kergulaan
30.03.09,11:08
Mam Eset Smart Security 3 s licenciou do 11-11-2009 a rad by som vyskusal verziu 4.
Toz som si ju stiahol zo stranky ESET-u a skusil nainstalovat. Okrem toho ze mi to na disku zabralo 1,5 GB pamati (nechapem a neviem kde), cela operacia sa skoncila vid prilozeny obrazok.
Napisal som do ESET-u ale zatial bez odozvy.
Takze zatial idem na ver. 3 ale celkom by ma zaujimalo kde som urobil chybu. Na strankach ESET-u je popisane ako si objednat produkt ako instalovat ako prechadzat na vyssiu uroven (nod32 -> ESS) ale ako prejst v jednom produkte z verzie 3 na 4 to tam nepisu.
Dokonca na jednom nemenovanom fore som cital, ze sa to prehodi na 4 automatickly, nieco ak FF aktualizacie - ale nie je to pravda.
Takze ak ma niekto skusenosti, som on line... :>D
Jedine co ma napadlo, ze asi treba odinstal ESS 3 a novy instal ESS4 - ale co databazy virov atd.
ferinko
30.03.09,09:28
Skús inštalovat ESET4 do adresára kde je ESET3.Počas inštalacie vypni prehliadače/internet/ a ESET3.
kergulaan
30.03.09,10:12
Skús inštalovat ESET4 do adresára kde je ESET3.Počas inštalacie vypni prehliadače/internet/ a ESET3.

Vsetko som vypol, este aj kabel od modemu som vytiahol, aj ESS3 som povypinal vsetky moznosti a vysledok vid obrazok
Charon
30.03.09,10:18
Mne prebehla inštalácia bez problémov.
Hlásenie, viď Tvoj obrázok, znamená to, že ESET3 používa daný súbor a blokuje ho v pamäti. Tak isto ak otvoríš dokument napr. vo Worde, tak ho nemôžeš zmazať napr. cez TotalCommander, alebo Tento počítač.

Inštalácia prebieha automaticky, ESET nevytvára adresáre typu ESET3 a ESET4. Bude postačujúce, ak ESET uzavrieš a vypneš. Nerozumiem, prečo toto nespravil automaticky sám. Pravdepodobne bežal nejaký proces na pozadí a ten to blokoval.
Keďže ESET inštaluje Plug-in do Outlooku a podobných poštových klientov od Microsoftu, je vhodné uzavrieť aj tie.
V prípade nezdaru, odinštaluj, resetni a nainštaluj novú verziu. Tá si aktualizácie databáz spraví po prvom pripojení.
kergulaan
30.03.09,10:28
No to s tym pouzivanym suborom je mi pochopitelne, ale ESS 3 som ako sa da vypol, teda v jednotlivych nastaveniach (Antivir, firewall, antispam) tak neviem co kde este pouziva, on sa asi neda vypnut celkovo, teda aspon ja som takuti volbu este nenasiel.
Outlook a inych postovych klientov od Micro.. nepouzivam. Thunderbird & FF boli povypinane.
Stevo5
30.03.09,10:43
No to s tym pouzivanym suborom je mi pochopitelne, ale ESS 3 som ako sa da vypol, teda v jednotlivych nastaveniach (Antivir, firewall, antispam) tak neviem co kde este pouziva, on sa asi neda vypnut celkovo, teda aspon ja som takuti volbu este nenasiel.
Outlook a inych postovych klientov od Micro.. nepouzivam. Thunderbird & FF boli povypinane.

Stlač CTRL+ALT+DEl - v spustených procesoch by nemal byť "egui.exe" - je spustený NOD-om. Ak je spustený, nepreinštaluješ NOD32.
Na kompletné zmazanie NOD32 si stiahni zo stránok ESETu: EsetEliminator.exe - pre kompletnú odinštaláciu NOD.
kergulaan
30.03.09,11:51
Toy som dostal odpoved priamo od pramena t.j. ESET-u. Citujem:
Vážený zákazník,

treba pred instalaciou odinstalovat verziu 3

dany log je log subor Firewallu.
Koniec citatu.

Toz sa idem o to pokusit, ak to pocitac a ja prezijeme dam vediet ako to dopadlo.
Len si neviem predstavit to stahovanie dtb virusov - to bude trvat.
MMCH: EsetEliminator.exe - sa na stranke ESET-u nenachadza, nasiel soh ho na stranke: http://www.james008.net/web/pluginy/viryczupload/virycz/EsetEliminator.zip - no radsej to najprv skusim normalen cez uninstall.
Dakujem vsetkym za rady
Stevo5
30.03.09,12:03
Fajn, ako myslíš, ale normálny uninstall ti nechá mnoho záznamov o programe a jeho nastaveniach v Programfiles / ESET a aj v iných - Dokument and settings / All Users - alebo inde podľa toho ako si to inštaloval.
Vyskúšaj odinštall, potom ručne dohľadaj na disku položky Eset, alebo NOD32. Všetko zmaž. Ale predpokladám že aj tak ti zostane v registroch niekoľko desiatok záznamov o predchádzajúcich inštaláciách - z tohoto dôvodu niekedy odmieta novú inštaláciu. Preto som doporučil ten Eliminator - mal by prečistiť aj registre.
Doporučujem odinštalovávať v núdzovom režime.
kergulaan
30.03.09,12:36
No a som tam kde som bol. Zase nic, akurat ta hlaska je ina.Nejaky iny subor. Tak som to poslal do materskej firmy a cemo videty (po chorvatsky - uvidime)
Kto je zvedavy obrazok nasleduje
Manual
30.03.09,13:48
No a som tam kde som bol. Zase nic, akurat ta hlaska je ina.Nejaky iny subor. Tak som to poslal do materskej firmy a cemo videty (po chorvatsky - uvidime)
Kto je zvedavy obrazok nasleduje
Po prečítaní týchto príspevkov som si nainštalocal NOD v.4. Všetko bez problémov. Prvý krok je odinštalocať v.3, PC sa reštartuje a stiahol som v.4. Celá operácia netrvala dlhšie ako 10 minút. Treba zadať meno a heslo, ktoré si obdržal pri zakúpení alebo obnove licencie.
kergulaan
30.03.09,14:44
Daka za inspirativnu odpoved - som rad ze ti to ide. Ver mi, keby mi to islo bez problemov, tak ma ani v pate nenapadne sem pisat.
stano07
30.03.09,18:49
skús naspäť nainštalovať ESS3. stáva sa, že uninstal list je poškodený, alebo chýba a preto ti nevie korektne odinštalovať program. potom ho skús odinštalovať. môžeš potom ešte vyčistiť register napr.CCleaner (free) ja používam advanced system care, a potom naištaluj ESS4.
Franta
31.03.09,15:14
Skus si najst tuto zlozku: C:\Users\All Users\ESET\ESET Smart Security\Charon\a vymaz ju. . . popripade iba ten subor CACHE.NDB v zlozke Charon. . . . . mne ten subor v pohode ide vymazat a potom daj odinstalovat ESS3 a restart. . .


Ak ti ten subor nepojde dinstalovat, najdi si na nete programik: unlocker, ten nainstaluj a potom klkini na ten subor CACHE.NDB pravym a z kontextovej ponuky vyber unlocker a daj nim zmazat ;-)
kergulaan
01.04.09,11:58
Skus si najst tuto zlozku: C:\Users\All Users\ESET\ESET Smart Security\Charon\a vymaz ju. . . popripade iba ten subor CACHE.NDB v zlozke Charon. . . . . mne ten subor v pohode ide vymazat a potom daj odinstalovat ESS3 a restart. . .


Ak ti ten subor nepojde dinstalovat, najdi si na nete programik: unlocker, ten nainstaluj a potom klkini na ten subor CACHE.NDB pravym a z kontextovej ponuky vyber unlocker a daj nim zmazat ;-)

Asi to tak lahko nejde - vymazat, ponevadz sa ukazuju aj ine subory ked som prekonal tie prve.
Takze po tel porade s ESET - dali mi nejaky svoj programik na odinstalovavanie, ale beda, mam to spustit v "safe mode" - co ak si pamatam je nieco co nabehne ked sa macka pri restarte klavesa "F8".
Uz som ju uplne vymackal a nic, vie mi niekto povedat ako sa do SM (nemyslim sado-maso ale safe mode) da dostat aj nejak inak, resp ako zbadam ze PC je v safe mode.
xxxpower2
01.04.09,12:07
Asi to tak lahko nejde - vymazat, ponevadz sa ukazuju aj ine subory ked som prekonal tie prve.
Takze po tel porade s ESET - dali mi nejaky svoj programik na odinstalovavanie, ale beda, mam to spustit v "safe mode" - co ak si pamatam je nieco co nabehne ked sa macka pri restarte klavesa "F8".
Uz som ju uplne vymackal a nic, vie mi niekto povedat ako sa do SM (nemyslim sado-maso ale safe mode) da dostat aj nejak inak, resp ako zbadam ze PC je v safe mode.

Aky mas OS?Ak vistu tak staci ked ho natvrdo restartnes a ono ti potom da tu moznost:)
kergulaan
01.04.09,17:52
Aky mas OS?Ak vistu tak staci ked ho natvrdo restartnes a ono ti potom da tu moznost:)
Mam win XP professional slov. ver + servoce pack 2
Franta
02.04.09,16:01
vstup do safe modu je tusim rozny. . . zalezi od Pocitaca. . . nastuduj si manual, alebo skusaj rozne klavesy. . . klavesu musis stlacit tusim tesne brez zaciatkom bootovania OS. . ak nejde F8, skus F12, alebo ine :-)


skusal si rucne vymazat daky ten subor?skusal si ten unlocker?
kergulaan
03.04.09,08:11
pocitac ma skladacku, toz sa spytam "vyrobcu" ako sa da dostat do SM.
MMCH - ako zistim ze je pocitac v safe mode, to mi to niekde vypise???
vasulka
09.06.09,10:33
Zdravím Vás, já mam verziu NODu 4 a zdá sa mi, že to spomalilo počítač. Je to možné? Chcem naspäť verziu 3 a neviem najsť, kde stiahnuť demo. Vďaka za odpoveď.:) V.
bobino38
09.06.09,10:52
Zdravím Vás, já mam verziu NODu 4 a zdá sa mi, že to spomalilo počítač. Je to možné? Chcem naspäť verziu 3 a neviem najsť, kde stiahnuť demo. Vďaka za odpoveď.:) V.
...na stránke ESET-u už nie je?
duves
09.06.09,11:55
Zdravím Vás, já mam verziu NODu 4 a zdá sa mi, že to spomalilo počítač. Je to možné? Chcem naspäť verziu 3 a neviem najsť, kde stiahnuť demo. Vďaka za odpoveď.:) V.
Niekde to mam doma na disku. Len mam pomaly upload.
vasulka
09.06.09,12:06
Niekde to mam doma na disku. Len mam pomaly upload.
Tu verziu 3 som nenašla, Môžeš mi nejak pomôcť? Som laik, čo je to upload???:mee:
duves
09.06.09,12:08
Upload=odosielanie. Ja by som ti 30 MB subor odosielal 30 minut.
No ja som sa na stranke esetu preklikal k verzii 3.
vasulka
09.06.09,12:12
Upload=odosielanie. Ja by som ti 30 MB subor odosielal 30 minut.
No ja som sa na stranke esetu preklikal k verzii 3.
Ďakujem, budem ešte klikať.:)V.
duves
09.06.09,12:15
duves
09.06.09,13:53
pistik71
10.06.09,17:12
Skus spusit PC v nudzovom rezime a odinstaluj ESS3 v nudzovom rezime. A nasledne po restarte instaluj verziu 4.
Alebo pouzi program UnLocker (http://ccollomb.free.fr/unlocker/) a budes vediet co tu ktory subor blokuje (co ho ma otvorene).
vasulka
10.06.09,17:36
Skus spusit PC v nudzovom rezime a odinstaluj ESS3 v nudzovom rezime. A nasledne po restarte instaluj verziu 4.
Alebo pouzi program UnLocker (http://ccollomb.free.fr/unlocker/) a budes vediet co tu ktory subor blokuje (co ho ma otvorene).
Ďakujééém...mam novo nainstalovaný Windows a dala som NOD4. mimotemy Nastal iný problém, písmeno Z píše Y a opačne. Podľa mňa je nastavení správné a ymena na klávesnici nenastala.:mee:
pistik71
10.06.09,18:14
Ďakujééém...mam novo nainstalovaný Windows a dala som NOD4. mimotemy Nastal iný problém, písmeno Z píše Y a opačne. Podľa mňa je nastavení správné a ymena na klávesnici nenastala.:mee:

Klikni pravym tlacidlom mysi na ikonke pre prepinanie klavesnice v pravom dolnom rohu a v menu vyber Nastavenie. A pre Slovensku klavesnicu vyber rozlozenie Slovenske QWERTY (a obycajne slovenske mozes vyhodit).
vasulka
11.06.09,05:16
Klikni pravym tlacidlom mysi na ikonke pre prepinanie klavesnice v pravom dolnom rohu a v menu vyber Nastavenie. A pre Slovensku klavesnicu vyber rozlozenie Slovenske QWERTY (a obycajne slovenske mozes vyhodit).
ďakujem, pomohol si mi.:) :) :) V.
IVEB
25.08.09,15:42
Končí mi licencia NOD 32 4 a zamýšľam sa , že prejdem na ESET SMART SECURITY 4. Predpokladám , že bude potrebné z počítača odinštalovať NOD 32 4 a nainštalovať ESET SMART SECURITY. Mali ste niekedy s tým problém ? Rozhodujem sa správne ak chcem ESET SMART SECURITY namiesto NOD 32 ?
arizona
25.08.09,15:58
Končí mi licencia NOD 32 4 a zamýšľam sa , že prejdem na ESET SMART SECURITY 4. Predpokladám , že bude potrebné z počítača odinštalovať NOD 32 4 a nainštalovať ESET SMART SECURITY. Mali ste niekedy s tým problém ? Rozhodujem sa správne ak chcem ESET SMART SECURITY namiesto NOD 32 ?
Viacerí mali s tým problém. Pozri vo vyhľadávači, nájdeš obšírnejšie.
Pred inštaláciou je potrebné odinštalovať Nod 32 (+ prečistiť napr. cleanerom) až potom nainštalovať SS4.
Ja som to robila týmto spôsobom a nainštaloval sa na 1. krát bez problémov.
sondaw
26.08.09,10:17
Jenom doplním Arizonu, při přechodu na verzi 4 je třžeba původní aplikaci odinstalovat, ovšem někdy s tím bývají problémy, zde je tedy něco málo o odinstalaci:
Stáhni si utilitu EsetEliminator
http://www.james008.net/web/pluginy/viryczupload/virycz/EsetEliminator.zip

Ukonči ekrn.exe ve Službách a egui.exe ve Správci úloh
Spusť Správce úloh, klepni na Procesy, klikni na proces egui.exe a pak dole na tlačítko Ukončit proces. Program musí být ukončen i v liště u hodin.

Rozbal EsetEliminator.zip a spusť EsetEliminator.exe
Po doběhnutí restartuj počítač. A nakonec až se znovu spustí operační systém nainstaluj novou verzi Noda nebo Eset
IVEB
27.08.09,07:05
Ďakujem Vám za rady , ale z Vašich vyjadrení ,až mám strach prejsť na ESET SMART SECURITY. Takže neviem ako sa mám rozhodnúť.
arizona
27.08.09,07:14
Ďakujem Vám za rady , ale z Vašich vyjadrení ,až mám strach prejsť na ESET SMART SECURITY. Takže neviem ako sa mám rozhodnúť.
Vôbec nemusíš mať strach.
Ide len o to ,aby si odinštalovala starý program a potom napr. Cleanerom vyčistila svoj PC aj od všetkých "zbytkov" ktoré v PC po odinštalovaní zostanú.
Keby niečo, poraďáci sú tu ;)
IVEB
27.08.09,16:00
Ďakujem Vám za rady , na budúci týždeň to vyriešim . Snáď sa mi to podarí.
IVEB
29.08.09,11:42
Takže dnes som si odinštalovala NOD 32 4 a nainštalovala ESET SMART SECURITY 4 , všetko prebehlo bez problémov, aj ke´d som sa toho dosť bála. Pred inštaláciou som prečistila počítač CCleanerom. Vďaka Vám za pomoc a podporu.
IVEB
29.08.09,11:45
Ale predsa by som sa chcela ešte niečo opýtať. Ak mám Smart security Spybot môžem mať nainštalovaný alebo ho mám vymazať.
arizona
29.08.09,11:52
Takže dnes som si odinštalovala NOD 32 4 a nainštalovala ESET SMART SECURITY 4 , všetko prebehlo bez problémov, aj ke´d som sa toho dosť bála. Pred inštaláciou som prečistila počítač CCleanerom. Vďaka Vám za pomoc a podporu.


Ale predsa by som sa chcela ešte niečo opýtať. Ak mám Smart security Spybot môžem mať nainštalovaný alebo ho mám vymazať.
Gratulujeme :)
Spybot používam tiež, nerobí problém s Eset SS
IVEB
29.08.09,12:11
Vďaka.