zdendo
08.07.05,17:38
Ahojte poradcovia poradaci:-)


Použivam vlastne MV NEzaradene do uctovnictva.
Mam zaplatenu aj cestnu dan na tento rok.
Co si mozem dat ako SZCO do nakladov a ako pocitat sluzobku v zahranici?
Viem ze mam narok na pausal za km 6,20,-
Kupoval som benzin na Slovensku pred cestou potom v Rakusku, v Nemecku.
Dalsie vydaje som mal rakuska dialnicna znamka, parkovne, ubytovanie 1 noc.
V podstate som bol za hranicami od piatka 22:00 do nedele 18:00.
Kolko je stravne a kolko si mozem dat vreckove?
Co vsetko si mozem dat do cestaku?
Dakujem
lenkak
08.07.05,16:45
Keď si dáš vyhľadávanie - hore vpravo tlačítko hľadať a zadáš si tam názov napr. cestovné, alebo nejaký iný názov, nájdeš veľa informácii aj odpovede na tvoje otázky.
Takisto aj keď sa pozrieš na koniec tejto stránky máš tam podobné témy, stačí na ne kliknúť.
zdendo
08.07.05,18:39
Prehladal som to uz predtym ako som napisal tuto otazku ale odpovede na moju otazku som nenasiel. Väčšinou su tam odpovede ohladne zamestnancov.
lenkak
08.07.05,18:47
Daňovými výdavkami sú aj výdavky spojené s cestou, ktorú vykonáva daňovník s príjmami z podnikania a z inej sam. zárobkovej činnosti vlastným osobným motorovým vozidlom nezahrnutým do obch. majetku, a to do výšky náhrady výdavkov za spotrebované pohonné látky a sadzby základnej náhrady podľa zákona o cestovných náhradách. Touto zákonnou úpravou sa zrovnoprávnili podmienky platné pri cestovaní a výkone činnosti v inom mieste medzi zamestnancami a podnikateľmi. Uvedené platí od 01.11.2005.
lenkak
08.07.05,19:01
sadzby stravného: Rakúsko 45 euro, Nemecko je tiež 45 euro
vreckové je vo výške od 5% do 40% určeného stravného
Máš nárok
- na stravovanie (pri tuzemských aj zahraničných cestách)
- na ubytovanie
- na cestovné dopravnými prostriedkami
- pri činnosti vykonávanej v zahraničí aj suma do výšky 40% nároku na stravné
zdendo
08.07.05,19:08
Lenkak dakujem.

Ved uctovnicka, ktora mi to bude spracovavat to bude vediet. len som to chcel mat pripravene.
Dik
ondrejvla
08.07.05,19:12
Lenkak dakujem.

Ved uctovnicka, ktora mi to bude spracovavat to bude vediet. len som to chcel mat pripravene.
Dik
Daj si hľadať*MV nezaradené*, tak ako som to napísala, nájdeš tam množstvo odpovedí na túto tému. Je tam aj tabuľka pre výpočet, ja som ju tam prikladala v linku.
babenko1
08.07.05,19:14
Určite bude :-)
zdendo
08.07.05,19:21
Ahoj Babenko:-)

Len som Ti chcel pripravit aj zopar cestakov co som bol na sluzobkach.
To ale asi blizsie cez telefon. zavolam ti na buduci tyzden:-)
Ahoj

A dik ostatnim za ochotu.
petki
10.07.05,16:27
Vie mi niekto, prosím, poradiť ? Ako SZČO mám vo finančnom prenájme motorové vozidlo. V prípade služobných jázd účtujem len spotrebované PHM podľa priemerných cien v danom mesiaci. Zároveň som zamestnancom spoločnosti X, kde na základe písomnej dohody účtujem základnú náhradu a spotrebované PHM pri "vozidle okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa." Zákon 283 nehovorí nič o vlastníctve vozidla pri používaní vozidiel pri pracovných cestách. Postupujem správne ?