Miro SV
29.03.09,20:35
Zdravím, chcel by som spraviť následovné:
nainštalovať kameru do interieru aby bolo možne cez net, sledovať priestor. Nemusí zaznamenávať. Keď tomu dobre rozumieme tak by sa to malo dať cez IP kameru. Na pripojenie do netu, používam mikrovlne pripojenie. Nebude to hoci kto sledovať.

ďakujem
Miro
helper
02.04.09,13:07
IP kamera- staci aby bola pripojena do routera a nasledne konfigurovana cez webove rozhranie.( a netreba zabudnut presmerovat porty ak sa chcem pripojit spoza routera/FW)

zalezitosti ako detekcia pohybu, zasielanie alarmov na ftp, mail, mobil, atd. tu dufam zatial netreba riesit( to vsetko to zavisi od typu kamery, ci ma servo, nocne videnie, SW.....)

....ale ak si chcem nahodou pozriet, ze kto sa mi napr. motal cez den v izbe pokial som ja bol v praci, na to mi staci aj obycajna webkamera pripojena k PC a zapnuta detekcia pohybu:-)) ... a stoji to neporovnatelne menej;-)))
charonme
02.04.09,13:49
obycajna webkamera pripojena k PC ... a stoji to neporovnatelne menej cele PC stoji obycajne viac ako IP kamera. menej to stoji vtedy ked uz nejake nevyuzite PC mas, ale co spotreba? Ak by nejake obycajne nevyladene PC malo spotrebu dajme tomu radovo o 100W vyssiu ako ta IP kamera tak za rok je to aj o 100 eur viac na elektrine.
Zdenusko
10.04.09,18:06
Cavec,
prave sa zaoberam podobnou temov.Uz som kupil IP Wifi cameru Edimax,a na to aby si sa na nu napichol z vonka cize z akeho kolvek PC potrebujes mat verejnu IP adresu doma..aby si sa vobez mohol dostat na svoj modem router....a pak uz jednoduche.....
lola87
10.02.10,07:46
presne toto mame vo firme. Je to dobra vec, hlavne ked si chce clovek skontrolovat co sa deje vo firme ked tam nieje. robila nam to firma Metacontrol. takze taketo riesenie vrelo doporucujem.
pistik71
11.02.10,14:59
cele PC stoji obycajne viac ako IP kamera. menej to stoji vtedy ked uz nejake nevyuzite PC mas, ale co spotreba? Ak by nejake obycajne nevyladene PC malo spotrebu dajme tomu radovo o 100W vyssiu ako ta IP kamera tak za rok je to aj o 100 eur viac na elektrine.

No to ano, ale ak potrebujes niekde nahravat ten obraz, tak bud PC, alebo nejaky specializovany "rekorder" (co je vlastne tiez PC).
Ale existuju routre ktore maju usb s moznostou pripojit web kamerku - ale to je bez zaznamu.
tomas128
14.02.10,16:01
Táktiež existujú kamery , do ktorých sa dá osadiť pamäťová karta a vedia na ňu nahrávať. Samozrejme ak to má slúžiť iba ako kontrolné oko a nutnosť archivácie udalostí nie je, stačí akákoľvek IP kamera s dostatočným rozíšením, k tomu router podporujúci UPNP prípadne NAT a statická verejná IP adresa. Ešte musím upozorniť na minimálne požiadavky na upload , ktoré sú aspoň 512kbit/s aby sa z obrazu dalo niečo rozoznať (takýto upload zvládne preniesť strema okolo 320x240p). Samozrejme čím vyšší upload , tým vyššia môže byť kvalita obrazu, avšak treba na tom yslieť, aby ste nekúpili megapixelovú kameru, ktorá pôjde natívne v 320x240 :)
Alexander Repčík
07.09.11,09:56
nazdar,potreboval by som poradit
chcem zapojit dve ip kamery na router a chcem k nim pristupovat cez internet..takze potrebujem pre kazdu kameru verejnu pevnu ip adresu alebo sa to da riesit inac? dakujem za kazdu reakciu
Fero11
07.09.11,10:23
Da sa to inac riesit
Ak zapojis do switchu na routery obe kamery, tak (pokial je zapnute DHCP) tak obe kamery dostanu IP adresy
kamera_1 dostane napr. 192.168.1.4
kamera_2 dostane napr. 192.168.1.5
prvu kameru si presmerujes napr na port 20000
druhu kameru si presmerujes napr na port 20001
pristupovat k nim budes cez web

http://tvoja_verejna_ip_adresa:20000
http://tvoja_verejna_ip_adresa:20001
Prip. ak tvoj router podporuje sluzbu dyndns, tak si mozes vytvorit aj domenu napr:

http://moja_kamera.dyndns.com:20000
http://moja_kamera.dyndns.com:20001
V takomto pripade ak sa ti zmeni verejna IP adresa, tak stale bude platit ta dyndns adresa
Alexander Repčík
07.09.11,17:59
https://datacomp.sk/gednet-router-gr-724w_d68037.html mam tento router DDNS to je zrejme to dyndns... alebo nie?

inac, teraz ked zadam verejnu ip adresu daneho routra v tvare 213.103.13.xxx tak mi to proste nacitava donekonecna,proste nepyta to login a heslo do routra tak isto mi ho nejde pingnut stale je to timeout..to asi bude problem co?
nechcem objednat tie kamery a zistim ze to neviem spravit...
Fero11
07.09.11,18:22
Este ide o to ci si ty vlastnik verejnej adresy, alebo si len v LAN sieti, ktorej poskytovatel vlastni verejnu adresu.
Ak zadavas adresu v tvare 213.103.xxx.xxx tak sa samozrejme nic nedeje, lebo si nikde nic nenamapoval. Ak sa chces dostat do routera, tak zadaj jeho adresu, vacsinou 192.168.1.1.
Ak si mimo LAN siete kde je tvou router, tak najprv musis forwardovat adresu routra na verejnu a potom sa da z vonka prihlasit na tvoj router

Ano DDNS je sluzba pre dyndns prip. ine dns servery
ivantt
08.09.11,05:58
Ked to chces pouzit jednorazovo, to si poriesis s ibycajnou webkou. Ked to chces pouzivat castejsie, tak sa musis rozhodnut o kvalite a financiach. Najlepsie riesenie je viderekorder na ktory sa da pripojit viacej kamier bez pouzitia kvadratoru. Rekorder sa da pripojit na net, takze to mozes sledovat z kazdeho kutu zemegule. Tiez mozes pouzit zaznamove zariadenie do PC, taka digitalizacna karta na jednu kameru stoji nejakych 50 = 70€ a mozes si sledovat aj zaznam. Lenze musis mat pevnu IPčku aby sa ti tam niekto nenabudral a aby si si to mohol nakonfigurovat. Bez pevnej IP tazko poriesis tak aby sa ti tam lahko niekto nenabural.
Analogove kamery nie su drahe, digitalne kamery su o nieco drahsie. Slusna kamera s nocnym videnim sa da kupit do 100€.
Ked to chces vyuzivat castejsie tak nekupuj zariadenie na pripojenie 1 kamery, kup si aspon na 4 kamery preto ze casom to budes chciet rozsirit ( ono sa to cloveku zapaci a chce viac, to hovorim zo skusenosti ) a potom je to ovela financne narocnejsie.
Fero11
08.09.11,09:46
Ked to chces pouzit jednorazovo, to si poriesis s ibycajnou webkou. Ked to chces pouzivat castejsie, tak sa musis rozhodnut o kvalite a financiach. 1.Najlepsie riesenie je viderekorder na ktory sa da pripojit viacej kamier bez pouzitia kvadratoru. 2. Rekorder sa da pripojit na net, takze to mozes sledovat z kazdeho kutu zemegule. Tiez mozes pouzit 3. zaznamove zariadenie do PC, taka digitalizacna karta na jednu kameru stoji nejakych 50 = 70€ a mozes si sledovat aj zaznam. 4. Lenze musis mat pevnu IPčku aby sa ti tam niekto nenabudral a aby si si to mohol nakonfigurovat. Bez pevnej IP tazko poriesis tak aby sa ti tam lahko niekto nenabural.
Analogove kamery nie su drahe, digitalne kamery su o nieco drahsie. Slusna kamera s nocnym videnim sa da kupit do 100€.
Ked to chces vyuzivat castejsie tak nekupuj zariadenie na pripojenie 1 kamery, kup si aspon na 4 kamery preto ze casom to budes chciet rozsirit ( ono sa to cloveku zapaci a chce viac, to hovorim zo skusenosti ) a potom je to ovela financne narocnejsie.
1. Chce kupit IP kameru, takze neviem naco mu bude nejaky videorekorder
2. Totez plati o IP kamerach
3. Ak raz nieco tecie po LAN kably, tak sa to da urcite aj zaznamenavat napr. na HDD, len za pouzitia SW (cize netreba ziadny HW)
4. S IP adresou to nema ziadny suvis

Ja sice ziadnu kameru nemam, ani som nikdy nemal, ani som nikdy skamerou nepracoval, ale to je cista teoria
ivantt
08.09.11,10:04
1. Chce kupit IP kameru, takze neviem naco mu bude nejaky videorekorder
2. Totez plati o IP kamerach
3. Ak raz nieco tecie po LAN kably, tak sa to da urcite aj zaznamenavat napr. na HDD, len za pouzitia SW (cize netreba ziadny HW)
4. S IP adresou to nema ziadny suvis

Ja sice ziadnu kameru nemam, ani som nikdy nemal, ani som nikdy skamerou nepracoval, ale to je cista teoria

Ked chce sledovat po internete a aj zaznam, IP musi zadat aby sa dostal na svoj PC a aby mohol pozerat z ktorehokolvek kutu seta. Ked to chce amarersky, nech hlada najlacnejsie riesenie ale ked chce z toho nieco vygtazit, amatercina nestaci. Nechce aby sa nieko nalogoval a sledoval jeho kameru, preto treba pevna IP. Pevna IP sa dava aj z toho dovodu, ze ked chces mat pristup k zaznamovemu zariadeniu, teda rekorderu alebo PC tak adresu do SW musis zadat. Ja som kamerove systemy montoval tak viem o tom trosku. Rekordery sa robia aj na IP kamery a je to vzdy rozumnejsia volba ako cez PC. Hlavne co sa zaznamu tyka. Ked sa pozera na prachy a setri sa, tak potom to vyzera ako v bankach. Maju zaznam s clovekom co prepadol banku azaznam je uplne na H... aka kamera taky zaznam.
Fero11
08.09.11,12:38
Ako som spominal, nemam kameru, ani som nemal a ani neplanujem (jedine ak by ma niekto zasponzoroval :) )
Pravdepodobne si mylis pevnu IP adresu z verejnou IP adresou (ak nema verejnu, tak by sa to dalo pomocou VPN, ale to je uz trocha komplikovanejsie, takze sa drzme toho, ze ma verejnu IP)
IP adresa vobec nemusi byt staticka (pevna), staci na to aj dinamicka. Dnesne IP kamery (aj routery) maju sluzbu takzvany DDNS (dynamicky DNS) cize na nejakom free servery si vytvori konto napr moja_kamera.nejaky_domena.com a vzdy sa pripaja na tuto adresu (DDNS v kamere zabezpeci ze na server kde sa vytvorila domena sa posiela request a checkuje sa ci sa zmenila IP, ak sa zmenila, tak sa automaticky zapise na servery)
Takze IP adresu by sme mali vyriesenu
-----------------
Co sa tyka nejakeho hacku na kameru, tak to silne pochybujem (aj ked som web if ziadnej kamery nevidel, ale na 1000% je takato kamera zabezpecena minimalne menom a heslom a predpokladam aj https)
Takze aj naburanie by sme mali vyriesene
--------------------
Videorekordery neviem co su, nevidel som ich (ak nepocitam kazetovy videorekorder co som vyhodil pred 5 rokmi z balkona, lebo som ho nevedel vyuzit :) ) ale urcite budu ak si ich montoval, ale predpokladam, ze sa davaju do nejakych vacsich budov, napr. hypermarketov, kde maju 50 kamier v prevadzke a vsetko kontroluju, tak tam sa nejake zaznamove zariadenia urcite oplatia.
V dnesnej dobe uz urcite maju kamery rozne porty, kde sa da pripojit nejake zaznamove zariadenie, ci uz su to SD karty usb kluce a pod. Ak sa ip kamera pripoji napr na asus wl500, na ktorom sa da vytvorit FTP server, tak potom to funguje aj bez pocitaca, moznosti je vela, len treba googlovat a pytat sa

Co sa tyka bank, neviem ako to maju poriesene, ale asi sa im to neoplati, ked to tak maju, myslim si, ze v bankach nehraju hlavnu rolu peniaze na zabezpecenie
ivantt
08.09.11,13:06
Ako som spominal, nemam kameru, ani som nemal a ani neplanujem (jedine ak ...............a im to neoplati, ked to tak maju, myslim si, ze v bankach nehraju hlavnu rolu peniaze na zabezpecenie

No pekne si to popisal... ale kamery sa daju naburat a velmi jednoducho. S tym mam skusenosti.. teda nie ze by som ich nabural ja, nepotrebujem nieco take robit a asi by som to sam ani nevedel pokial nepoznam adresy. Ale dokazem sa napojit na niektore kamery ktormi sa monitoruju niektore casti ciest a vobec to nie su verejnosti dostupne kamery. Záznamove zariadenia sa vyuzivaju uz takmer vsade kde clovek chce mat nieco pod kontrolou. ci uz v obchodoch, na ihriskach... proste ked niekto chcd tak si da zaznaove zariadenie. Su digitalne rekordery, ktore dokazu zanamenavat obraz zo 16 kamier vo velmi dobrej kvalite a nie su ani velmi drahe. Pre normalneho cloveka su zaznamove rekordery na 4 kamery dostupne na trhu aj cenovo a poviem ti, ze su neporovnatelne kvalitnejsie ako nejake pc zariadenia. Inak hovorime o aspon poloprofesionalnych zariadeniach a nie amaterskych. To si moe clovek spravit ozaj aj s webkamerou.
Ked som pravil kamerovy system so zaznamom na rekorder tak si ho clovek mohol pozriet niekde na floride tak isto ako keby to mal na PC. Dokonca o nieco bezpecnejsie.
S tymi bankami a penaznymi ustavmi : BEZ KOMENTARA ... ale trosicku mozem... su to zgrlosi co sa tyka vydavkov ale co sa tyka prijmov... no, ved to asi poznas. Asi pred 12 rokmi so daval do zlatnictva kvalitnejsie kamery ako su v bankach teraz....
Fero11
08.09.11,13:52
skus mi dat link na nejaky videorekorder
misoft
08.09.11,14:54
ivantt
08.09.11,15:27
ja davam prednost domacemu rhu, je spolahlivejsi a najcastejsie som kupoval u :
www.slovakalarms.sk dufam ze to nie je reklama...
Fero11
08.09.11,15:43
Ano su kamerove systemy ze 10 tisice €, ale ked si chce obycajny clovek dat niekde pred dom, alebo do miestnosti nejaku malu IP kamerku, tak nebude uvazovat o rekorderoch a pod.
ivantt
08.09.11,16:09
takze kamera s infraprisvietenim cca 80€, napajac cca 20€, zaznamova karta do PC 50€ a kable zalezi od dlzky. Bezdrôtova kamera s prijimacom stoji okolo 150€ ale bezdrotovu nedoporucujem. Zaznamove zariadenie, teda rekorder sa da kupit od 150€. Takze nie su to desattisice €. Profesionalne zaznamove zariadenie na 16 kamier nestoji ani 2000 € take ake desattisice ? Ked chce mat ozaj dobru kameru tak da za nu okolo 300€ takze ani tam to nie je az tak vysoko. A IP vonkajsia kamera tiez nie je najlacnejsia. Alebo je lacna ale je to šupa ktora vydrzi do prveho mrazu. Môj nazor je taky, ze ked mam dat za nieco peniaze, radsej nejaku stovku prihodim a mam kvalitu nez kupit lacno a potom toho lutovat. Je pravda ze sa to da riesit aj IP kamerou a SW ale SW nie je najlacnejsi a mat ho nacierno od niekal stiahnuty.. hmmm... nepouzitelne v dokazovani. A ked uz da kameru, musi dat aj oznacenie ze je to monitorovane kamerovym systemom aby to splnalo vsetky potrebne normy. Dalej ked ma susedov, tiez musi davat pozor aby snimany obraz nezasahoval do jeho pozemku bez jeho vedomia, inak mu mozu narobit riadne problemy. Ono nie je to len tak jednoduche namotovat monitorovanie hoci len auta.
Fero11
08.09.11,17:07
pozri sem, zoberme si videokamery, preco si ludia kupuju videokamery za 300-400€ ked videokamery su aj za 7000-8000€. Vies preco ? pretoze im stacia take za 300€
Predpokladam, ze clovek co sa na to pytal nebude ochotny investovat viac ako 500€. Ano ak by chcel monitorovat nejaku firmu, sklady, dvor .... rozne priestory, tak si to necha navrhnut a nainstalovat odbornikmi a aj si za to zaplati, ale asi vie preco do toho tolko investuje a nebude to len pre potesenie :)
ivantt
08.09.11,18:42
ved za 500€ by monitoroval aj s nahravanim dve kamery. A to by sa mohol rozhodnut ci che rekorder alebo PC. Ja by som si to dokaal spravit bez problemov za 250€...
Alexander Repčík
09.09.11,15:53
za 250€?? tak mi prosim porad co mam kupit prosim,, potreboval by som dajme tomu dve kamery s nocnym videnim aby som ich mohol sledovat na dialku + jedna obycajna bez nocneho videnia nemusi byt ani IP staci so zaznamom na SD kartu...
dakujem
ivantt
09.09.11,16:20
za 250€?? tak mi prosim porad co mam kupit prosim,, potreboval by som dajme tomu dve kamery s nocnym videnim aby som ich mohol sledovat na dialku + jedna obycajna bez nocneho videnia nemusi byt ani IP staci so zaznamom na SD kartu...
dakujem

hovoril som o zazname z jednej kamery. inak digitalizacna karta stoji okolo 170 € na 4 kamery a kamera okolo 50€ s nocnym videnim. Nie IP kamera, tie su drahsie. Kedze uz v tomto smere nepodnikam nemam moznost zlavy inak by som mal tu kartu aj s kamerov o nejakych 30€ lacnejsie. takze by sa dal spravit zaznam na 2 kamery alebo prihodit par ečiek a bol by zaznam na 3 kamery. Ked si najdes na nete slovakalarms a ich stranku, kludne tam zavolaj, on i ti aj poradia aj predaju. Je to firma ktora sa zaobera kamerovymi aj bezpecnostnymi aj protipoziarnymi systemami a šmejdy nepredavaju. Neviem co by si chcel dostat na sd kartu, iba ak nieco malinke neprehladne bez moznosti jasneho obrazu.... skus mysliet trosku trealne.
Alexander Repčík
09.09.11,16:27
digitalizacna karta 170€ + 3x50€ = 320€ navyse ta montaz by bola zrejme zlozitejsia ako kupit dve ip kamery za 170€ a pripajat sa na nich cez DDNS ,,, to ci vobec cez ten tvoj system je mozne sledovat obraz cez internet neviem... takto obidve kamery by mali svoju ddns adresu respektive by som ich portoval cez router a mal by som to dost jednoduche... zase mi tam chyba ten zaznam..no k tomu tvojmu rieseniu zrejme taktiez je treba este kupit PC alebo spominany videorekorder ci nie?
Fero11
09.09.11,17:54
zasa len teoreticky
Napis, aky typ pripojenia mas k dispozicii, ake mas sietove zariadenie (router/modem/ switche ....) ako daleko od switcha budes mat kamery.
Berie sa to tak, ze zariadenia medzi sebou mozu byt spojene kablom o max dlzke 100m (samozrejme v niektorych pripadoch to moze byt aj viac, ale potom mozu byt problemy s roznymi potencialmi medzi zariadeniami)
Ak to mas blizko mozes to zapojit aj ako PoE (cize staci ti LAN kabel aj na napajanie kamery) tiez by nemal byt dlhy LAN kabel, pretoze na kably vznika ubitok napatia a v niektorych pripadoch mozu nastat problemy.
Ak som si prehliadal IP kamery, tak som videl, ze vyrobca dava ku kamere aj SDK kit, cize zdrojove kody FW, kedy si programatori vedia k danemu zariadeniu napisat vlastne aplikacie v mnohych pripadoch lepsie ako vyrobca, cize je mozne ze uz su open source programy, ktore dokazu video zaznamenavat po sieti. Je mozne ze su aplikacie, ktore spolupracuju s routermi, na ktore je mozne pripojit HDD a zaznamenavat video prave tam, ale trebalo by okolo toho trocha pogooglit.
Niesom odbornik v ziadnej oblasti, preto sa snazim radit len teoreticky, ale snazim sa aby si na tom cim viac usetril, cize za malo penazi vela muziky, mozes to dat kludne spravit profikom, ale cenovo budes uplne niekde inde
ivantt
09.09.11,18:28
digitalizacna karta 170€ + 3x50€ = 320€ navyse ta montaz by bola zrejme zlozitejsia ako kupit dve ip kamery za 170€ a pripajat sa na nich cez DDNS ,,, to ci vobec cez ten tvoj system je mozne sledovat obraz cez internet neviem... takto obidve kamery by mali svoju ddns adresu respektive by som ich portoval cez router a mal by som to dost jednoduche... zase mi tam chyba ten zaznam..no k tomu tvojmu rieseniu zrejme taktiez je treba este kupit PC alebo spominany videorekorder ci nie?

takze digitalizacna karta je do PC takze PC potrebujes. Mozes kupit aj digitalny rekorder, ten stoji tiez do 200 € na 4 kamery. Moze sa kupit rekorder aj na IP kamery ale to uz stoji nieco viac. takisto mozes kupit SW k IP. ale to potrebujes zase PC a nie je to lacna zalezitost. Co sa tyka zaznamu, digitalizacna karta je to iste ako rekorder takze robi zaznam. Na 500 GB HDD ti vide tak 5 dni trvaleho zaznamu ale da sa nastavit zaznam len pri pohybe a to vydrzi ovela dlhsie... podla pohybu takze mesiac to vydrzi. ono to zaznamenava aj tien takze mozue byt ak kopa nahravok ktore nevyuzijes. Ked mas PC s internetom, tak samozrejme mozes sledovat cez net, ale k tomu treba pevnu IP. Tento system som montoval asi pred 10 rokmi a chlapik si sledoval co sa mu deje v predajni z floridy z notebooku ( samozrejme, vtedy to bolo ovela drahsie ako teraz, technika ide rychlo dopredu a ceny dolu ). a internet bol vtedy ovela pomalsi, tiez si mohol odsledovat zaznam.
ivantt
09.09.11,18:38
zasa len teoreticky
Napis, aky typ pripojenia mas k dispozicii, ake mas sietove zariadenie (router/modem/ switche ....) ako daleko od switcha budes mat kamery.
Berie sa to tak, ze zariadenia medzi sebou mozu byt spojene kablom o max dlzke 100m (samozrejme v niektorych pripadoch to moze byt aj viac, ale potom mozu byt problemy s roznymi potencialmi medzi zariadeniami)
Ak to mas blizko mozes to zapojit aj ako PoE (cize staci ti LAN kabel aj na napajanie kamery) tiez by nemal byt dlhy LAN kabel, pretoze na kably vznika ubitok napatia a v niektorych pripadoch mozu nastat problemy.
Ak som si prehliadal IP kamery, tak som videl, ze vyrobca dava ku kamere aj SDK kit, cize zdrojove kody FW, kedy si programatori vedia k danemu zariadeniu napisat vlastne aplikacie v mnohych pripadoch lepsie ako vyrobca, cize je mozne ze uz su open source programy, ktore dokazu video zaznamenavat po sieti. Je mozne ze su aplikacie, ktore spolupracuju s routermi, na ktore je mozne pripojit HDD a zaznamenavat video prave tam, ale trebalo by okolo toho trocha pogooglit.
Niesom odbornik v ziadnej oblasti, preto sa snazim radit len teoreticky, ale snazim sa aby si na tom cim viac usetril, cize za malo penazi vela muziky, mozes to dat kludne spravit profikom, ale cenovo budes uplne niekde inde

Uf, tolko info naraz :D samozrejme, cim dlhsie kable tym vacsie straty. Ked pouzijes koaxialny kabel, tych 100 m by mohol zvladnut ale ja by som tam hodil zosilnovac. Mozes viest kamery aj cez *FTP kabel ale tam sa musia pouzit prevodniky. Co tyka IP kamier, s tym uz vela skusenosti nemam, ja som zivnost zavesli na kliniec asi pred 5 rokmi. Ono je skutocne najlepsie, ked si zavolas nekoho kto sa vyzna a ten ti poradi. samotna montaz nie je narocna ale ak to budes chciet vyuzit aj v ramci poistky tak to to bude musiet robit licencovana firma, to nemoze robit ktokolvek. Ako som uz napisal, skus zavolat do slovakalarmsu a tam ti fakt poradia na urovni a hned ti mozu aj nacenit tovar.
Alexander Repčík
09.09.11,19:02
takze z toho vychadza ze najlacnejsi bude nakoniec aj tak variant dve ip kamery + nejaky free soft na zaznam streamovaneho videa,

kamery budu pripojene na router ktory podporuje DDNS respektive DDNS dam priamo do kamery kedze ta ktoru zvazujem kupit to podporuje a bude po probleme... no najlacnejsiu IP kameru s nocnym videnim som nasiel za 200€ ... da sa to kupit aj lacnejsie? respektive by stacila jedna ale aj s motorom aby som si na dialku mohol obzerat cely podnik

veci ohadom utp kabla PoE a rychlosti mojho pripojenia a tak to mi nemusite radit uplny amater niesom..

v prvom rade som potreboval vediet ci na kazdu kameru potrebujem pevnu verejnu IP ale to uz je vyriesene vdaka port forwardingu... takze ak sa nemylim vdaka jednej pevnej verejnej ip adrese to vsetko zvladnem...tj. ak router ma adresu 215.213.xxx.xxx tak proste forwardnem lokalnu adresu kamery č.1 na 215.213.xxx.xxx:81 a kamery č2 na 215.213,xxx.xxx:82 a je to vyriesene...alebo vyuzijem spominany free ddns hosting a je to...

druha otazka sa tyka ceny..a teda za kolko najlacnejsie sa da kupit kamera s nocnym videnim respektive aj s motorom...s motorom som nenasiel vobec a bez motora za 200€...
ivantt
09.09.11,20:16
takze 2 IP kamery to je 2 x 200 €. to je 400 €
2 kamery s nocnym videnim 2x45 € je 90€. mas k dobru 310€. za to kupis rekorder s 500gb hdd, zariadenie na pripojenie k netu a este stovku prepijes s kamaratmi. Ups, este zalezi od toho ci chces do vonkajsieho prostredia alebo vnutorneho. IP kamera do vonkajsieho prostredia je o cosi drahsia.
Fero11
10.09.11,04:16
Tazko je najst nejaky free soft na nahravanie, vacsinou ponukaju spolocnosti za nehorazny peniaz, ale zrejme neviem dobre hladat. Nasiel som vsak toto http://www.slunecnice.cz/sw/netcam/ a je to free pre plnohodnotny zaznam vsak treba dokupit reg. kod.
Chce to ale dalej googlit a hladat (neviem dobre anglicky, takze sa mi zle hlada :) )
ivantt
10.09.11,05:41
Tazko je najst nejaky free soft na nahravanie, vacsinou ponukaju spolocnosti za nehorazny peniaz, ale zrejme neviem dobre hladat. Nasiel som vsak toto http://www.slunecnice.cz/sw/netcam/ a je to free pre plnohodnotny zaznam vsak treba dokupit reg. kod.
Chce to ale dalej googlit a hladat (neviem dobre anglicky, takze sa mi zle hlada :) )

a za registracny kod das ako za hotovy soft :D je vela moznosti, odznelo tu viacero nazorov tak si chalan musi vybrat :)
Fero11
10.09.11,06:59
Myslim si az tak moc to zase nebude, avsak trebalo by to otestovat, ceny su priatelne http://www.incosoft.cz/ a obchod http://www.progressshop.net/incosoft/ Ide o to, ze v niektorych pripadaoch su free softy, alebo velmi lacne softy na ovela vyssej urovni ako platene a velmi drahe softy
Zoberme si napr. comodo firewall je zadara a v rebrickoch/testoch je stale medzi prvymi, libreoffice/openoffice je free a je porovnatelny s MS office. A co sa tyka serverov, linux je komplet vsetko free oproti neskutocne drahym MS serverom
Alexander Repčík
10.09.11,07:02
kde najdem tie obycajne kamery s nocnym videnim za 45€ ? ako to mam hladat pod akym nazvom?
a dalej ked pouzijem bezne kamery tak automaticky potrebujem aj ten rekorder..cena stupa...a je vobec mozne v tomto pripade pripojit sa na tento system cez internet budem moct sledovat obraz z domu?
Alexander Repčík
10.09.11,08:46
este by ma zaujimalo ci je potrebny nejaky certifikat alebo bezpecnostny projekt alebo nieco podobne,,, monitorovany bude gastronomicky podnik..viem ze zaznam mozem uschovavat najviac tyzden...nic viac bohuzial neviem ci sa na to vztahuju nejake zakony a podobne..dakujem
ivantt
10.09.11,12:39
kde najdem tie obycajne kamery s nocnym videnim za 45€ ? ako to mam hladat pod akym nazvom?
a dalej ked pouzijem bezne kamery tak automaticky potrebujem aj ten rekorder..cena stupa...a je vobec mozne v tomto pripade pripojit sa na tento system cez internet budem moct sledovat obraz z domu?

Take kamery najdes na kazdej stranke co sa zaboera predajom kamier. je rpi nich napisane infra prisvietenie. Ale nocne videnie nie je vo farbe, vtedy je obraz ciernobiely. alebo su kamery ktore maju citlivost 0,001lux a to uz vidi v tme lepsie ako ludske oko. Kazde zariadenie sa da sledovat z domu aj z akehokolvek miesta kde sa da napojit na net. Vecer hodimn link nanejaku stranku. rekorder sa dava len v pripade ze chces zaznam. ked chces len zive sledovanie bez zaznamu, to je jednoduche a tych navodov tu bolo vela.
ivantt
10.09.11,12:46
este by ma zaujimalo ci je potrebny nejaky certifikat alebo bezpecnostny projekt alebo nieco podobne,,, monitorovany bude gastronomicky podnik..viem ze zaznam mozem uschovavat najviac tyzden...nic viac bohuzial neviem ci sa na to vztahuju nejake zakony a podobne..dakujem

No so zakonmi je to zlozitejsie. Zaznam si mozes uchovat hoci aj 10 rokov ale bude to len pre teba a neda sa to pouzit ako dôkazovy material. DOkonca aj tyzden je vela. tyzden to je len pre uchovanie zaznamu v rekorderi ale zaznam pre dokazove konanie by nemal byt starsi ako 48 hodin ( mozno sa to uz zmenilo ) a miesto, ktore je monitorovane musi byt aj oznacene a to viditelne ze je monitorovane. Inak je to protizakonne. Aj preto miesta, ktore su monitorovane aj z dôvodu dokazovania by mali monitorovacie zariadenie montovat firmy, ktore maju licenciu. Ale myslim ze to nie je podmienkou, to si treba zistit vtedy ked sa to pojde robit, preo ze sa podmienky velmi rychlo menia. Najlepsie je zistit to na ôpoistovni a policii. Pocas mojej ery najskôr na kamery nebola treba licencia, potom bola treba licencia, neskôr stacilo preskolenie a potom uz nikto nevedel co je a co nie je treba. Bola to zivnost, licenica, zase zivnost a kazda vlada si robi co chce, takze so zmenou vlady zmena zakonov.
yoyo3333
10.09.11,16:30
kde najdem tie obycajne kamery s nocnym videnim za 45€ ? ako to mam hladat pod akym nazvom?
a dalej ked pouzijem bezne kamery tak automaticky potrebujem aj ten rekorder..cena stupa...a je vobec mozne v tomto pripade pripojit sa na tento system cez internet budem moct sledovat obraz z domu?

Skus sa pozriet na túto: http://www.dealextreme.com/p/ip-wireless-wifi-lan-network-surveillance-pan-tilt-camera-with-night-vision-microphone-56084
Je tam ze sa da aj na dialku ovladat a za 48€ super cena. Postovne je tam zdarma, ale budes si na nu musiet nejake dva tyzdne pockat.
Na tej stranke su aj ine kamerove systemy a aj cele zostavy, tak si to popozeraj. Moc sa v tom zase neviznam, ale myslim ze na slovensku lacnejsie tazko kupiš...
Tu je preklad:
- Rýchle a jednoduché nastavenie
- Denné aj nočné videnie s IR LED
- Auto IR-LED osvetlenie pre nočné videnie (vzdialenosť 10 metrov)
- Vstavaný vysoko citlivý mikrofón
- Povoliť vzdialené Pan / Tilt ovládanie
- Povoliť vzdialené sledovanie videa a záznam z pripojenia k internetu
- Obrázok Kompresný formát: Štandardný M-JPEG
- Podpora jednosmerné audio monitoring
- Balíček obsahuje:
- 1 * Bezdrôtová kamera
- 1 * Anténa
- 1 * Sieťový kábel
- 1 * 100-240V sieťový adaptér (US vidlice)
- 1 * Montážny materiál
- 1 * Software CD
- 1 * Používateľská príručka
- Montážne príslušenstvo
ivantt
10.09.11,18:35
tu je link na nejake kamery, nie su tam sice ceny ale ak by sa ti nejaka pacila, cenu tu zistim :
http://www.slovakalarms.sk/kamery-analogove-pal/i-4558.html

kokretne tako je menej ako 50 € aj s dph
http://www.slovakalarms.sk/kamery-analogove-pal/tubusove-kamery/s-ir-prisvietenim/ec-tmir10-42p3-f37-s.html

je to kamera do vonkajsieho prostredia, nepotrebuje kryt s vyhrievanim....
Alexander Repčík
11.09.11,21:41
dobre tak dajme tomu som sa rozhodol pre tie analogove kamery s IR prisvietenim..ale ako mozem sledovat obraz cez internet bez rekordera s LAN portom?

dealextreme racej nie
Fero11
12.09.11,05:25
no nemozes! Analogove kamery maju len analogove vystupy, ty ich do rekordera zapojis v rekordery sa zaznam ulozi a ak ma rekorder LAN porty, tak je mozne ho zapojit na LAN siet a v tom pripade by bolo mozne sledovat aj on-line. Pravdepodobne ten rekorder musi analogovy signal namodulovat na signal zrozumitelny pre protokol TCP/IP cize to musi digitalizovat a potom to vie poslat do siete
Vyhol by som sa vsak kupe analogovych kamier
mozno viac poradi ivantt
ivantt
12.09.11,05:59
dobre tak dajme tomu som sa rozhodol pre tie analogove kamery s IR prisvietenim..ale ako mozem sledovat obraz cez internet bez rekordera s LAN portom?

dealextreme racej nie

Dnesne rekordery su pripojitelne na net, a ked ho nemaju, tak sa da dokupit za par supiek zariadenie na pripojenie na internet. tam nie je problem...
ivantt
12.09.11,06:13
no nemozes! Analogove kamery maju len analogove vystupy, ty ich do rekordera zapojis v rekordery sa zaznam ulozi a ak ma rekorder LAN porty, tak je mozne ho zapojit na LAN siet a v tom pripade by bolo mozne sledovat aj on-line. Pravdepodobne ten rekorder musi analogovy signal namodulovat na signal zrozumitelny pre protokol TCP/IP cize to musi digitalizovat a potom to vie poslat do siete
Vyhol by som sa vsak kupe analogovych kamier
mozno viac poradi ivantt

Kazde zariadenie, ci uz rekorder alebo zaznamova karta je digitalizacne zariadenie, komprimuje zaznam do mpeg4. N bezne pouzitie, na monitorovanie a vyvolanie poplachu stacia analogove kamery.. Maju 420 a viac riadkov a v podstate to staci. A ked je clovek blyzsie je rozoznatelna tvar., Samozrejme ie IP kamera ma kvalitnejsi obraz ale aj cenu. Ale na druhej stranie, sme v realnom zivote a nie vo filme, takze ked je clovek od kamery vzdialeny tak ziadny soft nespravi to co vidime vo filmoch, priblizit, este priblizit, vyhladit a mame ho... blbost. To sa da len s kvalitnou kamerou a tie sa pouzivaju len na vojenske ciele.
Okrem toho, vies preco pouzivam digitalny fotoaparat a nie analogovy ? nie je to kôli kavlite fotiek ale kôli tomu, ze vyvolanie filmu je drahe, film je drahy a fotky taktiez... analogovej fotografii so svitkoveho filmu sa ziadny digital nevyrovna... to iste plati o kamerac. ziadna digitalna kamera nezaznamena obraz tak verne ako klasika. Ibaze digital je na ovladanie jednoduchsi, je lacnejsi a da sa spracovat doma na PC takze pohodlnost víťazi a ked sa spoji pohodlnost s cenovou dostupnostou tak nie je o com.
V praci mame analogove kamery, iadny digital a ked stojis od kamery nejakych 200 m tak dokazem si to priblizit az tak, ze mozem rozoznat farbu tvojich oci... ale ked sa to ulozi na zaznam, uz je to zdigitalizovane a vysledok je uplne iny. Lenze je rozdiel dat za analogovu kameru 50€ alebo 2000€... Mslim ze ziadny rozumny projektant by tam digitalne kamery neprojektoval. Ked potrebujeme zaznamenat nejaky detail tak digitalna kamera by to nezvladla. aspon nie dostupne na trhu a cene. Nie sme NATO ani ina vojenska organizacia takze k takej kvalite sa skôr ako za 10 - 20 rokov tazko niekto dostane. az ked vojaci vymyslia nieco kvalitnejsie, potom ano.. ked to bude zastarale...
Alexander Repčík
12.09.11,07:39
ano ale kde najdem rekorder na analogove kamery s LAN konektorom do 200€? momentalne mi vychadza jednoduchsie riesenie pomocou http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_IR_kamera_PIH-0042P3.6_IP_kamera_(PIH0042P36)-p56806.html a routra ktory ma usb kontektor a po pripojeni disku sa disk sprava ako FTP... tj disk 50€ router 50€ plus dve tieto kamery 150€ to je 250€ ...tuto ciastku by som dal iba za spominany rekorder s LAN konektivivtou..alebo sa mylim?
ivantt
12.09.11,07:44
ano ale kde najdem rekorder na analogove kamery s LAN konektorom do 200€? momentalne mi vychadza jednoduchsie riesenie pomocou http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_IR_kamera_PIH-0042P3.6_IP_kamera_(PIH0042P36)-p56806.html (http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_IR_kamera_PIH-0042P3.6_IP_kamera_%28PIH0042P36%29-p56806.html) a routra ktory ma usb kontektor a po pripojeni disku sa disk sprava ako FTP... tj disk 50€ router 50€ plus dve tieto kamery 150€ to je 250€ ...tuto ciastku by som dal iba za spominany rekorder s LAN konektivivtou..alebo sa mylim?

tento je za 200 aj s DPH
http://www.slovakalarms.sk/Default.aspx?uri=kamerove-systemy/vido-dvrs-04t
mozes pripojit aj analogove kamery aj digitalne kamery... je to digitalny rekorder a to neznamena ze mozes pripojit len digitalne kamery
ivantt
12.09.11,07:48
ano ale kde najdem rekorder na analogove kamery s LAN konektorom do 200€? momentalne mi vychadza jednoduchsie riesenie pomocou http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_IR_kamera_PIH-0042P3.6_IP_kamera_(PIH0042P36)-p56806.html (http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_IR_kamera_PIH-0042P3.6_IP_kamera_%28PIH0042P36%29-p56806.html) a routra ktory ma usb kontektor a po pripojeni disku sa disk sprava ako FTP... tj disk 50€ router 50€ plus dve tieto kamery 150€ to je 250€ ...tuto ciastku by som dal iba za spominany rekorder s LAN konektivivtou..alebo sa mylim?

ta kamera co davas link ma zaruku len 1 rok... keby mala 2 roky tak je raz tak draha.. kto vie preco len rok ???
Fero11
12.09.11,08:03
podla zakona by mala mat 2 roky, to sa nehamby predajca ??
Alexander Repčík
12.09.11,13:51
zaruka je len jeden rok lebo sa tento obchod riadi madarskym zakonnikom... a v podstate je mi to jedno ci je zaruka rok alebo dva...

hmm keby som nasiel rekorder aj s diskom aspon za tych 170 tak by som do toho siel kedze by som sa vyhol nastavovackam router-usb-ftp a predpokladam ze po zadani IP by som sa do toho rekordera dostal a vedel by som robit to iste ako v pripade IP kamier...pri cene cez 200€ sa mi to nevyplati..

ak by som chcel jednu ci dve kamery tak za nich dam max 200€ plus router s diskom do 90€ tj 300€...hm to znamena ze cenovo to je prakticky to iste...

takze vlastne sa mi ten analog mozno aj vyplati:D kedze keby som neskor chcel dalsiu kameru tak by to bolo uz lacnejsie...
takze zrejme pojdem nakoniec do toho analogu... jedine mam obavy z toho pripojenia cez net...mam obavy ze to nebude tak efektivne ako s ip kamerou... tu si forwardnem do prehliadaca dam ip a je to..tu to bude zrejme tak isto ale zase pochybujem ze to bude mat podporu ddns dalej ze to bude zrat viac bandwidthu atd
ivantt
12.09.11,15:47
Riesenia su rozne, nazory su rôzne. Bolo tu toho popisane vela a je na cloveku co si vyberie. Mozno nejake uplne ine riesenie ale ma nad cim rozmyslat. Inak link na rekorder co som daval je do 200€ a da sa pripojit na net. Skôr je dolezite ani nie tak ci IP. analog alebo digital, skôr je dolezite rozmiestnenie kamier a zákon. Ak to nie je v sulade so zakonom, kamery a zaznam je uplne zbytocny.
Inak clekom poucna debata pre mna to tu bola :)
Fero11
12.09.11,16:53
zaruka je len jeden rok lebo sa tento obchod riadi madarskym zakonnikom... a v podstate je mi to jedno ci je zaruka rok alebo dva...

Asi vedia preco davaju zaruku jeden rok
Jarda Slatinany
13.09.11,09:48
Zajímavá diskuse. Snad Vám pánové pomůže v laborování moje zkušenost. Na moje kamery v akci se můžete mrknout pomocí IE tady- http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/
Ve firefoxu, opeře, nebo chromu to zvenku nejde, sorry.
http://www.lan-shop.cz/edimax-ic-3030-ic-3030-114970 - tahle kamera může nahrávat pohybem detekované scény, ale jsou to jen kraťoučká rozmáznutá videa, nebo fotky, ze kterých není nic poznat a hrozně blbě se to z té kamery stahuje a prohlíží. Daleko praktičtější by byl určitě digitální rekordér a hlavně citlivější kamery. Jak někdo psal, na sledování plynulého videa z netu je potřeba určitá propustnost. Většina providerů dovoluje download větší, než upload. U nás se rychlost uploadu zastavila na 1Mbitu asi z taktických důvodů, protože si provideři ušetří starosti s řešením soudních sporů plynoucích z nelegálního šíření čehokoli. Policie totiž sleduje toky dat a když toho někdo posílá ven podezřele moc, zaměří se na něj a sleduje, co odesílá. Tato rychlost dovolí uploadovat tak 3 až 5 snímků z průměrné kamery. Není to bůhvíco, ale na přehled to stačí. V domácí síti se kamery chovají mnohem živěji, to ale záleží i na routeru, swičích a jiném síťovém braku, stejně jako na výkonnosti kompu. Stará vykopávka to plynule nezobrazí.
http://www.youtube.com/watch?v=KZZWFkH1mYg - Třeba toto video je natočeno ip kamerou Edimax-IC1510, rozlišení 640x480, jako většina videí na mém kanálu youtube. Tak to můžete porovnat s vašimi pokusy. Postupně si budu kupovat lepší kamery a vyměním hlavně tu na dně za citlivější, protože jak se říká- "s jídlem roste chuť". Kamerám zdar.
Zitulda
13.09.11,10:39
Prosím Vás poznáte niekto tieto kamery?
TP-link TL-SC3430 1,3 Mega Pixelová IP kamera


http://images.dipol.com.pl/pict/k1155.jpg (http://images.dipol.com.pl/pict/k1155+.jpg)
Je vhodné na použitie pre vstupné priestory v bloku a pre snímanie vonkajšieho schodiska, vstupných priestorov pri schránkach a suterénnych priestorov pred vstupom do pivníc. Ja v tomto som laik, ale veľmi nám to odporúčajú, lebo vraj nestojí veľa a je príííma. Údajne všetko spolu cca Ja si ju ale neviem prestaviť osadenú kdesi na nejakom podstavci na stene a jej zabezpečenie proti tzv: zberateľom:(
Na otázku ako to všetko zabezpečiť, odpoveď bola, že na kovovú poličku pod strop a chrániť to akousi mrežou. Osobne som proti.
V prílohe je aj kompletná cena, prosím pozrite sa, vyjadrite sa aj ku všetkým komponentom, či je v tom všetko. Budem Vám veľmi povďačná za Vaše názory, či propomienky.
Jarda Slatinany
13.09.11,11:06
Co tím chcete sledovat? Je to veřejný prostor? Že se bojíte ukradení. Jo a příloha se kromě obrázku nepovedla. Jsou i kamery namísto kukátka, třeba tahle- http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95398
Alexander Repčík
13.09.11,17:46
no co ja viem ja by som dal prednost skor niecomu takemu: http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_IR_kamera_PIH-0042P3.6_IP_kamera_(PIH0042P36)-p56806.html

alebo

http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_Mini_dome_IR_kamera_PIH-0442P4.3_IP_kamera_(PIH0442P43)-p56809.html

bohuzial nemam tie kamery vyskusaene takze neviem aky to ma obraz a ake moznosti ponukaju ale cena je super...
to co si tu hodil vyzera skor na sledovanie kanclu a tak nie do priestorov pristupnym verejnosti
eerl
13.09.11,18:42
s tym tp linkom mam dobre skusenosti, je to taky zaklad... lepsie je ale napajanie cez poe, pretoze tato kamera musi byt umiestnena niekde blizko el. zasuvky... myslim ze tato poe nepopodruje... odporucam kablovu verziu, pretoze existuje aj bezdrotova (ma aj pripojenie do lan)
eerl
13.09.11,18:43
30 eur marza na jednej kamere sa mi zda dost vela...
Zitulda
14.09.11,07:21
Co tím chcete sledovat? Je to veřejný prostor? Že se bojíte ukradení.
:) No nie preto, že nás niekto cudzí ukradne. Ale nám niekto cudzí, či aj z bloku niečo zničí, pokadí, alebo založí nepotrebným haraburdím.Je to do bloku kde je 90 bytov a chceme ochrániť ako vstup do brány, tak priestor pred schránkami, lebo máme všetko vynovené tak si to chceme uchrániť. Nech sa nám po bloku nezdržujú neželané osoby a do suterénu, okrem iného aj zabrániť ľudom, čo po večeroch ukladajú nepotrebnosti nie do vlastných pivníc, ale chodbičiek medzi kobkami. Nikdy sa už nevynesú do bytu, chatu, ale ani do zberného dvora.
Jo a příloha se kromě obrázku nepovedla.
Už som ju priložila...je to cenová ponuka sso vším všudy, ale pre dve kamery a nám je vhodnejšie mať tri.
Jsou i kamery namísto kukátka, třeba tahle- http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95398
Jarda ďakujem Ti pekne za odpoveď. Moja odpoveď je tu priamo v citácii a zároveň som do príspevku doložila chýbajúcu prílohu. Mne sa tá kamera z linku sa mi páči, ale skôr mi pasuje do RD, prípadne pre sledovanie priestoru pred bytom. Alebo sa mýlim?
sthruska
14.09.11,07:27
V takom prípade to odporúčam urobiť "oficiálne", aby sa záznamy dali použiť ako dôkazový materiál.
V mojom meste vďaka tomu chytili a usvedčili 6 recidivistov. Nie je problém vymáhať náhradu škody. Mnohí ľudia po vzhliadnutí záznamu radšej škodu uhradia než by sa to malo rozmazávať.
Zitulda
14.09.11,07:30
no co ja viem ja by som dal prednost skor niecomu takemu: http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_IR_kamera_PIH-0042P3.6_IP_kamera_(PIH0042P36)-p56806.html

alebo

http://www.edigital.sk/Kamery_pozorovacie_systemy/LILIN_Mini_dome_IR_kamera_PIH-0442P4.3_IP_kamera_(PIH0442P43)-p56809.html

bohuzial nemam tie kamery vyskusaene takze neviem aky to ma obraz a ake moznosti ponukaju ale cena je super...
to co si tu hodil vyzera skor na sledovanie kanclu a tak nie do priestorov pristupnym verejnosti

Alexander ďakujem Ti pekne za linky aj odpoveď. Škoda, že nemáš ich odskúšané, mne sa páči hlavne tá druhá, iba sa bude musieť pozrieť na link odborník aké má parametre.
Pri cenovej ponuke čo som dostalak ponúkanej a vychvaľovanej kamere som do môjho príspevku priložila zabudnutú cenovú ponuku aj s komponentmi. Trocha ma zatiahlo, že je potrebné aj PC, (nedá sa na to použiť PC, ktoré máme?)
Máš pravdu, že tá kamera aj ne skôr pasuje do sledovania kancelárie.
Zitulda
14.09.11,07:58
V takom prípade to odporúčam urobiť "oficiálne", aby sa záznamy dali použiť ako dôkazový materiál.
V mojom meste vďaka tomu chytili a usvedčili 6 recidivistov. Nie je problém vymáhať náhradu škody. Mnohí ľudia po vzhliadnutí záznamu radšej škodu uhradia než by sa to malo rozmazávať.
Práve o to nám ide, tomu sa vyhnúť. Stalo sa u nás, že cez obed vykradli byt aj šatňu pre montážníkov zateplenia a pobrali im mnoho vecí...za polhodiny, čo sa šli naobedovať a nikto nič nevidel, nepočul:(
Jarda Slatinany
14.09.11,08:24
Nevím, jak to máte v domě zařízené s vlastnictvím bytů a případným společným účtem na nutné výdaje s údržbou a rekonstrukcemi celého domu, nebo jednotlivého vchodu, ale předpokládám ,že jestli jste se nějak dohodli na nelevných opravách, jistě se už dohodnete na zakoupení několika kamer s digitálním rekordérem. Tímto souhlasím s příspěvkem sthruska. Mezi nájemníky se jistě najde vždycky někdo, kdo bude plnit funkci FBI (důchodci) a alespoň semtam se do nich jistě podívá každý, hlavně v době reklam. Do domovního rozvodu by se signál ze všech kamer dal jistě napojit buď přes nějaký modulátor a sledovalo by se to pomocí klasické televize, nebo jestli máte společný internet, tak pomocí ip protokolu v každém počítači v domě, případně obojím. Venkovní kamery bych přidělal tak vysoko, aby se na ně dalo dostat jen ze žebříku a ve sklepech a na chodbách je dát pod strop tak, aby případný škůdce byl natočen při každém pokusu kameře ublížit, to je-aby se pohledu kamery nešlo vyhnout. Nějaké zajištění proti ukradení by se samozřejmě hodilo. Zajistěte nějaké společné finanční krytí a jistě se v domě najde někdo šikovný, kdo ten systém do domu pořídí a namontuje.
Jo a ta kamerka BRINNO je opravdu jen jako náhrada za klasické dveřní kukátko a sleduje se tím prostor před domovními dveřmi. Já jsem ji namontoval k rodičům hlavně kvůli tchýni, která je jak malé pivo a do kukátka nevidí, protože je vysoko. Takhle zmáčkne čudl, vidí kdo je přede dveřmi, může si ho dalším stikem tlačítka přiblížit a zároveň se obraz nahrává na mikrosd kartu.
Alexander Repčík
14.09.11,10:55
urcite sa da pouzit PC ktore uz mate - podla tej prilohy tam bude potrebne doinstalovat niejaku distribuciu linuxu co pre kazdeho ITckara nemoze byt ziaden problem...no ak si precitas celu diskusiu dozvies sa ze namiesto PC je vhodnejsi rekorder ktory ziadnu instalaciu nepotrebuje /v prilohe sa pise ze instalacia linuxu - 80€/ ktory navyse stoji menej ako samotny novy pc + hdd...ja som nasiel rekorder za 130€ aj s diskom co robi rozdiel 170€ ked spocitam pc+linux+hdd...a stojim si aj za tym ze tieto kamery tp-link sa vyslovene nehodia na verejne priestory preco racej nepouzit kameru na to urcenu? ceny su priblizne rovnake

celkovo si myslim ze tieto firmy na tom maju fakt velke marze...
ak ale samoinstalacia sa neda pouzit pre dokazovanie tak potom zrejme firmam treba platit tie velke sumy...nic ine neostava...

skusil by som ale poziadat firmu o instalaciu s videorekorderom cenu by ti teoreticky ponukli tu istu ale mala by si zaznam na rekorderi + kedze ide o IP kamery si obraz mozes urcite pozriet aj doma cez PC

vie mi niekto povedat ci naozaj je nutne mat system instalovany certifikovanou firmou aby som zaznam mohol dolozit policii ako dokaz v pripade npr lupeze?
ak ano ako ziskam takyto certifikat ako zivnostnik zaoberajuci sa pocitacovymi sluzbami?
ivantt
14.09.11,17:25
vie mi niekto povedat ci naozaj je nutne mat system instalovany certifikovanou firmou aby som zaznam mohol dolozit policii ako dokaz v pripade npr lupeze?
ak ano ako ziskam takyto certifikat ako zivnostnik zaoberajuci sa pocitacovymi sluzbami?

Ono tie zakony sa casto menia. Njlepsie je spojit sa s nejakou firmou ktora ma taku cinnosti a oni vedia ovedat ci je alebo nie je na to potrebna licencia. Na zabezecovacku je treba ale ci sa tam teraz pocitaju aj kamerove systemy tak to neviem. co sa tyka poistovne, tie vyzaduju certifikat a co sa tyka sudneho dokazovania, to je vo hviezdach. Niekedy staci zaznam aj amatersky a niekedy nepomoze ani zaznam profesionalny. Dokonca sa moze stat, ze das zaznam a nie ze ti to nepomoze ale sa obrati proti tebe. Je ale iste, ze zaznam nesmie byt starsi ako 48 hodin, inak je nepouzitelny. Takze zazam musia prevzdiat a zaevidovat organy cinne v trestnom konani vcas. NO a ked zaznam poskytnes mediam, moze byt z toho hovadny pruser... A posledne, objekt, ktory je strazeny kamerovym systemom tak musi byt viditelne oznaceny ze je monitorovany. Ked tam nie je oznacenie tak cely zaznam ti je na jednu vec... hovori sa tomu pečko :D