adriánôčka
29.03.09,16:17
Ahojte, môžte mi niekto poradiť?
Už dlhší čas sa s manželom snažíme o bábätko. Nedarí sa, neviete niekto o nejakom čaji, liečikoch na podporu plodnosti?
arizona
29.03.09,14:55
skús pozrieť aj tu :
http://www.porada.sk/t90425-chcem-otehotniet.html
http://www.porada.sk/t72414-otehotnenie-a-krvne-skupiny.html

Nechcem byť zlá, ...ale na čajíky sa moc nespoliehaj.
A "vhodné liečiky" určite predpíše najlepšie lekárka,ktorá stanoví diagnózu...
Veľa šťastia!
Chobot
29.03.09,17:42
Ahojte, môžte mi niekto poradiť?
Už dlhší čas sa s manželom snažíme o bábätko. Nedarí sa, neviete niekto o nejakom čaji, liečikoch na podporu plodnosti?

Neviem, koľko máš rokov, ale asi už dosť na to, aby si vedela, že pri dlhotrvajúcich problémoch s otehotnením nejaké čajíky ani samoliečba asi moc nepomôžu. Nepíšeš, ako dlho sa vám "nedarí". Ak je to viac ako rok-dva, tak treba zistiť, v čom je problém. Nebudem ti tu robiť prednášku, ako to zistiť, či čo môže byť v neporiadku, ale navštív svojho gynekológa a ten ti navrhne vhodné vyšetrenia a na základe nich ďalší postup.
pasuliatko
29.03.09,19:55
Ahojte, môžte mi niekto poradiť?
Už dlhší čas sa s manželom snažíme o bábätko. Nedarí sa, neviete niekto o nejakom čaji, liečikoch na podporu plodnosti?

podla mna čo si napísala je kravina aby sa niečo také dalo liečiť čajíkmi alebo liečikmi... mohla by si to vedieť. ked sa vám nedarí treba navštíviť odborníka aby zistil prečo lebo tu ti nikto nepovie prečo to je :mad:
danushka
29.03.09,21:06
Ahojte, môžte mi niekto poradiť?
Už dlhší čas sa s manželom snažíme o bábätko. Nedarí sa, neviete niekto o nejakom čaji, liečikoch na podporu plodnosti?
Požiadaj svojho gynekológa o sprievodný lístok do centra asistovanej reprodukcie. Myslím, že tri pokusy asistovanej reprodukcie hradí poisťovňa v plnej výške.
Treba dobre papať, očistiť myseľ DLHODOBO od negatívnych vplyvov. Prichádza leto, zoberte sa s manželom niekde na aspoň 2 týždne mimo mobilov,PC, doma zamknúť všetky starosti a venovať sa len sebe s čistými hlavičkami.
Držím palce!
rybanka
30.03.09,09:39
Joj, ale ste k nej zlé. Máte síce pravdu, ale ak to nie je dlhodobé - viac ako 1 rok, tak sa nestresuj Adriánôčka. Nie každému sa to podarí na prvý šup. Chce to nejakú zmenu - myslenia, stravovania, v domácnosti - nejaká prestavba, a pod., aby si prišla na iné myšlienky, aj keď sa túžba z hlavy vymazať nedá. Poznám z vlastnej skúsenosti. Ak sa to nepodarí do roka, tak choď na nejaké vyšetrenia, niekedy aj "prkotina" brzdí tak krásnu vec. Želám veľa šťastia.
hana1236
03.04.09,19:10
Ahoj,ja by som Ti poradila jedneho liecitela,ktory pomohol nielen mne ale aj viacerym zenam k detom,ktore poznam aj osobne.Byva pri Trencine,na navstevu musis prist aj s parnerom.Ak chces vediet nieco viac,napis mi na toto meno/hana1236/ do azetu,nechcem o tom hovorit verejne.
adriánôčka
10.04.09,05:40
Takže všetkým Vám ďakujem za povzbudzujúce - v úvodzovkách - rady. Už viem, že sa na poradu môžem obrátiť iba v rámci práce..z Vašich príspevkov vyznieva, že neviete nič o túžbe po bábätku, ani o pochybnostiach, ktoré vo Vás ako v žene neschopnej mať dieťa, vzniknú..ahojte
syrik
10.04.09,07:24
Takže všetkým Vám ďakujem za povzbudzujúce - v úvodzovkách - rady. Už viem, že sa na poradu môžem obrátiť iba v rámci práce..z Vašich príspevkov vyznieva, že neviete nič o túžbe po bábätku, ani o pochybnostiach, ktoré vo Vás ako v žene neschopnej mať dieťa, vzniknú..ahojte

No niekedy tu dokážu byť ľudia naozaj krutí, to je pravda...ale myslím, že väčšina sa Ti snažila dobre poradiť..a tých pár ľudí, čo to nechápu, si jednoducho nevšímaj...vždy sa nájdu aj takí...v každej téme...je to o tom, že každý má na to iný pohľad...ale ak si pozrieš tému Chcem otehotnieť, tam sa to dosť podrobne rozoberá...Ja Ti držím palce, aby sa Ti splnila Tvoja najväčšia túžba ;)
alla66
10.04.09,09:31
Takže všetkým Vám ďakujem za povzbudzujúce - v úvodzovkách - rady. Už viem, že sa na poradu môžem obrátiť iba v rámci práce..z Vašich príspevkov vyznieva, že neviete nič o túžbe po bábätku, ani o pochybnostiach, ktoré vo Vás ako v žene neschopnej mať dieťa, vzniknú..ahojte
Úplne ťa chápem, tiež som mala taký problém. treba ísť na vyšetrenie hlavne manžel,hoci si to muži nechcú priznať, ale neplodnosť môže ovplyvniť nízka koncentrácia spermií,nepravidelnosti tvaru a nedostatočná pohyblivosť. Ich vyšetrenie je jednoduchšie ako vyšetrenie u ženy.

Hlavnými príčinami ženskej neplodnosti sú problémy mechanického charakteru, ako napr. poškodenie vajcovodov alebo nepravidelnosti ovulácie. Ako poruchy priechodnosti označujeme prípady, kedy oocyty z vaječníkov narazia na prekážku, ktorá bráni, aby sa vajíčko dostalo cez vajcovod a embryo do maternice. Hlavnou príčinou tejto poruchy sú teda poškodené vajcovody. Ako poruchy ovulácie sa definujú prípady, keď je ovulácia buď nepravidelná alebo abnormálna, s nepravidelným alebo absentujúcim dozrievaním oocytov. Medzi časté príčiny ženskej neplodnosti patria endometrióza, syndróm polycystických vaječníkov, imunologická neplodnosť (http://www.iscare.sk/vsetko-o-neplodnosti/charakteristika-druhy-a-priciny/co-je-to-neplodnost) a iné.Toto máš určite preštudované...
Neplodnosť: za všetko môže mozog!

Ďalším dôvodom môže byť psychika, stále ťa trápi, prečo sa to tento mesiac nepodarilo. Poznám manželov,ktorí si adoptovali dieťa a o chvíľu už čakali i vlastné....tak prípadov je veľa.
Tiež som navštívila babku-bylinkárku, mala skoro 90 rokov, chodili k nej ženy z okolia o radu a každej poradila to isté : Masírovať brucho bravčovou masťou, pohybmi vyťahovať smerom k prsiam, naparovať sa nad kamilkami a nosiť sťahovacie spodné prádlo. Neviem,či tieto rady pomohli, ale zostala som tehotná. Ak sa podarí to prvé, tie ďalšie prídu, ani nebudeš vedieť ako... hovorí sa : "stačí oprať mužovi trenky a už si v tom"
Prajem vám, nech sa to tento rok podarí...:)


pridám link na tému, ktorú spomínala syrik : http://www.porada.sk/t90425-chcem-otehotniet.html
tutiola
10.04.09,10:09
Milá Adrianôčka. Nezazlievam ti, že si na odpovede reagovala tak ako si reagovala. Nie je to o tom, že by sme ti nechceli pomôcť, alebo aby sme nevedeli nič o túžbe a zúfalých pokusoch mať vlastné dieťa. Tie odpovede boli nanajvyš korektné a možno neskôr prídeš na to, že boli správne a dobre myslené, práve preto, že vieme aká silna je túžba ženy po dieťati. V tvojej žiadosti o pomoc niet sa čoho chytiť, je veľmi stroha na akúkoľvek inú odpoveď ako boli napísané.

Spomeniem tu napríklad dva dosť kuriozne prípady z môjho okolia. V prvom prípade- lekár jednoznačne zakázal partnerovi piť pivo. Výsledok majú penú dcerku. V druhom prípade - obaja boli v poriadku, ale spolu nemohli splodiť dieťa - výsledok - adoptovali si dieťa.

Ktorá zo žien by ti mohla poradiť, čo máš robiť, ak nič iné tu nie je len "poraďte".

Želám ti zo srdca aby sa ti splnil sen o dieťati. Niekedy pomôže ak človek sa prliš nesnaží a nechá to na matku prírodu. Ale myšlienky z hlavy sa nedajú vyhnať.
Kata3181
15.04.09,12:33
Dobry den,
viem, že to asi nebude k teme...ale mam problem a neviem na koho sa mam obratit.
Už mesiac beriem Reductil a dnes rano som si urobila tehotensky test - som tehotná...
Mam strach ,či to neublížilo mojmu plodu...vie mi niekto poradit?
Dakujem...
Bionda
15.04.09,12:44
nepoznám ten Reductil, zrejme na chudnutie- teda vyvodzujem podľa názvu, prečítaj si leták , ale určite to treba vysadiť a ísť k svojmu gynekológovi, ktorý by ti mal potvrdiť tehotenstvo.
piggos
15.04.09,15:54
Ahojte, môžte mi niekto poradiť?
Už dlhší čas sa s manželom snažíme o bábätko. Nedarí sa, neviete niekto o nejakom čaji, liečikoch na podporu plodnosti?
Podla môjho názoru by sa mal dať vyšetriť aj tvoj manžel...nikde nie je napísané že musí byť problém iba v žene
tutiola
25.07.09,07:22
Prešiel už nejaký ten mesiac, zmenilo sa niečo Adrianôčka? Našla si niekoho čo Vám pomohol? Ak môžeš, poraď tým ktoré to potrebujú. Ako si postupovala a s akým výsledkom.