msa
30.03.09,11:20
mám otázku: Nahadzujem do alfy dennú tržbu, neviem z akého dôvodu je niekedy na dennej uzávierke halierový rozdiel oproti alfe./napr.na uzávierke je: ZD 86,99, Daň 16,51, Spolu 103,50, keď nahodím do Alfy. je to: Spolu 103,50, ZD 86,97, Daň 16,53/
Opravím to na to, čo je na uzávierke, jasné, že mi hneď hlási, že to je zle a či to tak chcem zapísať, zapíšem to tak aj do evidencie DPH, a keď potom spustím kontrolu, všetky tieto rozdielne doklady sú tam povyhadzované. Mám to teda nahadzovať ako to je na dokladoch? a ako by som povyhadzovala súpis tých akože zlých dokladov z Kontroly? lebo to mi tam vyhadzuje stále. ďakujem
písala som už aj do témy k Alfe, ale nikto mi neodpovedal, tak skúšam takto
vďaka
a.palenikova
30.03.09,10:27
ahoj, ja to taktiež opravujem, pretože mam účtovať podľa toho čo mám na doklade. Dúfam že je to správne. A pre tú kontrolu: keď budeš potvrdzovať tabuľku DPH po zápise dokladu na ľavej strane bude napísane Nekontrolovať, a pri tom malý štvorček, ktorí máš potvrdiť, potom ti to nebude vyhazdovať v kontrole.
msa
30.03.09,10:38
aha, ďakujem veľmi pekne, už som to aj vyskúšala, a ja že prečo by to nemohlo kontrolovať, tak už viem prečo, ešte raz vďaka