tomasmartis
30.03.09,11:51
Dobry den chcel by som sa spitat od 1.4.2009 mam vybavenu zivnost na stolarstvo a dopocul som sa ze je mozne ziskat prispevok z eurofondu ci je to pravda a ak ano kde sa to da vybavit a ake tlaciva na to treba alebo postum vopred Dakujem.
veronikasad
30.03.09,09:55
Dobry den chcel by som sa spitat od 1.4.2009 mam vybavenu zivnost na stolarstvo a dopocul som sa ze je mozne ziskat prispevok z eurofondu ci je to pravda a ak ano kde sa to da vybavit a ake tlaciva na to treba alebo postum vopred Dakujem.
Príspevok na podnikanie môžeš získať len ak si na UP evidovaný ako uchádzač o zamestnanie dlhšie ako 3 mesiace. Ak už máš živnosť, nárok na príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť nemáš.

Možno ÚP poskytuje aj nejaké iné príspevky, treba sa informovať tam ...
tomasmartis
01.04.09,19:46
a neviete mi povedat ci nestaci len pozastavenie zivnosti a prihlasenie na urad prace
JASK
01.04.09,19:56
stačí ak zrušiš živnosť a budeš 3 mesiace na urade prace a potom požiadaj o dotáciu , ja som tiež stolár a chcem to urobit aj ja .
veronikasad
01.04.09,20:44
a neviete mi povedat ci nestaci len pozastavenie zivnosti a prihlasenie na urad prace
Pozastavenie živnosti je možné na dobu najmenej 6 mesiacov
tomasmartis
01.04.09,20:55
A co by bolo rozumnejsie pozastavenie alebo zrusenie
veronikasad
01.04.09,21:07
A co by bolo rozumnejsie pozastavenie alebo zrusenie
Ak si už dotáciu niekedy mal, menia sa podmienky na poskytovanie dotácii. Pozri diskusiu v tejto téme:

http://www.porada.sk/t100432-prispevok-na-otvorenie-zivnosti.html

Nemám informáciu či je možné dostať dotáciu aj počas pozastavenej živnosti /najmenej na 6 mesiacov/. Ak ju zrušíš, môžeš si ju kedykoľvek obnoviť. Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti v zdr.poisťovni a na daňovom úrade.
tomasmartis
01.04.09,21:28
a ako to je vlastne stym zrusenim a nasledne z obnovenim to budem musiet potom zas platit za vsetky zivnosti alebo staci zrusit len zivnost na stolarstvo lebo mam este dalsie dve na stvebne prace dakujem.
capko456
02.04.09,17:56
ano je to mozne aj pri pozastaveni.urobil to tento mesiac aj manzel predtym sa vsak informoval na urade prace tam mu to sami poradili
tomasmartis
02.04.09,19:03
ano je to mozne aj pri pozastaveni.urobil to tento mesiac aj manzel predtym sa vsak informoval na urade prace tam mu to sami poradili
dakujem a prosim Vas aky je postup pri vybavovani tej dotacie ake tlaciva a kde sa to da stiahnut
capko456
07.04.09,09:16
Najprv si pozastav živnost,zaeviduj sa na urade práce ked ti povedia že máš nárok na podporu,hned si mozes vypytat tlacivo,pretoze to stejne chvilu trva,nez dostanes peniaze a takto si aspon skratis dobu,kedy dostanes peniaze,pretoze podmienkou je absolvovat predpripravné skolenia a potom testy,kym dostanes peniaze a uplinu tie tri mesiace.Jediná podmienka na ziskanie dotacie,NESMIEŠ DLHOVAT ANI KORUNU NA DANOVOM A ODVODOCH ŠTATU!