rommy
30.03.09,12:46
Ahoj poraďáci, obraciam sa na Vás, dnes mi prišla faktúra za poskytnuté služby v mesiaci február 2009 ale dátum dodania je na fak. zhodný s dátumom vystavenia teda 25.3.09 môžete mi prosím potvrdiť či sa to takto smie? nemá byť fak. vystavená do 15 dní od vzniku daň.povinnosti? Lebo ja vždy podávam dodatočné ak sa na niečo zabudne a dbám na to aby bola fak. vystavená v termíne a teraz mi príde od pomerne dosť veľkej spoločnosti takáto fak. tak už neviem čo je správne...
m.hladka
30.03.09,12:03
Veľa firiem tak vystavuje faktúry. Ak má byť faktúra vystavená do 15 dní, tak aký problém je, keď ju vystavím hneď v prvý deň?
rommy
30.03.09,12:54
V tom nie je žiadny problém, ale táto faktúra je za službu dodanú 28.2.09 a cez to všetko dali dátum vystavenia 25.3.09 a aj dátum dodania 25.3.09 na to sa pýtam či to tak môže byť. aj ja som mala prípad, ked vystavujeme provízne faktúry, podklad mi prišiel neskoro a musela som urobiť dodatočné DP k DPH ale táto spoločnosť to tak zrejme nerobí tak by som chcela vedieť či je možné ich vystavovať aj takto a nemusím podať DDP?
m.hladka
30.03.09,13:13
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby §19 v zákone o DPH.
Hore na lište máš zákony, vyhľadaj si Zákon o DPH.