keinen
31.03.09,08:36
Ja uz nezvladam !! Precital som pomaly uz cely internet, ale mam v tom akurat tak este väcsi chaos.

Otvoril som kamenny obchod a teda pribudla mi ERP ( uctujem v JU ). Trzbu z nej zauctuvavam v penaznom denniku vystavenim PPD. Ked vzniknu nejake ine drobne vydavky v hotovosti, tak vystavim VPD a zauctujem v PD.

Ale, pri mesacnej uzavierke ERP sa na blocku vypluje aj "stav hotovosti v zasuvke ERP". Ten mi samozrejme nesedi so stavom "centralnej" pokladne v PD, nakolko kazdy vydavok hotovosti nenahadzujem do pokladne, ale vystavim len VPD. Cize v pokladni sa mi tato polozka stale len navysuje a navysuje...

Ako by som to mal teda prevadzat vsetko tak, aby to bolo korektne ?
Kazdy den spravit rano vklad do ERP a vecer Vyber ?
Kazdy vydavok a prijem dat aj do ERP, aby mi sedel stav so stavom v PD ?
Alebo jednoducho nevsimat si tento stav hotovosti v zasuvke a brat to teda tak, ze smerodajny bude len stav v PD a nemusi to nijak vzajomne korenspondovat s naakumulovanym stavom v ERP ??

Som Vam silne vdacny za ujasnenie situacie v mojej
"laickej" snahe viest si uctvonictvo sam... :)
janecka59
01.04.09,19:04
výslednu sumu podla pokladne si nahodiš na konci mesiaca do pokladne nie každý deň a maš po probleme
janecka59
01.04.09,19:09
učtovníctvo si daj urobiť skusenej učtovničke alebo učtovníkovi lebo sedením na internete sa skusenosti neziskavajú,zaplať si aspoň minimalné školenie, jednoduche učtovníctvo je dosť zložité len názov má jednoduche
mekelek
01.04.09,19:37
Ja uz nezvladam !! Precital som pomaly uz cely internet, ale mam v tom akurat tak este väcsi chaos.

Otvoril som kamenny obchod a teda pribudla mi ERP ( uctujem v JU ). Trzbu z nej zauctuvavam v penaznom denniku vystavenim PPD. Ked vzniknu nejake ine drobne vydavky v hotovosti, tak vystavim VPD a zauctujem v PD.

Ale, pri mesacnej uzavierke ERP sa na blocku vypluje aj "stav hotovosti v zasuvke ERP". Ten mi samozrejme nesedi so stavom "centralnej" pokladne v PD, nakolko kazdy vydavok hotovosti nenahadzujem do pokladne, ale vystavim len VPD. Cize v pokladni sa mi tato polozka stale len navysuje a navysuje...

Ako by som to mal teda prevadzat vsetko tak, aby to bolo korektne ?
Kazdy den spravit rano vklad do ERP a vecer Vyber ?
Kazdy vydavok a prijem dat aj do ERP, aby mi sedel stav so stavom v PD ?
Alebo jednoducho nevsimat si tento stav hotovosti v zasuvke a brat to teda tak, ze smerodajny bude len stav v PD a nemusi to nijak vzajomne korenspondovat s naakumulovanym stavom v ERP ??

Som Vam silne vdacny za ujasnenie situacie v mojej
"laickej" snahe viest si uctvonictvo sam... :)

Nie len na mesačnej uzávierke si mal "hotovosť-zásuvka", ale aj na denných uzávierkach. Nezbadal si, od kedy nesedia tie sumy? Pre JÚ stav v PD je smerodatné, lebo tam uvádzaš všetky príjmy (nie len predaj cez ERP) aj výdaje.
Veru každý deň ráno vklad, večer pred dennou uzávierkou výber. Kassa ERP musí byť po uzávierke prázdna. (výber = vklad + predaj )
Teraz pred najbližšou dennou uzávierkou vytlač informatívnu uzávierku... budeš tam mať na konci hotovosť-zásuvka. Tú sumu VYBER!!! Až potom sprav riadnu dennú uzávierku a nasledujúci deň začni vkladom.
emily 2
11.09.09,11:08
Nie len na mesačnej uzávierke si mal "hotovosť-zásuvka", ale aj na denných uzávierkach. Nezbadal si, od kedy nesedia tie sumy? Pre JÚ stav v PD je smerodatné, lebo tam uvádzaš všetky príjmy (nie len predaj cez ERP) aj výdaje.
Veru každý deň ráno vklad, večer pred dennou uzávierkou výber. Kassa ERP musí byť po uzávierke prázdna. (výber = vklad + predaj )
Teraz pred najbližšou dennou uzávierkou vytlač informatívnu uzávierku... budeš tam mať na konci hotovosť-zásuvka. Tú sumu VYBER!!! Až potom sprav riadnu dennú uzávierku a nasledujúci deň začni vkladom.

Mohol by mi to ešte niekto potvrdiť, že stav v erp má byť ráno nulový - takže každý deň urobíme poobede výber tržby z erp .

Mali by sme to robiť takto -napr.:
na začiatku sme dali vklad do pokladne 150,- EUR , tržba 1000 ,-eur každý deň. V ERP urobím každý deň výber 1000 eur a v knihe ERP dáme poznámku, že je tam vklad 150,- EUR ( na vydávanie ).
Ten výber zaúčtujem ako dennú tržbu .
Keby sme chceli účtovať tržbu mesačne , to by už bol asi problém .
Alebo by sme urobili jeden výber na konci mesiaca ( v pokladni by bolo nejakých 30 150,- EUR ). Prípadné výbery majiteľa z ERP na nejaké výdavky - tie by sme museli urobiť výdaj z ERP denne, aby to sedelo a v účtovníctve neviem ako by som to zaúčtovala .
Asi som to trochu doplietla, ale nemám v tom jasno.
Skúste mi niekto poradiť ako to robíte, ďakujem
emily2