andrej_rv
10.07.05,09:21
Začiatkom mesiaca sa objavila v tlači (napr. http://spravy.atlas.sk/ekonomika/234583/) informácia, že Slovnaft nebude od 1.7. 2005 pravidelne informovať o zmene maloobchodných cien svojich palív. Ako som si všimol, na stránke www.slovnaft.sk (http://www.slovnaft.sk/) od polovice júna nie je uvedená už žiadna nová cena PHL. Keďže tieto referenčné ceny PHL používali aj viacerí členovia PORADY (najmä pri spätných prepočtoch cestovných náhrad), chcel by som ich len upozorniť, že asi bude treba pouvažovať o nejakom inom spôsobe zabezpečenia potrebných podkladov pre účtovníctvo.
lenkak
10.07.05,09:09
A čo?
www.natankuj.sk
andrej_rv
10.07.05,09:18
Lenka, vyzerá to byť zaujímavá stránka, vôbec som o nej nevedel. Len neviem, nakoľko sa to dá použiť ako doklad o cene. Údaje zo stránky z Slovnaftu daňováci spravidla akceptovali. Z tejto stránky sa dá vytlačiť aj nejaký spätný prehľad ? Ja som to narýchlo nenašiel (nie som informatik :) ). Ale aj tak za link ďakujem.
lenkak
10.07.05,09:38
Veď uvidíme, čo z toho bude, ešte som si ani ja poriadne nepreštudovala tú stránku.
vladan
11.07.05,05:19
Len neviem, nakoľko sa to dá použiť ako doklad o cene. Údaje zo stránky z Slovnaftu daňováci spravidla akceptovali.
... asi by nebolo zlé kontaktovať správcu dane a opýtať sa ho, ako ďalej a podľa akých cien sa orientovať, keďže Slovnaft svoje ceny už nikde uvádzať nebude (teda nikde ... na svojich čerpacích staniciach áno) ;)
andrej_rv
11.07.05,16:15
... asi by nebolo zlé kontaktovať správcu dane a opýtať sa ho, ako ďalej a podľa akých cien sa orientovať... ;)Vlaďa, netreba sa vôbec pýtať - odpoveď bude: Doložte si doklad z tankovania z toho obdobia. Vieš, čo to tak asi väčšine z nás pomôže... :D . Ja mám známeho pumpára, asi ho poprosím, nech mi raz za mesiac na nejakom lajstre potvrdí, aké ceny u neho v tom období platili. Ale aj toto bude asi riešenie len pre konkrétny región, nie pre všetkých.
lenkak
11.07.05,16:22
Na tej stránke natankuj.sk, je k danému mestu konkrétne ceny na pumpách. Stačí si to vytlačiť a nech potom len potvrdí daná pumpa ceny. To by bolo tiež jedno riešenie.
deli_il
25.04.08,20:52
alebo aj benzin.sk. Celkom fajn webik.

su tam aktualne ceny PHM
a ceny zo statistickeho uradu 3x mesacne :)