Andrea.S.
30.03.09,18:12
Caute, potrebovala by som si iby overit, v daňovom priznani,
ked som pracovala v roku 2008 2 mesiace, potom som bola nezamestnana (poberala podporu) a v oktobri nastupil na matersku, v danovom priznani uvadzam ako prijmy iba prijmy od zamestnavatela za tie 2 mesiace? t.j. (matersku ani podporu nuvadzam) je to spravne?

dakujem
mzdarka renca
30.03.09,16:32
Caute, potrebovala by som si iby overit, v daňovom priznani,
ked som pracovala v roku 2008 2 mesiace, potom som bola nezamestnana (poberala podporu) a v oktobri nastupil na matersku, v danovom priznani uvadzam ako prijmy iba prijmy od zamestnavatela za tie 2 mesiace? t.j. (matersku ani podporu nuvadzam) je to spravne?

dakujem

Podáš si DP typ A a len z príjmov podľa potvrdenia od zámestnávateľa. Uplatniš si NČZD celú 98496. Podľa výšky príjmu a zrazenej dane ti bude vrátený preplatok.
Andrea.S.
30.03.09,16:41
dakujem a este jedna otazocka mam k tomu pridat originaly alebo kopie a ake? (teda dan. priznanie som uz dnes poslala ale musim dodatocne, bez priloh)
mzdarka renca
30.03.09,16:43
dakujem a este jedna otazocka mam k tomu pridat originaly alebo kopie a ake? (teda dan. priznanie som uz dnes poslala ale musim dodatocne, bez priloh)

stačia kópie
vimar_77
30.03.09,18:58
Prosím, potrebujem poradiť,
podávam DP, typ B (príjmy zo závislej činnosti, príjmy z príkaznej zmluvy), od jula 2008 poberám materské.
Materské ako príjem UVÁDZAM niekde v DP??? Ak áno, v ktorom oddieli, v ktorom riadku?
Dakujem
mzdarka renca
30.03.09,19:00
Prosím, potrebujem poradiť,
podávam DP, typ B (príjmy zo závislej činnosti, príjmy z príkaznej zmluvy), od jula 2008 poberám materské.
Materské ako príjem UVÁDZAM niekde v DP??? Ak áno, v ktorom oddieli, v ktorom riadku?
Dakujem
nie, materské nikam nedávaš, je to príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu
vimar_77
30.03.09,19:03
Dakujem, za tak rýchlu odpoved.:)
vimar_77
30.03.09,19:10
renča,
mozem sa opytat este jednu vec,
manzel je doktorand na vš, berie štipendium, sam si plati len zdravotne...
Možem si ho uplatniť v DP? Čitala som, že stipendium pri sustavnej priprave na povolanie sa nepovazuje za prijem...