katjab
29.03.09,12:28
Ahojte!
Kúpili sme ojazdené auto Roomster /benzin-plyn/ v Maďarsku, najazdených 40.000,- km.
Viete mi poradiť aké povinnosti mám na Slovensku vybaviť, aby som mohla dosťať ŠZP-ku. Myslím nejaké emisie, prekladanie, recyklačné a pod. a približne koľko ma to bude stáť.
Vopred ďik!
Excise Duty
30.03.09,04:23
Ahojte!
Kúpili sme ojazdené auto Roomster /benzin-plyn/ v Maďarsku, najazdených 40.000,- km.
Viete mi poradiť aké povinnosti mám na Slovensku vybaviť, aby som mohla dosťať ŠZP-ku. Myslím nejaké emisie, prekladanie, recyklačné a pod. a približne koľko ma to bude stáť.
Vopred ďik!
ŠPZ už nikdy nedostaneš! Štátne poznávacie značky (ŠPZ) boli vydávané do 1. apríla 1997 a po tomto období ich nahradili tabuľky s evidenčným číslom vozidla (EČV). ŠPZ boli platné do 31. decembra 2004. Vozidlo so starou ŠPZ po tomto termíne vyradila polícia z evidencie motorových vozidiel a také vozidlo nesmie jazdiť po verejných komunikáciách. Výmena ŠPZ za EČV sa vykonávala na okresných dopravných inšpektorátoch. Od 1. januára 2005 sa vydávajú len EČV.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Eviden%C4%8Dn%C3%A9_%C4%8D%C3%ADslo_vozidla
katjab
30.03.09,19:39
Prepáč, myslela som na EČV a ináč ďakujem.
Indeed
27.02.12,05:40
Suma-sumarum 450 euro sakomprask,

a najmenej 3 dni vybavovania.

Postup presny treba vygoogliť napr. vo fore na www.autobazar.eu je tato téma.

Viem,že sa musí vykonať STK,EK a KO , potom isť na urad pre cestnú dopravu polatiť nejaké poplatky a až nakoniec na DI po EČV .