vecierka
29.03.09,20:09
Prosím, mohol by mi niekto poradiť. Chcela by som pre svoj obchod dovážať pivo a vína z Českej republiky z Makra. Je to možné? Ak je to možné, aké povinnosti z toho pre mňa vyplývajú. Treba viesť nejakú evidenciu alebo treba platiť nejakú daň? Nie som platiteľ DPH.
jezko1
29.03.09,18:20
Prosím, mohol by mi niekto poradiť. Chcela by som pre svoj obchod dovážať pivo a vína z Českej republiky z Makra. Je to možné? Ak je to možné, aké povinnosti z toho pre mňa vyplývajú. Treba viesť nejakú evidenciu alebo treba platiť nejakú daň? Nie som platiteľ DPH.

Dobrý večer, predpokladám, že chcete prijímať (dovoz je iba zo štátov, ktoré nie sú členmi EU) pivo a víno, ktoré je uvedené v českej republike v daňovom voľnom obehu, t.j. daň bola v ČR zaplatená. V tomto prípade pôjde o prepravu tovaru mimo pozastavenia dane na podnikateľské účely a musíte postupovať v zmysle § 28 zákona č. 107/2004 Z. z. o spotrebnej dani z piva. To znamená, že musíte takúto skutočnosť oznámiť miestne príslušnému správcovi dane, zložiť zábezpeku na daň a po prijatí piva podať daňové priznanie a zaplatiť spotrebnú daň. Všetko je uvedené v tom § 28.
Čo sa týka vína, treba postupovať podľa obdobného § zákona č. 104/2004 Z. z. o spotrebnej dani z vína, treba si však uvedomiť, či chcete prijať tiché víno, alebo šumivé, resp. medziprodukt. V prípade, že by to bolo iba tiché víno, treba postupovať v zmysle § 32, v tomto prípade nie je Vašou povinnosťou oznamovať a ani skladať zábezpeku na daň.
betka
12.10.10,08:50
Prosím Vás, dokážete ma niekto nakopnúť kde hľadať spotrebné dane s komentárom? (zem sa zľahla pod nimi v knižniciach)

Ďakujem
Kvaka
14.10.10,10:13
Prosím Vás, dokážete ma niekto nakopnúť kde hľadať spotrebné dane s komentárom? (zem sa zľahla pod nimi v knižniciach)

Ďakujem
Skús tu:
Daňový a účtovný poradca podnikateľa
betka
15.10.10,06:57
Skús tu:
Daňový a účtovný poradca podnikateľa

Nič, tie vždy naštudujem od A-Z
Excise Duty
15.10.10,10:16
betka
19.10.10,09:29
Hľadaj tu:
http://www.poradca.sk/hladanie/?query=spotrebn%e1+da%f2&type=16&tabs=8&y=2010+2009+2008+2007&eds=255&in=15&adv=0&filter=0&lockedLast=false
Potrebuješ vedieť niečo konkrétne?

Zákony som nejak prečítala, ale najlepšie sa naštudujem na príkladoch.

Tieto spotrebné dane, to je akokeby tabu na internete, v odbornej literatúre. Píše len jeden jediný človek o nich, ale píše ľahko, zrozumiteľne.