abcd.kates
30.03.09,18:34
Ahojte, ja potrebujem poradiť s občianskym združením. Sme materské centrum - neziskovka a nevykonávame podnikateĺskú činnosť. Účtujem v JÚ. Viete mi poradiť kam do peňaž. denníka zaúčovať dotáciu z mestského úradu. Je to účelová dotácia,nakúpili sme za ňu na konci roka detské vonkajšie ihrisko. A nemusíme ju vrátiť. Podľa mňa všetko dám do príjmov i výdavkov neovplyvňujúcich ZD. Viem že som to nechala na poslednú chvíľu, no nestíham .
abcd.kates
30.03.09,17:01
Ahojte, ja potrebujem poradiť s občianskym združením. Sme materské centrum - neziskovka a nevykonávame podnikateĺskú činnosť. Účtujem v JÚ. Viete mi poradiť kam do peňaž. denníka zaúčovať dotáciu z mestského úradu. Je to účelová dotácia,nakúpili sme za ňu na konci roka detské vonkajšie ihrisko. A nemusíme ju vrátiť. Podľa mňa všetko dám do príjmov i výdavkov neovplyvňujúcich ZD. Viem že som to nechala na poslednú chvíľu, no nestíham .

Prosíííííííím poraďte. Prosííím. Som zúfalá!:mee::mee::mee::mee::mee:
abcd.kates
30.03.09,18:09
posúvam
Darina1234
30.03.09,18:33
Dievčata, poradte, kto vie, lebo to su strašne stresy, ked si človek nie je isty, ja myslim, že je to tak, ale ...
victoria
30.03.09,19:10
Ahojte, ja potrebujem poradiť s občianskym združením. Sme materské centrum - neziskovka a nevykonávame podnikateĺskú činnosť. Účtujem v JÚ. Viete mi poradiť kam do peňaž. denníka zaúčovať dotáciu z mestského úradu. Je to účelová dotácia,nakúpili sme za ňu na konci roka detské vonkajšie ihrisko. A nemusíme ju vrátiť. Podľa mňa všetko dám do príjmov i výdavkov neovplyvňujúcich ZD. Viem že som to nechala na poslednú chvíľu, no nestíham .


Takze - je to prijem a samozrejme aj vydavok neovplyvnujuci zaklad dane. V danovom priznani pojde prijem do r.230 ako prijem oslobodeny od dane a vydavok pojde na r.130 a predtym do tabulky A ako vydavok na prijmy oslobodene od dane.