jokova
29.03.09,09:52
Vie mi niekto poradiť ktoré procesy nepotrebujem,či ich je vela,co su zac,ako sa da v tom vyznat? Dakujem za odpovede.
Jurho
29.03.09,08:04
no vela ich je.........
ale zastam mas využitie procesora - 7 % a pamat okolo 47 %, tak to zase tak zlé nie je......

ja by som si to dal uložiť podľa využitia - ten predposledny stlpec - a potom niektoré ukončil....... alebo si aspon nastav priority - pri procese - pravé - nastavenia priority.....
jokova
29.03.09,09:02
dakujem za radu ale ja tomu moc nerozumiem a bojim sa ze vymazem nieco co potrebujem
Charon
29.03.09,09:05
Procesy rozdelené do tejto štruktúry (viď priložené súbory Jokova) sú zmesou procesov aktivovaných v zložkách:


autorun
Current User
All Users
Boot Execute
Winlogon
Shell
UIHost
UserInit
Ini files
System files
Batch Files
Internet Explorer (vrátane štyroch podzložiek)
Service
Startup LibrartiesAž keď sa rozdelia bežiace procesy do tejto štruktúry, je možné určiť, ktoré nie sú a ktoré sú potrebné. Inak hrozí havária systému. Lebo nie všetky procesy sú iba v jednej zložke, sú previazané do viacerých. Nejnebezpečnejšie je manipulovať s poslednými dvoma, ktoré môžu, nemusia byť previazané v rámci balíka procesov s tými vyššie.
Napr. Proces v WinLogon má spojitosť/ nemusí mať s Service. Ak sa vymaže jedna z nich, dôjde k chybe a pádu systému. Je potrebné vymazať v tom prípade obe. Naviac, je NUTNÉ vedieť, čo si môžem a nemôžem dovoliť.
Pred AKÝMKOĽVEK sa hraním s registrami, je ich potrebné zálohovať.
jokova
29.03.09,09:13
dik za vysvetlenie aj nadalej tomu nerozumiem je to dost zlozite,akym sposobom sa to da naucit?kde zacat?
Stevo5
29.03.09,09:23
Jokova - možno ti pomôže toto, je to zoznam procesov v systéme so stručným popisom. Myslím že ti nebude vadiť že popis je v CZ.
Charon
29.03.09,10:01
Samozrejme, musíš mať buď vedomosti, alebo program, ktorým budeš môcť aplikáciu vypnúť. Resp. zabrániť v jej spustení.
jokova
29.03.09,11:59
kde zozenim ten program?anevypne mi nieco co potrebujem?
Stevo5
29.03.09,12:05
... nevypne mi nieco co potrebujem?

Pozrel si si prílohu v príspevku č.6?
jokova
29.03.09,13:34
pozrel ale neako mi to nejde dohromady,pozri prílohu
Stevo5
29.03.09,14:13
Trochu sme sa stratili v termínoch. Ja som ti poslal zoznam procesov - bežiacich služieb v systéme. Ty by si chcel zrejme aby ti niekto poradil ktoré bežiace procesy vypnúť - procesy ktoré sú spustené používanými programami na tvojom počítači. To by asi nešlo takto na diaľku, myslím že sa ťažko nájdu dva PC s rovnakými. Je to ovplyvnené tým, aké programy máš v PC nainštalované a aj ako sú nastavené. Príslušný bežiaci proces sa vypne (väčšinou) ak vypneš program ktorý ho spustil.
Na zoznam procesov (služieb) ktorý som ti poslal sa dostaneš ak (z toho obrázku) prepneš na záložku "Služby". Mnoho z nich nie je potrebných a sú spustené zbytočne, niektoré tvoria dokonca bezpečnostné "diery" do systému.
Ak by si menil ich nastavenie, urob si poznámky aby si sa vedel vrátiť keby niečo v PC nešlo ako má. Vypnutím sa služba neodinštaluje, len sa vypne aby nebežala na pozadí, nespomaľovala systém. Opätovným zapnutím sa vráti nastavenie do pôvodného stavu.
Charon
30.03.09,04:02
kde zozenim ten program?anevypne mi nieco co potrebujem?

No free je spybot (www.safer-networking.org/ (http://www.safer-networking.org/)) Má tam zložku, ktorá umožní prezeranie programov, ktoré sa spúšťajú pri štarte.
Ja používam platený program: SystemMechanic - ten štruktúruje register a je ho možné lepšie upraviť. Oba tieto programy majú jednu dobrú spoločnú vlastnosť - riadok z registra nezmažú, iba ho pretvoria na poznámku. Teda je ho možné vrátiť nazad. System Mechanic má 30dňovú skúšobnú dobu, a potom prestane pracovať. Môžeš vyskúšať oba.