Danielle369
10.07.05,16:33
Ahojte, mám jeden takýto nápad.V potravinách nám platia aj str.lístkami.Mohli by sme tieto lístky aj použiť pre zamestnanca ako stravné? Ved lístky máme v pokladni nahodené ako peniaze.Nie je to šialený nápad?Trhajte ma pomaly.
Dan.
Denda
10.07.05,14:48
To je ako keby sa im rovno dávali peniaze. Nemáš na základe čoho robiť predpis, lebo nie je preukázané obstaranie stravných lístkov.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
ondrejvla
10.07.05,14:57
No Dan, keby si mi to urobil vo firme, ja ťa ozaj roztrhnem, ale rýchlo! Kde máš doklad, že si tie stravné poukážky kúpil? Ako to chceš zaúčtovať? Ak im dáš tie stravné poukážky, ktoré máš v pokladni, tak im ich aj zdaň, lebo je to tak, ako ti písala Denda, dávaš im peniaze a nezdanené.
Danielle369
10.07.05,15:06
škoda ,bolo by to jednoduché,ale dakujem za mierne odpovede.Dan
ondrejvla
10.07.05,15:07
škoda ,bolo by to jednoduché,ale dakujem za mierne odpovede.Dan
Dan tie mierne odpovede je provokácia? Chceš bitku?
Danielle369
10.07.05,15:10
Aešte niečo-,ktorá firma je momentálne najlacnejšia na trhu so str.listkami?

Doteraz sme mali Ticket a Vaša stravovacia, teraz je nejaká Duxe alebo doxe
, nepoznáte ju? Dan
ondrejvla
10.07.05,15:31
Aešte niečo-,ktorá firma je momentálne najlacnejšia na trhu so str.listkami?

Doteraz sme mali Ticket a Vaša stravovacia, teraz je nejaká Duxe alebo doxe
, nepoznáte ju? Dan
Dan, je to DOXX. Ale všetky firmy majú jednaké ceny, ale stravné poukážky sú v rôznych hodnotách.
Či už je to Vaša stravovacia, DOXX, CHEGUE, Ticket... všetky si zaúčtuje poplatok za sprostredkovanie predaja, ten je v rozdiele pár korún, takže nevidím dôvod, prečo meniť firmu ktorá ti ich predá?!
babenko1
10.07.05,16:03
Ja by som sa chcela opýtať, ako si potom vyučtovávate od firmy tie prijaté šeky? Ved určite im musíš zasielať nejaký súpis odovzdaných poukážok, na základe ktorých ti potom zaplatia cenu mínus nejakú províziu?? A ešte.. ako to zúčtovávaš v tržbe?? Ved aj ked ti prídu tie peniaze, nemôžeš to dať len cez nejakú priebežnú položku , 261, alebo žeby si dávala dvakrát výnos???
Danielle369
10.07.05,16:14
BABENKO,učtovanie str.listkov máme v poriadku,to bol iba taký blbý napad,ono by to bolo celkom jednoduché ale podla zákona by to nesedelo.Vieš,mysleli sme si,či náhodou tam nie je nejaká trhlinka,ktorá by sa dala využiť.Takže sory za Váš čas.
ondrejvla
10.07.05,16:22
Ja by som sa chcela opýtať, ako si potom vyučtovávate od firmy tie prijaté šeky? Ved určite im musíš zasielať nejaký súpis odovzdaných poukážok, na základe ktorých ti potom zaplatia cenu mínus nejakú províziu?? A ešte.. ako to zúčtovávaš v tržbe?? Ved aj ked ti prídu tie peniaze, nemôžeš to dať len cez nejakú priebežnú položku , 261, alebo žeby si dávala dvakrát výnos???
Babenko, mám klienta, ktorý aby mal podchytených zákazníkov, berie od nich aj stravné poukážky, do ERP ich účtuje ako hotovosť, nakoľko nemá zmluvu so stravovacími spoločnosťami, a on potom za ne nakupuje pre svoju potrebu v hypermarketoch. Keď mi priniesol doklady, kde platil týmito poukážkami, po mojom vykrstení uzatvoril zmluvy a nie je problém.
Ale viem, že to robia aj takto, pokiaľ ich nie je veľa, myslím tým kusov.