dobsony
29.03.09,11:06
Prosím Vás o radu. Podnikateľ v jednej budove , miestnosti sú vedľa seba chce otvoriť maloobchodnú predajňu bic. súčiastok a kaviareň. Bude potrebovať 2 registr.pokladne alebo stačí len jeden ?
dobsony
07.05.09,08:07
Prosím, vie niekto pomôcť? Predajňa bic.súčiastok a kaviareň vedľa seba. Bude tam potrebné dve registr.pokladne, alebo stačí len jeden? :confused:
JTOMA
07.05.09,08:32
Vec má dve roviny :
1. Teoretickú, kde by sme mohli povedať, že ak sú obe prevádzky vo vlastníctve rovnakého majiteľa, stačí mu jedna pokladnica.
2. Praktickú, a to v tom, že účtujúci čašník by z kaviarne "odskakoval" do predajne biciklov pre účet z ERP, alebo aj naopak ?
Či to "zvládne" časovo musí posúdiť sám, ale osobne si myslím, že skôr alebo neskôr ich bude mať tak či tak dve.
Dáša_
07.05.09,08:35
skús si realne predstaviť, či sa dá blokovať na jednej pokladni - či to nebude zdržovať.

Kde by bola umiestnena ta pokladna, v predajni? A z kaviarne by chodili blokovat tam? Budu čakať, kým sa v predajni doblokuje? Kto bude mať hmotnú zodpovednosť za tržbu?

Napadajú ma takéto otázky, na ktoré musíš odpovedať ty sám. Aby to neskončilo tak, že chvíľkové ušetrenie na pokladni prinesie skôr komplikácie a straty na inom (napríklad nespokojnosti zákazníkov s dlhým čakaním na účet). Ale možno by to na začiatok aspoň chvíľu dokázalo fungovať aj takto.
dobsony
07.05.09,09:50
ďakujem Vám. Dali ste dobré otázky a majiteľ musí odpovedať a rozhodnúť sám.
A podľa zákona stačí jeden ? Lebo ani na DU nevedeli povedať, či stačí jeden alebo nie.
evina
07.05.09,11:08
ďakujem Vám. Dali ste dobré otázky a majiteľ musí odpovedať a rozhodnúť sám.
A podľa zákona stačí jeden ? Lebo ani na DU nevedeli povedať, či stačí jeden alebo nie.

Môj názor - Ak je vlastníkom jedna osoba /ide o SZČO/, tak stačí.... sú to jeho tržby a zákon neprikazuje mať na rôzne druhy služieb viacero pokladní. problém je v tom, čo píše JTOMA...
stavbar 1
28.06.09,09:32
Ahojte, chcem si zobrať do prenájmu parkovisko v našej obci.
Úradníčky mi nevedia povedať, či budem potrebovať RP alebo nie.
Prosím poraďte. Ďakujem.
KEJKA
28.06.09,12:22
dostávam za každé parkovanie blok z ERP. Nie je to činnosť vyňatá z povinnosti viesť tržby touto formou.
Takže áno, budeš potrebovať ERP.