duves
30.03.09,09:04
Mám takú otázku. Dá sa naplniť toner do laserovej tlačiarni v domácich podmienkach? Resp. aké sú s tym spojene rizika, ak použijem čiernu náplň od iného výrobcu (napr. lexmark) do tlačiarne inej značky (napr.samsung).
mpca
30.03.09,07:18
v domácich podmienkach veľmi ťažko ale nieje to nemožné,,,
1. treba vedieť ako otvoriť a zavrieť kazetu
2. či bude "prášok" kompatibilný ťažko povedať,, ja si myslím že v podstate je to vždy čierny toner, avšak ako bude "držať" na valci to neviem,,,
Chobot
30.03.09,07:41
Mám takú otázku. Dá sa naplniť toner do laserovej tlačiarni v domácich podmienkach? Resp. aké sú s tym spojene rizika, ak použijem čiernu náplň od iného výrobcu (napr. lexmark) do tlačiarne inej značky (napr.samsung).

AK nechceš vyzerať ako tá asistentka na obrázku, tak to radšej neskúšaj...:D:D:D

Ten prášok je totiž strašne jemný a veľmi nepredvídateľný - nesype sa ak napr. piesok, ale chvíľu drží pohromade a potom keď sa pohne, tak ho už nezadržíš. V byte by som to rozhodne neskúšal.

Ale niektoré kopírky majú dopĺňateľné zásobníky, všetko sa deje skoro uzavreto. Mali sme takú kopírku, náhradná náplň sa nasadila na zásobník a až potom, keď to bolo spojené sa vytiahla fólia, čo uzatvárala náhradnú náplň. Tá sa presypala do zásobníka a prázdna náplň sa vyhodila. Aj tak sa ale stalo, že sa nejaký zvyšný prášok vysypal na podlahu.
dolfort
30.03.09,07:59
Ja by som to isto neskúšal.
Pokiaľ tonerový prach nie je vyslovene toxický, tak minimálne nebezpečný určite.
http://www.ipcs.com/c_and_s/pollution/toner_pollutes/bw_toner/
kergulaan
30.03.09,08:49
:D:D:D
AK nechceš vyzerať ako tá asistentka na obrázku, tak to radšej neskúšaj...

Preco??? ved vyzera dobre.
duves
30.03.09,12:58
Možno to mladé dievča má už prax. S tonermi samozrejme:D.
Hádam pomôže, popradí.
kergulaan
30.03.09,13:26
Hádam pomôže, popradí.

Krasne slovo "popradi" - co vsetko sa da pod nim chapat. :>D
PotPalo
31.03.09,12:25
Problém bude zohnať správny prášok. Ja som skúšal naplniť 3 tonery z rôznych tlačiarní práškom MINOLTA (dajaký starý v zelenej plastovej flaštičke, určený asi pre kopírky), a výsledok bol takýto: tlačiareň LEXMARK-dobrý:):), tlačiareň SAMSUNG-slabšia čierna (skôr sivá):), tlačiareň HP-sivé pozadie na celom papiery, no hrôza...:(:(:(
duves
01.04.09,09:15
Problém bude zohnať správny prášok. Ja som skúšal naplniť 3 tonery z rôznych tlačiarní práškom MINOLTA (dajaký starý v zelenej plastovej flaštičke, určený asi pre kopírky), a výsledok bol takýto: tlačiareň LEXMARK-dobrý:):), tlačiareň SAMSUNG-slabšia čierna (skôr sivá):), tlačiareň HP-sivé pozadie na celom papiery, no hrôza...:(:(:(
No toto potrebujem vediet.:rolleyes: