marietav
31.03.09,08:38
Dobrý deň, hľadám vhodný software pre našu firmu. Skúšam Pohodu. Je možné nastaviť nielen cenovú hladinu, ale konkrétnu cenu ku konkrétnemu zákazníkovi? Máme okolo 300 zákazníkov a u každého je predajná cena individuálna. Je možné nejako sledovať obalové konto zákazníka (obaly na tovar mu požičiavame) - najlepšie by bolo, aby na dodacom liste vždy bolo vypísané aj jeho aktuálne obalové konto, ktoré sa môže aj meniť... A ešte by som potrebovala, aby na dodacom liste bol označený aj spôsob platby - predstavovala som si to nejako tak, že si to vložím do adresára zákazníkov a automaticky sa mi to zobrazí na dodacom liste. Dodacie listy som skúšala robiť cez výdajky. Čo mi poradíte, cez čo by sa ešte dali robiť? Cez objednávky, alebo cez predajky? Alebo mi poradíte nejaký iný software, ktorý by dokázal spĺňať tieto požiadavky našej firmy?
Ďakujem.
Onko
31.03.09,13:12
Dobrý deň, hľadám vhodný software pre našu firmu. Skúšam Pohodu. Je možné nastaviť nielen cenovú hladinu, ale konkrétnu cenu ku konkrétnemu zákazníkovi? Máme okolo 300 zákazníkov a u každého je predajná cena individuálna. Je možné nejako sledovať obalové konto zákazníka (obaly na tovar mu požičiavame) - najlepšie by bolo, aby na dodacom liste vždy bolo vypísané aj jeho aktuálne obalové konto, ktoré sa môže aj meniť... A ešte by som potrebovala, aby na dodacom liste bol označený aj spôsob platby - predstavovala som si to nejako tak, že si to vložím do adresára zákazníkov a automaticky sa mi to zobrazí na dodacom liste. Dodacie listy som skúšala robiť cez výdajky. Čo mi poradíte, cez čo by sa ešte dali robiť? Cez objednávky, alebo cez predajky? Alebo mi poradíte nejaký iný software, ktorý by dokázal spĺňať tieto požiadavky našej firmy?
Ďakujem.

Individuálne ceny - ak sú povolené v Globálnom nastavení, je možné ich potom definovať priamo v Adresári jednotlivým zákazníkom.

Požičiavanie obalov - riešil by som špeciálnou skladovou kartou, pri požičaní by sa táto položka dala normálne do výdajky (dodacieho listu) ako výdaj zo skladu, pri vrátení by ste urobili príjemku naspäť na sklad, alebo mínusovú položku v ďalšej výdajke.

Spôsob platby - je možné ho v Adresári nastaviť a tlačí sa na dokladoch, ktoré sa platia, teda faktúrach. Avšak pomocou softvéru Report Designer je možné tlačové zostavy upravovať a doplniť si to aj do Dodacieho listu, prípadne si úpravu objednať.

Dodacie listy je možné tlačiť z agendy Výdajky alebo Vydané faktúry. V prípade zápisu do Vydaných faktúr sa hneď zapíše aj do Knihy pohľadávok, teda používa sa vtedy, keď sa vydaný tovar hneď fakturuje.
Ziarowka
02.04.09,11:31
a čo s obalovým kontom? ako to dostať na tlačovú zostavu? myslím, keď aj niekto má report designer... dá sa tam urobiť nejaký vzorec alebo nemáš nejaký dobrý tip ako na to?
Onko
02.04.09,17:16
a čo s obalovým kontom? ako to dostať na tlačovú zostavu? myslím, keď aj niekto má report designer... dá sa tam urobiť nejaký vzorec alebo nemáš nejaký dobrý tip ako na to?

Podľa toho, akú metódu použiješ na sledovanie. Ak by to bolo podľa môjho návrhu na skladovej karte a pohyb na obalovom konte by sa riešil položkou vo faktúre alebo výdajke, tak by tá položka bola automaticky aj v tlačovej zostave. Celkový stav konta by sa dal k tomu doplniť tiež, to by bol celkový stav zásoby (vynásobený -1, aby to bolo kladné číslo), ktorý je možné do tlačovej zostavy v Report Designeri doplniť. Ale treba použiť podmienky tak, aby ho nezobrazovalo pri všetkých položkách. Alebo to dať do Päty zostavy, ale vtedy musí byť položka s obalmi vždy na konci.
marietav
03.04.09,11:23
Ďakujem. Ale ja potrebujem sledovať obalové kontá u každého odberateľa zvlášť. Dá sa aj to takým spôsobom, ako ste písali? Ešte by som potrebovala aj prehľady predajov za mesiac za jednotlivých obchodných zástupcov - odberatelia majú priradených obchodných zástupcov a z toho majú odmenu.
Onko
03.04.09,14:30
Ďakujem. Ale ja potrebujem sledovať obalové kontá u každého odberateľa zvlášť. Dá sa aj to takým spôsobom, ako ste písali? Ešte by som potrebovala aj prehľady predajov za mesiac za jednotlivých obchodných zástupcov - odberatelia majú priradených obchodných zástupcov a z toho majú odmenu.

Samozrejme dá sa to sledovať pre každého odberateľa zvlášť, keď sa vytvorí príslušná skladová karta pre každého.

Pohoda obsahuje rôzne tlačové zostavy, vrátane prehľadov po mesiacoch, zákazkách a podobne. Okrem existujúcich výstupov je možné vytvoriť ďalšie. U jedného zákazníka som riešil aj sledovanie predaja podľa obchodných zástupcov, určite sa to dá.

V prípade rozhodnutia sa pre Pohodu odporúčam objednať si konzultácie, v rámci ktorých by bol nainštalovaný program prispôsobený Vašim potrebám a dostali by ste zaškolenie na efektívne používanie.
marietav
14.04.09,10:01
Ďakujem.
SLAVKA.H
15.05.09,06:42
Ahojte,
my máme problém s automatickým zaúčtovaním výdajok v Pohode. Automaticky sa nám účtuje sklad ako 132000. Kde treba nastaviť hlavný sklad? Skladovú evidenciu máme spoločnú pre montážne práce (výdajka-501001) a pre predajňu (predajka-504001). Je schopný tento program účtovať výdajky na 501001 príp.501002 a predajky na 504001? Nevieme kde a ako to máme nastaviť. V Bratislave mi to tiež nevedeli povedať? Toto je sila. Hádam program neumožňuje účtovať iba na jeden účet!!! V jednotlivých skladových položkách to nemôžem nastaviť, lebo ich používam aj na predajni aj na montáže. Tak čo s tým? Viete mi poradiť?

Ďakujem
Onko
15.05.09,10:52
Ahojte,
my máme problém s automatickým zaúčtovaním výdajok v Pohode. Automaticky sa nám účtuje sklad ako 132000. Kde treba nastaviť hlavný sklad? Skladovú evidenciu máme spoločnú pre montážne práce (výdajka-501001) a pre predajňu (predajka-504001). Je schopný tento program účtovať výdajky na 501001 príp.501002 a predajky na 504001? Nevieme kde a ako to máme nastaviť. V Bratislave mi to tiež nevedeli povedať? Toto je sila. Hádam program neumožňuje účtovať iba na jeden účet!!! V jednotlivých skladových položkách to nemôžem nastaviť, lebo ich používam aj na predajni aj na montáže. Tak čo s tým? Viete mi poradiť?

Ďakujem

Nastav si skladovú kartu ako tovar, aby si to v Predajkách účtovalo automaticky na 504. Keď to budeš chcieť na Výdajke zaúčtovať ako materiál, tak si priamo vo Výdajke do kolonky Účet zadáš 501, a potom Ti to zaúčtuje tam namiesto pôvodného 504.