pehapetra
30.03.09,11:35
Prosim o radu. Mam k dispozicii velky dom v tichej dedinke a chcela by som z neho vytvorit novy domov pre asi 10 deti z detskeho domova. Vie mi niekto poradit, ake kriteria musim splnat a na koho sa obratit ohladom financovania projektu??
za rady vopred velmi pekne dakujem!!!!
Katka66
01.04.09,07:37
Radím pozrieť zákon o sociálnych službách 448/2008. Tam sa dozvieš o možnostiach zriadenia. Najlepšie je to asi robiť cez neziskovú organizáciu alebo sa obráť na VUC, prípadne obec. Na rozbehnutie ti však asi nikto financie nedá. Začínam v niečom podobnom. Skús ešte nájsť porovnateľné zariadenie a obráť sa priamo na nich, nech ti poradia, ako začínali. Veľa úspechov a síl.
pehapetra
03.04.09,14:31
ďakujem za rady. Obrátila som sa aj na nadáciu Úsmev ako dar, kde mi poradili vytvoriť vysute pracovisko detskeho domova - ako
samostatnu vychovnu skupinu statneho alebo nestatneho detskeho
domova, cize by ste patrili pod takyto detsky domov, o deti by sa
staralo viacero vychovavatelov alebo poskytnut dom profesionalnej
rodine, ktora je tiez zamestnancom nejakeho detskeho domova.A z VUC mi zas prišla takáto odpoveď:Samosprávny kraj Vám žiaľ v tejto oblasti nevie v zmysle platnej legislatívny pomôcť. Poskytovanie služieb v detskom domove spadá pod kompetenciu štátnej správy, teda konkrétne Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici, ktorý spravuje štátne detské domovy v Banskobystrickom kraji a taktiež finančne prispieva na neštátne detské domovy, ktorých zriaďovateľom sú rôzne fyzické alebo právnické osoby.
Vzhľadom na uvedené Vám doporučujeme obrátiť sa na Oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately ÚPSVaR SR.
To na uľahčenie tým, ktorý majú podobný zámer. Tiež želám veľa úspechov a síl!!;-)
mzdarka renca
03.04.09,14:56
Mám susedov, ktorí sú profesionální rodičia, t.z., sú zamestnancami jedného Detského domova a majú štyri krásne deti, ktorým sa snažia nahradiť rodinu a hlavne rodičov. Skús sa priamo obrátiť na Detský domov v tvojom okolí a informuj sa.
arizona
04.04.09,04:00