pizzanoel
30.03.09,10:54
Dobrý deň,

Chcem sa spýtať ako dlho trvajú skúšky od podania žiadosti na získanie dotácie?

Ďakujem
kraisz
30.03.09,12:31
Dneska som bol na úrade práce, chcel som podať žiadosť na školenie. Bola novela zákona a nevedeli mi nič konkrétne povedať majú v tom chaos aj oni. Zatial ani žiadosti neberú. školenia budú prebiehať iným systémom, namiesto jedného dňa to možnože bude celotýždenná záležitosť. Svoj podnikatelský zámer každý bude musieť obhájiť pred komisiou. Takže dosť to skomplikovali bohužial :(
Franta
30.03.09,19:37
No. . . ja som si ziadost aj s vypracovanym podnikatelskym planom podal 24.3.2009 a od 27.3 som na rekvalifikacnom kurze "Zaklady podnikania", je to 10 dnovy kurz. . . pri podavani ziadosti mi povedala na UP, ze ak uz mam zabezpeceny kurz, nebudem musiet robit testy. ..

ale momentalne sa vravi, ze aj testy sa budu robit a podnikatelske plany asi znovu robit. . . normalne tomu neverim. . . na UP samozrejme nevedia nic konkretne povedat. . . zajtra sa tam maju od nas dve stavit a spytat sa osobne, tak som zvedavy. . .

ked mam uz ziadost podanu, predsa nemozu chciet, aby sme to cele este raz robili a s inymi podmienkami, ktore maju aj tak platit az od 1.4. . no nie???
:mad::mad:
adam85
30.03.09,20:05
Ahojte, musim tu napisat aj ja lebo uz mam z UP nervy v p.....!!!
Zacal som si prispevok na SZC vybavovat v decembri 2008 a do teraz to nie je dotiahnute! //Testy som absolvoval 19.3.// Zajtra by som si mal ist pre zivn. list a podpisat dohodu. Konecne!!! Uz som myslel, ze ma z toho porazi a vykaslem sa na to.
Co ma vsak zaraza je, ze na UP mi dava kazdy pracovnik ine informacie a navyse neurcite...asi, mozno, pravdepodobne...To sa oni fakt v svojej robote nevyznaju??? Co tam potom robia? Pre istotu si overujem informacie aj na ustredi prace a na ministerstve a doporucujem to kazdemu!
O pripravovanej novele zakona som pocul. Nechce sa mi vsak verit, ze ministerstvo prace-svar o tom doteraz urady neinformovalo. Alebo sa naozaj vcera rozhodli, ze zajtra to budu robit po novom a hotovo???
Ospravedlnujem sa, ze som mimo temu, ale musel som...
Drzim vsetkym palce!
A.
kraisz
30.03.09,21:12
Vôbec to nie je mimo témy, a pravdu máš. Nieže by ľudí podporovali, skôr ich odradia. Ani ja vôbec neviem aké náklady vlastne môžem uvisesť do zámeru a na akú sumu to mám vypracovať. Hlavne že bolo povedané aby som to pomaly už pripravoval :S Franta 10 dňový kurz?! To nemyslia vážne! Nikde nič nieje presne uvedené, všetko závisí od toho na akú osobu natrafím na skúške, a on ako bude chápať daný zákon. Už vidím dopredu že párkrát budem musieť prepracovať ten zámer :( Hrôza!
pizzanoel
31.03.09,05:29
No tak to sa na tu dotaciu radšej vykašlem...
judita1971
31.03.09,05:41
No tak to sa na tu dotaciu radšej vykašlem...

Ľudia, držím Vám palce, vydržte to však, nedajte sa odbiť, lebo potom sa budú poskytovať dotácie zase len tým, čo niekoho niekde majú, a nie tým čo to potrebujú.
Dantess
31.03.09,08:07
No ja som na UP už tu v porade zalozil jednu temu s nazvom vy...y urad prace. Tiež som si to vybavoval už milion rokov a na koniec som sa rozhodol, že sa na nich vybodnem a začnem všetko robit z vlastnych sil. Je chore že ako to ludom chcu skomplikovat. Ja som to mal horsie v tom, že som si to vybavoval v Šahach a peniaze som chcel z BA. Všade mi hovorili niečo ine... to nebolo normalne a ani nieje. a hovorim Vam, že od teraz to bude len horšie. Na Robertko tu máš podporu podnikania. Prajem mu, aby bol v rovnakej situacii ako tisicky ludi čo chcu začat podnikat, ale štat im to stazuje jdna radost. O 2 dni preberam priestor a zariadujem si ho atd... Kebyže idem cez UP, tak si priestor zariadujem tak v JUNI !!! Dufam, že nikoho neodradim ani nic a prajem Vam vela sil a energie bojovat proti statu ktory ´´podporuje´´ podnikatelov.
Franta
31.03.09,13:51
Ja len dodam, ze na UP stale este nic nevedia a smernice maju dostat az tento piatok. . . t.j. 3.4. . . . .



Je az neskutocne, ako sa snazi tento nas super stat pomahat zacinajucim podnikatelom!!!!!!!
pizzanoel
03.04.09,16:45
No tak ja som si uz zivnost otvorila, mozem srat na cely urad aby som ja obhajovala nejaky podnikatelský zámer... to aby sa im tu clovek doprosoval aby mohol zacat podnikat a zamestnat ludi....to je teda ŠTAT!! No nezbláznim sa, aj keby tie peniaze pomohli... kaslem nato! Zivnost som si otvorila bez akych kolvek problemov...
Dantess
03.04.09,19:11
Presne takto som sa rozhodol aj ja. S uradom som sa dotahoval pol roka. Odkedy som si vybavil živnost (2 tyzdne) som vybavil milioooon veci a už zacinam podnikat. Nech si štat tie peniaze niekam strci
Pacino
03.04.09,19:58
:cool: a presne toto štát očakáva!!!! " Trošku" to tým novým osolíme a potom nám dajú pokoj a nokoniec si aj tak sami poradia.....Nic v zlom ale ja som v 3 mesačnej čakacej lehote...v podstate ešte neviem čo ma čaká ...a to rozmýšlam nad chránenou dielňou :cool:. Ak ma budú nervačiť ...mám sklony k vysokému tlaku...a ak sa mi niečo stane....tak až potom sa im na to vykopem :mee:. Ale pokúsim sa im aspoň trošku osoliť tú ich "skrblikovskú" prácu. Veď máme na to právo!!! Viem znie to tak....pekne:). Len neviem či sa im to oplati živiť invalida, ktorý si možno bude privyrábať načierno aj bez ich dotácie!!! A pritom to myslím dobre! Štát podporí mňa a ja podporím štát. A keď to tu pôjde tak ako to išlo doteraz, že dotácie išli všade len nie tam kde mali, tak potom sa nebudem čudovať že štát bude hádzať polená pod nohy, tým ktorí to naozaj myslia vážne....ale to už som naozaj mimotemy.:(
malamut
08.04.09,19:30
Ahoj, tiež som chcela začať podnikať s využitím dotácie, ale po návšteve ÚP mám pocit, že radšej to skúsim bez tejto "podpory" ... asi by som na to nemala nervy.
Ale chcem sa opýtať, môžem po založení živnosti využiť úľavu od platenia odvovdov do ZP a SP ???
Ďakujem, Zuzana
pizzanoel
08.04.09,20:21
1 rok nemusis platit sociálne, ale zdravotné si musis platit je to nejakych 44 eur mesačne.