mihihi
30.03.09,15:59
Ahojte!Prosím Vás poraďte mi-bolieva ma hlava na zátylku v pravo hlavne keď sa rozčúlim.Viem,že by som sa nemala rozčulovať ale iné my poraďte.Čo to môže byť.
Jana Motyčková
30.03.09,14:02
Žlčník máš v poriadku?
pasuliatko
30.03.09,14:04
rozšírená cieva?
arizona
30.03.09,14:12
alla66
30.03.09,16:52
Možno za to môže počasie,tlak,.... mňa už od soboty bolí hlava
bv_alexandra
30.03.09,16:56
NO ja som tiež navštívila lekára kvôli hlave, a zistili mi výrastky na krčnej chrbtici. Čakajú ma zatiať rehabilitácie a potom uvidím. Dovtedy kým pôjdem na rehabilitácie mam lieky - Mydocalm /ale pravdu povediac, hlava ma bolí stále/.
Bolesť hlavy ako mi doktor povedal môže mať viacero príčin, pri mne si myslí že je to z chrbtice, ale povedal mi že hlava môže bolieť aj z chorého zubu.

A môj sb mi zas povedal že múdre hlavy nebolia:D
syrik
30.03.09,17:02
NO ja som tiež navštívila lekára kvôli hlave, a zistili mi výrastky na krčnej chrbtici. Čakajú ma zatiať rehabilitácie a potom uvidím. Dovtedy kým pôjdem na rehabilitácie mam lieky - Mydocalm /ale pravdu povediac, hlava ma bolí stále/.
Bolesť hlavy ako mi doktor povedal môže mať viacero príčin, pri mne si myslí že je to z chrbtice, ale povedal mi že hlava môže bolieť aj z chorého zubu.

A môj sb mi zas povedal že múdre hlavy nebolia:D


Najpravdepodobnejšie to bude z chrbtice a to konkrétne z krčnej...skús masáže a ak nepomôže, bež k lekárovi...ale je pravda, že stres výrazne pôsobí na krčnú chrbticu, lebo vtedy tuhne svalstvo...ak by to bolo v Tvojom prípade zo stresu, masáže by Tvoj problém vyriešili...ak nie, bude treba k lekárovi..
pasuliatko
30.03.09,19:22
Najpravdepodobnejšie to bude z chrbtice a to konkrétne z krčnej...skús masáže a ak nepomôže, bež k lekárovi...ale je pravda, že stres výrazne pôsobí na krčnú chrbticu, lebo vtedy tuhne svalstvo...ak by to bolo v Tvojom prípade zo stresu, masáže by Tvoj problém vyriešili...ak nie, bude treba k lekárovi..

mne masáže pomohli ale nie na dlho.:confused:
edu21
30.03.09,19:30
Tiež mám výrastky na krčnej a vysunutú platničku v krížoch...hlava ma bolí v kuse pol roka, tablrtky typu ibalgin už nezaberajů, tak som sa vybrala za lekárom. V stredu idem na MR mozgu, tak uvidím..Určite to nezanedbaj::)
tutiola
03.04.09,07:57
Môže to byť čokoľvek. Najpravdepodobnejšia je krčná chrbtica. Ak sa to prejavuje pri rozčúleni, tak to môže byť aj cievne. Mne veľmi pri rôznych bolestiach hlavy pomáhajú tablety Euphyllin 200. Je to liek pri ťažkostiach s dýchaním, ktorý okrem iného rozširuje cievy a tým dochádza k lepšiemu obehu krvi. Nezaťažuje žalúdok ako tablety, ktoré sú vyslovenie na utlmenie bolesti. Dlhé roky som trpela na migrenozne bolesti hlavy, užívala rôzne lieky. Keď som mala záchvaty bolesti aj 3x do týždňa, pri liečbe iného ochorrenia som užívala lieky podporujúce dýchanie a po čase som zistila, že záchvatov ubúda. Je tomu asi 10 rokov od vtedy migrénu mám tak 2-3x do roka.
danse
06.04.09,07:21
Ahoj, ja mam tiez problemy s krcnou chrbticou, no mne pomaha skor cvicenie a prevencia, snazim sa lieky brat co najmenej. Na radu lekara, pretoze vela sedim, som si zadovazila dynamicku podlozku Sissel Plus - ta umoznuje striedat dynamicky sed so statickym spravnym - je velmi efektna,bola som prekvapena. Chodim cvicit Pilates cvicenie - mam individualny program, aby som si nazatazila krcnu chrbticu - takze chodim aj individualne cvicit ale aj do skupiny, tam je to zabavnejsie:-) a viem co mozem a co nemozem cvicit. Nie je to vobec narocne cvicenie a na chrbticu je uzasne. A dalsou vyhodou je, ze uplne zrelaxujem (pri problemoch s krkom zohrava velku ulohu aj psychika)a tiez to ma dobry vpyv na postavu:-) Aj ked schudnut som neschudla podla vahy, manzel tvrdi, ze je to podstatne lepsie:-)Pekne to vytvaruje, hlavne jemne, ze nenaberiete objem ale krajsie tvary, to slubuju cvicitelia Pilates a doslova, je to naozaj tak:-) A tiez je pri krcnej chrbtici dolezity vankus pod hlavu. Ten mam tiez od Sissel, musela som si zvykat par noci na ten tvar hlavne, postupne som predlzovala dobu a vela krat mi pomoze, ked uz citim krk, ze sa nan polozim a citim ulavu...Ono to vlastne tym tvarom jemne natahuje krcnu chrbticu a zaroven specialny material tak ulavuje nejako...Neviem to popisat. Ja sa snazim riesit problemy disciplinovane a hlavne bez liekov aj operacii, kym sa to este da. Lebo to ostatne, to uz je len dalsia obrovska zataz na organizmus. Napriklad teraz sa mi podarilo mat 3 dni volna, vsetky starosti a povinnosti som odhodila a odlozila a stravila som ich na horach a v pohybe! Som novy clovek,aj ked nemam umyte okna a pod a na stole haldy papierov, ale uz idem na to !!!:-)