mihihi
29.03.09,14:08
Čo hovoríte na firmu Amway:Podelte sa ak máte nejake skusenosti dobré, či zlé.
tetrisss
29.03.09,13:30
Amway ma celkom slusne produkty, aj ekologicke, pacila sa mi napr.pasta, alebo na umyvanie riadu, ale nevyhoda je ich velke balenie a tym aj cena. To bolo ale uz davno, co tu na juhu to bol velky hit a ci pokracovali v sortimente, to neviem, tu uz o nich nie je ani ň.
mihihi
30.03.09,06:19
Ahoj!
Zubná pasta je 200g a 75g cenovo sa ti oplatí veľka.
S cenami išli teraz dole.
banda
26.04.09,04:30
Ešte Vám AMWAY leží v hlave? Môžem sa s Vami podeliť o moje skúsenosti.
babi2
26.04.09,05:03
Ešte Vám AMWAY leží v hlave? Môžem sa s Vami podeliť o moje skúsenosti.
No tak skús
vlado761
26.04.09,16:58
MLM Musite sa velmi snazit aby ste nieco zarobili
KEJKA
26.04.09,17:16
MLM-snažiť ani nie, proste preorientovať svoje myslenie, bežná komunikácia postačí. samozrejme osobná skúsenosť s úžasnými výrobkami a stotožniť sa s myšlienkou, že je to váš obchod a ponúkate, prezentujete vlastné výrobky.
arizona
26.04.09,19:14
Výrobky majú kvalitné, ale vadí mi, že testujú na zvieratách:mad::mad::mee:
LydaLyda
26.04.09,20:12
Používam prostriedok na čistenie el. rúry už asi 10 rokov, odporúčam ho.
KEJKA
26.04.09,20:14
Výrobky majú kvalitné, ale vadí mi, že testujú na zvieratách:mad::mad::mee:
a to máš odkiaľ?
arizona
26.04.09,20:28
a to máš odkiaľ?
Z netu.
arizona
26.04.09,20:28
Používam prostriedok na čistenie el. rúry už asi 10 rokov, odporúčam ho.
Nielen na rúry, ale aj na čistenie krbového skla je super!
alla66
26.04.09,21:20
Pred 15 -20 rokmi sa konali veľké predvádzacie akcie, už som zabudla, že sú na trhu....kde dostať ich výroky? Viem, že boli odlišné názory na čistiace prostriedky ...
babi2
27.04.09,05:35
Ja používam roky rokúce prípravok L.O.C. a som s ním spokojná, používam ho na umývanie, alebo keď treba oprať niečo zamastené tak to najprv prelejem týmto prípravkom a mastnota je preč, včera som s hodne zriedeným postriekala oleandre lebo sa mi do nich pustili nejaké potvory, teraz len dúfam že potvory zmiznú a oleandre prežijú:)
alla66
27.04.09,13:27
babi2 : Kde kupuješ L.O.C. ?
babi2
27.04.09,17:36
Moja dcéra má susedovcov, ktorí sú predajcovia Amway
KEJKA
27.04.09,18:59
objednáš si, napr. aj u mňa a príde ti balíček domov, resp. ti ho doručím. Aj to je výhoda nakupovania cez tento MLM systém
alla66
27.04.09,19:06
Kde nájdem cenník čistiacich prostriedkov ?
KEJKA
27.04.09,20:37
Kde nájdem cenník čistiacich prostriedkov ?

https://www.amway.sk/
alla66
27.04.09,21:39
Hľadala som cenník na tejto stránke, ale nič som nenašla....nasmeruj ma.....dík
KEJKA
28.04.09,14:58
vyber si čo chceš a vlož do košíka, -ukáže ti cenu.
Nemusíš kupovať, vrátiš to nazad. Aj keby si omylom odoslala objednávku, tak ju môžeš cezo mňa stornovať.
alla66
28.04.09,15:05
ukáže mi :
Chcete si zakúpiť tento výrobok?

Zadať objednávku
kliknem...vyskočí tabuľka....

Kontaktný formulár

Pokiaľ chcete ddoslať objednávku, zašlite nám, prosím, vašu e-mailovú adresu a telefónne číslo.
Vyplňte nasledujúci rámček

Ak chcete nakupovať výrobky, alebo ak sa chcete sami stať Nezávislým vlastníkom podnikania (NVP), je to možné iba prostredníctvom súčasného NVP. Ak nejakého NVP poznáte, kontaktujte ho, prosím, a on vám poskytne ďalšie informácie.

Ak žiadneho NVP nepoznáte, vyplňte, prosím, nižšieuvedený formulár. Tieto informácie budú odovzdané niektorému zo súčasných NVP a budú použité iba na to, aby vás mohol kontaktovať.

Tieto kontaktné informácie vás nezaväzujú k akýmkoľvek ďalším krokom. Jedná sa iba o spôsob, ako vám poskytnúť podrobnejšie informácie. Konečné rozhodnutie je vždy na vás.

Všetky polia označené hviezdičkou je potrebné vyplniť.
Meno:*
Email:
Telefónne číslo:*
Mesto:*
PSČ:*
Otázky, poznámky:*

o cene.... ani pamiatka:mee:

nie som povinná posielať moje osobné údaje....
:eek:
som zvedavá len na cenník!
terezamaria
28.04.09,15:39
Mihihi - nevieš niečo bližšie o cenách aspoň niektorých výrobkoch, hlavne čističa na el.rúry,LOC a ostatných? A Tvoje vlastné skúsenosti sú s ktorým výrobkom najlepšie?
KEJKA
28.04.09,16:13
nie si povinná zadať také udaje, mala si sa prihlasiť len ako hosť.
ja som to odskusala miesto teba.
Skus vpravo hore kliknut na listu, že chces byt iba host
potom staci zadat janka9
a pod tým zadaj koumal
vsetko male pismena.
nic nevypisuj ked nechceš, len tieto dve veci
a potom uz iba kliknes na kategoriu vyrobkov a potom na "viac" mne to cennik ukaze, a tiez sa prihlasim ako host, takze to musi ist aj tebe.
Je to pre teba nova stranka, trochu trpezlivosti to chce.
Opakujem - nevypisuj ziadne osobne udaje, ked nechces.
alla66
28.04.09,16:21
Ďakujem, 100% úspešnosť....vidím i ceny:):---
markee89
29.04.09,22:27
hmmm...v poslednom case sa aj napriek svojmu rannemu veku venujem spolocnostiam a podnikaniu....... a ked clovek nie je taky s tych menej inteligentnych tak si popozera informacie o spolocnosti vsetky.......ja osobne vlastnim licenciu ale nie som aktivny....ale mamina ma licenciu a je aktivna.....na amway ako taky sa neda povedat ani jedno krive slovo.......tusim je to jedina spolocnost na svete ktora od svojho vzniku mala kazdy rok vyssi zisk a obrat ako rok predtym< nie som si tym isty ale viem ze som to pozeral niekde> ma AAA rating co pre normalnych ludi v US znamena super spolocnsot ale kedze aj lehman brothers mali AAA rating pred ich kolapsom tak sa velmi nemusime o to opierat. Podla roznych agentur Amway ma najlepsie produkty a verim tomu ze amway je tak bohata ze keby nieoc lepsie existovalo tak si to kupia..... na mojej mamine mozem vidiet ze system funguje presne ako je prezentovane..... tiez sa stala celkom zaujimava vec ze zaraba viac ako ten dotycny ktori ju nasponzoroval cize to iba potrvdzuje to ze to nema s pyramidou nic spolocne..........
a este velmi rad by som vyvratil : vzdelavaci program NIE je sucastou amway......je to ina organizacia ktora iba uci so systemom amway pracovat.....
a podruhe co som chcel......take veci ako ze to je pre tych tam hore co sa nabalia prvy ....to je akosi pekny vtip pre ludi co radi klebetia o veciach ktorim nielenze nerozumeju ale nemaju a ani nehladaju o nich informacie...........amway ma potencial rastu....a mozem prehlasit ze je to najcestnejsi a najspravdolivejsi system a obchod aky sa mne osobne na trhu podarilo najst.....alebo stretnut........ ja osobne to hodnotim ako najlepsia podnikatelska prilezitost pre ludi ktori namju chut na spinavu hru dnesneho sveta < to jest...uplatky, znamosti, hrabkanie sa v legislative a neviem co setko....>.....Drzim palce vsetkym co v systeme pracuju a tym co nie mozem iba povedat ze na slovesnku je este kopec priestoru pre amway ...............
Dakujem a prajem pekny den...... Marek.. 20
roman29
03.05.09,07:43
mne sa nepaci pristup ludi, tych predajcov.
samozrejme kedze ide o peniaze, najdu sa taki k tomu vedia vymysliet pekne rozpravky, vymysliet si nieco, zamlcat alebo zaklamat. cele to spociatku obostriet tajomstvom, nehovorit na rovinu ... rozpravat o super online nakupoch a pod., zarobeni si, vlastnom biznise .. krasne to vykreslit (a prehanat) ale bez konkretnejsich faktov - len a len aby ziskali niekoho pod seba.
to potom vrha zle svetlo ne spolocnost amway ako taku.
tombiboy
03.05.09,18:10
tak s touto firmov mam uz dlhodobe skusenosti,nemyslim s marketingovim planom.Tam som sa snazil nieco dosiahnut ale nemam taku priebojnu povahu,ktoru potrebujem na priamy predaj:-)aspon nie teraz.
Vyrobky vsak pouzivam stale, som s nimi spokojny,je prevda ze maju velke balenia ale aspon nemusim stale kupovat.A hlavne ma oslovili vitaminy co maju v ponuke NUTRALITE.Uz som hodne skusil a naozaj ma prekvapila ucinost tychto vyrobkov.Hlavne vyvazeny zivotny styl.
mihihi
08.05.09,18:03
Ahoj terezamaria!Mám skúsenosti ja s tými vyrobkami pracujem.Všetky su dobre aj keď to zvláštne znie.Ak budeš mať otazku napíš na mihihi@zoznam.sk zodpoviem ti
duves
25.05.09,13:18
mne sa nepaci pristup ludi, tych predajcov.
samozrejme kedze ide o peniaze, najdu sa taki k tomu vedia vymysliet pekne rozpravky, vymysliet si nieco, zamlcat alebo zaklamat. cele to spociatku obostriet tajomstvom, nehovorit na rovinu ... rozpravat o super online nakupoch a pod., zarobeni si, vlastnom biznise .. krasne to vykreslit (a prehanat) ale bez konkretnejsich faktov - len a len aby ziskali niekoho pod seba.
to potom vrha zle svetlo ne spolocnost amway ako taku.

Samozrejme, že ide o peniaze. Mna dnes jeden taky lamal. Bolo to sprostredkovane stretnutie. Do telefonu mu vravim, že nemam zaujem o prednašku zo sveta financii a vsetko co s tym suvisi. Po 5 minutach, čo mi predvadza navonane h...o, mu vravim, že mi prezentuje amway. Zapiera, že nie.
Napokon sa s nim lúčim, som dost nastvany, lebo nepovedal o čo ide. Pozeram neskor na vizitku co mi dal. Cez kvazi jeho webovu stranku je automaticke presmerovanie na amway. Tak to je už trúfalosť!
seda
03.06.09,05:24
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, ako to momentálne funguje. Mám záujem o nákup výrobkov pre seba a možno aj pre zopár známych. Jedná sa mi o to, že asi pred 10 rokmi možno viac, som bola s jedným známym ktorý s tým robil na prezentácii. Mne to prišlo "moc davové", taká davová psychóza. Ak sa zaregistrujem v Amway je povinnosť navštevovať takéto stretnutia? Ďakujem
pepus22
05.06.09,19:58
a vyskušal už niekto ten krem, čo vraj omladi človeka,:)) stoji okolo 200 eur???
KEJKA
05.06.09,21:12
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, ako to momentálne funguje. Mám záujem o nákup výrobkov pre seba a možno aj pre zopár známych. Jedná sa mi o to, že asi pred 10 rokmi možno viac, som bola s jedným známym ktorý s tým robil na prezentácii. Mne to prišlo "moc davové", taká davová psychóza. Ak sa zaregistrujem v Amway je povinnosť navštevovať takéto stretnutia? Ďakujem
nie je žiadna povinnosť sa zúčastňovať, ale dostávaš tam cenné informácie.Ak nechceš byť iba spotrebiteľom tak stretnutia pôsobia aj motivačne. Je to tiež dobrá partia, chodíme na guláše, dovolenky, stretká.... a podobne....nie je to len o tej davovej psychéze.
zua
13.09.09,10:56
musíš sa prihlásiť cez niekoho kto je registrovaný, ako hosť a musí ti dať meno.Dá sa aj objednať,ale to čo si objednáš ako hosť,to príde dotyčnému do zoznamu a musí ti to objednať len registrovaný v Amway.Potom ti to musí poslať alebo dať.Keď si to chceš skúsiť môžeš sa prihlásiť ako hosť zuzka3.
duves
13.09.09,17:22
Taky tovar predraženy a robia s tym take caviky.
gerda
17.11.09,14:46
sortiment sa rozsiril, vyrobky su stale lacnejsie a lacnejsie pri rovnakej ak nie vyssej kvalite ako pred tym, ak chcete blizsie info kontaktujte ma na rba@orangemail.sk alebo telefonicky na 0948522228. Rozbiehame posobenie na juhu slovenska, ak mate zaujem o blizsie info, kontaktujte ma a mozme si dohodnut nezavazne stretnutie. S pozdravom. Roman
Samozrejme je mozne objednavat ako host cez niekoho ale mozete sa aj zaregistrovat a objednavat si podla vlastnej potreby lacnejsie o 30% s tym ze do 2-5 rokov ziskate postupne dalsiu 21%nu zlavu. Cize dokopy 51%.
roman29
19.12.09,15:41
ludia, s takym tu na mna nechodte.
len za puhe zaregistrovanie mozem nakupovat o 30% lacnejsie ?
a neskor len tak dokonca dalsich 21% ?
nie je to nahodou tak ze bolo povedane iba A (staci sa zaregistrovat)
ale nebolo spomenute B - ze predpokladam sa bude vyzadovat od zaregistrovaneho nech dalej predava dotycne produkty, nejakym sposobom nech sa angazuje atd ??
KEJKA
19.12.09,16:57
ludia, s takym tu na mna nechodte.
len za puhe zaregistrovanie mozem nakupovat o 30% lacnejsie ?
a neskor len tak dokonca dalsich 21% ?
nie je to nahodou tak ze bolo povedane iba A (staci sa zaregistrovat)
ale nebolo spomenute B - ze predpokladam sa bude vyzadovat od zaregistrovaneho nech dalej predava dotycne produkty, nejakym sposobom nech sa angazuje atd ??
NIkto nič od nikoho nepožaduje, nikto nie je nútený niečo robiť proti svojej vôli, alebo kvôli niekomu.
Si sám za seba. Bud pochopíš alebo nepochopíš. Bud si tento obchod vezmeš za svoj, alebo ti zostane cudzí.
Chceš žiť ako tvoji rodičia? Chceš žiť ako doteraz? Chceš niečo iné?
Hľadáš niečo alebo si výsostne spokojný s tým, čo máš a nič viac nechceš?
Nech si každý úprimne odpovie na tieto otázky a zariadi sa podľa odpovedí.
Ja ti len môžem ponúknuť možnosti, ukázať ako to funguje. Všetko ostatné je na tebe.
roman29
19.12.09,17:50
ano, som spokojny s tym co mam.
ja len reagujem na ten princip, staci sa zaregistrovat a rovno ma to kvalifikuje na 30% zlavy ?
kupuje tam potom niekto za plnu cenu bez registracie ?

ponukal mi moznost tychto lacnych nakupov a pripadnej moznosti zarobenia si aj moj znamy, len bohuzial ma dost zavadzal, nafukoval, nepodal informacie na rovinu.
neviem ci si myslel ze nepoznam google :) tak som si co-to o celom Amway precital, nazory zastancov, aj nazory odporcov.

a viem ze nie je to nieco pre mna a poukazujem na cely ten pristup, ktory mi je proti srsti: nekonkretizovanie, zahmlievanie, len vykreslenie ako sa da lacno nakupit, len sa zaregistruj ....
a tu zrazu ked sa pytam na podmienky registracie a podmienky superlacnych nakupov, tak je reakcia:"Chceš žiť ako tvoji rodičia? Chceš žiť ako doteraz? Chceš niečo iné?"
viem, ide o zbieranie a budovanie siete ludi pod sebou, preto az blizsie detaily po zaregisrovani sa. nebudes predsa "zadarmo" prezradzat ako cely system funguje.
KEJKA
19.12.09,18:07
hej, súhlasím. Ked nehľadáš zmenu, nechceš nič riešiť, nie je to zaujímavé - budovať sieť.
Zaujímavé môže byť zákazníkom - preorientovať sa na ekologické výrobky, zdravú výživu,.......
Jednoduchá informácia, že je to lacnejšie, je zavádzajúca. Na prvý pohľad malé balenie a cena - bude sa zdať vysoká. Preto sa dôraz kladie na osobný odber a kontakt s človekom, ktorý výrobok pozná a naučí ťa ho používať.
Cenník - áno je to pravda, sú cenníky pre zákazníkov - konečné a pre registrovaných, ktorí maju ceny nižšie.
duves
19.12.09,20:13
Co som nedavno čítal nejake ine forum, ludia su zhnusení tým, že každy chce predavať, budovať sieť a tak podobne. Už je strasne, neuveritelne presytenie produkcie. To nie je o túžbe niečo robiť, to je už iba vytláčanie iného protivníka, čo možno nemá tak šikovný jazyk a nevie zblbnuť tolko ludi.
Tí, ktorí z toho profituju sa nazyvaju akcionarmi. Je načase sa postaviť na jednu stranu barikady.
KEJKA
19.12.09,20:59
ty neješ, neumývaš sa, nevaríš, neperieš, nekonzumuješ vitamíny, ...... ?
určite áno a k tomu musíš nakupovať. Kde nakupuješ? Tam kde si zvyknutý, tam, kde ťa odporučia známi, tam kde podľahneš reklame....... nemám pracdu?
čo mám vo svojom obchode, tomu verím a používam to. Nechápem, prečo by som mala ísť a kupiť prací prášok napr. v Tescu , ked si ho môžem objednať a doručia mi ho priamo domov? Viem, čo tam je, urobí mi dobrú službu, som spokojná.
Ty radšej podporíš ..... hm, skor ani nerozmýšľaš o tom, komu vlastne dáš zarobiť. No, hlavne , že si spokojoný.............
duves
20.12.09,05:53
Ziadam amway dilerov, aby sem konečne dali nejaky cenník. Nie zlavy v %.
Vdaka
KEJKA
20.12.09,07:21
cenník je na stranke amway.sk. Rovnako žiadaš, TESCO, NAY,.. BILLA, všetky e-shopy, ORIFLAME, atd. aby práve sem dali cenník?
Nesúhlasím.
A registrovaný nie je dealer, nepracujem pre nikoho iba pre seba a na seba. Mám svoj vlastný cenník pre mojich zákazníkov. A moji registrovaní maju cenník platný pre registrovaných a zasa si vytvoria svoje cenníky. Pravdepodobne sú blízke tým, ktoré odporúča AMWAY, ale nie je to povinné.
duves
20.12.09,07:51
Takže opäť sa nedozviem čo tam stojí prací prášok?:confused:
Ja ale tuším, 4 až 5x viac ako to kúpite inde, teda iný prací prášok. No nikto vam z tych agentov nepovie cenu. Až pri osobnom pohovore. Najprv však zhodnotia stragediu jednania, pripravia obeť na donekonečna opakujuce frazy o jedinečnosti vašej volby čoby zakazníka prave teraz, ktora sa už nikdy nebude opakovať.
roman29
23.12.09,16:42
mne ten jeden znamy ked to ponukal vravel nieco v zmysle ze prichadza na slovensko novy super system online nakupov, samozrejme tie vyrazne zlavy, siroky sortiment, siroky vyber aj elektroniky, vsetko mozne, neustale sa rozsirujuci sortiment..... a ta moznost neskor si aj nieco privyrobit (koho by nepotesilo dostat ponuku sa zapojit pri rozbiehani nejakeho noveho online biznisu ? :) ).

tak som sa ho pytal na nejaky web, ved ked nakupovanie online, tak mi da linku na standardny online obchod, kde si pekne najdem produkt a zistim cenu.
najdem si napr. LCD TV Samsung XYZ, pozrem aka je cena, porovnam s inymi online obchodmi, a ak v tom jeho odporucanom "online obchode" stoji ten model XYZ menej, milerad ho vlozim do "kosika" na tej stranke a si to kupim, ved zvlast ked mi to znamy odporuca.

z online obchodu sa nakoniec vyklul amway.sk, vobec nie "novy system" ako to prezentoval, ale nieco dlhe roky zname, prvy raz som pocul o nom v 90tych rokoch; a uz vobec nie online obchod so sirokym sortimentom.

odvtedy ubehol hadam aj rok, a nejako som nezbadal ze by sa "neustale rozsirujuci sortiment" rozrastol :)
najviac skodi amway prave takyto pristup: zastieranie, zahmlievanie, priame zavadzanie. Tiez pozeram ze ziadny cennik na stranke nevidim. Ved ale v online obchodoch taky cennik byva, nie ? ;)

A nie na rovinu predostrete: "pocuj, mame nejake vyrobky, ktore mozes dostat ak sa k nim cezo mna prihlasis (ano, ja za to budem mat proviziu). Budes ich mat s 30% zlavou, lebo sa skor predpoklada ze ich budes chciet predavat dalej. Cim viac ludi si zozenies pod seba, tym viac mozes zarobit, z mnozstva drobnych provizii moze vzniknut zaujimava suma. Ale to prirodzene budes asi musiet pod seba ziskat siet mnoho desiatok ludi aby sa to zacalo vyplacat. mozno, rokmi, len sa treba "vypracovat" :) "
roman29
24.12.09,09:11
.... v ramci objektivity, uvadzam stranku: http://www.spojenci.sk/
cenim si ze dotycny clovek popisal cely ten system viac na rovinu, bez zbytocneho pozlatka, tajnostkarstva a lacnych trikov.

na druhej strane je clovek sklamany ked na neho zvoli nekalu taktiku dlhorocny znamy. Ano, za to vinit samotny amway nemozeme, ale individualnych ludi.
duves
24.12.09,10:09
No ja som sa na tej stranek nedozvedel nič nove. Okrem toho, čo som mal možnosť spoznať 2 ludi, čo mi vtlkali kaleraby do hlavy, tak vidim, že prave ta politika oblbovania je dana firmou. Je to taka uniformita.
Ich klamstvo spočíva v tomto:
1.tvrdia, že máš možnosť robiť biznis,
no to môžeš predavať takto aj ine značky, v tom nie su jediní
2. tvrdia, že tam nakúpiš tovar za 40% jeho hodnoty zo 100% v kamennom obchode. No ten tovar v žiadnom kamennom obchode neuvidíš, čiže si to nemôžeš porovnať. Napokon je to tak, že predavaju vraj ekologicky prací prášok vyrobeny z kukurice (overiť si to aj tak nevieš). Už vidim, ako polka slovenska, hlavne mlade rodiny, ako nakupuju 5 kilo pracieho prašku za 70 euro. Nie, že nakupujše lacnesie, ale 3x drahšie.
3. Klamu, kto su, to som mal zažitok z maja t.r., pričom mi agent vysvetloval, že to nebude ani na 15 minut. Napokon som to musel s nim ukončiť po 50 minutach, s tym, že som sa ponahlal do roboty. Na moju priamu otazku asi po 5 minutach (už mi svitlo, že skade je), že či je z Amway, zatlkal, že nie. Lenže urobil chybu, dal mi vizitku na začiatku stretnutia na kontakt do amway.
Laco-monter
24.12.09,12:06
Predovšetkým treba povedať,že niečo iné je AMWAY sama o sebe ako spoločnosť a iný je obraz,ktorý sa okolo AMWAY vytvoril.
Ja som mal možnosť sa prvy x zoznamiť z AMWAY v r. 1993 ked začínal na slovenskom trhu.Vyrobky boli dobre ale vtedy som zarabal tak malo,že som si nedovolil žiaden z nich kúpiť.Jednoducho vyrobky AMWAY nie su pre plebs,ktorý žije z vyplaty do vyplaty tak,že si musi týždeň pred vyplatou požičať.
Neskor som zarabal lepšie a používal som takmer všetky vyrobky AMWAY,ponukal som ich aj rodine a znamym a každý ma mal za blázna,že chcem z takýmto niečim uspieť.
Veľmi ma zarazila zakomplexovanosť ľudí,že mnohí neboli ochotní si zo mnou sadnuť na 10 min. aby som im vysvetlil o čo ide.
Tu je všetko o komunikacii.Lenže zdása,že Slováci,ešte nedorástli na taku uroveň aby sa mohli pokojne bez emocii porozprávať o čomkoĺvek.
Ja som sa z týmto trápil viac ako 2 roky a potom som sa na to vybodol,nebudem predsa niekomu nasilu niečo nukať voči čomu ma dotytčný apriori vyhradu a dopredu všetko o tom vie.
Inak začali vyrobky AMWAY kopirovať iní vyrobcovia a dnes možete bežne kupiť v obchodnej sieti aj pripravok na čistenie rury ako aj spray na okna za oveľa prijateľnejšie ceny ako AMWAY.
Ešte niečo o strategii AMWAY na slovenskom trhu.
Ja viem o tom,že dnes slovensky a český trh su spojene a tych niekoľko distributorov,či NVP čo su aktivni zásobuje centrala v Prahe zasielkovym sposobom.
Teda AMWAY na slovenskom trhu skrachovala,skratka narazila na beton rovno na papuľu takým sposobom,že už to nikdy nerozchodí.
Pretože mali plnu hlavu ratingu AAA+++, a nestarali sa o to,čo aktualne potrebuje slovensky trh a spotrebitelia v ňom.
Ja sa pamätám,že skoro 1 rok v kuse časopis o AMWAY Amagram vychádzal o vyrobkoch na vlasy SATINIQUE a ARTISTRY kozmetike, žiadne nové vyrobky.
Kym ine spoločnosti tlačili na trh nerezové hrnce a AMWAY uviedla na trh tieto hrnce už potom,keď ich dávno všetci už mali kúpene,samozrejme od IMCO a od ZEPTERU.
Teda AMWAY je taký malý brotosurus z ešte menším mozočkom,ktorý reaguje tak,že keď ssadne tomuto brotosaurovi na chrbat vrabec,tak pol dńa trvá dokedy do mozočku pride impulz,že na chrbte niečo sedí,ďalšieho pol dňa ide impulz do chvosta,že sa treba nim ohnať a striasť toho vtáka.
A keď sa brontosaurus zaženie chvostom,tak uplne zbytočne,lebo vtáčik už dávno odletel.
Asi tak to je moj nazor na AMWAY, rád pripojim aj moje ďalšie postrehy ak bude záujem.
Lenka1979
20.09.10,06:14
... no ja neviem... ale mňa osobne Amway absolútne neoslovil. Prehnané ceny, zahmlievanie... a keď sa nezaregistruješ a nestaneš členom ich "pyramídy" , viac Ti neobjednajú.... Zvláštne to ich rozprávanie - ako z magnetofonovej pásky - čo chceš pre seba? čo chceš pre svojich blízkych? chceš žiť stále rovnako? a stále to isté kolem-dokola.... a keď nechcem byť členkou? keď si chcem iba objednávať? Odpoveď: raz, dva krát áno, potom si otvor vlastný obchod a zakúp si vlastnú licenciu - a už ťa majú v chomúte...
roman29
20.09.10,07:38
mna najviac v spojitosti s Amway sklamalo, ze ma napr. oslovil dlhorocny znamy, so vsetkymi tymi naucenymi frazami, nic nechcel najprv blizsie povedat, vravel o tom ako je to novinka co prave prichadza na slovensko (bolo to pred rokom co ma oslovil) a on moze byt pritom, a je mozna aj spolupraca, uzasne lacne online nakupy vsetkeho mozneho, elektronika a pod., proste nejaky novy system, projekt a pod. omacky ...
az to vyzeralo ako nejaky spam, si vravim ze to mozno ani on neposielal.

ked som z neho konecne vytiahol o co ide, ze ved potom musi existovat www adresa ako u kazdeho online shopu, skoro som spadol zo stolicky :eek:
amway co je tu uz od 90tych rokov, cize ziadna novinka, ziadne online nakupy elektroniky vseobecne...

ze za vidinou zisku sa takto znizil a dlhorocneho znameho zacal takto namotavat, robil vlastne zo mna debila ktory si nevie pogooglit alebo co ...
a pritom neviem, dovtedy som ho povazoval inteligentneho cloveka, mal serioznu VS, serioznu niekolkorocnu karieru a pod., neviem preco sa musel takto znizit, co prislo do jeho zivota aby musel takto oslovovat starych znamych s tymi lzivymi informaciami.

ked som mu to vsetko oznamil ze veci sa predsa maju uplne inak a nie je to vobec novinka a nie je to vobec vseobecne online nakupovanie, este on sa tvaril v roli urazeneho, ze len chcel pomoct znamym a takto to dopadlo, uz bude vediet ze take nema robit ... no proste sa citil v roli nepochopeneho dobrodinca.

ano, je to o ludoch.
a mam o jedneho znameho menej.
KEJKA
20.09.10,09:23
... no ja neviem... ale mňa osobne Amway absolútne neoslovil. Prehnané ceny, zahmlievanie... a keď sa nezaregistruješ a nestaneš členom ich "pyramídy" , viac Ti neobjednajú.... Zvláštne to ich rozprávanie - ako z magnetofonovej pásky - čo chceš pre seba? čo chceš pre svojich blízkych? chceš žiť stále rovnako? a stále to isté kolem-dokola.... a keď nechcem byť členkou? keď si chcem iba objednávať? Odpoveď: raz, dva krát áno, potom si otvor vlastný obchod a zakúp si vlastnú licenciu - a už ťa majú v chomúte...
s týmto nesúhlasím. stačí ked si objednáš a ja ti dodám, čo chceš a kedy chceš, ........... a tak by to mal robiť každý.
Pokiaľ však aj tu sa nájde partner, ktorý naháňa línie, tak žiaľ, mienka o AMWAY upadá.
Lenka1979
20.09.10,09:39
s týmto nesúhlasím. stačí ked si objednáš a ja ti dodám, čo chceš a kedy chceš, ........... a tak by to mal robiť každý.
Pokiaľ však aj tu sa nájde partner, ktorý naháňa línie, tak žiaľ, mienka o AMWAY upadá.

Prečo mi potom dotyčná tvrdila, že si môžem u nej objednať... a vyskúšať, ale po ďalší raz nech si už otvorím obchod sama? Mne to takto napríklad nevyhovuje, bola by som súhlasila, prečo nie-veď každý rád vyskúša niečo nové, ale takýmto spôsobom ma jedine tak odradila.... Tým som Ťa Kejka vôbec nechcela uraziť ani sa Ťa nijako dotknúť, viem že robíš Amway, čítala som príspevky vyššie..napísala som len svoj názor a pocit-aký som z toho mala ja.
dušinka
20.09.10,09:40
... no ja neviem... ale mňa osobne Amway absolútne neoslovil. Prehnané ceny, zahmlievanie... a keď sa nezaregistruješ a nestaneš členom ich "pyramídy" , viac Ti neobjednajú.... Zvláštne to ich rozprávanie - ako z magnetofonovej pásky - čo chceš pre seba? čo chceš pre svojich blízkych? chceš žiť stále rovnako? a stále to isté kolem-dokola.... a keď nechcem byť členkou? keď si chcem iba objednávať? Odpoveď: raz, dva krát áno, potom si otvor vlastný obchod a zakúp si vlastnú licenciu - a už ťa majú v chomúte...
Tiež s tým nesúhlasím. Už roky sa o mňa stará pani, ktorá mi občas zavolá či niečo nepotrebujem, telefonicky sa dohodneme, donesie mi to domov - čo si môžem viac priať. Prirodzene že za pohodlie sa platí. Ale okrem zaplatenia za nákup nič odo mňa nežiadali. A ja už roky dobrovoľne nakupujem prípravky na riad, L.O.C, zubnú pastu, zubné kefky, občas tabletky do umývačky riadu. A som spokojná, mne tento systém vyhovuje oveľa viac ako nákupy v drogérii.
Zodpovedne vyhlasujem že som len spotrebiteľ a nemám s celým systémom nič spoločne.
dušinka
20.09.10,09:44
Prečo mi potom dotyčná tvrdila, že si môžem u nej objednať... a vyskúšať, ale po ďalší raz nech si už otvorím obchod sama? Mne to takto napríklad nevyhovuje, bola by som súhlasila, prečo nie-veď každý rád vyskúša niečo nové, ale takýmto spôsobom ma jedine tak odradila.... Tým som Ťa Kejka vôbec nechcela uraziť ani sa Ťa nijako dotknúť, viem že robíš Amway, čítala som príspevky vyššie..napísala som len svoj názor a pocit-aký som z toho mala ja.
Tak to bol zlý predajca, alebo ste sa nerozumeli.
Lenka1979
20.09.10,09:53
Tak to bol zlý predajca, alebo ste sa nerozumeli.


...rozumela som veľmi dobre... prečo si u nej môžem objednať len raz a po druhý raz chcela, aby som už bola členkou a zhodou okolností u druhej veľmi dobrej priateľky si môžem objednať kedykoľvek? Žeby som tiež zle rozumela?:rolleyes:
duves
20.09.10,10:03
... no ja neviem... ale mňa osobne Amway absolútne neoslovil. Prehnané ceny, zahmlievanie... a keď sa nezaregistruješ a nestaneš členom ich "pyramídy" , viac Ti neobjednajú.... Zvláštne to ich rozprávanie - ako z magnetofonovej pásky - čo chceš pre seba? čo chceš pre svojich blízkych? chceš žiť stále rovnako? a stále to isté kolem-dokola.... a keď nechcem byť členkou? keď si chcem iba objednávať? Odpoveď: raz, dva krát áno, potom si otvor vlastný obchod a zakúp si vlastnú licenciu - a už ťa majú v chomúte...

Nie nadarmo je to am-way. Americka cesta a americky sen. Všetci budu obchodovať a robiť nik.:D
Lenka1979
20.09.10,10:11
Ja neviem, či ma tu vôbec niekto pochopil... proti ich výrobkom nemám nič-nemám odskúšané, lebo mi dajú vyskúšať len raz,možno dva.. potom si musím otvoriť vlastný shop /ktorý nepotrebujem/ ... mne tu skôr ide o ich svetonázor, o ich princíp... mne to tak "násilne" podali, aspoň mne to tak prišlo násilne... toť vsjo
shedivy
18.01.11,00:07
Ja neviem, či ma tu vôbec niekto pochopil... proti ich výrobkom nemám nič-nemám odskúšané, lebo mi dajú vyskúšať len raz,možno dva.. potom si musím otvoriť vlastný shop /ktorý nepotrebujem/ ... mne tu skôr ide o ich svetonázor, o ich princíp... mne to tak "násilne" podali, aspoň mne to tak prišlo násilne... toť vsjo

Povedal by som, že je to len povaha obchodníka. Ak chce, môže ti objednať kedykoľvek a v systéme byť nemusíš, ak sa mu nechce, predhodí ti licenciu a objednávaš si sama.

Osobne si ale myslím, že licencia je v takomto prípade viac než vhodná. Na objednaný tovar mám spomínanú 30% zľavu a netrápim sa, či ma dotyčný obchodník nechce "ošklbať", objednám si kedy ja chcem a tovar príde ku mne domov a nie k obchodníkovi :). Okrem toho môžem na seba objednať pre svojich známich a neotravovať tým zbytočne známeho - obchodníka. V čom teda ľudia vidia problém keď im niekto ponúkne licenciu nechápem, tá ich predca k ničomu nezaväzuje a ten poplatok sa im na zľave z nákupu rýchlo vráti...
mimka64
31.05.11,17:10
Podľa mňa ak nakupovať drogériu tak AMWAY!!!
Zlé meno robia tejto značke hlavne ľudia, ktorý o ňom počuli pred rokmi keď sa len rozbiehal, ale ceny nie sú vôbec prehnané a hlavne na dnešnú dobu...je potrebné zvážiť aj pôsobenie na životné prostredie a na pokožku...
Tie veľké balenia máte odkiaľ???
Možno na prvý pohľad pôsobí priamy predaj a MLM odpudzujúco ale nedajte sa odradiť, však najprv správite dobre sebe a svojej rodine a následne môžte pomôcť aj svojmu okoliu...
A vôbec to nie je o tom, že musíte byť predajcom ak chcete len nakupovať tak môžte, šak to vám nikto nemôže zakázať...
Ja som s AMWAY-om veľmi spokojná a odporúčam všetkým!!!
duves
31.05.11,17:16
Ja som tiež spokojný. Ak ma neobťažujú.
kabko
31.05.11,19:18
Dal som si tú námahu a navštívil som amway.sk...
Tak po prvé, tak úboho vytvorenú webstránku som už dávno nevidel. Nič tam človeka neupúta, naopak, som mal pocit po prvých
troch sekundách, že odchod zo stránky bude asi najrozumnejšie riešenie... :)

No ale prekonal som svoj pocit, a ostal som...
Keďže sa tu hovorilo o prášku na pranie a hrncoch, tak som checkol práve tie. Ja používam iba liquidy, teda kvapalné pracie prášky, takže som hľadal a našiel som :

Tekutý prací prostriedok 4 litre - cena 68,92 EUR

No a keďže plánujem kúpiť sadu hrncov TEFAL na budúci mesiac, tak som mrkol aj na ich nerezové riady :

Nerezové riady - iCook™ Rozšírená doplnková sada 10 dielna - cena 690,91 EUR

Rozmýšľam, že z tekutého prášku na pranie vezmem zo 3 palety, no a tieto hrnce, keďže sú za tak bezkonkurenčne najnižšiu cenu, tak by som poprosil 5 balení... :D

P.S. : Len podotknem, že majú aj 27-dielnu sadu za bezmála 1500 EUR !

Kvalita za (ne)rozumnú cenu...

Samozrejme že je to drahé, veď ale aj tí nad Vami musia niečo zarobiť z vášho nákupu, nie ?! A dokonca Vám normálne dajú aj 51% zľavu ak ste "dobrým členom" - pričom ale ešte stále ten "nad Vami" na Vás zarobí!!! Tak mi povedzte aká je teda ozajstná hodnota toho tovaru ?!
No ja tipujem okolo 20% z ceny ktorú uvádzajú...
Nie...ani sa nesnažte mi to vyvrátiť, všetci vieme že je to tak... MLM - teda Multi - Level - Marketing (alebo pyramídový systém) je jednoducho blbosť !
mimka64
01.06.11,06:07
Áno super máš svoj názor a ja ho beriem na prvý pohľad, keď nevieš nič bližšie o používaní je 4l tekutý prací prášok za skoro 70E drahý, ale keby si niečo vedel o zn. AMWAY bližšie tak by ti bolo jasné, že to nie je vôbec drahé...základom je porozprávať sa s niekým, kto sa tomu rozumie a nie len pozrieť si stránku, aj AVON má svoju stránku a nepredáva sa cez ňu, ale ľudia ho kupujú už roky rokúce...
A tie hrnce, áno fajn stoja 1500E ale aj ZEPTER stojí porovnateľne rovnako a možno ešte viac a ľudia si ho kupovali ešte v ére keď AMWAY na Slovensku bol len v plienkach, aj my sme si ho kúpili a s tým, že hrnce za 50 000 ešte doma ani nemáme lebo zmluva sa najprv záhadne stratila a zrazu záhadne objavila a keďže sme nechceli prísť o 30000 kt. sme už zaplatili, rozhodli sme sa že to doplatíme, tak o 2 roky sa "tesime" na "perfektne" hrnce...takže toto je podla teba lepsie??? Keď si chceš kúpiť TEFAL dobre aj od nich panvice mám a vydržali mi asi rok a pol, neviem či je rozumné vyrábať niečo na čo musíš dávať pozor ako na malé decko aby si to neoškrel, lebo keď to zaškrabneš začne sa ti z toho uvoľňovať toľko škodlivín, že môžeš rovno z cesty jesť...Ďakujem neprosím!
A čo sa týka MLM, áno je to sieťovanie, ale aj pri obyčajnej práci vždy nad tebou niekto zbohatne či nie??? Ja som ešte nevidela takú firmu čo by ľudom davala pracu len pre ich pekne oci a s tým, že: "Zarobte si čo najviac my z tohto biznisu nechceme mať nič" to by bolo v dnešnom kapitalizme úplne ale úplne smiešne...:D
Aj tak si myslím, že je lepšie predávať AMWAY v MLM systéme ako sedieť doma na zadku a nadávať na všetkých a všetko, treba občas aj niečo vyskúšať a keď to nepôjde tak fajn, však život ide ďalej...;)
arizona
01.06.11,06:30
Áno super máš svoj názor a ja ho beriem na prvý pohľad, keď nevieš nič bližšie o používaní je 4l tekutý prací prášok za skoro 70E drahý, ale keby si niečo vedel o zn. AMWAY bližšie tak by ti bolo jasné, že to nie je vôbec drahé...základom je porozprávať sa s niekým, kto sa tomu rozumie a nie len pozrieť si stránku, aj AVON má svoju stránku a nepredáva sa cez ňu, ale ľudia ho kupujú už roky rokúce...
A tie hrnce, áno fajn stoja 1500E ale aj ZEPTER stojí porovnateľne rovnako a možno ešte viac a ľudia si ho kupovali ešte v ére keď AMWAY na Slovensku bol len v plienkach, aj my sme si ho kúpili a s tým, že hrnce za 50 000 ešte doma ani nemáme lebo zmluva sa najprv záhadne stratila a zrazu záhadne objavila a keďže sme nechceli prísť o 30000 kt. sme už zaplatili, rozhodli sme sa že to doplatíme, tak o 2 roky sa "tesime" na "perfektne" hrnce...takže toto je podla teba lepsie??? Keď si chceš kúpiť TEFAL dobre aj od nich panvice mám a vydržali mi asi rok a pol, neviem či je rozumné vyrábať niečo na čo musíš dávať pozor ako na malé decko aby si to neoškrel, lebo keď to zaškrabneš začne sa ti z toho uvoľňovať toľko škodlivín, že môžeš rovno z cesty jesť...Ďakujem neprosím!
A čo sa týka MLM, áno je to sieťovanie, ale aj pri obyčajnej práci vždy nad tebou niekto zbohatne či nie??? Ja som ešte nevidela takú firmu čo by ľudom davala pracu len pre ich pekne oci a s tým, že: "Zarobte si čo najviac my z tohto biznisu nechceme mať nič" to by bolo v dnešnom kapitalizme úplne ale úplne smiešne...:D
Aj tak si myslím, že je lepšie predávať AMWAY v MLM systéme ako sedieť doma na zadku a nadávať na všetkých a všetko, treba občas aj niečo vyskúšať a keď to nepôjde tak fajn, však život ide ďalej...;)
Davnejsie som tiez kupovala Amway vyrobky,hlavne drogeriu-cistiace prostriedky.
Ale dnes je na trhu tak bohaty vyber za ovela nizsie ceny, ze sa A. ani neoplati. Rovnaky ucel mi splnia aj bezne dostupne veci.
Nemusim otravovat dealera, nemusim vycakavat,kedy tovar pride atd.

A co sa tyka hrncov a podobnych veci, tak uprednostnujem kupu,ked si mozem vyrobok pozriet na vlastne oci v obchode,nie obrazok v katalogu...

Tot,moj nazor ;):)
mimka64
01.06.11,06:45
Davnejsie som tiez kupovala Amway vyrobky,hlavne drogeriu-cistiace prostriedky.
Ale dnes je na trhu tak bohaty vyber za ovela nizsie ceny, ze sa A. ani neoplati. Rovnaky ucel mi splnia aj bezne dostupne veci.
Nemusim otravovat dealera, nemusim vycakavat,kedy tovar pride atd.

A co sa tyka hrncov a podobnych veci, tak uprednostnujem kupu,ked si mozem vyrobok pozriet na vlastne oci v obchode,nie obrazok v katalogu...

Tot,moj nazor ;):)[/QUOTE]

Ja som si to spočitala a rocne ma to vyjde rovnako ako keby som si kupovala drogeriu bezne v obchode a mozno este aj lacnejsie...a viem si to objednat priamo z domu a dovezu mi to az pred dvere, čo je niekedy velkou vyhodou hlavne ak nemam cas behat po obchodoch...
Kazdy dobry predajca by ti mal vediet ukazat hrnce, takze s tym by tiez nemal byt problem.:)
A najlepšie na tom všetkom je že sme ľudia a vieme sa rozhodovať samostatne, čo znamená, že keď raz AMWAY nechceme tak nas nedonutia, čii??? Ale to už je kazdeho osobna vec ;)
Letko
01.06.11,06:47
Keď som bol naposledy v predajni s hrncami, predavač mi povedal, že momentálne sú jedny z najlepších hrnce Fissler.
arizona
01.06.11,07:19
4l tekutý prací prášok za skoro 70E drahý, ale keby si niečo vedel o zn. AMWAY bližšie tak by ti bolo jasné, že to nie je vôbec drahé...základom je porozprávaťr ;):)


Ja som si to spočitala a rocne ma to vyjde rovnako ako keby som si kupovala drogeriu bezne v obchode a mozno este aj lacnejsie... ;)

70€ za pracie prasky dam asi za 2 roky.
/ mozno viac peries, takze tazko porovnavat/

Mne sa zda ekonomickejsie si kupit vzdy cerstvy prasok za napr. 10€ 2-3 x do roka, ako dat na jeden krat 70 € ,len preto, ze je z Anway.
/ nekupujem ziadne najlacnejsie, bezmenne.../

Cistiaci pripravok na truby /aj na krb.sklo/,ktory som mala z A. oblubeny, stal okolo 7-8 €. Nahradila som ho oranzovym cist.prostriedkom z Lidlu za 1,30€. Ucinok rovnaky...

A mohla by som pokracovat...preto som pisala, ze dnes je ozaj na trhu vela vyrobkov,ktore su rovnako ucinne. Ak si niekto nepotrpi, ze ma znacku Anway, tak mu je jedno, cim vycisti ;)

Ale,ako pises,kazdy mame svoj nazor:)
kabko
01.06.11,07:56
Áno super máš svoj názor a ja ho beriem na prvý pohľad, keď nevieš nič bližšie o používaní je 4l tekutý prací prášok za skoro 70E drahý, ale keby si niečo vedel o zn. AMWAY bližšie tak by ti bolo jasné, že to nie je vôbec drahé...základom je porozprávať sa s niekým, kto sa tomu rozumie a nie len pozrieť si stránku, aj AVON má svoju stránku a nepredáva sa cez ňu, ale ľudia ho kupujú už roky rokúce...

Keby som niečo vedel o Amway bližšie tak by mi bolo jasné, že to nieje vôbec drahé. - Ty si snáď robíš srandu! Tak mi to teda prezraď! Čo také ja neviem, čo keď sa dozviem tak zmením názor a nakúpim kvantum výrobkov od tejto super spoločnosti ?! Jediné čo by ma presvedčilo kúpiť ten 4litrový tekutý prášok za 70EUR, je hádam keby dávkovanie bolo 10 kvapiek na jedno pranie.. :D



A tie hrnce, áno fajn stoja 1500E ale aj ZEPTER stojí porovnateľne rovnako a možno ešte viac a ľudia si ho kupovali ešte v ére keď AMWAY na Slovensku bol len v plienkach, aj my sme si ho kúpili a s tým, že hrnce za 50 000 ešte doma ani nemáme lebo zmluva sa najprv záhadne stratila a zrazu záhadne objavila a keďže sme nechceli prísť o 30000 kt. sme už zaplatili, rozhodli sme sa že to doplatíme, tak o 2 roky sa "tesime" na "perfektne" hrnce...takže toto je podla teba lepsie???


Nikdy som nepovedal že je Zepter je lepší alebo horší?! Jednoducho som len vyjadril svoj názor že sada hrncov za 1500EUR je prehnaná. Nehovoriac o tom že výroba tej sady hrncov stojí tak okolo 150EUR-200EUR, takže aby sa niekoľko ľudí nabalilo, ja musím zaplatiť 1500EUR! Dajú 51% zľavu niektorým členom, tak mi povedz čo si mám myslieť o kvalite toho výrobku potom? Kým sa tovar dostane ku mne, cestou na tom zarobí XY ľudí nemalú čiastku, takže práve preto keď zapojíš trocha logiky tak zistíš, že výrobná cena toho výrobku je možno 10% - 20% z ceny za ktorú to ponúkajú! No ďakujem neprosím !!!



Keď si chceš kúpiť TEFAL dobre aj od nich panvice mám a vydržali mi asi rok a pol, neviem či je rozumné vyrábať niečo na čo musíš dávať pozor ako na malé decko aby si to neoškrel, lebo keď to zaškrabneš začne sa ti z toho uvoľňovať toľko škodlivín, že môžeš rovno z cesty jesť...Ďakujem neprosím!


Ano radšej si kúpim výrobok ktorého výroba stála 150EUR a predávajú ho za 220EUR, akoby som mal kupovať výrobok ktorého výroba stále 150EUR, ale predávajú ho za vyše 1000EUR ! Nie som predsa idiot! No a ak ti tefal vydržal len 1,5 roka tak si potom babráčka, ktorá buď nevie variť, alebo nevie ako narábať s riadmi...:--- Ja mám jednu panvicu Tefal už tretí rok. Zatiaľ jej nič nieje, práve preto idem kúpiť celú sadu!



A čo sa týka MLM, áno je to sieťovanie, ale aj pri obyčajnej práci vždy nad tebou niekto zbohatne či nie??? Ja som ešte nevidela takú firmu čo by ľudom dávala pracu len pre ich pekne oci a s tým, že: "Zarobte si čo najviac my z tohto biznisu nechceme mať nič" to by bolo v dnešnom kapitalizme úplne ale úplne smiešne...:D
Aj tak si myslím, že je lepšie predávať AMWAY v MLM systéme ako sedieť doma na zadku a nadávať na všetkých a všetko, treba občas aj niečo vyskúšať a keď to nepôjde tak fajn, však život ide ďalej...;)

Jasné, v pohode, nikto ti neberie že pracuješ s Amwayom - je to tvoje rozhodnutie a každý ho musí rešpektovať. Ale poviem ti, keby si bola moja kamarátka a čo i len raz prídeš za mnou s Amwayom, tak ťa pošlem do ...do preč! :mee: A to len kvôli tomu, že si moja kamoška, a nevieš si uvedomiť že síce si mi prišla ukázať (podľa teba) super výrobky, prišla si ma vlastne okrádať o prachy pre seba a iných tvojich "nadriadených"...
Ak by som aj bol ja niekedy nútený robiť niečo takéto že Amway...nikdy v živote by som nešiel za svojimi známymi, kolegami, priateľmi.... nikdy.
mimka64
01.06.11,08:34
Jasné, v pohode, nikto ti neberie že pracuješ s Amwayom - je to tvoje rozhodnutie a každý ho musí rešpektovať. Ale poviem ti, keby si bola moja kamarátka a čo i len raz prídeš za mnou s Amwayom, tak ťa pošlem do ...do preč! :mee: A to len kvôli tomu, že si moja kamoška, a nevieš si uvedomiť že síce si mi prišla ukázať (podľa teba) super výrobky, prišla si ma vlastne okrádať o prachy pre seba a iných tvojich "nadriadených"...
Ak by som aj bol ja niekedy nútený robiť niečo takéto že Amway...nikdy v živote by som nešiel za svojimi známymi, kolegami, priateľmi.... nikdy.[/QUOTE]

Ak ste si nevšimli je tam aj 1l balenie to 4l je tak na 2 roky ale už to nejdem rozoberať...ked nechcete neriešte...chodte si kupit do LIDLA za par korun a budte spokojny...aj ja som spokojna tak ako som!!!!

Ak nevieš predajca AMWAY-u ti vždy ponúkne možnosť aby si si dané výrobky nakupoval sám aby nemal len on osoh z toho ale aj ty tak aky mas problem???
A ak nejaky moj znamy robi v banke a ponuka mi poistky a ine veci, tiez ho mam poslat do certa len preto ze chce na mne zarobit???
Ludia zobudte sa ved cely svet je o tom ze niekto na niekom ZARABA a ze sa to nerobi v kamennom obchode ale zoči voči, to je len ina forma tak mi tu nechod kazat o kamaratstve a inom..
A ked sme uz pri tej vyrobnej cene - ako je mozne ze v beznych obchodoch mozu davat 30-70% zlavy na rozne druhy vyrobkov??? AKe maju oni vyrobne naklady??? Oblečenie si nakupujete vo výpredajoch a nepozastavíte sa nad tým, že prečo môžu 50E tričko dať za 15E - kde ho vyrabaju - no asi to siju deti niekde vo východných krajinach ale to vas netrapi lebo vam to nepride nikto domov ukazat ale mozte si to kupit v obchodiku...
ZOBUDTE SA!!! Aj ten cistiaci z Lidla za 1,50 mozno v skutocnosti stoji 30 centov len o tom nikto nepolemizuje...
Len preto, že sa niečo robí inak ako zvyčajne nemusí to byť pekelnosť pekelná!!!!:D
mimka64
01.06.11,08:38
Nie som predsa idiot! No a ak ti tefal vydržal len 1,5 roka tak si potom babráčka, ktorá buď nevie variť, alebo nevie ako narábať s riadmi... Ja mám jednu panvicu Tefal už tretí rok. Zatiaľ jej nič nieje, práve preto idem kúpiť celú sadu!

A ďakujem za tú babráčku...poznám aj lepšie značky panvíc ako je tefal a tie mi držia určite lepšie a dlhšie...hej keď variš raz za mesiac tak ti vydrzi!!!!
Ale KUP si ved ja som za ak si spokojny, ja som to tu nezacala pisat aby som vas prevracala na nieco ine...aj ja som spokojna s riadom ktorý mam teraz a nejdem sa zblaznit pretoze robim AMWAY aby som ho vsetok vyhodila a nakupila si novy...
Viem ze ta moznost je a zzivot ide dalej...!!
Letko
01.06.11,08:42
Aj takéto názory sa dajú nájsť na internete:

http://otazky.vira.cz/otazka/Otazka-na-prodej-Amway.html
Indeed
10.03.12,04:58
Aj takéto názory sa dajú nájsť na internete:

http://otazky.vira.cz/otazka/Otazka-na-prodej-Amway.html


Zaujímavé pojednanie na tému materializmus , sebarealizácia, prístup k iným ľuďom a vyššie zaujmy a ciele.
BIZAL
14.03.12,14:28
Na zaciatok, Amway vyrobky su vynikajuce.

Na koniec, netreba spajat dokopy vyrobky a MLM, ktory sa zaobera aj tymito vyrobkami.
duves
14.03.12,16:57
Amway vyrobky su vynikajuce tak ako su výherné automaty "výherné".
kabko
14.03.12,20:09
Amway výrobky sú len zbytočne predražené...aby si všetci od top bossa až po koncového užívateľa (teda okrem neho) napchali vrecká. Cena Amway výrobkov je cca 10% z ich skutočnej ceny, 90% ide na prerozdelenie všetkým "vrstvám" až po najvyššieho bossa. To, čo mi Amway ponúkne za 30Eur si ja kúpim za 5Eur. Jasné že inú značku, ale v porovnateľne takej istej (ak nie ešte lepšej) kvalite!
Nedávno som dostal ponuku na Herbalife :D, no keď som si vyrátal, že hneď len človek, ktorý je nado mnou má z toho 50%, tak mi skoro oči vyskočili! Však keď výrobná hodnota produktu za 30Eur je maximálne 3-5Eur, tak nech mi nikto nehovorí o kvalite... A to ešte predávajúci dodal, že ten výrobok je taký kvalitný, že by kľudne mohli pýtať dvojnásobok ceny! HA! Whatever...
lujza.j
14.03.12,20:21
Amway výrobky sú len zbytočne predražené...aby si všetci od top bossa až po koncového užívateľa (teda okrem neho) napchali vrecká. Cena Amway výrobkov je cca 10% z ich skutočnej ceny, 90% ide na prerozdelenie všetkým "vrstvám" až po najvyššieho bossa. To, čo mi Amway ponúkne za 30Eur si ja kúpim za 5Eur. Jasné že inú značku, ale v porovnateľne takej istej (ak nie ešte lepšej) kvalite!
Nedávno som dostal ponuku na Herbalife :D, no keď som si vyrátal, že hneď len človek, ktorý je nado mnou má z toho 50%, tak mi skoro oči vyskočili! Však keď výrobná hodnota produktu za 30Eur je maximálne 3-5Eur, tak nech mi nikto nehovorí o kvalite... A to ešte predávajúci dodal, že ten výrobok je taký kvalitný, že by kľudne mohli pýtať dvojnásobok ceny! HA! Whatever...
moja "svokra" by bola z toho tvrdenie asi takto:eek: je ťažko Amway postihnutá, napr. ako nenormálne je LOC, tak to mám ako nočnú moru.LOC je úplne na všetko:eek:aj nohy sa v tom dajú močiť.... kvety polievať-hnojiť:eek:neskúšala som, ale vystriekala som si stým bytových mravcov a pokapali iné ma nenapadlo:D:---
nokia007
14.03.12,23:23
Indeed
15.03.12,04:40
Amway -- svedkovia jehovový



http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/

alebo svedkovia jahodovi, alebo malinoví, černicoví, či dokonca brusnicoví ????

vznikol v tom nejaký zmätok

Ja si pod slovom "AMWAY" vždy predstavim bielu hranatú umelohmotnú fľašu s modrým uzáverom....

nemožem si pomocť .....
Indeed
15.03.12,04:48
Na zaciatok, Amway vyrobky su vynikajuce.

Na koniec, netreba spajat dokopy vyrobky a MLM, ktory sa zaobera aj tymito vyrobkami.

Až na to, že keby nebol MLM, neboli by ani tieto vyrobky.
kabko
15.03.12,09:36
Až na to, že keby nebol MLM, neboli by ani tieto vyrobky.

Prečo by neboli?! Keby MLM neexistoval, Amway by bola silná firma, dodávala by svoje výrobky do drogérii...atď, za oveľa lepšie ceny ako ponúkajú teraz, keď sa na každom výrobku potrebuje nabaliť 10ľudí! A práve MLM to pokazil, pretože zbytočne predražil ich výrobky tak, že si to väčšina bežných ľudí nemôže dovoliť kúpiť...
BIZAL
15.03.12,09:55
Až na to, že keby nebol MLM, neboli by ani tieto vyrobky.

Boli by, to je komplikovana problematika...

Odporucam nastudovat roznu literaturu o MLM, ktory sa skryva za Amway. Bohuzial v anglictine.

PS: Ti, ktori mate deti a mate ich radi sa do toho radsej nesprtajte:D
nokia007
15.03.12,12:16
ja si pod slovom amway predstavím vymetencov ako su v tom videu...nemozem si pomocť...:-P
Indeed
15.03.12,12:57
Naštudovať literaturu o MLM, teda knihy ,

či študovať diskusie a v nich príspevky frustrovaných a nahnevaných a zaslepených ľudí ?

Lebo medzi tymito dvoma je VEĽKÝ ROZDIEL !

Ja som sa tiež sklamal z AMWAY a trvalo mi nikoľko rokov,kým som to rozchodil,
no nikdy nebudem tvrdiť, že MLM je zlý sám o sebe.

Keď taký podnikateĺ ako je Donald Trump povie, že ak by sa ocitol finančne na nule, tak by začal budovať MLM,
tak to nemože byť zlý systém.
Ja som to už písal do diskusií na SME na tuto tému, že problémom Slovákov je neuprimnosť sami k sebe a hlavne k iným,
túžba po rýchlom dokonca po bezpracnom zisku
a neoprávnené ,nepodložené sebavedomie ktoré im bráni niečo preskumať, či naštudovať,lebo vedia o všetkom všetko.
Preto na Slovensku sa MLM neujal,
ja poznám diamantov Amway z maďarska,ktorí začali budovať tento system v spravnom čase , teda v 90-rokoch a o 10 rokov boli ocenení na tejto urovni, teda vybudovanie siete trvá nejaký čas aby táto sieť produkovala nejaký pravidelný príjem je potrebné aby sa na spotrebe podieľalo okolo niekoĺko stoviek až niekoĺko tisíc ľudí.
Tiež poznám jedneho človeka tu na Slovensku,ktorému trvalo 15 rokov kým budoval distributersku sieť z vitamínmi
a dnes je finančne za vodou,pričom stále aktívne pomáha iným ľuďom, spolupracuje z lekármi
teda MLM nie je len a len o zisku.
A kto apriori tvrdí, že MLM je sam o sebe zlý nevie o čom hovorí.
Samozrejme existuju ľahšie a rýchlejšie sposoby ako zarobiť peniaze, ja netvrdím, že nie.
MLM je o výzvach ,o presvedčení, o hodnotách o spolupatričnosti a vzajomnej podpore.
BIZAL
15.03.12,13:25
Nikto netvrdi, ze MLM je zla vec. Bavili sme sa o konkretnom MLM, nie vsetobecne.
mara29
18.04.12,08:43
ahojte ja som teraz zacala s amway teda este nie uplne ale zaciname nejako..len sa mi to nejako nepozdava aj ta licencia kazdy rok co sa plati to otravovanie ludi a behacky furt..neviem ci mam s tym pokracovat alebo to radsej nehat tak...je tam vraj potom ten prijem ale nejako tomu neverim
KEJKA
18.04.12,15:32
ak to chápeš ako otravovanie, tak si sa do toho nemala ani púšťať.
mara29
24.04.12,19:08
neviem preco mi to tak pripada myslim si to preto lebo ked niekomu zavolam a zacnem hovorit tak ma hned zrusia nikto tomu neveri
KEJKA
25.04.12,04:19
ked voláš cudzím, tak sa nečuduj. Také niečo sa nevybavuje telefonicky.
To si sa mala dať do Team Talk Fusion - to je podnikanie cez internet, formou elektronickej komunikácie.
Indeed
25.04.12,04:55
neviem preco mi to tak pripada myslim si to preto lebo ked niekomu zavolam a zacnem hovorit tak ma hned zrusia nikto tomu neveri

Výrobky Amway v žiadnom prípade nie su určené pre obyčajných ľudí, preto také reakcie od Tvojho okolia.

Cenovo je Amway posadený veľmi vysoko , a kupujú to ľudia s veĺmi dobrým príjmom /tipujem tak 2000 eur mesačne a viac/
pravda pokiaľ voči tomu nemaju nejaké a priori vyhrady.
Lebo nie je žiaden dovod prečo by tieto skvelé výrobky nemohol používať každý, bohužiaĺ , ak týždeň pred výplatou si
človek ide požičať aby mal na chlieb a hydinové párky, tak si vyrobky Amway určite nekupi.
A ešte jedna vec
skus si urobiť taký prehĺad koľko ľudí musíš osloviť aby si z Tebou aspoń jeden sadol a Ty by si mu niečo odprezentovala
aký pomer to je 1:10 , 1:20 , 1:50, 1:100, 1:300, 1:1000 ????

lebo aký je pomer uspešnosti k odprezentovaným plánom podnikania , to určite vieš, alebo Ti to Tvoj sponzor,
alebo up-line vysvetlil, či nie ?

Podnikanie AMWAY tlačia nasilu ĺudia,ktorí počitali nejaké ezoterické knihy a namýšĺajú si ,že disponujú priazńou a podporou
z jemnohmotných sfér /Astran Šeban , Abraham a im podobní/
teda v tom zmysle ma podnikanie AMWAY spojitosť aj s okultizmom ak sa ho snažia pretlačiť takíto ľudia.
mara29
03.06.12,17:19
presne si myslim to iste...obycajny clovek na to nema....lebo ked som niekomu povedala cenu toho vyrobku kazdy ma poslal do r...i..pardon ale musela som to tak napisat...tiez si myslim ze ti co to robia len si to namyslaju vsieliake cd pocuvaju knihy citaju....ale keby si zratali kolko penazi daju do toho oni tak neviem ci by to robili....
mara29
03.06.12,17:20
nevolam cudzim ale znamym a to mne kazali obvolat vsetkych koho poznam...a myslim si ze to je riadna hovadina...ani som to nedopovedala a hned mi odpovedali nie nie nie...
profesional
04.06.12,13:58
Dovolim si niekolko svojich postrehov k Amway, ale najprv niekolko zakladnych informacii pre spravne pochopenie mojho prispevku:

1. Nikdy som nebol clenom siete Anway ani nikoho kto by s touto sietou nieco mal, nepoznam
2. Nikdy som nevyskusal ziadny ich vyrobok.
3. Nakolko nemam problem s anglictinou a knihy co vydavaju uspesni ludia z Amway su take pohodove citanie, tak som toho o Amway precital asi viac ako vacsina ludi na Slovensku.
4. Videl som marketingove akcie Amway v USA

A tu je moj nazor:

Ak niekto tvrdi, ze vyrobky Amway su drahe, tak pravdu ma aj nema. Ma v tom, ze primarne su urcene pre uplne iny trh. Ide o americky business a ich ceny su postavene pre americky trh. Avsak pri globalizacii trhu si nemozu dovolit ist kdekolvek na svete na nizsie ceny, lebo by sa im ich vlastne produkty vracali do USA naspat zo zahranicia a tlacili na marzu, ktoru nutne tento system potrebuje k udrzaniu mnoholeveloveho MLM systemu. Na druhu stranu, cena je vlastne len o tom, ako dokazes zakaznikovi / prospektovi pezentovat nadhodnotu, ktoru produktom ziskava. Inak by sme mohli tvrdit, ze na Slovesnku sa nebude predavat BMW, lebo sa tu denne preda 1 milion rozkov za par centov co ukazuje co je pre ludi drahe a co nie. Ono ak ma niekto z predajcov problem s tym ze mu ludia tvrdia ze je to pre nich drahe, je to len o tom, ze predajca nezvladol proces predaja. A teraz potrebuje vyhovorku sam pred sebou, ze ved ludia na to nemaju. Vyhovorku ze to je drahe pouzivaju kupujuci najcastejsie v USA, v Australii, v Nemecku a pritom ide o krajiny s najvyssou kupychschopnou silou. Je to totiz ta najlahsia vyhovorka, ktora napadne kupujuceho, ked si nie je isty svojim rozhodnutim vo vztahu k produktu. Je to taky vnutorny alibizmus kazdeho kupujuceho. Predajca, ktory vie ako sa vyrovnat s touto vyhovorkou uspeje. Ten druhy bude nadavat na nizku kupyschopnu silu. Ano, ak si vyberies s 200 Eurovym cistiacim prostriedkom babicku z dediny, ktory mesacny prijem je 180 Eur, tak je jasne ze pre nu to bude drahe. Ale to je opat zle zacielenie na cielovu skupinu.
Ak sa niekto chce presadit v akomkolvek biznise tak moze. Cena nerozhoduje. Cenova hladina nerozhoduje. Rozhoduje nadhodnota a emocie ktore predajny slub vyvolava.

Co sa tyka moznosti uspiet v tomto MLM, tak je tu problem. V podstate je to legalna pyramida. Na to aby clovek vybudoval team, kde ma isty prijmovy standard, uz si nevystaci so Slovenskom ci Cechami. Tu uz je trh o zaujmecov o MLM business v podstate takmer nasyteny. Nevravim ze uz ziadnych nemoze nikto najst, ale je ich uz primalo. A malokto si trufne budovat globalnu MLM siet siahajucu cez hranice viacerych krajin. Da sa to. Ale uz to vyzaduje ovela viac usilia a hlavne znalost jazykov a mentalit. A hlavne cas, dostatocnu odvahu, ochotu riskovat a tiez vela vnutornej motivacie. Uz to nie je to co to byvalo v devatdesiatych rokoch..
lpy
14.08.12,06:02
Ahojte, sranda, hľadal som otváracie hodiny AMWAY centrály a našiel som príspevky, som AMWAY poradca, baví ma to, mám super obchodný tým, platí tu samozrejme, že bez práce nie sú koláče. Nemám problém s pyramídami(to pri marketingu triumfálne spomínajú tí, ktorí zažili BMG invest a podobne), už vôbec nie s predraženými cenami, je to len otázka pohľadu, ale hlavne platí tu, že čo je postavené raz a dobre, kontinuálne to prináša zisk. AMWAY má teraz veľa noviniek, mnoho sa zmenilo, mnoho vylepšilo, ale hlavne je to rozvoj, nie je totiž ľahké robiť niečo popri práci, venovať sa niečomu, v čom človek nemá skúsenosti a najmä dať do toho svoje meno, no na druhej strane sa mi to pozdáva omnoho viac ako tráviť 10 hodín denne v práci a čakať na zvýšenie platu :-))
Poznám výrobky (aj ten 200 eurový krém na omladnutie :-D vpodstate stojí 285 a pribudol k nemu i ďalší výrobok top kvality - očný krém), mám tých najlepších zákazníkov a spravím všetko preto, aby boli spokojní, potom to už nie je otázka "to je drahé".
Kto máte otázky, kľudne napíšte, alebo na lpy@centrum.cz rád poradím, alebo znesiem kritiku :-)
Prajem pekný deň.
duves
14.08.12,06:08
prajem dobry biznis
duves
14.08.12,10:28
tak vela zdaru
lujza.j
11.11.12,10:29
prihlasil som sa sem len preto aby som vam napiisal aby som vlastne obhajil amway lebo pracujem s tymom amway a s tymom DMB (dynamic modern busisnes/...zaujimave je tu to ze kazdy len nadava ake je to drahe ale nikto nevyskusa opakujem nevyskusa neporovna si napriklad prostriedok na riad s obycajnou jarou kolko vydrzi a aka je jeho kvalita a ked si to zacnete vsimat tak zistite ze usetrite lebo tieto prostriedky sa riedia s vodou lebo su prilis silne ...... nie som este profesional ale urcite si uz nic opakujem nic nekupim na slovensku co sa tyka domacnosti lebo to co som sa podozvedal a pozistoval no na grc ..... napr. TESCO ma velky napis garancia najnizsej ceny ale kvalita a kvantita garancia hovna s prepacenim
ani ja nekupujem na slovensku a?
ja som vyskúšala a je to drahé aj po vyskúšaní.....
lpy
14.11.12,12:09
viete aká je najlepšia cena? predsa zadarmo :-) , to znamená tri predaj, štvrté máš zadarmo :-))) , to je pre mňa výhodná ekonomika
Braňo
14.11.12,12:12
krémiky za 285 EUR to už je úžera
duves
14.11.12,13:57
ja chcem iba to štvrté, teda zadarmo
Lacike Pňaček
22.02.13,11:00
No čítať tu niektoré príspevky a skúšať sa s vami hádať nemá zmysel ale za pokus nič nedám.

Amway je najväčší a najúspešnejší MLM v Európe a možno aj na svete. Obrat 11,3 miliardy hovorí za všetko a z toho 62% ide distribútorom, zbytok ide znova na výrobu produktov. Niekto tu hovoril o akciách a akcionároch. Musím Vás vyviesť z omylu pretože Amway je s.r.o. :) a aj tá americká pobočka.

Ďalej som tu čítal o predražených produktoch. Pokiaľ Vám to nikto neodprezentoval správne, tak dávajte pozor. Amway produkty sú silné koncentráty (viac účinných látok) na báze bioquest formula (biologicky odburatelné/prirozene rozkladajúce látky). Čiže tu máte silný, účinný a ekologický produkt, ktorý cenovo aj kvalitou prevyšuje produkty v kamenných obchodoch.

- CENY: Na rozdiel od produktov z reklám, ktoré sa radi porovnávajú s bežným produktom na trhu (Vanish vs bežný prací prostriedok), tak Amway produkty sa neboja porovnávať s produktami z reklám (SA8 vs Vanish). Prečo sú ceny tak vysoké? Ceny nie sú vysoké to len kvalita. Keď začnete porovnávať kvalitu tak zistíte, že Tesco musí znížiť kvalitu aby udržali cenu dole. Dôvod? Výrobca, distribútor, distribútor, prodajca každý si tam niečo prihodí aby mal zisk a aby nebol produkt drahý tak znížia kvalitu. Amway nakupuje priamo od výrobcu čiže sú len dvaja čo si tam prihodia (výrobca a predajca). Predajca/registrovaný má tých 30% zľavu ,to je suma s ktorou môže predajca pohybovať. Čo sa týka kvality, tak slovo koncentrát znamená že sa produkt musí buď riediť (to platí pre Dishdrops/na mytie nádobia) alebo len menej dávkovať. Takže Vám tie produkty vydržia dlhšie a začnete šetriť ako s odpadom tak aj finannčne nákupom ďalších nekvalitných produktov. Ďalšia vec o kvalite, firma Amway si za kvalitou tak stojí, že máte na KAŽDÝ PRODUKT 90 dní 100% garanciu spokojnosti, to znamená že keď nebudete spokojný môžete ho vrátiť a dostať späť svoje peniaze! Peňažná úspora tam je! Možný zárobok tam je!

- REGISTRÁCIA: Všetci v tom vidia niekoho na vrchole pyramídy kto si za tie prachy bude užívať. Ste na omyle, pretože by sa jednalo o nelegálnu činnosť. Aby to nebolo nelegálne, tak pri peňažnej registrácií musíte dostať adekvátnu protihodnotu. Pod registráciou sa rozumie nákup štartovacieho balíka (2600 Kč/103€) + jeden podpis na zmluvu. V tom balíku je 10 produktov, ktoré doma tak či onak používate! Je tam koncetrát na mytie nádobia, prací prášok atď. Čiže nákupom produktov, ktoré doma aj tak využívate sa môžete zaregistrovať do biznisu. Logicky, od registrácie začínate šetriť a už môžete len zarábať tím, že to naučíte ďalších. Ďalej sa napojíte sa sieť skúsených obchodníkov, ktorý vám budú dávať školenie ZADARMO! Ako to? Je to zasa logické. Keď pomôžu vám zarábať pomôžu aj sebe zarobiť. Oni majú z Vás % a čím viac zarobíte tím viac z vás majú. A to isté aj Vy musíte ľudom vysvetliť. Keď sa nad tím zamyslíte, tak áno, všetci môžeme len nakupovaním bohatnúť.

- TRH: Ešte som tu čítal niečo o tom, že trh je nasýtený. Je pravda, že v EU je cca 700 MLM firiem ale je treba brať na pamäť, že každým rokom pribúda nových 18 ročných ľudí a kopa dôchodcov. Všetci si sťažujú, že nemajú peniaze ale aby pre to niečo skúsili spraviť to nehrozí. Prvá a druhá vlna v Amway biznise tu bola pred 15-20 rokmi. Teraz prichádza mladá generácia a to bude 3 vlna. Tá vlna bude s vami alebo bez vás. Ja som si vybral. A čo vy?

- IGNORANTI: Tak označujeme ľudí, ktorých nemáme oslovovať. Dôvod je ten, že títo ľudia nevedia čo to je MLM, nemajú sny a ciele, hľadajú skôr výhovorky prečo to nerobiť ako dôvod prečo áno. Môžu to byť vaši rodičia, známy skrátka ktokoľvek. Dosť často to bývajú ľudia, ktorý si to len nenechali vysvetliť. Ďalej sú to ľudia, ktorý nezaregistrovaní a tým pádom nevyškolení išli ponúkať/budovať svoj biznis. Keďže ich všetci odmietli stali sa z nich ignoranti. Mňa si vypočulo 6/8 oslovených ľudí za mesiac. Mám minimálne 6 zákazníkov, 2 nechceli mať nič spoločné s MLM. Pretože nemajú čas, nepoznajú ani jedného človeka, nechce sa im. (najčastejšie výhovorky) Sami uznajte, že s takým človekom nemá zmysel strácať čas. Aj keby do toho šiel nič by nezarobil s takým prístupom.

Mohol by som tu o tom hovoriť dlho ale nemalo by to význam. Radšej venujte hodinku svojmu sponzorovi niekomu kto v tom biznise už je. Pretože osobný kontakt je to čo Vám tesco, billa, ani žiaden iný obchod dať nemôže. A čo je dôveryhodnejšie? Reklama alebo známy?

Keby ste chceli vysvetliť plán, tak neváhajte napísať.
Som človek s otvorenou mysľou...
l.pnacek@centrum.sk ;)

A pre milovníkov hádaniek:
Aký MLM (multilevelmarketing) je najúspešnejší a najvýnosnejší na svete?
no predsa obchod s drogami.
lujza.j
22.02.13,11:14
Si pretoč hodinky o cca. 18r dozadu....možno niekoho ohuriš masaž amwayom som mala cca.1996......nepochybujem o to,ze su dobre ale žijem aj bez nich....
Ferdosondo
22.02.13,11:44
Neveril by som, že v dnešnej dobe ešte dokážu zmagoriť. Ako vidím mýlil som sa.
Lacike Pňaček
22.02.13,12:10
Neviem prečo by som si mal hodinky prekrúcať. To skôr ty by si si ich mal pretočiť dopredu lebo si zaspala dobu. Mladá generácia ani nepočula o Amway ani o ich výrobkoch. To je veľký potenciál. Zober si grafy svetových fondov, trhov kontinentov a uvidíš jeden jav. Je to sínusoidoví/vlnový tvar. To znamená, že každá generácia je jedna vlna, kedy prevezme činy do svojích rúk. Bol som na niekoľkých MLM prednášok a všetky mali jednu vec spoločnú. Víziu. To som v práci ani v štúdiu nemal.

To skôr ten tvoj príspevok je na zamyslenie. Bavíme sa tu o Amway a ty tu napíšeš ako žiješ aj bez toho. Ale to nikoho nezaujíma. Tu chcú vedieť o Amway.
lujza.j
22.02.13,12:33
Je je mi šuma-fuk ze som podla teba,alebo aj pre niekoho zaspala dobu.....tak teda skus ohuriť mladu generaciu teda napr.moje decko 21r a skus ju presvedčiť o tom ake je LOC bombové za za cca. 350sk...neviem terajsiu cenu v e.....a nech si ho kupi a nech nekupuje prostriedok na riad za 0,80e co ja kupujem v At-Lidl.....lebo LOC je koncentrat a bla...blaa...blaa a vydrzi "1000" rokov....a ma xy pouziti......alebo zub.pasta kde staci velkost....hrašku dat na kefku...to mi staci aj pri elmex- ke,alebo.aromal- ke.....
je super ze ty si nezaspal dobu.....ja nemienim nikoho " uverovat" kupov mega koncentratu...za mega cenu....ale to je uz moj problem
taiko
22.02.13,12:39
chod pozriet do hociktorej lepsej kozmetiky. Maju aj kremy za 1200EUR
duves
22.02.13,14:18
Vieš čo ptaček, ludia sa môžu vykašlať na koncetrakovane saponaty po 40 evry. Človek ked umyva riad, kolko toho vyplytva, že sa mu podarí jari frcnuť na špongiu o trochu viac. A teraz si predstav, že by sa to stalo s amway vyrobkom?
IVETA N
22.02.13,15:00
milý pňaček a ešte treba k tomu ,,biznisu ,,podotknúť len to , treba si budovať sieť , hľadať takých ľudí , ktorí majú peniaze , pretože keď si začneš budovať tú svoju sieť tak si svoju pozíciu musíš udržať to znamená, stále hľadať a zháňať ľudí , ktorí budú nakupovať , pretože keď nebudú,padáš so svojím biznisom a si tam kde si bol na začiatku registrácie.....
blavaciko
22.02.13,16:22
Lacike, Lacike...
mam 23 rokov, relativne uspesne rozbehnuty vlastny biznis mimo MLM...
s amwayom som prisiel do styku po prvy krat ked som mal mozno 10 rokov a nikdy ma nikto nenahovori na ich vyrobky... preco? cena...

len zo zaujimavosti som si na stranke www.amway.sk naklikal nejaky tovar, ktory tak bezne doma vyuzivam...
cena za tovar: 87,11 €

na www.itesco.sk/potravinydomov cena za tovar: 26,01 € (zubne pasty som dal dve, aby mali 150g)

Najvacsi sok je pre mna praci prasok amway za 31,71€! ma 3kg, zrejme je ale silny koncentrat, lebo vydrzi podla obalu 48 prani!!! 48!

6kg bonux za necelych 9 eur ma na obale prani 60... (doma periem velmi, velmi casto a naozaj mi to tak cca vydrzi)

Kde je ta uspora?

Tvrdis, ze vsetky amway tovary su vysoko koncentrovane a preto stoja vela penazi... takze ak by sme "silu" prostriedku na riad z tesca dali ako 100% (1,69€) a silu amway dame ako 300% (8,99€) kde je uspora? 1,69*3 = 5,07... tzn, amway drahsi o cca 4 eura...

o 30m dentalnej niti je skoda sa vobec bavit, ked v amwayi za nu chcete 4,84 €, v tescu za 50m dam cca 1€

Jedine snad asi ta zubna pasta je v relativne rozumnej cene...

Aj ak by naaaaaaaaaaahodou mal amway v ponuke prostriedok, ktory sice stoji 6x viac ako "bezny", ale miesto mesiaca mi vydrzi 6 mesiacov, naskyta sa otazka, preco mam dat tolko penazi naraz? ved radsej kazdy mesiac (6) zaplatim euro, ako naraz 6. (samozrejme, ak by som kupoval cely arzenal z amwayu, tak uz to neni 6 eur, ale napriklad 120)
duves
22.02.13,16:29
Presne!!!!!!!!!!!!
IVETA N
22.02.13,16:31
Lacike, Lacike toť ako si to vie potencionálna vlna zrátať...
pivko
22.02.13,16:34
Tá ujovina Amway nebodaj ešte existuje?:D mám dosť však to bol taký prvý porevolúčný podvod.
Lacike Pňaček
23.02.13,22:32
lujza. (http://www.porada.sk/member.php?u=160313)j to je pravda, že ťažko človeka ohúriš s niečim o čom mu ostatný hovoria že je to blbosť. Ale verím, že aj tvoje dieťa má vlastný názor a určite by sa malo samo rozhodovať. Ja mám svojich ľudí a s kvalitou a cenou problém nemajú. Nie sú to žiadny boháči. Normálny ľudia s hypotékami, ktoré majú do konca života upísané. Pretože mám českú licenciu, tak mám otvorený trh tu aj tam. Toto je porada a náhodou som tu natrafil pri hľadaní Amway preferencií na túto stránku. Píšem tu vlastné skúsenosti a snažím sa všetko podložiť.
__________________________________________
duves (http://www.porada.sk/member.php?u=56051) som Pňaček a aspoň sa neschovávam pod pseudomymom. Jestli vôbec vieš čo to je. Ale tak nezavádzaj s cenami...
Saponát DISH DROPS 1l => 250Kč/9,82€ (so zľavou 190kč/7,46€)
Saponát Jar 1l => 51Kč/1,99€ (so zľavou 44kč/1,70€)

Pretože je to koncentrát, tak sa to riedi ako sirup do prázdnej 500ml nádobky, ktorú dostaneš buď so základným balíkom alebo si ju dokúpiš za 37Kč/1,45€. Z koncentrátu DISH DROPS sa dá zriediť v pomere 1:8 (450ml vody:50 saponátu). To znamená že jeden liter/1000ml môžeš zriediť na ďalších 9 litrov/9000ml saponátu. To riedenie zaberie 2 min a ušetrí kopu peňazí viď výpočet.

-> 1 liter DISH DROPS z toho 9 litrov saponátu za 250Kč/9,82€ (bez zľavy!)
-> 9 litrov saponátu JAR za 395Kč/15,3€ (so zľavou!)
Úspora financií aj odpadu a kvalita rovnaká. Zdroj www.itesco.sk (http://www.itesco.sk)
__________________________________________________
IVETA N (http://www.porada.sk/member.php?u=13404) áno je treba sa o biznis starať ale to o každý podnik. Môžeš postaviť kamenný obchod a čakať na zákazníkov alebo môžeš za nimi chodiť resp. sa s nimi stretávať. Výhodou v ČR je, že majú rozvinutejší trh a majú aj viac pozitívne mysliacich ľudí. Vďaka tomu je na ich trhu možné cez Global energy, TMT Czech a Telefónika (O2) zbierať bodíky za lacnejší plyn, elektriku, mobilne tarify, internet. Dá sa tam nazbierať až 190 b mesačne.
__________________________________________________
blavaciko (http://www.porada.sk/member.php?u=98288) som rád, že si sa tam na tie produkty pozrel ale nie si na ne zaškolený, takže sa nedivím tvojej reakcie ale aj tebe to rád prepočítam. Už keď sa riadiš podľa obalu tak na zadnej strane, ktorú bohužiaľ takto neuvidíš, je napísané dávkovanie. To číslo na prednej strane určuje minimálny počet ktorý s týmto produktom možno vyprať. Ako to? Sleduj výpočty a v klude si to sám overuj.
SA8 premium koncentrovaný prací prášek:

3kg -> 960Kč/36,15€ (so zľavou 709kč/27,90€)
Dávkovanie:
30ml/24g pri menej špinavom prádle (bohate stačí)
45ml/cca 34g väčšej špine a odolným skrvnám
75ml/cca 54g proti fakt odolným škvrnám (od oleja atď.)
Výpočet:
3000/24=125 vypraní v pračke
3000/34=88 vypraní v pračke
3000/54=55 vypraní v pračke
Ďalej je tam ešte stupnica s tvrdou vodou, kedže SA8 obsahuje aj zmäkčovač vody (samozrejme že je tam väčšia gramaž na pranie). A tam už je aj tých tvojich 48 vypraní v pračke, presne to čo udávajú na obale. Čiže na obale udávajú minimálny počet vyprania z maximálnym dávkovaním. Ale viem, že mi bohate stačí prvá stupnica.
Bonux automat 2in1 Natura fantazia rose & garden flowers universálný prací prostriedok
6g -> 297kč/11,68€ (so zľavou 226Kč/8,88€)
Dávkovanie:
80g pri menej špinavom prádle
100g pri väčšej špine a odolným skrvnám
Výpočet:
6000/80=75 vypraní v pračke
6000/100=60 vypraní v pračke

Porovnanie:
SA8 - 1 vypranie (24g) = 7,70kč/0,28€ (so zľavou 5,70kč/0,22€)

BONUX - 1 vypranie (80g) = 4kč/0,15€ (so zľavou 3kč/0,11€)

Ďalej treba spomenúť zloženie.
(BONUX->5-15 % aniónové povrchovo aktívne látky, <5 % neiónové povrchovo aktívne látky, bieliace činidlá na báze kyslíka, Fosfáty, Fosfonáty, Polykarboxyláty, Zeolity, Optické zosvetľovače, Enzýmy, Parfumy, Butylphenyl methylpropional)

(SA8->15-30 % neiónové povrchovo aktívne látky, 5-15 % bieliace činidlá na báze kyslíka, <5 % Fosfonáty, Polykarboxyláty, Optické zosvetľovače, Bioenzýmy, Parfumy) - Dermatologicky testované 3 nezávislími spoloč.

Fosfáty, Fosfonáty, polykarboxyláty, Zoelity znečistujú životné prostredie. Fostáty sú dokonca v ČR zakázané používať (možno preto tam majú vyššie ceny). Znečistenie sa týka hlavne riekach, rybníkoch, celkovo spodnej vody a to aj pitnej, atď. a z toho vznikajú alergie. Butylphenyl methylpropional je syntetická látka ktorá pri väčšej koncetrácií môže poškodiť pokožku. Možno preto má veľa ľudí problém s pracími práškami z dôvodu alergických reákcií. Samozrejme ani SA8 nie je úplne ekologický ale aspoň niečo. A o kvalite musí rozhodnúť niekto iný, pretože s Bonuxom sme nikdy neprali.

A na tvoju poslednú otázku prečo kúpiť raz za veľa keď môžeš viac X za menej? Kvôli odpadu. Všetci sú ekologisti až keď vidia cigánsky bordel pred domom.
pivko
24.02.13,05:05
Pňaček ty budeš poriadny PŇAK.
lujza.j
24.02.13,07:19
Pňaček ty budeš poriadny PŇAK.
silno amway pozitiv......
ved to moje decko má svoj názor, chvala-bohu....
ešteže sa máš načo vyhovoriť na ekológiu...to ako automobilky tiež im ide o to aby znížili emisie.....malý motor nadupú veľkým výkonom koní.....to že ten motor menej vydrží to um už nevadí..... kvótu splnili
blavaciko
24.02.13,07:26
Porovnanie:
SA8 - 1 vypranie (24g) = 7,70kč/0,28€ (so zľavou 5,70kč/0,22€)

BONUX - 1 vypranie (80g) = 4kč/0,15€ (so zľavou 3kč/0,11€)

Ďalej treba spomenúť zloženie.
(BONUX->5-15 % aniónové povrchovo aktívne látky, <5 % neiónové povrchovo aktívne látky, bieliace činidlá na báze kyslíka, Fosfáty, Fosfonáty, Polykarboxyláty, Zeolity, Optické zosvetľovače, Enzýmy, Parfumy, Butylphenyl methylpropional)

(SA8->15-30 % neiónové povrchovo aktívne látky, 5-15 % bieliace činidlá na báze kyslíka, <5 % Fosfonáty, Polykarboxyláty, Optické zosvetľovače, Bioenzýmy, Parfumy) - Dermatologicky testované 3 nezávislími spoloč.

Fosfáty, Fosfonáty, polykarboxyláty, Zoelity znečistujú životné prostredie. Fostáty sú dokonca v ČR zakázané používať (možno preto tam majú vyššie ceny). Znečistenie sa týka hlavne riekach, rybníkoch, celkovo spodnej vody a to aj pitnej, atď. a z toho vznikajú alergie. Butylphenyl methylpropional je syntetická látka ktorá pri väčšej koncetrácií môže poškodiť pokožku. Možno preto má veľa ľudí problém s pracími práškami z dôvodu alergických reákcií. Samozrejme ani SA8 nie je úplne ekologický ale aspoň niečo. A o kvalite musí rozhodnúť niekto iný, pretože s Bonuxom sme nikdy neprali.

A na tvoju poslednú otázku prečo kúpiť raz za veľa keď môžeš viac X za menej? Kvôli odpadu. Všetci sú ekologisti až keď vidia cigánsky bordel pred domom.



takže aj tak som neušetril, akurát mi zbytočne 20 € trčí v prášku, ktorý som mohol kúpiť neskôr.

co sa tyka zlozenia, to ma malokedy zaujima pri drogerii. Nie som chemik a ani nerozumiem tym magickym napisom, takze ma zaujima len aky je vysledok (prania, umyvania sa, cistenia...)
S tym suvisi aj teoria o obaloch... Co sa tyka ekologie, vo vacsine pripadov ju mam fakt na haku... Doma poctivo recyklujem plasty, papier, napojovky, ale to je tak vsetko. Jazdim sam v aute, nepouzivam setrne cistiace prostriedky.

S cim ste doma prali, nez ste objavili Amway?

Este by si mi mohol vysvetlit ako nariedim tu dentalnu nit ;)
arizona
24.02.13,09:13
Tiez som kedysi davno pouzivala vyrobky Amway,hlavne drogeriu, cistiace prostriedky a praci prasok. S kvalitou som bola spokojna,nemoze nic vytknut.

Ale ako pisem, bolo to davno, teda este v casoch, ked na nasom trhu bol maly,nedostatocny vyber.
Ale dnes je na trhu dostatok kvalitnych vyrobkov,ktore splnia ucel rovnako,ale su neporovnatelne lacnejsie a nestarcam cas riedenim do dalsich flasiek.
A taktiez ma uz odradza kupa.Ved predajcom Amway nemame kazdy hned v susedstve... To musim telefonovat,objednat a cakat...potom sadnut do auta a ist vyzdvihnut.
Kdezto drogeriu,ktoru pouzivam dnes /a som s nou spokojna/ si prihodim do kosika pocas bezneho nakupu,ked je vyhodna akcia kupim aj do zasoby a nemusim rozmyslat nad objednavkami, vycakavat a pod.
A ekologia? Snazim sa setrit prirodu,ale platit vyrazne predrazene vyrobky jednej firme je nezmysel.:rolleyes:
lujza.j
24.02.13,09:21
Tiez som kedysi davno pouzivala vyrobky Amway,hlavne drogeriu, cistiace prostriedky a praci prasok. S kvalitou som bola spokojna,nemoze nic vytknut.

Ale ako pisem, bolo to davno, teda este v casoch, ked na nasom trhu bol maly,nedostatocny vyber.
Ale dnes je na trhu dostatok kvalitnych vyrobkov,ktore splnia ucel rovnako,ale su neporovnatelne lacnejsie a nestarcam cas riedenim do dalsich flasiek.
A taktiez ma uz odradza kupa.Ved predajcom Amway nemame kazdy hned v susedstve... To musim telefonovat,objednat a cakat...potom sadnut do auta a ist vyzdvihnut.
Kdezto drogeriu,ktoru pouzivam dnes /a som s nou spokojna/ si prihodim do kosika pocas bezneho nakupu,ked je vyhodna akcia kupim aj do zasoby a nemusim rozmyslat nad objednavkami, vycakavat a pod.
A ekologia? Snazim sa setrit prirodu,ale platit vyrazne predrazene vyrobky jednej firme je nezmysel.:rolleyes:

ja tiež....síce "na silu" vždy na nejaký sviatok:eek: mi to napchala svokra do balíčka......nemala by som problém obj. ani teraz stále je amway pozitívna a vždy bola v tomto je "biznise" násilná...brrr, ale nezabudnem ako som bytové mravce vyničila s postrekom z LOC:D lebo bol po ruke....
Lacike Pňaček
24.02.13,14:33
takže aj tak som neušetril, akurát mi zbytočne 20 € trčí v prášku, ktorý som mohol kúpiť neskôr.
Pozri, porovnával som najlacnejší prací prášok v tescu. Ariel, s ktorým sme právali než sme prešli na SA8, je podstatne drahší ako Bonux. Dokoca sa dá povedať skoro rovnaká cena cca +/- 0,05€ na jedno vypranie ako SA8 prášok. Problém Arielu je zloženie, ktoré je rovnaké ako Bonux, teda aspoň to tak píšu. Sestra mala vyrážky na pokožke, pretože prášok sa dobre nerozpustil a zachytával sa na oblečení. Dnes neperieme práškom ale tekutým pracím prostriedkom a znova to je SA8.

pivko: zatiaľ som na žiadny podvod neprišiel a to len nakupujem pre svoju rodinu a okolie. Dokonca im to dám so zľavou a ešte im to prinesiem do domu. Vždy si ceny a kvalitu porovnávam a to nie len Amway vs supermarkety ale aj mäsiarstvo vs supermarkety, odevy atď. Tesco sa netají tým, že znižuje kvalitu aby si to ľudia mohli dovoliť. Nebudeš jediný čo hľadá podvod v kapitalistickom biznise v kapitalistickej krajine. Keby to bol podvod, tak by to ľudia nerobili. To prečo to robia je tá viera a tá ich dovedie k úspechu v tomto biznise. Mne nikto nesľuboval milióny ale ukázali mi, že len nakupovaním môžem zarobiť pokiaľ budú nakupovať aj druhý. Tesco má tiež club kartu len tie body môžeš použiť znova len na nákup u nich. Naučil som sa pracovať s ľudmi a aj tata mi hovoril, že podnikanie nie je sranda. Nie je to pre každého. Je to pre snilkov, ktorý sú ochotný pre svoje sny spraviť čokoľvek. Mentalita ľudí tu v srdci Európy je hladať chyby, kritizovať, vyhovárať. Ale nájdu sa aj jedinci čo majú iné črty a to hladať spôsoby, chváliť, veriť. Nech si každý vyberie či chce byť ten alebo onen.
pivko
24.02.13,14:38
Leoš Středa predáva tu svoju blbosť už roky , stále sa hlúpáci nájdu a vegetí si v Thajsku na Phukete blízko Baan Boa II , o Amway som v Thajsku nepočul tak že skús tam , ale pochybujem nakoľko tam od kefky pasty a komplet drogérie je všetko oproti EU o 50% lacnejšie.
misoft
24.02.13,14:58
Lacike - v niečom sa mýliš - zeolity neznečisťujú životné prostredie, lebo je to prírodný minerál
misoft
24.02.13,15:00
Tak nám to nasilu NEVNUCUJ!
blavaciko
24.02.13,18:22
Tesco sa netají tým, že znižuje kvalitu aby si to ľudia mohli dovoliť.

Prosím o dôkaz tejto bohapustej lži!
Stačí mi odkaz na článok alebo tlačovú správu, v ktorej tesco tvrdí, že znižuje kvalitu, aby si to ľudia mohli dovoliť.

Uvedom si, že kvalitu znižujú výrobcovia a aj keď mnoho krát je to na popud reťazcov, nikdy kvalitu neznižuje tesco.

Co teda s tou dentalnou nitou? Preco sa vyhybas odpovedi? Preco je taka draha? ako sa riedi?
lpy
26.02.13,06:28
Prajem pekný deň,
podľa mňa všetci máte pravdu, nikto nikoho nemôže nútiť a z odporu sa stáva väčší odpor, ak niekomu vyhovuje kupovať v obchode, je to vporiadku, veď tiež tam nakupujem, akurát sa teším tomu, že keďže som aktívny v podnikaní AMWAY, tak sa nemusím predierať uličkou s práškami a šampónami, to ma skutočne nikdy nebavilo, teraz mám z toho radosť, lebo mi kvalitu neustále pripomínajú zákazníci. Nejde tak ani o výrobky, ale chcem podotknúť, že pri budovaní tohto podnikania som zažil také situácie a spoznal takých ľudí, ktorých by som nikdy nespoznal. Nerád sa nudím, rád zažívam nové a dobré veci a toto je orientované práve na zážitky a učenie sa nových vecí. Žiaden z mojich obchodných partnerov nemá pocit, žeby bol do obchodu vtiahnutý, ba naopak, pre obchodného partnera spravím vždy čo je v mojich silách, má moju úctu, rešpekt a obdiv. Cení si to niekto? Neviem. Možno. Ale tak som sa to naučil a prináša to veľké hodnoty. Ako sa dnes môžu ľudia spojiť, pomáhať si, tvoriť tým? Viete vždy pomôcť svojim deťom, rodičom, okoliu? Veľa ľudí môže, veľa možno nie. Toto je vpodstate hra, nikdy nerobíme nasilu, ale taký marketing u obchodného partnera v obývačke je zázrak.. a mohol by som pokračovať, baví ma to. Prajem všetko dobré všetkým. Ak má niekto dotazy, rád zodpoviem: lpy@centrum.cz
srska
26.02.13,06:52
Prajem pekný deň,
podľa mňa všetci máte pravdu, nikto nikoho nemôže nútiť a z odporu sa stáva väčší odpor, ak niekomu vyhovuje kupovať v obchode, je to vporiadku, veď tiež tam nakupujem, akurát sa teším tomu, že keďže som aktívny v podnikaní AMWAY, tak sa nemusím predierať uličkou s práškami a šampónami, to ma skutočne nikdy nebavilo, teraz mám z toho radosť, lebo mi kvalitu neustále pripomínajú zákazníci. Nejde tak ani o výrobky, ale chcem podotknúť, že pri budovaní tohto podnikania som zažil také situácie a spoznal takých ľudí, ktorých by som nikdy nespoznal. Nerád sa nudím, rád zažívam nové a dobré veci a toto je orientované práve na zážitky a učenie sa nových vecí. Žiaden z mojich obchodných partnerov nemá pocit, žeby bol do obchodu vtiahnutý, ba naopak, pre obchodného partnera spravím vždy čo je v mojich silách, má moju úctu, rešpekt a obdiv. Cení si to niekto? Neviem. Možno. Ale tak som sa to naučil a prináša to veľké hodnoty. Ako sa dnes môžu ľudia spojiť, pomáhať si, tvoriť tým? Viete vždy pomôcť svojim deťom, rodičom, okoliu? Veľa ľudí môže, veľa možno nie. Toto je vpodstate hra, nikdy nerobíme nasilu, ale taký marketing u obchodného partnera v obývačke je zázrak.. a mohol by som pokračovať, baví ma to. Prajem všetko dobré všetkým. Ak má niekto dotazy, rád zodpoviem: lpy@centrum.czpekný príspevok - len daj štatistiku od začiatku tvojho podnikania - koľkí prišli, zostali a koľkí odišli;)
lujza.j
26.02.13,07:00
kontakt si tu už prilepil.....
lpy
26.02.13,07:04
popravde mám aktívnych a menej aktívnych obchodných partnerov, žiaden sa nestratil, tí, ktorí sa venujú iným veciam (zaľúbení, prerábajú byt, chatu a podobne) sú vynikajúci samospotrebitelia, spolupracujeme, navštevujeme sa, oslavujeme a nevadí mi, či sú, alebo nie sú aktívni, pribudli ďalší, teraz rozbieham obchod podnikateľovi v Trenčíne. Všetko popri práci. Vždy je sa čomu venovať. Z praxe viem, že keď príde čas, obrátia sa na mňa a potom to naberá ten správny rozmer!
Lacike Pňaček
27.02.13,11:27
Blavaciko: Ty my chceš povedať, že Tesco nemá svoje produkty?
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002016176319
Len taký príklad Tesco produktu.


A tak ti dám aj video kde to bude pre teba lepšie pochopytelné, kedže zloženie nečítaš.
http://www.youtube.com/watch?v=N8G2G2PGW5o


Nie som pravidelný návštevník tejto stránky Porada.sk ale aj tu je pár článkov o Tescu:
http://www.porada.sk/t166499-p3-tesco-zvysilo-ceny.html

Ďalší článok:
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/z-domova/porovnavali-sme-kvalitu-masa-nas-rakusku-rozdiely-boli-obrovske.html

Ale to čo ma presvedčilo o kvalite je skúsenosť. Raz za čas spravíme veľký nákup u mäsiara v Sekuliach. Od klobások, bôčiku, rebier, jaterníc až po bravčové. A môžem povedať, že Tesco sa nechytá na domáce.

Odpovedi sa nevyhýbam. Možno nie je najlacnejšia ale robí body. Ono aby si pochopil prečo niektoré produkty sú drahšie ako v supermarketoch je dôležité pochopiť myšlienku Amway. Nakupovať produkty v niektorých prípadoch kvalitnejšie za rozumnú cenu, niektoré za drahšiu cenu ale za body, ktoré sa potom prepočítajú na € a prevedú na tvoj bankový účet. A čím viac sa bude tá myšlienka šíriť, tak nie len všetci budú zarábať nakupovaním ale aj viac uľavíme životnému prostrediu. (napr. s pracím práškom)
Ako si písal, že 20€ ušetríš na pracom prášku. Ale bol by som zvedavý či piješ nefiltrovanú chlorovú vodu (ťažkú na žalúdok) alebo balenú vodu. Ja viem, že kvôli chlóru v pitnej vode musím kupovať filtre a balenú vodu. Pretože to mlieko čo stáčame z vodovodu je hrôza. Balená voda vs točená pitná voda:
priemerná cena 1000 litrov (1 m3) pitnej vody z vodovodu = 1,20 Eur
priemerná cena 1000 litrov balenej/minerálnej vody = 333 Eur (priemerná cena 1,5 litrovej fľaše minerálky = 0,50 Eur)
A čo to má spoločné s pracím práškom? Prečítaj si niečo o Fosfátoch tých sajrajtoch čo kupuješ len aby si ušetril 20€. Ako to povedal Ghandí? ,,Ludia sú najzaujímavejším tvorom. Naháňajú sa za peniazmi na úkor zdravia a potom si za peniaze kupujú zdravie.´´
Viac tu: http://www.zdraveflase.sk/voda-z-vodovodu-vs-balena-voda/ (http://www.zdraveflase.sk/voda-z-vodovodu-vs-balena-voda/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fwww.zdraveflase.sk%2Fvoda-z-vodovodu-vs-balena-voda%2F)

Nikto ťa nenúti kupovať Amway produkty ale keď do toho nevidíš, tak by si sa k tomu nemal vyjadrovať. Ako hovorí môj otec. Najlepšia skúsenosť je osobná skúsenosť.


GLISTER™ Zubní nit s příchutí mentolu (30 m) 94Kč/3,70€
(Speciální vlákno - Netřepí se a ani nezanechává nepříjemná vlákénka pevně zachycená mezi zuby • Jednoduché vlákno - Snadno se protáhne i velmi těsnými štěrbinkami • Osvěžující mátová příchuť.

Elmex Caries protection voskovaná mentolová zubná niť (50 m) 2,10€ - (žiadny popis)


Colgate Total Dentálna niť (50 m) 1,70€ (žiadny popis)
Indeed
27.02.13,11:46
..riedi sa tak,že ju rozstrapkáš na jednotlivé vlákna....
Indeed
27.02.13,11:47
to len chlácholíš sám seba a klameš sam seba
Indeed
27.02.13,11:50
Ale ja som pochodil celé Slovensko a viem,že nie je TESCO ako TESCO...

Aj sortiment sa líši,

v ExtraTESCO najdete iné výrobky ako v nejakom regionalnom TESCO v Hornejdolnej
blavaciko
27.02.13,12:26
Blavaciko: Ty my chceš povedať, že Tesco nemá svoje produkty?
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDetail/ProductDetail/2002016176319
Len taký príklad Tesco produktu.


A tak ti dám aj video kde to bude pre teba lepšie pochopytelné, kedže zloženie nečítaš.
http://www.youtube.com/watch?v=N8G2G2PGW5o


Nie som pravidelný návštevník tejto stránky Porada.sk ale aj tu je pár článkov o Tescu:
http://www.porada.sk/t166499-p3-tesco-zvysilo-ceny.html

Ďalší článok:
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/z-domova/porovnavali-sme-kvalitu-masa-nas-rakusku-rozdiely-boli-obrovske.html

Ale to čo ma presvedčilo o kvalite je skúsenosť. Raz za čas spravíme veľký nákup u mäsiara v Sekuliach. Od klobások, bôčiku, rebier, jaterníc až po bravčové. A môžem povedať, že Tesco sa nechytá na domáce.

pre Tesco som pracoval a videl som do mnohych veci a naozaj ti slubujem, ze Tesco nema vlastne vyrobky!

Kup si Tesco mlieko a precitaj si na nom vyrobcu. Budes prekvapeny.

Ano, Tesco tlaci na dodavatelov, aby mu predavali lacnejsie, dodavatel znizi kvalitu a zabali sa to do modro-bielo-cervenej skatule. Ale kvalitu neznizilo Tesco, ale vyrobca. Kapiš?

Co s tou dentalnou nitou?
Lacike Pňaček
27.02.13,13:09
pre Tesco som pracoval a videl som do mnohych veci a naozaj ti slubujem, ze Tesco nema vlastne vyrobky!

Kup si Tesco mlieko a precitaj si na nom vyrobcu. Budes prekvapeny.

Ano, Tesco tlaci na dodavatelov, aby mu predavali lacnejsie, dodavatel znizi kvalitu a zabali sa to do modro-bielo-cervenej skatule. Ale kvalitu neznizilo Tesco, ale vyrobca. Kapiš?

Co s tou dentalnou nitou?

Ja som vyštudovaný Grafik a poviem ti prečo je tam obal Tesca.
Tesco si objedná od výrobcu menej kvalitný výrobok za lacnejšiu cenu, označí si obal ako svoj produkt a aj ho tak tým PROPAGUJE (pretože výrobca nechce mať nič spoločne s takým produktom, ale bohužiaľ musí byť uvedené kde je to vyrobené) a potom sa Tesco vyhovára že to výrobca znížil kvalitu? :D To si zo mňa robíš srandu? :D Kdeže si to robil v Tescu? Na akom oddelení?

S tou niťou to tam máš hore. V tom istom príspevku.
korduľa
27.02.13,13:10
10 rokov kupujeme LOC a 10 rokov pocuvam od svojho muza, ze videl ako niekto vycistil LOC-kom olejovu skvrnu na vetrovke, 10 rokov dufam, ze vzdy ked najdem novy flak na satach, ze to vyperie a stale nic, ale stale ho vzdy kupi. tiez neda dopustit na tie gulicky - namiesto antiperspirantov klasickych, mne to nevyhovuje. kazdy sme iny. moja mama za dala nahovorit jednou panou s ktoru sa stretla, kedze je to dobra dusa, bolo jej hlupe nic si neobjedna, tak si si objednala nejaku kozmetiku. na moj vkus zbytocne drahu, ale su aj drahsie. problem v kozmetickyh produktoch je taky, ze clovek nevie ako by vyzeral, keby ich nepouzival, no a zeny su take dufatelky--- ze pouzivaju, ved co keby nahodou prestali...ja pouzivam oleje lisovane za studena, moja sestra dior, sisley a podobne. ja tolko penazi nedam, ale hoci sme rovnako stare, vyzeram o 7-8 rokov mladsie.inac vnutornu pohodu nenahradi ziadny drahy krem
su vyrobky rozne, od roznych vyrobcov, za rozne ceny. tak isto su rozni ludia, ktori si kupuju to, co im vyhovuje. niekomu amway, niekto kupuje v tescu. ja mam rada take tie babske recepty.... len tak mimochodom... na tmave skary medzi obkladackami a dlazdickami na podlahe nezabralo ziadne amway.. ale prasok do peciva s troskou vody nechat hodku a su biele ako nove....moji rodicia kupili pred 20 rokmi zepter hrnce, ale maju aj hrnce, ktoree dostali ako svadobny dar a tiez ich pouzivaju doteraz, takze tak
blavaciko
27.02.13,13:30
lacike prosim, nepridavaj novy obsah do prispevkov, na ktore uz bolo reagovane ;)
zubnu nit si nevysvetlil ;)

pijem vodu z vodovodu 23 rokov, som zdravy
moji rodicia aj stari rodicia pili vodu z vodovodu (najprv zo studne, potom z vodovodu) a boli zdravi. Samozrejme, ze okrem nej pijem aj vodu balenu, ale nie doma.

Tesco sa nevyhovara, ze vyrobca znizil kvalitu. Tesco svojim zakaznikom dava volbu lacnejsieho produktu s nizsou kvalitou, vzdy najdes v ponuke aj povodny vyrobok. Naozaj si najdi 10 minut casu a v obchode si precitaj, kto vsetko vyraba pre Tesco. (Mega biznis je pizza, kde mas v ponuke pizzu od 8 roznych "vyrobcov", ale v konecnom dosledku su to vsetko len prebalovatelia a vyrobca je jeden).

Moja byvala pracovna pozicia v Tescu ta nemusi zaujimat a ani ti ju nemozem prezradit ;)

Pozorne si ale precitaj svoje prispevky a zistis, ze od vychvalovania Amway si presiel k osocovaniu Tesca, co je naozaj uz mimo temy.
Na tvoje nazory k obchodnym retazcom (kedze to nie je len Tesco, ale aj mnohe ine), pouzijem citat z tvojho prispevku, ktory si pridal neskor (miesto "kupovat amway produkty" si mozes doplnit "nakupovat v tescu"):



Nikto ťa nenúti kupovať Amway produkty ale keď do toho nevidíš, tak by si sa k tomu nemal vyjadrovať.
Lacike Pňaček
27.02.13,13:45
Neviem, nevyznám sa v tebe.

Ale kvalitu neznizilo Tesco, ale vyrobca. Kapiš?

Tesco sa nevyhovara, ze vyrobca znizil kvalitu.


Prosím o dôkaz tejto bohapustej lži!
Stačí mi odkaz na článok alebo tlačovú správu, v ktorej tesco tvrdí, že znižuje kvalitu, aby si to ľudia mohli dovoliť.

Tesco svojim zakaznikom dava volbu lacnejsieho produktu s nizsou kvalitou, vzdy najdes v ponuke aj povodny vyrobok.


Moja byvala pracovna pozicia v Tescu ta nemusi zaujimat a ani ti ju nemozem prezradit ;)
Na tom sa môžem len pousmiať. Pretože opýtať sa ťa prečo sa vyhýbaš odpovedi by ťa mohlo uviesť do rozpakov.

Nakupujem aj v supermarketoch ale nie všetko. A k Tescu sme sa dostali pri rozhovore ako príklad. Viem, že supermarkety ponúkajú aj iné zboží aj keď je to jeden výrobca. Nikomu nemám nič za zlé, že nakupuje v Tescu alebo v inom sm. Len tvrdiť, že Amway má predražené výrobky a nevedieť nič o zložení mňa dokáže trocha naštvať a hlavne v porovnaní so supermarketmi, tak už kvalitu/cenu supermarketu obhajujú ako keby to bol jediný možný obchodík so super kvalitou. :)
arizona
27.02.13,16:41
Lacike,myslis, ze ludi zaujma "zlozenie" ich pracieho prasku,cistiaceho prostriedku, ci zubnej nite? Zaujima ich jedine to, ci dobre vycisti,alebo vyperie ...ak sa im nepaci,skusia inu znacku.Kolko ludi zo 100 napr. rozumie tomu zlozeniu,aj ked je na stitku vypisane? Minimum...
brozova maria
24.03.13,19:32
Nespolupracujem a AMWAY ale poznám ich výrobky. Vždy je to o ľudoch,je viac spoločností MLM ktoré majú seriózny prístup k partnerom aj zákazníkom, záleží ako je to prezentované,ak nesprávne a človek cíti nátlak, chyba je u partnera, ktorý prezentuje. V našej spoločnosti je podmienkou zaujať zákazníka,a ten sa sám rozhoduje, bude chciet byť zákazníkom, alebo bude chcieť sa stať partnerom a podielať sa na zisku spoločnosti,a samozrejme tým pádom aj na svojom. Je to systém doporučenia, toto si kúpte je to skvelé. Veď to bežne robíme a už dosť dlho.Ak chcem byť úspešná musím mať okolo seba ľudí, ktorý mi dôverujú a tak dôverujú aj výrobkom ,ktoré doporučujem,a mohokrát sa zaujímajú ako sa stať súčasťou teamu.
alaya1
04.06.13,08:00
Nehovorim na nu nic, nepoznam, ale po precitani ma zaujima, ako prebiehaju prezentacne akcie. Skolitelia su ludia typu- prezentacii, ake sa objavuju v mediach?
Indeed
05.06.13,06:10
ty kokso, alaya , ty vieš šoknuť , teda ti poviem...

že vraj ako prebiehajú prezentačné akcie.....

no na tabuľu nakreslia krúžky v stlpcoch,
odprezentujú aká je to vynikajúca "príležitosť"

skratka prednášaju povytrhané informacie bez kontextu...

tu je jeden užitočný link v tomto smere ...

http://ekonomika.sme.sk/c/6781791/boli-sme-na-prednaske-kde-zavadzaju-dochodcov-tu-su-klamstva.html?utm_source=auto.sme.sk&utm_medium=rozcestnik&utm_campaign=podpora-clankov

a prednášajúci sú na 99,99 amateri

Amway na Slovensku zaznamenal obrovský prepad

svedčí o tom fakt,že slovenský trh je zasobovaný z centrály v Prahe zásielkovým sposobom
alaya1
06.06.13,13:41
ty kokso, alaya , ty vieš šoknuť , teda ti poviem...

že vraj ako prebiehajú prezentačné akcie.....

no na tabuľu nakreslia krúžky v stlpcoch,
odprezentujú aká je to vynikajúca "príležitosť"

skratka prednášaju povytrhané informacie bez kontextu...

tu je jeden užitočný link v tomto smere ...

http://ekonomika.sme.sk/c/6781791/boli-sme-na-prednaske-kde-zavadzaju-dochodcov-tu-su-klamstva.html?utm_source=auto.sme.sk&utm_medium=rozcestnik&utm_campaign=podpora-clankov

a prednášajúci sú na 99,99 amateri

Amway na Slovensku zaznamenal obrovský prepad

svedčí o tom fakt,že slovenský trh je zasobovaný z centrály v Prahe zásielkovým sposobom

Zaujimal ma len sposob pripravy a praca promoterov tejto firmy.
Indeed
06.06.13,20:08
..asi vymreli Amway predajcovia... momntalne nepoznam nikoho,kto by bol nejak aktívny distributor Amway výrobkov....
jardo35
12.07.13,19:03
My používame zubnú pastu a ústnu vodu.Na tie nedáme dopustiť!!! A mám vyskúšaný aj šampón proti lupinám a môžem vrelo doporučiť.Po cca 2 mesiacoch som mal po lupinách a dodnes neviem čo sú to lupiny.Používam ho už tretí rok.
lujza.j
12.07.13,19:07
pozor z pasty na kefku iba veľkosť hrášku:D
učtovníčka
12.07.13,21:30
Nevymreli, ale nechodia po domoch s taškami a v drogériách medzi smradľavými
regálmi, ale tí čo oceňujú kvalitu a záleží im na zdraví najbližších si ich nájdu, alebo
si objednajú sami priamo cez internet a distribútor im to zabezpečí. Takže všetko
sa modernizuje a Amway tiež pracuje novými metódami.
duves
13.07.13,02:47
človek sa nasmeje až až! Ešte že je LIDL a jeho vynikajúce šampony Cien, z ktoreho nemam lupiny.
buchač
13.07.13,05:03
..asi vymreli Amway predajcovia... momntalne nepoznam nikoho,kto by bol nejak aktívny distributor Amway výrobkov....
Že Ty nepoznáš , to ešte neznamená , že vymreli ........

Toť nedávno objavili nový druh opice ...
http://aktualne.atlas.sk/unikatny-objav-v-afrike-nasli-dosial-neznamy-druh-opice/dnes/zaujimavosti/
kopretinka
13.07.13,06:34
..asi vymreli Amway predajcovia... momntalne nepoznam nikoho,kto by bol nejak aktívny distributor Amway výrobkov....
Že Ty nepoznáš , to ešte neznamená , že vymreli ........

Toť nedávno objavili nový druh opice ...
http://aktualne.atlas.sk/unikatny-objav-v-afrike-nasli-dosial-neznamy-druh-opice/dnes/zaujimavosti/
a to objavili amwejáci? :D či? na našu gorilu aj tak nikto nemá
Indeed
20.10.13,13:23
JA som bol "vlastník" tohto "podnikania" No 519456
Indeed
20.10.13,13:49
Objavil som stránku, ktorá prináša do podnikania MLM "nový vietor"
http://mlmnetworker.sk/index.php/archiv-clankov/multi-level-marketing-mlm/8-stranka/11-produkty-mlmnetworker

je to logické, asi sa budem snažiť znova sa angažovať v MLM
buchač
20.10.13,15:04
Objavil som stránku, ktorá prináša do podnikania MLM "nový vietor"
http://mlmnetworker.sk/index.php/archiv-clankov/multi-level-marketing-mlm/8-stranka/11-produkty-mlmnetworker

je to logické, asi sa budem snažiť znova sa angažovať v MLM

Vyberám z tých "múdrostí "....


2. Najjednoduchší spôsob ako zarobiť v MLM dnes - je jednoducho “pozicionovať” sa do postavenia experta tak, aby ste pritiahli k sebe tých najkvalifikovanejších a prídu sami za Vami a iba Vami.

...už letím za Tebou Indy ...je mi jedno , či aj pokutu zaplatím...:D :D :D

P.S.:
Objednaj mi tie brožúry ....hádam aj zo 30 ks ...;) :---
Indeed
20.10.13,19:37
Vidím že s Amway je to podobné ako s použitými pneumatikami z mojho stareho auta...

Jednoducho nikto ich nechcel... určite neboli dobre,ked som ich chcel PREDAŤ ....
avalik
20.10.13,21:26
Nevymreli, ale nechodia po domoch s taškami a v drogériách medzi smradľavými
regálmi, ale tí čo oceňujú kvalitu a záleží im na zdraví najbližších si ich nájdu, alebo
si objednajú sami priamo cez internet a distribútor im to zabezpečí. Takže všetko
sa modernizuje a Amway tiež pracuje novými metódami.
Práve že ešte podrástli už je nás vyše 3 600 000. Neviem ktorá firma má toľko zamestnancov?

akých zamestnancov? ty si ich zamestnanec??? nie, ty si obchodný partner - mal by si mať živnosť a ak predávaš v hotovosti tak aj ERP

no keď je vás toľko obchodníkov, aká musí byť reálna hodnota produktu ak sa pyramídovo nabaľujete províziami?
Indeed
22.10.13,06:45
Nevymreli, ale nechodia po domoch s taškami a v drogériách medzi smradľavými
regálmi, ale tí čo oceňujú kvalitu a záleží im na zdraví najbližších si ich nájdu, alebo
si objednajú sami priamo cez internet a distribútor im to zabezpečí. Takže všetko
sa modernizuje a Amway tiež pracuje novými metódami.
Práve že ešte podrástli už je nás vyše 3 600 000. Neviem ktorá firma má toľko zamestnancov?

akých zamestnancov? ty si ich zamestnanec??? nie, ty si obchodný partner - mal by si mať živnosť a ak predávaš v hotovosti tak aj ERP

no keď je vás toľko obchodníkov, aká musí byť reálna hodnota produktu ak sa pyramídovo nabaľujete províziami?
On myslel,že existuje 3 600 000 Amway-distributorov VĚTKÝCH , globálne , po celom svete ......
zuzulik912
11.01.15,06:27
Ahoj mam velmi dobre skúsenosti s výrobkami amway uz dlho ak má niekto záujem nech sa ozve zuzana39@centrum.sk