to tekutá prísada do malty.Dá sa naniesť vo viac vrstvách aj 10-15 cm hrúbka a nepraskne.
http://www.online-stavebniny.sk/Stavebna-chemia/Baurex--N-ID301